Aslan Burcu 2023

Aslan Burcu 2023

Merhabalar yükselen aslanlar ! Hazır mısınız yeni yıla ? 🙂

Satürn ve Pluto’nun burç değiştireceği, özel bir yıl 2023.

Böyle ağır hareket eden gezegenlerin yeni transitlerinin başladığı yıllar ‘herhangi bir yıl’ olmaz. Bu anlamda 2023 de pek çok değişime işaret ediyor.

Uzun dönemlerin, kendini tekrar eden döngülerin ardından, yeni şeylerin başlayabileceği bir yıla giriyoruz. Sıfırdan başlayacak, öncesi olmayan şeyler olacaktır. Zinciri kırma, kısıtları aşma, limitlerden özgürleşme zamanı bu.

Yeni yılın sizin için de en güzel değişimleri getirmesini temenni ediyorum.

2023’te nasıl transitler var ? Nasıl olasılıklarınız var, bakacağız şimdi.

Yükseleniniz aslan ise doğru içeriktesiniz.

Öngörüler her zaman yükselen burca göre yapılır sevgili okuyucularım. Çünkü yükselenimiz 1.evimizdir ve doğum haritamızda ev hesabı yükselenden başlar.

Buraya yılın astroloji gündemini bırakıyorum. Bu linki tıklayarak 2023’ü genel bir takvim halinde görebilirsiniz. Transitler, tutulma, retrolar yer alıyor içerikte. Hepsini tarihleri ile listeledim.

Tıklayabilirsiniz  : 2023 Astroloji Gündemi


JÜPİTER

Jüpiter 16 Mayıs’a kadar koç burcunda olacak.

20 Aralık 2022’de koç burcuna geliyor. 2023 Mayıs’ına kadar koçta. Yeniden 9.evinizde yer alacak.

2022 içinde de bir süre bu transiti deneyimlediniz. Mayıs-Ekim ayları arasında da Jüpiter koçtaydı. Yine 9.evinizdeydi.

9.evinizde bir Jüpiter transiti yaşayacaksanız yeniden.

Bu evde güzel bir transit yaşadığımızda, hayatımızda pek çok şeyi değiştirecek şekilde güncelleniyoruz.

Çünkü aklımızı, olgunluğumuzu, bakış açılarımızı, vizyonumuzu, bilinç seviyemizi, hayatı algılama ve anlamlandırabilme becerimizi, farkındalığımızı temsil ediyor bu ev.

Böyle önemli bir evden gezegenlerin en güzeli geçecek 🙂 Jüpiter geçecek.

Ufkumuzla, bilincimizle ilgili bir ev olduğu için temaları arasında neler var ? Eğitim, akademi, yüksek öğrenim var. Bilimler, ilimler var. Seyahatler, geziler, keşifler var.

Dünya kültürleri, başka toplumların kültürel değerleri, yaşam biçimleri var. İnançlar, dinler, ibadethaneler, ideolojiler, dünya görüşü diyebileceğimiz şeyler var. Felsefe var.

Uzaklar, başka şehirler, başka ülkeler var.

İşte bu konularda, bu temalarda şanslı gelişmeler yaşayabilirsiniz. Hayatınıza yön verecek önemli şeyler olabilir bunlar.

Akademik alanda bir başlangıcınız olabilir. Lisans, yüksek lisans, doktora ya da belki daha ötesi ile meşgulsünüz. Bir eğitim planınız, niyetiniz ya da akademik hedefleriniz varsa istediğiniz şeyler bu transit içinde gerçekleşebilir.

Bir başka şehre ya da ülkeye gitme hazırlığınız varsa bunu yapabilirsiniz. Aile içinde ya da yakın dost çevreniz içinde bu yönde konular, şehir/ülke değişiklikleri olabilir.

Daha çok seyahat edebilirsiniz.

‘Buraları gezmek hayalimdi. Nasip oldu, çok da güzel oldu’ diyeceğiniz seyahatleriniz olabilir. Sizin için özel olacak, anlamlı ve değerli olacak keşifleriniz olabilir. Güzel anılarla dönebilirsiniz gittiğiniz yerlerden.

İlgi alanlarınızda bir altyapı oluşturmak niyetinde iseniz, merak duyduğunuz alanlarda eğitim programı/eğitmen araştırması içinde iseniz Jüpiter’in koç transitinde çok güzel sınıfların içinde, başarılı eğitmenlerle, güzel insanlarla bir arada olabilirsiniz.

Eğitimlerden, kurs ortamlarından güzel bağlantılar doğabilir. Güzel dostlar kazanabilirsiniz. O tanışıklıklar başka güzel şeylerin vesilesi de olabilirler yaşamınızda.

Jüpiter 16 Mayıs’ta boğa transitine başlıyor ! Bir sonraki evinize, 10.evinize geliyor bu yeni transiti ile.

Zodyakta bazı evler özeldir. O evlerden Jüpiter geçtiği zaman hayatımızda çok şey değişir. Örneğin 1.evde yaşanan Jüpiter transitinde çok önemli başlangıçlar yaparız hayatımızda.

10.ev de özel evlerden biridir. Çünkü yaşamımızda bulunduğumuz konumu, vardığımız noktayı, ideallerimizi, ideal benliğimizi, olmak istediğimiz kişiyi temsil eder.

İşimizi, kariyerimizi, hayatta sahip olduğumuz sıfatları, ünvanlarımızı, yetki alanlarımızı, sorumlusu olduğumuz şeyleri temsil eder.

Başarı demektir. Yükseliş demektir 10.ev. O yüzden oldukça güzel bir Jüpiter dönemi yaşamanız mümkün.

Bir iş başlangıcınız olabilir. Mevcut işinizde güzel başarılarınız olabilir, yükselebilirsiniz. Yeni görevler verilebilir size. Yetkileriniz genişletilebilir.

Yöneticilikle çok bağlantılı bir evdir burası. Yönetici konumuna yükselebilirsiniz.

Önemli projeleriniz, takdir görecek büyük çalışmalarınız olabilir.

İş dışında da, genel olarak hayatınızın içinde hedeflediğiniz bazı şeyler bu dönemde gerçekleşebilir. Almak istediğiniz eğitimler, sertifikalar varsa bunları yapabilirsiniz. O sertifikalar, eğitim programları yeni sıfatlar ekleyebilir size.

Uzmanlaşmak istediğiniz alanlarda güzel fırsatlarınız var.

Kamu birimlerinde işe başlamak gibi bir olasılığı da anlatır 10.evden geçen Jüpiter. Kamu personeli iseniz işinizde güzel yeni gelişmeler olabilir. Bazı şeyler istediğiniz yönde şekil değiştirebilir. Bir süredir beklediğiniz düzenlemeler gerçekleşebilir.

Resmi süreçlerde, yasal işlemlerde, devlet birimleri ile bağlantılı konularda şansınız var ayrıca. Mayıs sonrası yılın geri kalanında Jüpiter’in desteği sizinle.

İş kurmak isteyenler için parlak bir zaman. Değerlendirmek faydanıza olabilir. İşinizi kurma sürecinde yapmanız gereken yasal işlemler, gereklilikler düşündüğünüzden daha kolay ilerleyebilir, daha güzel olabilir Jüpiter ile.


SATÜRN

Satürn Aralık 2020’den bu yana kova burcunda ilerliyor. Mart 2023’e kadar aynı transit devam edecek.

7.evinizde yaşıyorsunuz bu transiti. İlişkiler üzerinden olgunlaştığınız, yaşamınızda ilişkilerinizin olması gereken şekli aldığı, zaman zaman elenenlerin olduğu bir dönem.

Evlilik, ikili ilişkiler, ortaklıklar, iş birlikleri, hoca-öğrenci bağları, danışman-danışan bağlantıları bu evin konusudur. İnsan ilişkileriniz üzerinden bir yapılanma yaşıyorsunuz.

7 Mart 2023’te Satürn balık burcuna geçiyor.

Satürn transitleri yaklaşık 2,5 yıl sürer sevgili okuyucularım. Bir Satürn dönemi sonlanıyor, yeni bir 2,5 yıllık Satürn dönemi başlıyor.

8.evinize geliyor bu değişim ile.

8.ev – Satürn dönemlerinde genellikle kredi ödemeleri görüyoruz. Aylık düzenli ödemelerin olduğu parasal konular görüyoruz.

Gerçekleştirmek istediğiniz bir planınız için bir kredi çekebilirsiniz belki. Eğitim amaçlı olabilir, mülk edinmek için olabilir, konu her şey olabilir.

Parasal alanda sorumluluklar artıyor.

Bunlar dışında süregelen bir mal paylaşımı konusu, hakkınız olan bir parayı elde etmek için açtığınız bir dava, bir hukuki süreç varsa konular istediğiniz yönde şekillenebilir ama bu hemen olmayabilir.

Kendinizi haklı iken haksız duruma düşürmemeniz, akılcı bir biçimde ilerlemeniz önemli.

Başka neler olabilir ? İlerisi için bir güven sağlayacak, maddi anlamda güvence diyebileceğiniz bir başlangıcınız olabilir. Örneğin bir sigorta başlatmak gibi.


PLUTO

2023’ün en önemli gelişmelerinden biri Pluto’nun yıllar süren oğlak transitinin ardından kova burcuna geçecek olması.

2008’den bu yana oğlakta ilerliyor. En ağır hareket eden. Transitleri uzun sürüyor.

2023’te şimdilik bir süre için kovada olacak Pluto. Asıl kova dönemi 2024’te başlayacak.

2023 içinde 23 Mart-11Haziran arasında kovada yer alacak. Sonra retrosunda yeniden oğlağa dönecek.

7.evinize bir süre için uğrayacak Pluto 2023’te.

İlişkiler hareketleniyor. Çevrenizi büyütecek, bağlantılarınızı artıracak başlangıçlar yapabilirsiniz.

Kalabalıklaşma, daha çok insan tanıma, daha çok insanla iletişim kurma gibi bir sembol var burada.


KUZEY GÜNEY AY DÜĞÜMLERİ

2022’nin başından, Ocak 2022’den bu yana Ay düğümleri boğa akrep aksında. Sizin 4. ve 10.evlerinizde. Temmuz 2023’e kadar bu aks devam edecek.

İşiniz, aileniz, ailenizle ilgili sorumluluklarınız, kariyeriniz, çalışma hayatınız, onlar için yapmanız gerekenler..Böyle bir çatısı var, böyle konuları var bu sürecin.

17 Temmuz 2023’te Ay düğümleri koç terazi aksına yerleşiyor. Kuzey Ay düğümü koç burcuna, güney Ay düğümü terazi burcuna geliyor.

Ay düğümleri transitleri ortalama olarak 18 ay sürer. Yeni bir 18 aylık dönem başlıyor.

9.evinize geliyor kuzey Ay düğümü.

Mesafeler, uzaklar, yer değişiklikleri, başka bir şehre taşınma, başka bir ülkeye yerleşme gibi olasılıkları anlatır buradan geçen kuzey Ay düğümü.

Bu yeni başlayacak olan 18 aylık Ay düğümleri döngüsünde böyle değişimler olabilir yaşamınızda. Bunları yapan siz de olabilirsiniz, ailenizden biri, bir yakınınız da olabilir.

Yeni yeni keşifler geliyor ayrıca. Bu keşifler seyahatler, geziler içinde olabilir. Eğitimler içinde olabilir. Bilimlerle, ilimlerle, hayatla ilişkinizi güçlendirecek spiritüel alanlarla meşgul olmaya başlayabilirsiniz.

Bu transitten başka biri olarak çıkacaksınız muhtemelen 🙂 Tam bir dönüşüm dönemi.

Çünkü 9.ev gezmek, görmek, anlamak, idrak etmek, hayatın derinliğini kavramak, fark etmek, olgunlaşmak, ehlileşmek demektir.


2023 genel olarak böyle görünüyor sevgili okuyucularım.

Yeni yılda mutlu başlangıçlar, yeni insanlar, yeni ortamlar, seyahatler, keyifler diliyorum size. Şans, bereket ve huzur diliyorum. İyi seneler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!