Koç Burcu Ocak 2023

Koç Burcu Ocak 2023

Merhabalar sevgili yükselen koç okuyucularım !

Yılın ilk ayını anlatacağım sizlere. Acaba yeni yıl nasıl başlıyor ? Bu ay neler olacak yukarıda ? Hangi gezegen transiti sizin için ne anlama geliyor ? Yeniayda neler olabilir, dolunayda neler olabilir, hepsine bakalım.

Özellikle ”yükselen koçlar” şeklinde hitap ettim. Burç yorumları yükselen baz alınarak yapılır. Teknik olarak böyle yapılabiliyor.

Eğer yükseleniniz koç ise doğru içeriktesiniz. Yükselen koçlar yararlanabilir bu öngörülerden.

Buraya ayın gündemini bırakıyorum öncelikle. Ocak’ı genel hatlarıyla, bir özet olarak görebilirsiniz   ↓↓

Ocak 2023 Astroloji Gündemi


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Şimdi ayın detaylarına geçiyoruz.

↓     ↓    ↓    ↓

Güneş 20 Ocak’a kadar oğlak burcunda. 10.evinizde.

Bu ev hareketlendiğinde işimiz, kariyerimiz, yetki ve sorumluluklarımız, otorite ile ilgili konularımız ön plana çıkıyor. Yoğun bir çalışma temposu anlamına geliyor olabilir bu transit sizin için.

Raporlamalarınız artabilir. Düzenlemeniz, otoriteye sunmanız gereken şeyler olabilir.

Bir şeyleri toparlayıp düzenlemeniz, kurallarını belirlemeniz gerekebilir.

Zaten oğlağın tabiatıyla şu oluyor : İşimizde bir şeyleri daha sistemli hale getirmek istiyoruz. Oğlağın disiplini ile bir çerçeve oturtmak, işleyişi daha iyi hale getirmek, bunun için de kurallar belirlemek istiyoruz. Tam bir disiplin zamanı. Çalışma, üretme ve işleri düzene koyma zamanı.

İşinizde yeni görevler, yeni sorumluluklar da gündeme gelebilir. Terfiler olabilir ayrıca. Yükselişler olabilir. Zamlar gelir artışları olabilir.

İş kurma hazırlığında olanlar Güneş’in oğlak geçişi ile hızlanıyor. Beklemeyin. Yapabileceklerinizi yapın. Hayat cesaret göstermemizi ve sorumluluk almamızı ister. İşte tam bunun zamanı.

Devlet bağlantılı işlemler yine bu evin konusudur. Evrak teslimi, başvuru, kayıt, dilekçe, vb. gibi şeylerle meşgul olabilirsiniz. Devlet dairelerinde ya da belki e-devlet üzerinden yapacağınız işlemler olabilir.

20 Ocak’ta Güneş’in kova dönemi başlıyor. 11.evinize geliyor Güneş.

Güneş’in bu kova transiti, oğlak döneminin kısıtlarının, aksaklıklarının, yorgunluklarının ardından çok iyi gelebilir size.

Oğlak sürecinde içinde olduğunuz sistemler, o sistemlerin kuralları, kısıtlayıcı durumlar üzerinden zorlanmış olabilirsiniz.

Teknik aksaklıklar olmuş olabilir işinizde.

Süresi kısıtlı işleri, verilen vakit bitmeden tamamlamaya çalışmış olabilirsiniz. Normal temponuzdan daha çok çalışmış, yorulmuş olabilirsiniz.

Şimdi kova transiti ile iletişimler, sohbetler, arkadaşlarla yapılacak güzel şeyler geliyor. Bir haraketlilik başlıyor sosyal hayatınızda.

Kova burcu kalabalıklar, arkadaş grupları, dostlar,  sosyal ortamlar demektir. Daha çok insan içine karışacağız, daha çok sosyal ortamlarda olabileceğiniz bir zaman. Bir süredir iş yoğunlukları, vb sebeplerle gitmediğiniz, ara verdiğiniz kurslar, etkinlikler, sportif faaliyetler olduysa, onlara yeniden başlayabilirsiniz.

Bir süredir görmediğiniz insanlarla bir araya gelebilirsiniz.

Bunlar dışında teknoloji ile, dijital alanlar ile, dijital platformlar ile ilgilidir kova.

Hitap ettiğimiz kalabalıklarla ilgilidir. Örneğin sosyal medya kova ile bağlantılıdır. Dijital alanlarda işleriniz varsa, buralar da renkleniyor, güzelleşiyor Güneş ile.

Yaptığınız çalışmalardan daha çok keyif alabileceğiniz, daha çok insana hitap edebileceğiniz, kalabalıklaşabileceğiniz bir Güneş dönemi.


Merkür 18 Ocak tarihine kadar retrosunda. Oğlak burcunda gerçekleşen bir retro bu. Sizler 10.evinizde deneyimliyorsunuz.

İşiniz, kariyeriniz, maddi koşullarınız, resmi konularınız, güncel hedefleriniz, hayatta yapmak istedikleriniz, bunlar için almanız gereken sorumluluklar, yapmanız gerekenler..Bu konular üzerinden bir muhasebe dönemi olur bu retro sizin için. Hedeflerinizi güncelleyebilirsiniz. Gerçekleştirmeye çalıştığınız şeyleri kolaylaştıracak farkındalıklar yaşayabilirsiniz. Şu ana kadar neleri nasıl yaptınız, ne neden olmadı, bunları fark edebilirsiniz. Düzeltmelere gidebilirsiniz.

İşinizde ertelenen projeler, planlar olabilir ama eksikleri tamamlama fırsatı bu. Hayat ‘Bir daha dön bak. Bir daha gözden geçir’ diyor. Geçmişten gelen resmi konular varsa bunların tamamlanabileceği bir zaman. Yeni başlayan konularda ise beklemeler olabilir biraz.

18 Ocak’ta Merkür retrosu bitiyor. Ayın geri kalanında da aynı yerde olacak Merkür. Oğlakta olacak. Ama ileri yönlü göreceğiz onu. Retro sürecinde nerelerde sorunlar doğduysa şimdi rahatlamaya başlıyor oralar.

Konular düzene giriyor.

Özellikle otorite ile iletişimler, ciddiyet-samimiyet, yakınlık-mesafe konuları, iş hayatınızda sistemler üzerinden aksaklıklar deneyimlemiş olabilirsiniz retroda. Çok şey öğrendiniz. Retro tecrübeler kazandırdı size. O tecrübelerin ışığında her şey çok daha güzel ve dengede olabilir şimdi. İşler yoluna girmeye başlıyor.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 3 Ocak’a kadar oğlak burcunda 10.evinizde.

İşiniz, üstlerinizle olan dialoglarınız, yönetimle, patronlarla ilgili konularınız, resmi işleriniz, devlet dairelerinde yapılacak işleriniz açısından pozitif bir transit.

İş hayatınız üzerinden alıyorsunuz Venüsyen etkileri. Yapacağınız şeylerden daha çok keyif alacağınız, işlerin daha güzel, daha kolay ilerleyebileceği bir dönemdi bu. Tamamlanmak üzere.

Konum sahibi kişilerden destekler olabilir.

Resmi sonuç beklediğiniz konularda güzel neticeler gelebilir ayrıca. Bu evin temaları üzerinden böyle olasılıklarınız var.

Venüs 3 Ocak’ta kova burcuna geçiyor. 11.evinize yerleşiyor.

Oğlak burcundaki gezegen yığılmasının içinde bir ferahlık olacaktır bu Venüs transiti size.

Güneş oğlakta. Merkür oğlakta, üstelik retro. Yoğun bir oğlak enerjisi var. Bu da yapılacak işler, yoğunluklar, sistemler, sistemlerin kuralları ve gereklilikleri sebebiyle yapılması gereken şeyleri anlatıyor sizin için. Aralık ayının son günlerinden bu yana yorulmuş olabilirsiniz.

Şimdi Venüs’ün kova transiti ile bu enerji dağılmaya başlıyor. Açılmaya başlıyor. Bir sosyalleşmeler, bir iletişimler, bir dost sohbetleri, güzel bir şeyler geliyor 🙂

Sosyal ortamlarda keyifli vakitler geçirebileceğiniz, modunuzun yükseleceği günler geliyor 🙂

Arkadaşlıklar içinde samimi, destekleyici, sevgi dolu paylaşımları anlatıyor sosyal alandan geçecek bir Venüs. Kutlamalar, eğlenceler, bir araya gelişler, buluşmalar olabilir.

Grup çalışmaları için de iyi bir transit.

27 Ocak’ta bir yeni transiti daha başlıyor Venüs’ün. Balık burcuna geliyor.

Balık Venüs’ün yüceldiği yer. Burada hayli güçlü. Güzel çalışıyor balıkta.

O yüzden hepimiz için şanslı bir Venüs dönemi bu.

Siz nasıl etkiler alıyorsunuz, bakalım. 12.evinizden geçiyor olacak.

Huzursuzlukların aşılması, içsel öfkelerin, olumsuz duyguların temizlenmesi, bu temizliğe vesile olacak şeyler, ruhsal bir şifalanma yönünde değişimler, katılıkların çözülmesi, yumuşaması, inatların son bulması, arınma, hafifleme, özgürleşme. Güç toplama. Dinlenme. Kişisel bakım. İçe dönme. Kişisel ihtiyaçlarla ilgilenme. Kendi içinizde bir ferahlama dönemi.

Burada böyle şeyler görüyorum bakınca.

Spiritüel alanların bilgisinden fayda bulabileceğinizi de ekleyeyim.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


30 Ekim’den bu yana ikizler burcunda bir Mars retrosu deneyimliyoruz sevgili okuyucularım. Bu retro 12 Ocak’a kadar sürecek.

Sizler bu retroyu 3.evinizde deneyimliyorsunuz.

İletişimler, bilgi paylaşımları, haberleşmeler, iletişim araçları, iletişim platformları. Eğitimler, kurslar, bilginin aktarıldığı/paylaşıldığı platformlar, hocalar, danışmanlık faaliyetleri.

Evimize yakın yerler, muhitimizde olan şeyler, yakın akrabalar, kardeşler, kardeşlerle ilgili konular, yakın çevremiz, sıkça görüştüğümüz kişiler.

Website, blog, sosyal medya kanalları/sayfaları, internet üzerinden yapılan işler. Online ticaret. Online platformlar.

Bu temalarda, bu konularda, bu kişilerle ilgili konularınızda yavaşlamalar, zaman zaman agresyonlu durumlar, bekleme gerektiren durumlar, pürüzler doğabilir retroda. Biraz sabır isteyen bir retro.

Retrolarda ilgili gezegenin gölgesini yaşıyoruz, deneyimliyoruz. Mars’ın retrosunda agresyon var, hız var, acelecilik var, kontrolsüz bir enerji var.

Retroda kardeşlerle, akrabalarla iletişimlerde ölçüde ve dengede kalmak için özenli olmanızı önereceğim. Tartışmalar olabilir, agresif davranışlar olabilir, fevri hareketler olabilir.

Biraz uzak kalmak bir çözüm belki. Uzlaşmak, anlaşmak için ısrar etmemek bir çözüm belki. Konuların üzerinde bu dönemde gitmemek iyi bir fikir olabilir.

Bunun dışında genel olarak iletişimlerde kontrolünüzü koruyun diyeceğim. İkizler ve 3.ev iletişim demektir. Bu anlamda dikkat.

Trafik, ehliyet, araç konuları yine ikizler temasıdır. Trafikte, yolda aceleci olmamak bu dönemde daha önemli. Buna da dikkat.

12 Ocak’ta Mars retrosu bitiyor. Artık gücünü toplamaya başlıyor Mars. Yukarıda saydığım tüm konularda aksamalar, düzen dışına çıkan durumlar yoluna girmeye başlayacaktır.

Ayın geri kalanında, tamamında yine ikizler burcunda olacak Mars. Aynı yerde, bu kez ileri yönlü olacak. İki retronun (Merkür ve Mars retrosu) pürüz yaratan etkilerini geride bırakıyoruz bu ay.


Ocak 2023 Ay Döngüleri :

7 Ocak : Yengeç Burcunda Dolunay  Ay 16° Oğlak, Güneş 16° Oğlak

Merkür karşıtlığı ile gerçekleşiyor bu dolunay.

Ay yengeç burcunda. Karşı tarafta ise Güneş, retro Merkür ile kavuşuyor.

Uranüs 15 derece boğada. Ay ve Güneş ile uyumlu açılarda.

Bizim için iyi olacak, bize iyi gelecek bir değişime müsait bir zemin görüyoruz.

Dolunay aksının bir tarafında eviniz, ev yaşamınız (yengeç-4.ev) var, diğer tarafında ise iş hayatınız, çalışmalarınız (oğlak-10.ev) var.

İş yaşamınızla ev hayatınız arasında bir denge kurmanızı sağlayacak fikirleriniz, uygulamalarınız, yeni düzenlemeleriniz olabilir bugünlerde. Odağınız bu konular olabilir.

Yengeçte ne var ayrıca ? Geçmişten gelen duygusal konular, geçmişin ruhsal yükleri.

Hattın karşı tarafında yer alan oğlak burcu ise (dolunay sırasında Güneş ve Merkür burada) akla, mantığa, gerçekçi bakış açılarına, menfaatimize/iyiliğimize olacak akılcı yaklaşımlara çağırıyor bizi.

Ay’ın karşısındaki Güneş&retro Merkür kavuşumu, geçmişle ilgili sürdüğünüz, etkisinden çıkamadığınız, kendi içinizde düşünmeye devam ettiğiniz konularda bir ‘’Tamam, bu kadar yeter. Geçmiş geçmişte kaldı. Önümüze bakalım” noktasını temsil ediyor.

İş hayatınızda da duyguları biraz daha geri plana atmaya başlıyorsunuz.

Daha teknik, daha stratejik bakış açıları ile yapıyorsunuz artık seçimlerinizi.

Dolunay duygu-mantık dengesini kurmamızı istiyor. ”Her şeye bu kadar anlam yükleme. Her şeyi bu kadar önemseme. İşine gücüne bak. Kazancına bak.’ diyor.

Uranüs’ün Güneş’e ve Ay’a uyumlu açıları ise hem ev düzenimizi, hem iş hayatımızı ilgilendiren konularda güzel değişimlere ve sıkışık noktalarda açılımlara işaret ediyor.

21 Ocak : Kova Burcunda Yeniay : Ay 1° Kova, Güneş 1° Kova

Pluto’ya yakın bir yeniay. Bir dönüşüm sembolü taşıyor.

Pluto ile sonlanması gereken şeyler biter, yerine yeni düzenler kurulur. Burada da bu yönde olasılıklar var.

Yeniayın, yani Güneş ve Ay kavuşumunun Jüpiter ile uyumlu bir açıda olduğunu da görüyoruz. Şanslı başlangıçlar ve dönüşüm diyebileceğimiz değişimler var.

11.ev temalarında bir şeyleri değiştiriyor, düzenliyor gibisiniz.

Sosyal hayatınızda, arkadaşlıklarınızda bazı şeyleri gözden geçirme, verdiğiniz değerin karşılığını bulamadığınız noktalarda birilerinden uzaklaşma gibi kararlar, değişimler var sanırım.

Gittiğiniz bir sosyal ortam, bir grup çalışması, bir eğitim, bir kurs, bir spor salonu, bir belediye hizmeti (kova burcu belediyelerin sunduğu hizmetleri de simgeler) içinde düzen değişikliğine gitmek isteyebilirsiniz.

Eğitmeninizi değiştirmek isteyebilirsiniz. Sınıf değiştirebilirsiniz. Gittiğiniz saati, bulunduğunuz grubu değiştirebilirsiniz.

Gösterdiğiniz dostluğu hak etmediğini gördüğünüz kişilerden uzaklaşacak şekilde, iletişimleri azaltacak şekilde düzenleyebilirsiniz tercihlerinizi.

Dost çevreleri içinde güzel şeyler de olabilir. Şimdiye dek olmamış şeyler olabilir. Belki bugüne dek köklenemediğinizi ve bağ kuramadığınızı gördüğünüz arkadaşlıklar içinde size iyi hissettirecek, düşüncelerinizi pozitif yönde değiştirecek şeyler olabilir.

Gruplar, ekipler, arkadaşlar, sosyal ortamlar üzerinden çalışıyor bu yeniay hayatınızda.

Ama kovanın başka temaları ve dolayısıyla yeniayın başka olasılıkları da var.

Dijital platformlar üzerinden, internet üzerinden yaptığınız işler ve sosyal medya alanında içerik üretmek yönünde çalışmalarınız varsa, işinizde güzel şeyler olabilir. Büyüme fırsatları doğabilir. Beğenilecek, takdir görecek çalışmalarınız, başarılarınız olabilir. Kalabalıklaşma, büyüme yönünde başlangıçlar var.


Çok güzel bir ay diliyorum hepimiz için. İnşallah yıla güzel bir başlangıç yapalım.

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!