Yay Burcu 2023

Yay Burcu 2023

Merhabalar yükselen yay okuyucularım !

Yeni yılın kapısına vardık. İçeri girmek üzereyiz. Acaba içeride neler var :))

2023 genel resimde nasıl bir yıl ? Size neler getirebilir ? Bakalım birlikte.

Yükseleniniz yay ise doğru içeriktesiniz.

Öngörüler her zaman yükselen burca göre yapılır. Çünkü yükselenimiz 1.evimizdir ve doğum haritamızda ev hesabı yükselenden başlar.

Yükselen yaylar için 2023 nasıl bir yıl, hadi başlayalım bakmaya.

Öncelikle buraya yılın astroloji gündemini bırakıyorum. Bu linki tıklayarak 2023’ü genel bir takvim halinde görebilirsiniz. Transitler, tutulma, retrolar yer alıyor içerikte. Hepsini tarihleri ile listeledim.

Tıklayabilirsiniz  : 2023 Astroloji Gündemi


JÜPİTER

Jüpiter 16 Mayıs’a kadar koç burcunda olacak.

20 Aralık 2022’de koç burcuna geliyor. 2023 Mayıs’ına kadar koçta. 5.evinizde yer alacak.

2022 içinde de bir süre bu transiti deneyimlediniz. Mayıs-Ekim ayları arasında da Jüpiter koçtaydı. Yine 5.evinizdeydi.

Şimdi bir kez daha 5.evinize geliyor.

Bu evin aşk, sanat, yaratım, yaratıcılık, çocuklar, bebekler gibi temaları var. Eğlence, şans, haz, keyif, lüks tüketimler, alışverişler, tatiller, kurslar, hobiler, ilgi alanları, etkinlikler, kutlamalar, organizasyonlar, sahne sanatları, gösteriler, konserler, sanat ve spor bu evin konuları arasında.

Jüpiter bu evden geçerken neler olabilir ? Sanatın bir dalına adım atabilirsiniz. Sanatsal çalışmalarınız olabilir. Bu yönde yeni hobiler edinebilirsiniz. Sanatla bağınız varsa, sahneyi, sahnede olmayı deneyimleyebilirsiniz.

Sporda etkinlikler içinde yer alabilirsiniz.

Çalışmalarınızı, yeteneklerinizi, donanımlarınızı göstereceğiniz fırsatlar doğabilir.

Çocuk sahibi olmak isteyenler için destekleyici bir Jüpiter geçişi.

Çocuklarınızla ilgili konularda zorlandığınız durumlar varsa gündeminizde, uğraştığınız bir şeyler varsa, o konularda da bir ferahlığa işaret ediyor Jüpiter.

Çocuklarınızdan yana şanslı gelişmeler olabilir. Güzel başlangıçları olabilir evlatlarınızın.

Jüpiter 16 Mayıs’ta boğa transitine başlıyor ! Bir sonraki evinize, 6.evinize geliyor bu yeni transiti ile.

İş hayatınızla ilgili güzel olasılıklar var burada. 6.ev çalışmak demektir.

Çalışmaya başlamak olabilir. Güzel yeni bir iş olabilir, mevcut işinizde yükseliş/terfi olabilir. Kendi işiniz ise işinizi büyütmek olabilir. İş ve para konularında şansları anlatıyor bu transit sizin için.

Bunun dışında sağlık sorunları olanlar, bir bedensel problemi aşma gayretinde olanlar için de destekleyici bir süreç. Şifa kolayca gelsin, eğer ihtiyaç varsa.


SATÜRN

Satürn Aralık 2020’den bu yana kova burcunda ilerliyor. Mart 2023’e kadar aynı transit devam edecek.

3.evinizde yaşıyorsunuz bu transiti.

Yakın çevre, akraba ilişkileri, kardeşlerle iletişimler gibi konularda zorlamış olabilir bu süreç sizi. Ama çok şey öğretmiştir, kazandırmıştır mutlaka.

7 Mart 2023’te Satürn balık burcuna geçiyor.

Satürn transitleri yaklaşık 2,5 yıl sürer sevgili okuyucularım. Bir Satürn dönemi sonlanıyor, yeni bir 2,5 yıllık Satürn dönemi başlıyor.

4.evinize geliyor balık transiti ile.

Bu kez bu evin konuları üzerinden sınayacaktır, geliştirmeniz gereken noktalarda deneyimler ile olgunlaştıracaktır sizi.

Nasıl konuları var 4.evin ? Ev, aile, aile hayatı, aile bireyleri, yerleşim, emlak, konut gibi temalar. Ev almak/ev satmak/ev kiralamak, mülk edinmek, yer değişikliği yapmak gibi konular.

Ailenizi ve ev hayatınızı ilgilendiren konular.

Memleketimizi, doğup büyüdüğümüz yerleri, uzun süre yaşadığımız ve alışık olduğumuz yerleri de anlatıyor bu alan.

Satürn’ün 4.ev geçişlerinde yerleşim konularında değişimler olabiliyor.

Başka bir şehre yerleşmek, başka bir yerde yeni bir düzen kurmak gibi bir niyetiniz varsa, bunu bu Satürn geçişinde yapabilirsiniz.

Ev yaptırmak yönünde hazırlığınız varsa, bu inşaat başlayabilir. Belki beklemekte olan bir arsa var. Belki memleketinizde bir şey yaptırmak istiyorsunuz. Belki ev alma hazırlığınız var. Ev, konut konularında sorumluluk alabileceğiniz bu süreç.

Biraz yorucu olabilir bir şeyler. Konu ile ilgili bazı deneyimler, hayatın başka yerlerinde olgunlaşmanıza vesile olabilir. Ama hayatın mekanizması bu. Sürekli olarak öğreniyoruz.

Mesafeler olabilir. Bir gurbetlik hali, bir hasretlik, yeni bir düzene alışma, yeni bir yere adaptasyon konusu olabilir.

Yerleşim konuları üzerinden çalışabilecek bir transit.


PLUTO

2023’ün en önemli gelişmelerinden biri Pluto’nun yıllar süren oğlak transitinin ardından kova burcuna geçecek olması.

2008’den bu yana oğlakta ilerliyor. En ağır hareket eden. Transitleri uzun sürüyor.

2023’te şimdilik bir süre için kovada olacak Pluto. Asıl kova dönemi 2024’te başlayacak.

2023 içinde 23 Mart-11Haziran arasında kovada yer alacak. Sonra retrosunda yeniden oğlağa dönecek.

3.evinize bir süre için uğrayacak Pluto 2023’te.

Burada bir geri çekilme hali görünüyor. Şimdiye dek emek verdiğiniz ilişkilerden, bağ kurduğunuz kişilerden o bağları aslında pek çok noktada sizin sürdüğünüzü, aslında verdiğiniz değerin karşılığının olmadığını, eşit ölçüde olmadığını fark edebileceğiniz ve kendinizi geri çekebileceğiniz bir dönem.

Bugüne kadar belki siz emek verdiniz, siz iyi tuttunuz bazı ilişkileri. Ama karşı tarafta belki aynı özeni göremiyorsunuz. Buralardan biraz uzaklaşma zamanı artık.

Özellikle 3.evin temsil ettiği konu ve kişiler üzerinden çalışır bu transit. Kimler onlar ? Yakın çevre, kardeşler, yakın akrabalar, kuzenler, okul arkadaşları, komşular. Şimdiye dek ahbabınız olarak gördüğünüz bazı kişiler.

Ama tabii Pluto’nun bütünüyle ve bu kişilerin tamamı üzerinden çalışacağını düşünmeyin. Ne olabilir ? Bu kişilerden bazıları yaşamınızdan, ahbaplığınızdan elenebilir. ‘’Artık ne kadar değer görüyorsam, ben de o kadar değer vereceğim’’ farkındalığına taşıyacaktır bu dönem sizi.


KUZEY GÜNEY AY DÜĞÜMLERİ

2022’nin başından, Ocak 2022’den bu yana Ay düğümleri boğa akrep aksında.

Temmuz 2023’e kadar bu aks devam edecek. Kuzey Ay düğümü 6.evinizde.

İş hayatınız, hizmet aldığınız/sunduğunuz ortam ve konular, astlar, çalışanlar, çalışma düzeniniz, iş ortamınızla ilgili konular bu evin konusu. ‘’Yaşam düzenim’’ diyebileceğiniz şeyler bu evin konusu.

Sağlık temasını kapsıyor 6.ev ayrıca.

Bu döngü ilahi planda bu konular üzerinden düzenlemeler yaşadığınız bir döngü. Hayat bu düzenlemeleri ne ile yapıyor ? Deneyimler, sınavlar, dersler, tekamül araçları ile yapıyor. Süreç bittiğinde pek çok şeyin eskisinden çok daha iyi olduğunu göreceksiniz.

17 Temmuz 2023’te Ay düğümleri koç terazi aksına yerleşiyor. Kuzey Ay düğümü koç burcuna, güney Ay düğümü terazi burcuna geliyor.

Ay düğümleri transitleri ortalama olarak 18 ay sürer. Yeni bir 18 aylık dönem başlıyor.

5.evinize geliyor kuzey Ay düğümü.

5.ev temalarında değişimler, yeni başlangıçlar, düzeni değiştirecek konular, belki ilkler, belki ilk defa atılacak adımlar, ilk defa deneyimlenecek şeyler geliyor.

Çocuk sahibi olabilirsiniz. Çocuklarınızla ilgili konular öne çıkabilir. Onlar için daha fazla sorumluluk almanız gerekebilir. Yetişkin yaşta iseler yaşamlarında önemli başlangıçlar yaşayabilirler. Yön çizmek diyebileceğimiz kırılma noktaları, değişim noktaları, önemli kararları olabilir.

Sanat demektir ayrıca 5.ev. Spor demektir. Yetenekler, hobiler demektir.

Bir hobiniz güzel başka şeylere de vesile olabilir. Sadece hobi olarak ilgilendiğiniz bir şey, bir işe dönüşebilir.


2023 genel olarak böyle görünüyor sevgili okuyucularım.

Sağlık, huzur, bereket, keyif ve güzel başlangıçlar diliyorum herkes için yeni yılda. İyi seneler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!