Aslan Burcu Ocak 2023

Aslan Burcu Ocak 2023

Merhabalar sevgili ”yükselen aslan” okuyucularım !

2023 nasıl bir ay ile başlıyor ? Ocak’ın nasıl transitleri var ? Ayın yeniayı ve dolunayı hangi burçlarda gerçekleşiyor ?

Sizler için nasıl anlamlara geliyor bu ayın gökyüzü hareketleri ? Bu yazımda birlikte bakacağız.

”Yükselen aslan” şeklinde hitap ettim. Burç yorumları yükselen baz alınarak yapılır. Teknik olarak böyle yapılabiliyor.

Eğer yükseleniniz aslan ise doğru içeriktesiniz. Yükseleni aslan olanlar yararlanabilir bu öngörülerden.

Buraya ayın gündemini bırakıyorum öncelikle. Ocak’ı genel hatlarıyla, bir özet olarak görebilirsiniz   ↓↓

Ocak 2023 Astroloji Gündemi


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Şimdi ayın detaylarına geçiyoruz.

↓    ↓    ↓    ↓

Güneş 20 Ocak’a kadar oğlak burcunda. 6.evinizde.

Çalışma hayatınız, iş arkadaşlarınızla iletişimleriniz, iş ve iş dışındaki sorumluluklarınız, günlük rutinleriniz bu evle ilgili.

İşinizde ve kişisel yaşamınızda temponun, hareketliliğin yükselebileceği, bol çalışmalı, koşturmalı bir zaman.

Gündelik hayatınızı ve yaşam alanınızı, evinizi, ofisinizi, çekmecelerinizi, dolaplarınızı, arşivinizi düzenlemek, temizlemek için güzel bir dönem. Bu tür şeyler de olacaktır. 6.ev transit alınca, sadeleşmek isteriz. Bir şeyleri düzenlemek, yoluna koymak, fazlalıklardan arınmak isteriz.

Sağlık da bir 6.ev temasıdır. Sağlık sorunları olanlar, doktora görünmek isteyenler muayene, tahlil, tetkik işlerini yapabilirler.

İyi yaşam, sağlıklı beslenme, spor konularına odaklanabilirsiniz ayrıca. Spora başlayabilirsiniz, detoks yapabilirsiniz. Bedensel olarak da arınma zamanı.

Bir şey daha ekleyeyim : Evcil hayvanınız varsa, onunla ilgili konularla meşgul olabileceğiniz bir dönem. Onlar da bu evin konusu 🙂 Evcil hayvanınızın aşısı, kontrolü, eğitimi, vb konular olabilir.

20 Ocak’ta kova burcuna geçiyor Güneş. 7.evinize geliyor.

Bu ev transit alınca bireysel durumlardan çoğaldığımız, ‘’biz’’ olduğumuz hallere geçiyoruz. Diğer zamanlarda tek başımıza yaptığımız şeyleri, Güneş 7.evden geçerken başkaları ile birlikte yapıyoruz. İnsan ilişkilerimiz içinde destek bulduğumuz noktalar oluyor.

Bağlantılarımızın bizim için aracı olduğu konular oluyor. Çevremizden birileri bize referans oluyor. Yeni başka bağlantılara vesile oluyor.

İş ortaklıkları, iş birlikleri, el sıkışmalar, ticari anlaşmalar, danışman-danışan bağlantıları, hoca-öğrenci bağlantıları doğabiliyor.

Evli olanların eşiyle ilgili konuları olabiliyor.

Eşlik etme kavramı, eşlik ettiğimiz insanlar, yaptığımız bir şeyde bize eşlik eden insanlar, yolumuza eşlik eden yol arkadaşlarımız bu evle ilgili.

Güneş transiti ile ‘’biz’’ olma haline, ‘’biz’’ formuna taşıyacaktır sizi.

Kontratlar, imzalı işler, sözleşmeler, ev kiralama gibi konular, muhasebe işleri, mali müşavirlik konuları, avukatlar, danışmanlık aldığımız ve işlerimizde birlikte ilerlediğimiz kişiler 7.evle bağlantılı.

Gündeminizde bu yönde şeyler varsa, konu ilerleyebilir. Şekil alabilir. Tamamlanabilir.

Örneğin ev aramakta olan biri anlaşmasını yapabilir. Bir danışman arayışında olan biri istediği gibi bir uzmanla tanışabilir.


Merkür 18 Ocak tarihine kadar retrosunda. Oğlak burcunda gerçekleşiyor bu retro.

Sizler 6.evinizde deneyimliyorsunuz.

Bu ev iş, hizmet, sağlık, günlük düzen, görev ve sorumluluklar, rutinler gibi temaları kapsıyor.

Gündelik işlerde zaman zaman aksamalar, beklemeler olabilir Merkür burada retro iken. Herhangi bir konuda hizmet aldığınız noktalarda ufak tefek sorunlar olabilir. Teknik aksaklıklar olabilir. Bunun gibi durumlarda stres yapmadan bunun geçici bir etki olduğunu hatırlatın kendinize.

Merkür retroda iken, planlamalarınızı daha iyi yapmanız, bir şeyleri gözden kaçırmamak adına yaptığınız işleri daha iyi kontrol etmeniz faydanıza olur.

Ayrıca büyük bir temizlik zamanı bu sizin için. Şu ana dek gerekmediği halde sakladığınız pek çok şeyi evinizden, ofisinizden çıkarabilirsiniz. Atılması gerekenleri atabilir, temizlikler yapabilirsiniz. Günlük yaşamınızı daha verimli, daha kaliteli hale getirmek için, gün içinde yaptığınız şeyleri gözden geçirebilirsiniz. Kendinize keyifli, faydalı rutinler yaratabilirsiniz.

18 Ocak’ta Merkür retrosu bitiyor. Ayın geri kalanında da aynı yerde olacak Merkür. Oğlakta olacak. Ama ileri yönlü göreceğiz onu. Retro sürecinde nerelerde sorunlar doğduysa şimdi bu noktalarda pürüzler geride kalmaya başlıyor.

Yavaşlayan konular hız kazanıyor. Beklemeler sonlanıyor retronun bitişi ile.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 3 Ocak’a kadar oğlak burcunda 6.evinizde.

6.ev iş, hizmet, astlar, çalışanlar, sağlık ve gündelik yaşam demektir.

İş ortamında güzel şeyler yaşayabilirsiniz Venüs ile. Sevineceğiniz yeni şeyler olabilir. Bir görevin, görev tanımınızın içinde bir sorumluluğun yeniden düzenlenmesi gibi mesela. Ayrıca işinizde arkadaş ilişkilerinizi de kuvvetlendirecektir Venüs.

Sağlık konusunda aşmaya çalıştığınız bir durum varsa, Venüs destek verecektir size. Güzel bir etki alıyorsunuz.

Evcil hayvanlarınız varsa, onlarla ilgili düzenleyeceğiniz, yenileyeceğiniz şeyler de olabilir. Problemli durumlar çözülebilir.

Venüs 3 Ocak’ta kova burcuna geçiyor. 7.evinize yerleşiyor.

Hocalar, koçlar, rehberler, bizi bilgisiyle yönlendiren kişiler, danışmanlar bu evin temaları arasında. Böyle ünvanlarda olan kişilerden yana şanslarınız var. Bağlantılarınızdan fayda bulabilirsiniz.

Bu kişilerden gelecek güzel destekler, tavsiyeler, yönlendirmeler olabilir.

İnsan ilişkileriniz üzerinden dağıtacaktır şansını Venüs burada.

27 Ocak’ta yeni bir transiti daha başlıyor Venüs’ün. Balık burcuna geliyor.

Balık Venüs’ün yüceldiği yer. Güzel çalışıyor balıkta.

O yüzden hepimiz için şanslı, güzel bir Venüs dönemi diyebilirim.

Bakalım, siz nasıl etkiler alıyorsunuz. 8.evinizden geçiyor olacak.

Parasal konularda bir açılım. Yapılamamış bir ödemenin yapılabilmesi. Alınmış bir borcun, bir paranın geri verilebilmesi. Bir alacağın tahsili. Bir bankacılık işleminin yoluna girmesi, pürüzlü bir durum varsa düzeltilmesi.

Maddi anlamda rahatlama. Mental anlamda rahatlama. Özgürleşme ve ferahlık. Venüs’ün balık transitinde böyle olasılıklar var sizin için.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


30 Ekim’den bu yana yaşadığımız Mars retrosu 12 Ocak’a kadar devam ediyor.

Sizler bu retroyu 11.evinizde deneyimliyorsunuz.

11.ev dostluklar alanı. Arkadaşlarınızla ilgili, geçmişten gelen, zamanında tatsızlık doğmasın diye tolere ettiğiniz, üzerinde durmadığınız ama unutmadığınız konular tekrar konuşulabilir bu retroda.

Zaman zaman kızgınlıklar, küslükler olabilir. İçinizde tuttuklarınızı konuşmak istiyorsunuz belki. Ama bunu yaparken kavga etmek zorunda değilsiniz. Kendinizi sakince ifade edebilirsiniz. Anlaşılmayacağınızı, söylediklerinize hak verilmeyeceğini düşünüyorsanız mesafe koyabilirsiniz. Mars’ın agresyonuna, kontrolsüz harekete geçiren yüksek enerjisine kapılmayın derim.

Geçmişten bağlantılar yeniden canlanabilir ayrıca. Daha önce bulunduğunuz sosyal ortamlara yeniden girebilirsiniz.

12 Ocak’ta Mars retrosu bitiyor. Artık gücünü toplamaya başlıyor Mars. Yukarıda saydığım tüm konularda aksamalar, düzen dışına çıkan durumlar yoluna girmeye başlayacaktır.

Ayın geri kalanında, tamamında yine ikizler burcunda olacak Mars. Aynı yerde, bu kez ileri yönlü olacak. İki retronun (Merkür ve Mars retrosu) pürüz yaratan etkilerini geride bırakıyoruz bu ay.

Doğum haritasında retro Mars nasıl anlamlara gelir ? Bu konuda da bir yazım var.

Kişinin haritasında Mars’ı retro ise nasıl olasılıkları anlatır bu Mars ? Nasıl dengelenir, simgelediği konuları dengeye getirmek için neler yapılabilir ? Etraflıca anlatıp önerilerimi paylaştım. İşte yazım burada ↓     ↓    ↓    ↓

Doğum Haritasında Retro Mars


Ocak 2023 Ay Döngüleri :

7 Ocak : Yengeç Burcunda Dolunay  Ay 16° Oğlak, Güneş 16° Oğlak

12.evinizde gerçekleşiyor.

Merkür karşıtlığı ile gerçekleşiyor bu dolunay. Ay yengeç burcunda. Karşı tarafta ise Güneş, retro Merkür ile kavuşuyor. Geçmişten gelen konularda toparlanmalar var.

Uranüs 15 derece boğada. Ay ve Güneş ile uyumlu açılarda.

Köklenemediğiniz, içinde iyi hissetmediğiniz bir şeylerden uzaklaşıyor olabilirsiniz bu dolunay ile.

Bu bir ortam olabilir, bir dialog olabilir, bir alışkanlık olabilir, bir iş yapma şekli olabilir, bir davranış modeli olabilir.

Şu ana kadar içinde olduğunuz ama mutlu hissetmediğiniz şeyleri bırakmak, size faydası olmayan, hatta belki zararı olan alışkanlıkları ve davranış biçimlerini bırakmak, size iyi gelmeyen iletişimlere tolere etmeyi sonlandırmak. Böyle bir resmi var bu yengeç dolunayının.

Özellikle bedensel anlamda sağlıklı olmayan, sağlığınıza zarar veren alışkanlıkları bırakmak için iyi bir zamandasınız. Net kararınızı verin. Zihninizde bitirin konuyu.

21 Ocak : Kova Burcunda Yeniay : Ay 1° Kova, Güneş 1° Kova

Pluto’ya yakın bir yeniay. Jüpiter ile uyumlu açısı var. Plutonik ve Jüpiteryen etkiler bir arada.

7.evinizde gerçekleşecek.

Almak demektir bu ev. Destek almak. Rehberlik almak. Yardım almak. Yönlendirme almak. Birinin bize eşlik ediyor olması. Bir konuda bir yol arkadaşı ile ilerlemek.

Böyle konularda şanslarınız varsa bu yeniayda.

Aynı zamanda 7.evin kontrat/bağlantı/sözleşme/iş birliği gibi temaları var. Kova burcu ise dijital alanları temsil ediyor. Bir dijital platforma, bir aplikasyona üye olabilirsiniz. Bu şey ‘iş yapmak’ için kullanacağınız bir şey olabilir. Günlük hayatınızı renklendirmek için satın alacağınız bir şey olabilir. Her tür şey olabilir.


İyi bir ay olsun. Sağlıklı, huzur, keyifli bir ay diliyorum hepinize.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!