Oğlak Burcu 2023

Oğlak Burcu 2023

Merhabalar yükselen oğlak okuyucularım !

Yeni yıl başlamak üzere. Bu yazımda 2023 olasılıklarınızı paylaşacağım sizlerle. Yılın önemli transitlerine bakacağız.

Yükseleniniz oğlak ise doğru içeriktesiniz.

Öngörüler her zaman yükselen burca göre yapılır sevgili okuyucularım. Çünkü yükselenimiz 1.evimizdir ve doğum haritamızda ev hesabı yükselenden başlar.

Yükselen oğlaklar için 2023 nasıl bir yıl, hadi başlayalım bakmaya.

Öncelikle buraya yılın astroloji gündemini bırakıyorum. Bu linki tıklayarak 2023’ü genel bir takvim halinde görebilirsiniz. Transitler, tutulma, retrolar yer alıyor içerikte. Hepsini tarihleri ile listeledim.

Tıklayabilirsiniz  : 2023 Astroloji Gündemi


JÜPİTER

Jüpiter 16 Mayıs’a kadar koç burcunda olacak.

20 Aralık 2022’de koç burcuna geliyor. 2023 Mayıs’ına kadar koçta. 4.evinizde yer alacak.

2022 içinde Mayıs-Ekim ayları arasında da Jüpiter koçtaydı. Yine 4.evinizdeydi.

Aynı yere şansın gezegeni Jüpiter geliyor bir kez daha 🙂

4.ev yuva, aile, ev, yaşam alanı, eve dair konular, arsa, arazi, tapu, emlak, konut, oturduğunuz yer ile ilişkiniz, aile bireyleri, aile kökleri gibi konu ve kişileri temsil ediyor.

Ev alma hazırlığında olanlar, bu adımı Jüpiter koçta iken atabilirler. Taşınma planınız varsa, aynı şekilde bu değişim için de şanslı bir zaman başlıyor.

Evinizde yenilikler yapabilirsiniz ayrıca. Kullanmadığınız halde tuttuğunuz şeyleri atabilirsiniz. Büyük temizlikler yapabilirsiniz. Yeni eşyalar alabilirsiniz. Tadilatlarınız olabilir.

Aile içi konularda da bir şifalanma olacaktır Jüpiter ile. Küslükler sonlanabilir. Affedicilikle, tolerans ve anlayışla sorunlu durumlar çözülebilir. Aile içi bağlarınızın güçleneceği bir zaman. Geçmişten gelen konuları şifalandıracağınız, aşacağınız bir zaman.

Jüpiter 16 Mayıs’ta boğa transitine başlıyor ! Bir sonraki evinize, 5.evinize geliyor bu yeni transiti ile.

5.ev temalarında işleri, faaliyetleri olanlar için bereketli bir dönem. Çünkü boğa burcu para kazanmayı temsil eder. Sanatsal alanlarda, sporun bir dalında bir eğitiminiz varsa artık bu alandan kazancınız başlayabilir. Bu yönde bir iş fırsatı doğabilir. Böyle bir işiniz varsa, gelirinizin artacağı değişimler içinde bulabilirsiniz kendinizi.

Çocuk sahibi olmak isteyenler için şanslı bir dönem. Ama tabii ki nasipleri Yaradan bilir.

Çocuklarınızla ilgili güzel gelişmeler olabilir ayrıca. ‘’Artık köklendi, tutundu, kök saldı, düzenini kurdu’’ diyeceğiniz şeyler olabilir evlatlarınızın yaşamında.


SATÜRN

Satürn Aralık 2020’den bu yana kova burcunda ilerliyor. Mart 2023’e kadar aynı transit devam edecek.

2.evinizde, para evinizde yaşadığınız bir transitti bu. Artık bitmek üzere. Satürn maddesel tarafta çok şey öğretmiş olabilir size.

Kazanç, para kazanma şekli, harcama şekli, parayla ilişkimiz, cimrilik/cömertlik kavramları, tasarruf bilinci, birikimler, masraflar. Parasal konularda deneyimlerden geçtiniz ve çok şey öğrendiniz Satürn ile.

7 Mart 2023’te Satürn balık burcuna geçiyor.

Satürn transitleri yaklaşık 2,5 yıl sürer sevgili okuyucularım. Bir Satürn dönemi sonlanıyor, yeni bir 2,5 yıllık Satürn dönemi başlıyor.

3.evinize geliyor balık transiti ile.

Bu kez bu evin konularında bir ustalaşma, bir ehlileşme süreci başlıyor.

Burada da dersleri, öğretileri olacaktır Satürn’ün size.

Öyleyse 3.evin konularına bakalım.

İletişim. İletişim araçları. İletişim platformları. Ulaşım. Şehir içi ulaşım araçları. Yakın çevre. İletişim halinde olduğumuz kişiler. Akrabalar, kardeşler, komşular. Evimize yakın yerler.

Bilgi. Öğrenmek. Öğrenci olmak. Eğitim. Kurslar. Eğitmenlik. Danışmanlık. Kitaplar, uzman kişiler. Dijital bilgi kaynakları.

Şimdi bu temalar üzerinden üreteyim olasılıklarınızı.

Satürn’ün bu 3.ev geçişi sizin için iletişim konularında gelişeceğiniz bir döneme işaret ediyor.

Kendinizi ifade etme becerinizi geliştirmeye ihtiyacınız var belki. Hatalı kelime seçimleriniz oluyor belki. Ne söylenir, ne söylenmez, ne nasıl söylenir, dengeyi kurmak/ölçüyü tutturmak konusunda zorlandığınız noktalar var belki. Bu noktaları daha net görebilirsiniz bu Satürn transitinde.

Transit bunlar dışında ulaşım araçları üzerinden de çalışabilir.

Şehrin içinde uzak bir noktaya gidip gelmeye başlayabilirsiniz. Birden fazla ulaşım aracı kullanacağınız, biraz yorucu yollar, mesafeler olabilir belki.

Yakın çevre ve yakın akraba bağlarınız içinde uzaklaşmalar olabilir. Her birimiz, birbirimiz için bir tekamül aracıyız aslında. Yakın bağlantılarınız içinde kendinizi, daha iyi tanıyabileceğiniz, istediğiniz/istemediğiniz şeyleri daha net tespit edebileceğiniz, kişisel sınırlarınızı oluşturabileceğiniz bir Satürn dönemi.

İletişim temelli işler, internet üzerinden yapılan işler yine bu evle ilgili. Bu yönde şeyler de başlayabilir hayatınızda. Örneğin bir website, bir e-ticaret faaliyeti, bir sosyal medya sayfası. Bir içerik üreticiliği gibi.

Eğitimleriniz olabilir ayrıca. Eğitimini almak, sertifika sahibi olmak, yetkin hale gelmek istediğiniz alanlarda güçlü bir gelişim döneminde olacaksınız.


PLUTO

2023’ün en önemli gelişmelerinden biri Pluto’nun yıllar süren oğlak transitinin ardından kova burcuna geçecek olması.

2008’den bu yana oğlakta ilerliyor. En ağır hareket eden. Transitleri hayli uzun sürüyor.

Yıllardır 1.evinizde. Hayatınızın her alanında pek çok dönüşüm getirdi size. Nerede güçlenmeniz gerektiğini gösterdi. Güçlendirdi. Büyüttü. Yordu belki ama öğretti. Olgunlaştırdı.

2023’te şimdilik bir süre için kovada olacak Pluto. Asıl kova dönemi 2024’te başlayacak.

2023 içinde 23 Mart-11 Haziran arasında kovada yer alacak. Sonra retrosunda yeniden oğlağa dönecek.

Bir süre için, Mart-Haziran arasında 1.evinize uğrayacak Pluto 2023’te.

2.evinize gelecek.

Bazı para çıkışları getirebilir. Bir şeyleri düzeltmek, yoluna koymak için yapacağınız harcamalar olabilir. Maddi birikimleriniz üzerinden çalışabilir bu transit.

Para vaktiyle gitmesi gereken yerlere gitmediyse, hediye almak, bağış yapmak, birinin iyiliği için harcamak gibi konularda eksik kalmış şeyler olduysa, şimdi başka vesilelerle para çıkışları olabilir.

Çünkü hayat her zaman dengeyi korumamızı istiyor.

Alma verme dengesini kurmak konusunda eksiklikler varsa, bu anlamda öğretici olabilecek bir süreç.


KUZEY GÜNEY AY DÜĞÜMLERİ

2022’nin başından, Ocak 2022’den bu yana Ay düğümleri boğa akrep aksında.

Temmuz 2023’e kadar bu aks devam edecek. Kuzey Ay düğümü 5.evinizde.

İlgi alanları, sanat, spor, hobiler, hobileri işe çevirmek gibi konular, ilgi alanlarımızda ustalaşmak yönünde yaptığımız şeyler bu evle ilgili. Belki bu kuzey Ay düğümü geçişi, yaşamınızda bu konuları çalıştırıyor olabilir.

Çocuklarla, evin küçükleriyle, gençleriyle ilgili konular da yine 5.ev temasıdır.

Çocuk sahibi almak isteyenler bu deneyimi yaşayacak olabilir. Ocak 2022’de başlamış olan bu süreçte anne baba olmuş olabilir.

Bebek sahibi olmak için bazı süreçlerden geçiyor olabilirler. Bu dönemin böyle temaları var.

17 Temmuz 2023’te Ay düğümleri koç terazi aksına yerleşiyor. Kuzey Ay düğümü koç burcuna, güney Ay düğümü terazi burcuna geliyor.

Ay düğümleri transitleri ortalama olarak 18 ay sürer. Yeni bir 18 aylık dönem başlıyor.

4.evinize geliyor kuzey Ay düğümü.

Yaşadığınız yer, yerleşim yeriniz değişebilir yeni başlayacak bu döngüde. Eğer yaşam bileşenleriniz bunun olabileceği yönde ise bir başka şehre yerleşme, bir başka muhitte yeni bir düzen kurma, ev alma, ev satma, ev tutma gibi yerleşim konularınız olabilir.

Ev düzeniniz, ev içindeki huzurunuz, evinizde nasıl hissettiğiniz, köklenme hissi, toprak elementi konuları ile ilgilidir bu ev.

Her an kendi içinde mükemmel. Hiç fazlası yok. Hiç eksiği yok. Her an tam ve bütünüz.

O an nerede isek orada olmamız gerektiği için oradayız. İşte bu bakış açılarının oluşmasına, gelişmesine vesile olacak şeyler olabilir bu dönemde yaşamınızda. Bulunduğunuz yerde iyi hissetmeyi, orada iseniz onun bir anlamı ve sebebi olduğunu, ilahi planda her şeyin kusursuz biçimde işlediğini fark etmenizi/hatırlamanızı istiyor belki hayat.

Toprak elementini araştırın. Temalarına bakın. Bu elementinizi geliştirmek faydanıza olacaktır.

Aile bireyleri ile uyum, anlaşma, geçmişten gelen konular, çocukluk anılarınız, anne babanıza olan duygularınız..Sanırım buralarda değişmesi ve temizlenmesi gereken şeyler var. İşte oraları temizleme dönemi. Süreç bittiğinde belki çok daha özgür, hafif ve hayata köklenmiş hissediyor olacaksınız.


2023 genel olarak böyle görünüyor sevgili okuyucularım.

”Ne güzel oldu. Ne güzel şeyler oldu” diyeceğiniz bir yıl diliyorum sizlere. İyi seneler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!