Terazi Burcu Ocak 2023

Terazi Burcu Ocak 2023

Merhabalar sevgili ”yükselen terazi” okuyucularım !

Ocak ayı için yorumlarımı paylaşacağım şimdi sizlerle.

2023’ün ilk ayında nasıl transitler var ? Nasıl bir yeniay, nasıl bir dolunay var, neler olabilir, birlikte bakacağız.

Eğer yükseleniniz terazi ise doğru içeriktesiniz. Yükseleni terazi olanlar faydalanabilir bu öngörülerden.

Buraya ayın gündemini bırakıyorum öncelikle. Ocak’ı genel hatlarıyla, bir özet olarak görebilirsiniz   ↓↓

Ocak 2023 Astroloji Gündemi


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Şimdi ayın detaylarına geçiyoruz.

↓    ↓    ↓    ↓

Güneş 20 Ocak’a kadar oğlak burcunda. 4.evinizde.

Evi ve aileyi anlatır 4.ev.

Bu süreçte, oğlak temaları olarak sayabileceğimiz konuları, eviniz ve aileniz üzerinden deneyimleyebilirsiniz. Oğlak burcu, otorite olan, herhangi bir konunuzda yetki sahibi olan kişileri simgeler. Ev sahibinizle, kontratınızla ilgili gündemleriniz olabilir. Kontratınızı yenileyebilirsiniz.

Ev almak isteyenler bunu gerçekleşebilirler. Tapu konusu olanlar, devlet dairelerinde bu işlemlerle meşgul olabilirler.

Yaşam alanınızın güvenliği için yeni bir şeyler yapabilirsiniz. Tamirat, eşya yenileme gibi şeyler de olası.

Oğlak burcu işi ve kariyeri anlatır. Ayrıca resmi/yasal konuları simgeler. Aile bireylerinizin iş hayatıyla ilgili gelişmeler olabilir Güneş burada iken. İş teklifi alanlar, işini kuracak olanlar olabilir.

Aile içinde resmi süreçleri, devlet bağlantılı başvuruları, vb olanlar varsa konular hızlanabilir Güneş ile.

Güneş 20 Ocak’ta kova burcuna geçiyor.

5.evinizde bir Güneş transiti olacak bu. 5.evin konularını aktive edecek, hareketlendirecek.

Hobilerinizde yapacağınız, deneyeceğiniz yeni şeyler olabilir. İlgi alanlarınızda ilerlemek isteyebilirsiniz, eğitim almak isteyebilirsiniz. Kurslara, eğitimlere, grup çalışmalarına katılabilirsiniz.

Spor ve sanat alanlarında yeni başlangıçlarınız olabilir.

Yakın çevre içinde bir bebek doğabilir. Bir hamilelik konusu olabilir.

Çocuk sahibi olanlar için onlarla ilgili konular da öne çıkıyor. Çocuklarınızın güzel başlangıçları olabilir. Yaşamları için faydalı olacak yeni şeylere adım atabilirler.

Bir iş, bir eğitim, bir sportif faaliyet, bir kurs, güzel bir karar, hayatlarını düzene koyacak değişimler..Bu tür pozitif şeyler kastediyorum.


Merkür 18 Ocak tarihine kadar retrosunda. Oğlak burcunda gerçekleşiyor bu retro.

Sizler 4.evinizde deneyimliyorsunuz.

Evinizde eşyalarınızı yenileyebileceğiniz, arızalı şeyleri onarabileceğiniz ya da yenisini alabileceğiniz, evinizi düzene koymak isteyeceğiniz bir dönem.

Aile içinde eski konular tekrar gündeme gelebilir, biraz sorun yaratabilir bu retroda. Anlaşmakta zorlanabilirsiniz. Oturup etraflıca konuşmak, karşılıklı olarak birbirinizi anlama niyetinde olmak, empati kurmak güzel olur tabii.

Bu bir oğlak retrosu. Oğlak burcu devlet bağlantılı konuları, resmi işlemleri de simgeler. Aile içinde bu yönde konularınız da olabilir. Eksik evrakları tamamlamak, geriye dönük bir şeylerin üzerinden geçmek gerekebilir. Devlet dairelerinde işleri olabilir ailenizin, anne babanızın.

18 Ocak’ta Merkür retrosu bitiyor. Ayın geri kalanında da aynı yerde olacak Merkür. Oğlakta olacak. Ama ileri yönlü göreceğiz onu. Retro sürecinde nerelerde sorunlar doğduysa şimdi bu noktalarda pürüzler geride kalmaya başlıyor.

İşler yoluna giriyor. Beklemeler sonlanıyor Merkür’ün hızını toparlaması ile.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 3 Ocak’a kadar oğlak burcunda 4.evinizde.

Aile içi konular pozitif etki alıyor bu kez. Daha iyi anlaşacağınız, sorunlar varsa oturup çözeceğiniz, birbirinize sevginizi daha güçlü şekilde göstereceğiniz, güzel bir dönem.

Ayrıca eviniz için yeni güzel eşyalar alabilirsiniz, yenilemek istediğiniz şeylerde güzel ürünler bulabilirsiniz, yaşam alanınızı daha şık, daha konforlu bir hale getirebilirsiniz.

Aile içi mülk, konut, ev yaptırma ya da taşınma, ev alma, satma, kiralama konuları varsa, Venüs’ün desteği ile güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Venüs 3 Ocak’ta kova burcuna geçiyor. 5.evinize yerleşiyor.

5.evinizden iyicil bir gezegen geçiyor olacak. 5.evin temaları da kendi içinde çok güzel 🙂

Keyif almak demek bu ev. Hayattan keyif almak. Hayatın neşesi, eğlencesi, heyecanı demek. Yaşam sevinci demek.

Bize kendimizi iyi hissettiren şeyler, yapmaktan keyif aldığımız şeyler, içinde mutlu olduğumuz ortamlar, etkinlikler, kutlamalar, heyecanı olan şeyler, sanat, spor, hobiler 5.evle ilgili. Yaşamımızı ilgilendiren şeyler 5.evle ilgili.

Venüs’ün bu transiti keyfinizi yerine getirecek şeylere işaret ediyor. Tabii keyfiniz zaten çok yerinde de olabilir, öyle de olsun 🙂 Fakat niye böyle söylüyorum ? Bir önceki transit, oğlak transitiydi. O biraz zordu. Keyifler yoktu içinde pek.

Venüs oğlakta iken çok çalıştıysanız, yorulduysanız, oğlağın doğasındaki korkularla, kaygılarla ruhsal anlamda zorlandıysanız, şimdi kendinize daha çok, daha güzel vakit ayırabilirsiniz. Kendi ihtiyaçlarınızla ilgilenebilirsiniz. Keyif alacağınız yerlere gidebilirsiniz. Arkadaş buluşmaları olabilir.

Sanatta, sporda ara verdiğiniz kurslar, etkinlikler varsa yeniden başlayabilirsiniz.

Kova demek kalabalıklar demektir. Arkadaşlar demektir. Sosyal ortamlarda güzel zamanlar geçirebileceğiniz, enerjinizi yükseltecek bir transit.

Sanatsal çalışmalar, performanslar için, yeteneklerinizi, yaptığınız çalışmaları göstermek için de güzel bir zaman.

27 Ocak’ta yeni bir transiti daha başlıyor Venüs’ün. Balık burcuna geliyor.

6.evinizden geçiyor olacak burada iken.

Balık burcu istirahatlerle ilgilidir. Mola vermek ile, ara vermek ile ilgilidir. 6.ev ise günlük düzenimizi, günlük koşturmalarımızı, rutinlerimizi, sorumluluklarımızı, çalışma hayatımızı, günlük/düzenli olarak yaptığımız ve yapmamız gereken şeyleri temsil ediyor.

Venüs buradan geçerken bir istirahat getirebilir size birkaç gün.

Günlük işlerinize, rutinlerinize ara verebilirsiniz.  Bir soğuk algınlığı belki. Bir grip belki.

Öyle gerektiği için değil, ”kendi isteğinizle de” bazı şeylere ara vermek, soluklanmak, bir mola verip enerjinizi toparlamak isteyebilirsiniz.

Kendinize vakit ayırma zamanı diyebilirim. Bir içe dönüş, ihtiyaçlarınızla meşgul olma, kendinizi iyi etme vakti.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


30 Ekim’den bu yana yaşadığımız Mars retrosu 12 Ocak’a kadar devam ediyor.

Sizler bu retroyu 9.evinizde yaşıyorsunuz.

Akademik hayatın içinde iseniz, eğitim hayatınız varsa çalışmalarınızda, eğitim, proje ve yayınlarınızda gecikmeler, beklemeler, normalde daha rahat olacakken hızı azalan konular, yavaş ilerleyen durumlar olabilir. Akademik çevreler içinde zaman zaman kızacağınız şeyler olabilir. Bu süreçte, olmayan şeyleri oldurmaya çalışmayın derim. Hızlandırmaya çabalamayın. Çünkü hızlanmayacaktır, kendi üzerinizde gereksiz bir stres yaratmayın. kontrolün sizde olmadığını bilin.

Dava süreçleriniz, hukuksal konularınız varsa, Mars buralarda da kızgınlıklar ve biraz da mücadele hali getirebilir. Sakin ve stratejik olmayı seçin.

İptal olan seyahatler, yolculuklarda aksilikler olabilir, o açıdan da dikkatli olun.

Şehir dışında ya da yurt dışında yaşayan aile bireyleriniz, yakınlarınız varsa, onlarla ilgili konuların beklemede kalması da yorabilir sizi biraz. Zaman zaman agresyonlu durumlar olabilir.

Bu retro böyle bir retro. Sabırlı olmayı, enerjiyi iyi yönetmeyi, öfkeyi kontrol etmeyi gerektiriyor.

12 Ocak’ta Mars retrosu bitiyor. Artık gücünü toplamaya başlıyor Mars. Yukarıda saydığım tüm konularda aksamalar, düzen dışına çıkan durumlar yoluna girmeye başlayacaktır.

Ayın geri kalanında, tamamında yine ikizler burcunda olacak Mars. Aynı yerde, bu kez ileri yönlü olacak. İki retronun (Merkür ve Mars retrosu) pürüz yaratan etkilerini geride bırakıyoruz bu ay.

Doğum haritasında retro Mars nasıl anlamlara gelir ? Bu konuda da bir yazım var.

Kişinin haritasında Mars’ı retro ise nasıl olasılıkları anlatır bu Mars ? Nasıl dengelenir, simgelediği konuları dengeye getirmek için neler yapılabilir ? Etraflıca anlatıp önerilerimi paylaştım. İşte yazım burada ↓     ↓    ↓    ↓

Doğum Haritasında Retro Mars


Ocak 2023 Ay Döngüleri :

7 Ocak : Yengeç Burcunda Dolunay  Ay 16° Oğlak, Güneş 16° Oğlak

10.evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay.

Ay yengeç burcunda. Karşı tarafta ise Güneş, retro Merkür ile kavuşuyor. Uranüs dolunay sırasında Ay ve Güneş ile uyumlu açılarda. Nasıl olasılıkları anlatıyor bu görünümler ?

Hayatınızda düzene koymanız gereken, özellikle iş sahibi olmak, çalışmak, kazanmak, kendi ekonomik özgürlüğünüze sahip olmak gibi konular daha çok odağınıza yerleşebilir. Bazı sözler, davranışlar araç olabilir buna.

Yaşamınızı derleyip toplamak, işinizi büyütmek, gelir akışınızda dalgalanmalar çok oluyorsa, bunu bir banda oturtabilmek, düzene koyabilmek gibi istekler yükselebilir içinizde dolunay ile.

Ne yapabilirsiniz ? Nasıl çalışmalar yapabilirsiniz ? Daha çok müşteri bağlantısı kurmak, daha görünür olmak için neler yapabilirsiniz, bakın.

İş hayatınızda insan ilişkileri açısından stratejik olmanın önemini gösterecek deneyimler de olabilir bugünlerde. Kimse kimseyi çok sevmek zorunda değil. Bazı şeyleri işinin hatrına tolere ediyor insan. Ekip içi iletişimlerde, yöneticilerle dialoglarda stratejik ve diplomatik olmanızı öneririm.

Bunlar dışında hayatınızda genel olarak bir imaj yenileme isteği..Sıfatlarınızın, donanımlarınızın farkına varma..Kendinizi aşağı çektiğiniz noktaları fark etme ve kendinizi yeniden konumlandırma..Böyle bir değişimi getiriyor dolunay size.

Bir kartvizit gibi oluşturmak gibi düşünün. Hayatta bulunduğunuz konumu yeniden belirlemek ve belki daha yukarıda bir yeri hak ettiğinizin farkına varmak bu dolunayın hediyesi olabilir.

21 Ocak : Kova Burcunda Yeniay : Ay 1° Kova, Güneş 1° Kova

Pluto’ya yakın bir yeniay. Jüpiter ile uyumlu açısı var. Plutonik ve Jüpiteryen etkiler bir arada.

5.evinizde doğacak bu yeniay.

Parlamak, öne çıkmak, başarılı olmak, yetenekleri göstermek, sahnedeki kişi olmak, alkışlanan kişi olmak. Takdir görmek. Böyle bir ev burası.

Yeniay sizi parlatmaya geliyor sanırım 🙂

Başarılı bir çalışmanız olabilir bugünlerde. Tanıtacağınız, duyuracağınız bir şey olabilir. Belki çevreniz içinde bir haberle, yeni bir başlangıç ile görünür olacaksınız. Belki dostlarınız sizden bir haber alacak.

Belki işinizde reklamını yapacağınız yeni şeyler olacak. Bir proje, bir performans, bir sunum, bir çalışma, bir müjde.. Böyle şeyler var burada 🙂

Kova demek sosyal çevre demektir, kalabalıklar demektir. Kalabalıklar içinde görünür olacağınız bir yeniay geliyor.


Keyifli, güzel bir ay diliyorum.

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!