Yay Burcu Ocak 2023

Yay Burcu Ocak 2023

Merhabalar sevgili ”yükselen yay” okuyucularım !

Ocak ayı için yorumlarımı paylaşacağım sizlerle.

Eğer yükseleniniz yay ise doğru içeriktesiniz. Yükseleni yay olanlar faydalanabilir bu öngörülerden. Çünkü burç yorumları yükselen baz alınarak yapılır. Teknik olarak böyle yapılabiliyor.

Buraya ayın gündemini bırakıyorum öncelikle. Linki tıklayarak Ocak’ı bir özet olarak görebilirsiniz  ↓↓

Ocak 2023 Astroloji Gündemi


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Şimdi ayın detaylarına geçiyoruz.

↓    ↓    ↓    ↓

Güneş 20 Ocak’a kadar oğlak burcunda. 2.evinizde.

Para evi hareketleniyor. İşinizde daha çok kazanabileceğiniz bir dönem olabilir bu. Ama oğlak demek çalışmak demektir. Üretmek demektir. İstikrarla üretmeyi ve iş disiplinini temsil eder. O yüzden güzel şeyler üretmek, fayda sunmak için hareket halinde olmanızı öneririm. Paradan yana iyicil olasılıklar ancak bu şekilde ortaya çıkabilecektir.

İşinize fokuslanmak, maddi kaynaklarınızı büyütmek, daha yüksek yaşam standartlarına sahip olmak, yaşam içindeki konforunuzu, keyiflerinizi artırmak için sorumluluk alarak yapabileceklerinizi yapmanız önemli.

20 Ocak’ta kova burcuna geçiyor Güneş. 3.evinize geliyor.

İletişimlerimizi, yakın çevre bağlantılarımızı, haberleşmelerimizi, kısa seyahatlerimizi, şehrin içindeki hareketliliğimizi anlatan bir alan burası.

Ayrıca kardeşler, kuzenler, yakın akrabalar, yakın arkadaşlar, komşular, gün içinde gördüğümüz kişiler, günlük hayatımızın bir parçası olan kişiler bu evle ilgili.

Güneş 3.evinizden geçerken bu kişilerle iletişimleriniz artabilir. Ortak konularınız olabilir. Onlarla ilgili gündemleriniz olabilir. Kardeşlerinizin hayatında yeni gelişmeler olabilir. Akrabalarınızla haberleşmeleriniz artabilir. Birlikte kararlaştıracağınız şeyler olabilir.

Şehrin içinde daha aktif, daha hareketli bir dönem yaşayabilirsiniz ayrıca.

Online/dijital alanlar, sosyal medya faaliyetleri varsa hayatınızda, buralarda yenilenmek, büyümek,  hızlanmak için iyi bir zaman. 3.ev bu konuları da temsil eden bir ev. İletişim evi. Bilgiyi, bilgiyi paylaşmayı, bilgiyi paylaştığımız platformları sembolize ediyor. Ayrıca kova burcu dijital platformlarla bağlantılı. Tam da bu konuların zamanı diyebilirim o yüzden.


Merkür 18 Ocak tarihine kadar retrosunda. Oğlak burcunda gerçekleşiyor bu retro.

Parasal konularda, alım satım konularında, alışverişlerde, irili ufaklı hesap kitap işlerinde daha dikkatli olmanız gereken bir dönem diyeyim. 2.ev para evidir. Parasal her tür konuda dikkatli olmanız iyi olur.

Verdiğiniz paraya, aldığınız para üstüne dikkat etmek gibi örneğin. İşinizde yaptığınız hesaplamaları bir kez daha, bir kez daha kontrol etmek gibi örneğin. Maddi konularla ilgili iletişimlerde, bankacılık işlemlerinde daha detaycı olmak gibi örneğin.

18 Ocak’ta Merkür retrosu bitiyor. Ayın geri kalanında da aynı yerde olacak Merkür. Oğlakta olacak. Ama ileri yönlü göreceğiz onu. Retro sürecinde nerelerde sorunlar doğduysa şimdi bu noktalarda pürüzler geride kalmaya başlıyor.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 3 Ocak’a kadar oğlak burcunda 2.evinizde.

Maddi anlamda güzel bir Venüs etkisi. Burası para alanıdır. Elinize, sizi rahatlatacak paralar geçebilir.

Yaptığınız işte kazançlarınız artabilir. Oğlak burcu işi temsil eder çünkü.

2.ev varlıklarımızı, sahip olduğumuz değerleri anlatır ve yeteneklerimizle de bağlantılı bir alan. Şu ana kadar fark etmediğiniz ya da görünür kılmadığınız bazı yeteneklerinizin üzerine gidebilirsiniz bu etkiyle birlikte. Kendinizi keşfedebilirsiniz.

Venüs 3 Ocak’ta kova burcuna geçiyor. 3.evinize yerleşiyor.

Yakın çevremiz, arkadaşlıklarımız, komşularımız, gün içinde gördüğümüz/görüştüğümüz kişiler, dialoglarımız bu evin konusudur.

Kova burcu da sosyal çevremizi, dostlarımızı sembolize eder.

O yüzden sosyalleşeceğiniz, sohbetler, muhabbetler içinde keyifli zamanlar geçireceğiniz, arkadaşlarınızla haberleşmelerinizin, iletişimlerinizin sıklaşacağı, güzel bir zaman olabilir bu 🙂

Kardeşler, akrabalar da 3.evin temsil ettiği kişiler arasındadır. Onlardan yana sevineceğiniz şeyler de olabilir.

3.ev sosyal medya ile, kova burcu ise internetle, dijital platformlarla ilgili. İnternet üzerinden yaptığınız işler varsa, işinizde de güzel şeyler yaşayabilirsiniz.

Kovanın yaratıcılığı ile sosyal medyada yapacağınız faydalı, eğlenceli, farklı şeyler olabilir.

27 Ocak’ta yeni bir transiti daha başlıyor Venüs’ün. Balık burcuna geliyor.

4.evinizden geçiyor olacak.

4.ev yaşam alanımızı, evimizi, yuvamızı, aile içi konuları, aile bireylerimizi, anne babamızı simgeler.

Venüs’ün geçtiği yerde ise güzel şeyler olur. Özellikle bu Venüs transiti, diğerlerine kıyasla daha güçlü. Çünkü balık burcu, Venüs’ün yüceldiği yerdir.

Sevgi, uyum, anlaşma, keyif, konfor, şıklık, estetik, güzellik demektir Venüs.

O yüzden bu Venüs geçişi neler getirebilir size ?

Aile içinde sorunlar varsa, çözebilirsiniz. Bir anlaşma haline varabilirsiniz. Küslükleri aşabilir, birbirinize olan sevginizi daha güçlü şekilde ifade edebilirsiniz.

Eviniz için yeni eşyalar alabilirsiniz. Odalarınızı düzenleyebilir, dekorasyonunuzu yenileyebilirsiniz. Evinizin şıklığını ve konforunu artıracak güzel ürünler bulabilirsiniz.

İyi bir transit.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


30 Ekim’den bu yana yaşadığımız Mars retrosu 12 Ocak’a kadar devam ediyor.

Sizler bu retroyu 7.evinizde deneyimliyorsunuz.

İkili ilişkiler içinde geçmişten gelen konular tekrar gündeminizde olabilir. Vaktiyle uzlaşamadığınız, çözemediğiniz, belki kabullenemediğiniz şeyler yeniden konu olabilir. Bazı öfkelerinizi, kızgın olduğunuz bazı şeyleri kendi içinizde bitiremediğinizi görebilirsiniz.

İlişki içinde bir şifalanma ihtiyacı varsa, kızgınlıklar varsa, çözüm ancak karşılıklı istek ve çaba ile gelebilir. Bir tarafın sürekli olarak karşı tarafı tolere etmesiyle değil.

Kişi bağını sürdürmek istiyorsa, o bağa özenmeli. O bağı beslemeli. Hayatın içinde her şey özendiğimiz zaman güzel oluyor, öyle değil mi ?

Biraz buralara bakabileceğiniz bir zaman.

Hukuksal konularınız, dava süreçleriniz varsa, Mars retrosunda bazı beklemeler, ertelenen duruşmalar, gecikmeler olabilir.

Genel bir şey daha söylemek isterim : Eş, sevgili, arkadaş, dost, anne, baba, komşu, iş arkadaşı, hepsi olabilir, insan ilişkilerinizde neler sizi kızdırıyor, nelere tahammülünüz yok, bunları net olarak görebileceğiniz bir dönem. Fark edeceksiniz ki, bazı sınırları çizmeniz gerekiyor. Çünkü tolere ettiğiniz ve bağışladığınız şeyler çoğunlukla tekrarlanıyor. İlişkiler üzerinden bir yenilenme zamanı bu retro sizin için.

12 Ocak’ta Mars retrosu bitiyor. Artık gücünü toplamaya başlıyor Mars. Yukarıda saydığım tüm konularda aksamalar, düzen dışına çıkan durumlar yoluna girmeye başlayacaktır.

Ayın geri kalanında, tamamında yine ikizler burcunda olacak Mars. Aynı yerde, bu kez ileri yönlü olacak. İki retronun (Merkür ve Mars retrosu) pürüz yaratan etkilerini geride bırakıyoruz bu ay.

Doğum haritasında retro Mars nasıl anlamlara gelir ? Bu konuda da bir yazım var.

Kişinin haritasında Mars’ı retro ise nasıl olasılıkları anlatır bu Mars ? Nasıl dengelenir, simgelediği konuları dengeye getirmek için neler yapılabilir ? Etraflıca anlatıp önerilerimi paylaştım. İşte yazım burada ↓     ↓    ↓    ↓

Doğum Haritasında Retro Mars


Ocak 2023 Ay Döngüleri :

7 Ocak : Yengeç Burcunda Dolunay  Ay 16° Oğlak, Güneş 16° Oğlak

8.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

Ay yengeç burcunda. Karşı tarafta ise Güneş, retro Merkür ile kavuşuyor.

Uranüs dolunay sırasında 15 derece boğada yer alıyor. Ay ve Güneş ile uyumlu açılar yapıyor. Oldukça güzel bir faktör bu.

Bir borç konusu, önemli bir ödeme, maddi anlamda stres yaratan bir gündem varsa, konuyla ilgili olumlu yeni gelişmeler olabilir. Bir kolaylık doğabilir, bir borç yükünden özgürleşebilirsiniz.

Bir yakınınıza maddi konularda yardımcı olabilirsiniz. Sizin birine desteğiniz olabilir.

Yasal yollardan hakkınızı aradığınız bir parasal konu, bir tazminat, bir vergi, bir sigorta konusu varsa, ferahlık yaşayacağınız yönde gelişmeler olabilir.

Aile-akrabalar içinde anlaşmazlık yaratan ortak bir mülk, bir paylaşım konusu varsa, durumu çözmenin yolunu bulabilirsiniz. Anlaşmaya varabilirsiniz.

21 Ocak : Kova Burcunda Yeniay : Ay 1° Kova, Güneş 1° Kova

Pluto’ya yakın bir yeniay. Jüpiter ile uyumlu açısı var. Plutonik ve Jüpiteryen etkiler bir arada.

3.evinizde gerçekleşiyor bu yeniay.

Yakın çevreniz içinde bir başlangıç enerjisi var, bir hareketlenme var. Kardeşlerinizle, akrabalarınızla, arkadaşlarınızla, komşularınızla ilgili konular, hatta sizin de içinde olduğunuz konular varsa yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz. Birlikte başlatacağınız, birlikte adım atacağınız şeyler olabilir.

3.ev, evimize yakın yerleri, mahallemizi, muhitimizi simgeler. Kova yeniayı ile evinize yakın bir noktada gideceğiniz bir kurs, bir eğitim, bir sosyal ortam, bir etkinlik başlayabilir hayatınızda. Kova burcu özellikle belediyelerin ücretsiz hizmetlerini simgeler. Böyle ortamlar, böyle imkanlar, hizmetler olabilir örneğin.

İnternet üzerinden yapılan işler, online ticari faaliyetler, sosyal medya yine 3.evin temaları arasında. Bu alanlarda atılımlarınız, girişimleriniz olabilir. Kova da teknoloji ve sosyal platformlar ile bağlantılı. Bu yönde işlerin başlangıcı için iyi bir zaman. Var olan işler için ise büyüme fırsatları var. Kova Uranüsyen zekası ve yaratıcılığı ile yeni fikirler var.


İyi bir ay olsun. Başka yazılarda görüşmek üzere.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!