Oğlak Burcu Ocak 2023

Oğlak Burcu Ocak 2023

Merhabalar sevgili ”yükselen oğlak” okuyucularım !

Ocak ayı için yorumlarımı paylaşacağım şimdi sizlerle. 2023’ün ilk ayında neler var, birlikte bakacağız.

Eğer yükseleniniz oğlak ise doğru içeriktesiniz. Yükseleni oğlak olanlar faydalanabilir bu öngörülerden. Çünkü burç yorumları yükselen baz alınarak yapılır. Teknik olarak böyle yapılabiliyor.

Buraya ayın gündemini bırakıyorum öncelikle. Ayı bir özet olarak görebilirsiniz   ↓↓

Ocak 2023 Astroloji Gündemi


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Şimdi ayın detaylarına geçiyoruz.

↓    ↓    ↓    ↓

Güneş 20 Ocak’a kadar oğlak burcunda. 1.evinizde.

Beklettiğiniz konular varsa, harekete geçebilirsiniz. Yeni başlangıçları anlatır 1.evde bir Güneş transiti.

Oğlak burcu işi, kariyeri, iş hayatımızla ilgili konuları, yönetimi, yöneticileri simgeler. Devlet bağlantılı alanlar, resmi konular, yasal işlemler de oğlağın konusudur.

Bu konularda yenilikleriniz, değişimleriniz, atılımlarınız olabilir özellikle.

Özgüvenli, kararlı ve girişken bir tavırla ilerleyeceğiniz, güçlü bir Güneş döngüsünden geçiyor olacaksınız. Önemli konularınız için değerlendirin süreci.

20 Ocak’ta kova burcuna geçiyor Güneş. 2.evinize geliyor.

Parayı, parasal konuları simgeleyen evdir burası. Maddi kaynaklarımız, kazançlarımız, harcamalarımız, gelir kaynaklarımız, maddi konforumuz ve güvencemiz bu evin konusudur. Güneş transitlerinde ilgili evin konularda yenilikler görürüz.

Bir güçlenme ve yenilenme yaratacak yeni şeyler olur. Yeni girişimler olur. Ayrıca kadersel olarak karşımıza çıkan güzel fırsatlar olur.

İşinizi büyütmek için yapmak istediğiniz, planladığınız şeyler varsa, bunları hayata geçirmek için uygun bir zaman sizin için. Rüzgar istediğiniz yönden esebilir. Motivasyonunuzu yükseltecek şeyler olabilir.

Hevesleriniz, niyetleriniz için güzel şeyler yapabilirsiniz. Geliriniz büyüyebilir.

Güzel fikirlerle donanımlarınızı, becerilerinizi kazanca dönüştürebilirsiniz. Bir gelir kaynağı doğabilir.

Kendiniz için, keyfiniz için, konforunuz için satın alacağınız şeyler olabilir. Bütçe gerektiren bir konu, istediğiniz yönde gerçekleşebilir.


Merkür 18 Ocak tarihine kadar retrosunda. Oğlak burcunda gerçekleşiyor bu retro.

1.evinizde.

1.evde bir Merkür retrosu, büyük bir farkındalık dönemine işaret ediyor her şeyden önce. Hayatınızda, yaşam bileşenleriniz içinde, konu iş olabilir, ilişkiler olabilir, sağlık olabilir, maddi konular olabilir, birçok şey arasındaki sebep sonuç ilişkilerini fark edebileceğiniz, pek çok şeyi düzeltme imkanı bulabileceğiniz bir dönem.

İletişimler içinde kimi zaman yaşadığınız deneyimlerle, kimi zaman gözlemlerle, nerelerde hata yapıyorsunuz, neyi nasıl ifade ederseniz, bu insan ilişkilerinizde daha çok işinize yarar, bunları fark etme, düzeltme zamanı.

Aradığınız bilgiler karşınıza çıkabilir ayrıca Merkür retroda iken. Beklediğiniz haberler gelebilir.

18 Ocak’ta Merkür retrosu bitiyor. Ayın geri kalanında da aynı yerde olacak Merkür. Oğlakta olacak. Ama ileri yönlü göreceğiz onu. Retro sürecinde nerelerde sorunlar doğduysa şimdi bu noktalarda pürüzler geride kalmaya başlıyor.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 3 Ocak’a kadar oğlak burcunda 1.evinizde.

Daha çok eğlenmek, hayattan daha çok keyif almak isteyeceğiniz, güzelliğinize, bakımınıza daha fazla özeneceğiniz, belki giyim kuşam alışverişleri yapacağınız, kendinizi yenilemek isteyeceğiniz bir dönem bu. Venüs geçişleri keyiflidir. Biraz para harcatır ama 🙂

Sanatsal konularla meşgul olabilirsiniz. Yeni bir hobi, yeni bir meşguliyet eklenebilir hayatınıza. Kendinize yeni bir keyif alanı yaratabilirsiniz.

Venüs’ün 1.eve gelişiyle aşk hayatınızda da hareketlenme olabilir 🙂 Yeni tanışmalar, flörtler olabilir.

Hayatınızda zaten biri varsa ya da evli iseniz, ilişkinin içinde bağınızı kuvvetlendirecek paylaşımlarınız olacaktır. Keyfiniz, uyumunuz artacaktır. Sorunlarınız varsa bu süreçte aşmak, anlaşmak, uzlaşmak daha kolay olabilir.

Venüs 3 Ocak’ta kova burcuna geçiyor. 2.evinize yerleşiyor.

Bu ev para evidir. Maddesel konular bu evin konusudur.

Gelirimiz, harcamalarımız, bütçemiz, maddi anlamda yaşam standardımız, birikimlerimiz, yatırımlarımız bu evle ilgilidir.

Venüs transitleri şanslı dönemlerdir. Çünkü iyicil bir gezegendir. Şans, güzellik, keyif, konfor demektir Venüs 🙂

Venüs para evinizden geçerken, gelirinizi büyütebileceğiniz fırsatlar yakalayabilirsiniz. Yapacağınız şeyler, yeni bir yaşam standardına yükselmek için bir başlangıç olabilir.

Çok güzel alışverişleriniz de olabilir. Enerjinizi, modunuzu yenilemek için alacağınız şeyler olabilir. Giyim, kozmetik alışverişleriniz olabilir.

Kova burcu teknolojiyi, interneti, dijital platformları simgeler. Dijital aplikasyonlar da satın alabilirsiniz. Üyelikler satın alabilirsiniz.

Yine kova geçişi olması sebebiyle, online alışverişleriniz artabilir.

27 Ocak’ta yeni bir transiti daha başlıyor Venüs’ün. Balık burcuna geliyor.

3.evinizden geçiyor olacak.

Venüs balıkta yücelir sevgili okuyucularım. Venüs için çok iyi bir zemin burası. O yüzden bu transit hepimiz için çok güzel. Ama tabii bu olumlu etkileri farklı farklı konular üzerinden alıyoruz her birimiz.

Sizin için nasıl olasılıklar var ?

3.ev yakın çevremiz diyebileceğimiz kişileri simgeleyen bir alan.

Arkadaşlarınız, komşularınız, yakın akrabalarınız, yakın iletişimleriniz bu evle ilgili. Bu kişilerle ilgili konular üzerinden alıyorsunuz Venüs’ün şansını.

Birbirinizin işini kolaylaştıracağınız, destek vereceğiniz şeyler olabilir. Daha çok bir araya gelebilirsiniz. Keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Yakın çevre içinde son günlerde gücendiğiniz şeyler olduysa, işin aslının farklı olduğunu, durumları yanlış anladığınızı fark edebilirsiniz. Konular tatlıya bağlanabilir.

İşiniz satış, pazarlama, e-ticaret, sosyal medya alanlarında ise faaliyetleriniz açısından  şanslı, verimli, iyicil bir süreç. İşinizden daha çok keyif almanızı sağlayacak şeyler olabilir. İşinizde daha iyi, daha güvende, daha dingin, kendinizi işinize daha ait hissedebileceğiniz bir zaman. ‘İyi ki buradayım, iyi ki bu işi yapıyorum’ diyeceğiniz güzel şeyler olabilir.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


30 Ekim’den bu yana yaşadığımız Mars retrosu 12 Ocak’a kadar devam ediyor.

Sizler bu retroyu 6.evinizde deneyimliyorsunuz.

İşiniz, iş arkadaşlarınızla olan uyumunuz, iş ortamınıza dair konular, günlük yapmanız gerekenler, çalışma temponuz ve görevleriniz bu ev ile ilgili.

Mars retroda iken işinizde daha yoğun bir dönem geçirebilirsiniz. Bazı şeyler için daha fazla efor sarf etmeniz gerekebilir.

Bir süre öncesinde yaptığınız işler, yeniden görev tanımınıza eklenebilir. Bir süre için üstleneceğiniz işler olabilir.

Bedensel sağlık, bağışıklık, bedensel enerji demektir ayrıca 6.ev.

Mars da enerjimizle ilgili bir gezegen. Bu retroda ne yapın ? Günlük yaşamınızda enerjinizi ve modunuzu yüksek tutacak şeylere yer vermeye çalışın fırsat buldukça.

12 Ocak’ta Mars retrosu bitiyor. Artık gücünü toplamaya başlıyor Mars. Yukarıda saydığım tüm konularda aksamalar, düzen dışına çıkan durumlar yoluna girmeye başlayacaktır.

Ayın geri kalanında, tamamında yine ikizler burcunda olacak Mars. Aynı yerde, bu kez ileri yönlü olacak. İki retronun (Merkür ve Mars retrosu) pürüz yaratan etkilerini geride bırakıyoruz bu ay.

Doğum haritasında retro Mars nasıl anlamlara gelir ? Bu konuda da bir yazım var.

Kişinin haritasında Mars’ı retro ise nasıl olasılıkları anlatır bu Mars ? Nasıl dengelenir, simgelediği konuları dengeye getirmek için neler yapılabilir ? Etraflıca anlatıp önerilerimi paylaştım. İşte yazım burada ↓     ↓    ↓    ↓

Doğum Haritasında Retro Mars


Ocak 2023 Ay Döngüleri :

7 Ocak : Yengeç Burcunda Dolunay  Ay 16° Oğlak, Güneş 16° Oğlak

Merkür karşıtlığı ile gerçekleşiyor bu dolunay. Ay yengeç burcunda. Karşı tarafta ise Güneş, retro Merkür ile kavuşuyor.

Uranüs 15 derece boğada. Ay ve Güneş ile uyumlu açılarda. Güzel değişimler için destekleyici görünümler bunlar.

7.evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay. İlişkiler aksı aktif hale geliyor.

Evlilik, ilişkiler, ortaklı işler, birlikte yapılan işler, rehberlikler, danışmanlıklar, koçluklar, bize yol gösteren kişiler bu ev ile ilgili. Bu bağlarınızın içinde birlikte yol aldığınız kişilerle ve ilişkilerinizle ilgili kararlar alabileceğiniz bir zamandasınız.

Bir şeyleri iyileştirmek için yapacağınız şeyler olabilir. Eğer şifa sonlanma ile gelecekse, bu sonlanma da gerçekleşebilir hayrınız için, iyiliğiniz için.

7.ev iş anlaşmaları ile, işinizde yaptığınız sözleşmelerle, iş ve iş dışında kontratlarla ilgili bir alan. Bitirmek istediğimiz bir kontrat, feshetmek istediğiniz bir sözleşme varsa, bunu da gerçekleştirebilirsiniz.

İkili ilişkiler başta olmak üzere, hayatın içinde genel olarak insan ilişkilerinizde önemli kararlar alabileceğiniz, bazı şeylere bir sınır çekmek isteyebileceğiniz, bir netleşme, bir yüzleşme etkisi bu dolunay sizin için.

Bütünüyle küsmek olmak, iletişimleri bütünüyle bitirmek zorunda değiliz. Ama sevgiyi dengelemek, verdiğimiz değeri dengeye getirmek, gördüğümüz değerden fazlasını vermemek faydamıza olabilir.

İlişkiler üzerinden bir farkındalık, sınır çizme ve değişim zamanı.

21 Ocak : Kova Burcunda Yeniay : Ay 1° Kova, Güneş 1° Kova

Pluto’ya yakın bir yeniay. Jüpiter ile uyumlu açısı var. Plutonik ve Jüpiteryen etkiler bir arada.

2.evinizde gerçekleşiyor bu yeniay.

Maddi konuların, paranın evidir burası. Gelirlerimizi, kişisel kazançlarımızı, maddi konforumuzu ve maddi güvencemizi anlatan evdir.

Maddi anlamda bir hareketlilik var. Parasal konularda başlangıçlar var.

Yeni fırsatlarla karşılaşabileceğiniz günlerdesiniz. Ama fırsatları beklemekten ziyade harekete geçmek, neler yapabileceğinize bakmak ve adım atmak olacaktır faydanıza olan.

İşinizi büyütmek, gelirinizi artırmak, yeni gelir kaynakları oluşturmak için destekleyici bir döngüdesiniz.

Şu ana kadar yaptığınız ama aslında çok da fayda getirmemiş olan neler var, bir bakın buralara. Neler değişmeli, neler değişebilir ? Neler nasıl olursa, size daha fazla kazandırır ? Size daha doyumlu bir hayat sağlar. Buraları gözden geçirin.

Bunun dışında yeni yatırımlar, parasal konularda yeni hareketler de olası. Maddi konular üzerinden etki alıyorsunuz.


İyi bir ay olsun. Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!