İkizler Burcu Ocak 2023

İkizler Burcu Ocak 2023

Merhabalar sevgili ”yükselen ikizler” okuyucularım !

2023 nasıl bir ay ile başlıyor ? Ocak’ın nasıl transitleri var ? Ayın yeniayı ve dolunayı hangi burçlarda gerçekleşiyor ?

Sizler için nasıl anlamlara geliyor bu ayın gökyüzü hareketleri ? Bu yazımda birlikte bakacağız.

Şu noktanın altını çizelim : Başlarken ”yükselen ikizler” şeklinde hitap ettim. Burç yorumları yükselen baz alınarak yapılır. Teknik olarak böyle yapılabiliyor.

Eğer yükseleniniz ikizler ise doğru içeriktesiniz. Yükseleni ikizler olanlar yararlanabilir bu öngörülerden.

Buraya ayın gündemini bırakıyorum öncelikle. Ocak’ı genel hatlarıyla, bir özet olarak görebilirsiniz   ↓↓

Ocak 2023 Astroloji Gündemi


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Şimdi ayın detaylarına geçiyoruz.

↓    ↓    ↓    ↓

Güneş 20 Ocak’a kadar oğlak burcunda. 8.evinizde.

Parasal konular, özellikle de başkalarından gelen maddi kaynaklar ve ödemeler öne çıkabilir bu transit ile.

Borçları büyütmemek, tasarruflu ilerlemek faydanıza olur. Kredi kartı ile yapacağınız alışverişlerde ölçülü olmanız güzel olur.

Oğlak burcu devleti, devletin kurallarını, yönetmelikleri, kanunları simgeler. 8.ev ise vergi, muhasebe, sigorta prim ödemeleri, tazminat, mal paylaşımı, mülk paylaşımı gibi konuları sembolize eder.

İşinizde vergilendirme, raporlama, muhasebe işlemleri gündeme gelebilir. Buralarda yapmanız gerekenler artabilir. Yönetmeliklere uygun olarak güncellemeniz gereken ya da raporlamanız gereken şeyler olabilir.

Miras, mal paylaşımı gibi konularınız varsa, bu Güneş transitinde yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz. Konu ilerleyebilir, sonuçlanabilir.

20 Ocak’ta kova burcuna geçiyor Güneş. 9.evinize geliyor.

Size hayatı sorgulatmaya geliyor sanırım 🙂 Derin mevzuları vardır bu evin 🙂

İlimler, felsefeler, dinler, ideolojiler, yaşam biçimleri, toplumlar, kültürler..Hayat görüşünüzü büyütecek, yenileyecek deneyimler ve bilgi kaynakları geliyor.

Ayrıca seyahatler, yolculuklar var bu evde. Mesafeler, uzaklar var. Yakın çevre içinde seyahatler, gidiş gelişler gündeme gelebilir.

Eğitim hayatı olanlar, yüksek öğrenimde olanlar ya da akademisyen olalar için hızlı, tempolu, bol çalışmalı bir dönem. Ama güzel bir ilerleme dönemi.

Makalesinin yayınlanmasını bekleyenler bu müjdeyi alabilirler. Bir akademik çalışmayı/projeyi bitirmek için uğraşanlar bu çalışmanın sonuna gelebilirler. Bir hocanızın onaylaması gereken bir konu varsa, bu gerçekleşebilir. Bir grup çalışması, güzel bir sunum, başarılı bir ödev teslimi olabilir. Akademik taraf hareketleniyor.


Merkür 18 Ocak tarihine kadar retrosunda. Oğlak burcunda gerçekleşiyor bu retro.

Sizler 8.evinizde deneyimliyorsunuz.

Ortaklı paralar, başkalarından gelen kaynaklar, borçlar, ödemeler, kazançlar, maddi konular bu evle ilgili.

Bu zamana kadar şekil almamış olan parasal konular, ortaklı kazançların paylaşımları gibi konuların sonuca bağlanabileceği bir zaman.

Geçmişten gelen, birikmiş olan borçlarınız için bir ödeme planı oluşturulabilir. Borçlar yapılandırılabilir. Durumu yoluna koymak için fırsatlarınız olabilir.

Mülkler, kazançlar, vergi, prim, sigorta, tazminat, kredi gibi konularda gündemleri olanlar için konuların hareketlenebileceği bir zaman. Beklediğiniz sonuçlar, yanıtlar, kararlar varsa, Merkür retrosunda bu yönde gelişmeler yaşayabilirsiniz. Sonuç alabilirsiniz.

18 Ocak’ta Merkür retrosu bitiyor. Ayın geri kalanında da aynı yerde olacak Merkür. Oğlakta olacak. Ama ileri yönlü göreceğiz onu. Retro sürecinde nerelerde sorunlar doğduysa şimdi bu noktalarda pürüzler geride kalmaya başlıyor.

İşler yoluna giriyor. Yavaşlayan konular hız kazanıyor. Beklemeler sonlanıyor Merkür’ün hızını toparlaması ile.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 3 Ocak’a kadar oğlak burcunda 8.evinizde.

Borçlarınız, ödemeleriniz varsa, örneğin kredi kartı borcu gibi, onları küçültebilirsiniz bu süreçte.  Venüs size parasal konularda bir rahatlama getirebilir.

Hayatınızı kolaylaştıracak bazı bankacılık uygulamaları kullanmaya başlayabilirsiniz.

Vergi, sigorta konularınız varsa, parayla ilgili yasal konular varsa, olumlu gelişmeler olabilir.

8.evin bir de ruhsal boyutu vardır sevgili okuyucularım. Korkular, şüpheler, karamsar bakış açıları, takıntılı düşünceler, bunlar da 8.evde. Venüs ruhunuza iyi gelecektir buradan geçerken. Ruhsal enerjinizi, zihninizi temizleyeceğiniz, daha iyi hissetmeye başlayacağınız, güzel bir Venüs transiti bu sizin için. Artık sonuna geliyoruz.

Venüs 3 Ocak’ta kova burcuna geçiyor. 9.evinize yerleşiyor.

Uzaklardan güzel haberler mi geliyor acaba ? 🙂

9.ev başka şehir ve ülkelerle, uzaklarla ilgili bir ev. Venüs ise sevinç, mutluluk, keyif demek.

Güzel şeyler, iyi şeyler oluyor Venüs geçişlerinde.

Bir başka şehirde, bir başka ülkede yaşayan bir yakınınızla, belki ailenizden biriyle, bir dostunuzla ilgili güzel şeyler olabilir.

Bir araya da gelebilirsiniz. Siz gidebilirsiniz yanına ya da o gelebilir.

Güzel gezileriniz olabilir. Keşif diyebileceğimiz şeyleri anlatır bu ev. Ufkumuzu büyüten keşifleri anlatır. Venüs ile güzel şeyler geliyor.

9.ev okul/üniversite/yüksek öğrenim ile ilgilidir aynı zamanda. Kova burcu ise arkadaşlarımızı, içinde olduğumuz arkadaş gruplarını, sosyal hayatımızı, ayrıca ekip işlerini, grup çalışmalarını temsil ediyor.

Eğitim hayatınızda arkadaşlıklardan yana da güzel bir süreç olabilir o yüzden.

Grup çalışmaları, birlikte hazırladığınız ödevler, sunumlar varsa başarılı çalışmalar çıkabilir ortaya.

27 Ocak’ta yeni bir transiti daha başlıyor Venüs’ün. Balık burcuna geliyor.

Balık Venüs’ün yüceldiği yer. Burada hayli güçlü. Güzel çalışıyor balıkta.

O yüzden hepimiz için şanslı, güzel bir Venüs dönemi diyebilirim.

Bakalım, siz nasıl etkiler alıyorsunuz. 10.evinizden geçiyor olacak.

İş hayatınızda belirsizlik yaratan durumlar netleşebilir, aksaklıklar aşılabilir. Gerginlik yaşadığınız durumlar geride kalabilir.

Yoğun zamanlardan geçtiyseniz şimdi dinlenmeye daha rahat vakit ayırabilirsiniz. Bir soluklanma zamanı olabilir bu sizin için.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


30 Ekim’den bu yana yaşadığımız Mars retrosu 12 Ocak’a kadar devam ediyor.

Sizler bu retroyu 1.evinizde deneyimliyorsunuz.

Zaman zaman öfkenizi kontrol etmekte zorlanabilirsiniz. Özellikle geçmişten gelen konuların öfkesi tekrar dirilebilir içinizde. Duygusal anlamda geride bıraktığınızı düşündüğünüz durumlar, çeşitli şekillerde yeniden tetiklenebilir. Kendinizi sakin bir enerjiye taşıyın elden geldiğince. Sporla atın örneğin o içsel enerjiyi. Meditasyon yapın. Sevdiğiniz kişilerle, yapmaktan keyif aldığınız şeylerle vakit geçirin.

Biraz da ne olabilir ? Bağışıklığınız düşebilir. Bu hepimiz için geçerli. Mars enerjimizi, bedensel gücümüzü, bağışıklığımızı simgeliyor çünkü. Halsiz hissedebilirsiniz, günlük işler içinde daha çabuk yorulabilirsiniz. Bedensel sağlığınıza, beslenmenize, uyku düzeninize dikkat etmeniz de faydanıza olur.

12 Ocak’ta Mars retrosu bitiyor. Artık gücünü toplamaya başlıyor Mars. Yukarıda saydığım tüm konularda aksamalar, düzen dışına çıkan durumlar yoluna girmeye başlayacaktır.

Ayın geri kalanında, tamamında yine ikizler burcunda olacak Mars. Aynı yerde, bu kez ileri yönlü olacak. İki retronun (Merkür ve Mars retrosu) pürüz yaratan etkilerini geride bırakıyoruz bu ay.

Doğum haritasında retro Mars nasıl anlamlara gelir ? Bu konuda da bir yazım var.

Kişinin haritasında Mars’ı retro ise nasıl olasılıkları anlatır bu Mars ? Nasıl dengelenir, simgelediği konuları dengeye getirmek için neler yapılabilir ? Etraflıca anlatıp önerilerimi paylaştım. İşte yazım burada ↓     ↓    ↓    ↓

Doğum Haritasında Retro Mars


Ocak 2023 Ay Döngüleri :

7 Ocak : Yengeç Burcunda Dolunay  Ay 16° Oğlak, Güneş 16° Oğlak

Merkür karşıtlığı ile gerçekleşiyor bu dolunay. Ay yengeç burcunda. Karşı tarafta ise Güneş, retro Merkür ile kavuşuyor.

Uranüs 15 derece boğada. Ay ve Güneş ile uyumlu açılarda. Güzel değişimler için destekleyici görünümler var.

Parasal konuları gündeme getirebilecek bir dolunay. Çünkü 2.evinizde gerçekleşiyor.

Bir ödeme, bir para çıkışı olabilir. Özellikle bir banka ödemesi ya da devlet birimlerine yapılacak yasal bir ödeme bugünlerde gündeme gelebilir.

Ailenizle ilgili bir parasal konu da olabilir. Yengeç burcu aileyi temsil eder. Bu bir yengeç dolunayı.

Karşıt alanda oğlak burcu var. Güneş ve Merkür burada.

Oğlak burcu devleti, yasal gereklilikleri sembolize eder. Aynı zamanda bankalar oğlak temasıdır. O yüzden aile içinde parasal konularınız olabilir bugünlerde. Çok büyük konular düşünmenize gerek yok, kendinizi korkutmayın. Evinizle ilgili yıllık vergi ödemesi konuya uygun bir olasılık örneğin. Büyük meseleler düşünmeyin.

21 Ocak : Kova Burcunda Yeniay : Ay 1° Kova, Güneş 1° Kova

Pluto’ya yakın bir yeniay. Jüpiter ile uyumlu açısı var. Plutonik ve Jüpiteryen etkiler bir arada.

9.evinizde gerçekleşecek.

Akademik hayatı olanlar için önemli bir konu güzelce şekil alabilir. İstediğiniz yönde ilerleyebilir. İyi bir şey başlayabilir. Sorunlu bir durum çözülebilir.

Kova burcu arkadaşlarımızı anlatır. 9.ev ise gezileri. Dostlarınızla birlikte yapacağınız geziler, seyahatler olabilir.

Uzaklardan yanınıza gelecek sevdikleriniz olabilir.

Uluslararası alanda ticari faaliyeti olanlar, başka ülkelerden şirketlerle ithalat, ihracat faaliyetleri içinde olanlar güzel gelişmeler yaşayabilirler.

Farklı temalar üzerinden farklı farklı olasılıklarınız var ama genel bir özet yazayım size. Plutonik ve Jüpiteryen etkiler bir arada nasıl bir durumu anlatıyorlar ? Onun özetini yapayım :

Bir şey olmadı belki vaktiyle. Bu konularda bir niyetiniz vardı belki ve o şey istediğiniz zaman, istediğiniz şekilde gerçekleşmedi. Belki hayrınıza değildi.

Şimdi o şeyler şekil değiştirerek, olması gereken biçimde gerçekleşebilir. Bir revizyon, bir güncelleme olabilir konuda 🙂

‘O zaman olmadı, o şekilde olmadı. Meğer böyle olması gerekiyormuş. İyi ki de böyle oldu. İyi ki de şimdi oldu’ diyeceğiniz bir şey olabilir yeniay civarı günlerde. Size ‘İyi ki’ dedirtecek olasılıklar görünüyor.


İyi bir ay olsun. Güzelce kullanalım, iyi değerlendirelim. Sağlıklı, huzur, keyifli bir ay diliyorum hepinize.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!