Kova Burcu Ocak 2023

Kova Burcu Ocak 2023

Merhabalar sevgili ”yükselen kova” okuyucularım !

Ocak ayı için olasılıklarınızı paylaşacağım bu yazımda.

Eğer yükseleniniz kova ise doğru içeriktesiniz. Çünkü burç yorumları yükselen baz alınarak yapılır. Teknik olarak böyle yapılabiliyor.

Buraya ayın gündemini bırakıyorum öncelikle. Ocak’ı genel hatlarıyla, bir özet olarak görebilirsiniz   ↓↓

Ocak 2023 Astroloji Gündemi


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Şimdi ayın detaylarına geçiyoruz.

↓    ↓    ↓    ↓

Güneş 20 Ocak’a kadar oğlak burcunda. 12.evinizde.

Bu süreçte, önemli başlangıçlardan uzak durmanız önemli. 12.ev döngüsünde başlatılan şeylerin devamı gelmeyebiliyor. İstenilen şekilde gelmeyebiliyor. O yüzden büyük atılımlar için bu 1 aylık oğlak sürecinde beklemede kalmanızı öneririm.

Bu evi bir inziva, bir içe dönüş, bir geri çekilme hali gibi düşünebiliriz. Daha çok kendinizle kalmak isteyebilirsiniz Güneş burada iken. Bir şeylerin muhasebesini yapabilirsiniz. Hayatınızda memnun olmadığınız alanları gözden geçirebilirsiniz. Bir içsel iyileşme ve yeniden doğuşa hazırlanma zamanı bu sizin için.

20 Ocak’ta kova burcuna geçiyor Güneş. 1.evinize geliyor.

Her yıl 1 kez yaşarız bu dönemi. Güneş transitleri 1 ay sürer. 12 ay boyunca, 12 evimizi sırayla dolaşır Güneş. Yıl içinde 1 defa Güneş’i 1.evimizde ağırlarız.

Parlak, şanslı, destekleyici, diğer zamanlara göre daha akışkan, fırsatlara açık bir zamandır Güneş’in 1.ev transitleri.

Planladığınız, tasarladığınız şeyleri hayata geçirmek için çok güzel bir dönem.

Güneş ile enerjiniz, motivasyonunuz, özgüveniniz yükselecektir. Hayatınız için yeni şeyler başlatacağınız bir dönem olacaktır bu.

İş konusunda, ilişkilerde, sosyal hayatınızda, iletişimlerde şanslı bir zaman. Gönlünüzce güzel şeyler olsun. Bunun için de eylem halinde olun. Hayat kendiliğinden güzel olmaz. Hayatımızı biz güzelleştiririz.


Merkür 18 Ocak tarihine kadar retrosunda. Oğlak burcunda gerçekleşiyor bu retro.

Retroyu 12.evinizde yaşıyorsunuz.

Duygu durumunuzu, ruh halinizi iyileştirmek, iç dünyanızı güzelleştirmek, ferahlamak, daha iyi hissetmek için içinizde neleri dönüştürmeniz, hafiflemek için neleri artık bırakmanız gerektiğini fark edebileceğiniz bir zaman. Bunu nasıl yapabilirsiniz, evren yolunu da gösterecektir. İhtiyaç duyduğumuz her bilgi, en doğru zamanda gelir hayattan.

Ayrıca yaşam kalitenizi yükseltmek, hayatınızı olduğundan daha iyi hale getirmek için, hangi işleri bitirip geride bırakmanız, yarım kalan hangi konuları tamamlamanız gerektiğini söyleyecek size Merkür, retrosu ile.

Bir şeyleri ele alıp bu kez tamamlayıp çok daha rahat edeceğiniz, bir derleme toplama zamanı olabilir bu hayatınız içinde.

18 Ocak’ta Merkür retrosu bitiyor. Ayın geri kalanında da aynı yerde olacak Merkür. Oğlakta olacak. Ama ileri yönlü göreceğiz onu. Retro sürecinde nerelerde sorunlar doğduysa şimdi bu noktalarda pürüzler geride kalmaya başlıyor.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 3 Ocak’a kadar oğlak burcunda 12.evinizde.

Bir dinlenme, bir mola getirebilir size.

Günlük hayatınızın içinde iletişimler, koşturmalar, hareketlilikler azalabilir ve bu size çok iyi gelebilir. Bu dönemde keyif aldığınız şey, dinginlik ve sessizlik olacaktır.

Dengeye gelmek, kendinize vakit ayırmak, duygusal ihtiyaçlarınızı gözlemlemek, durup yaşam bileşenlerinize bakmak, kendinizi yenilemek için çok güzel bir transit.

Venüs 3 Ocak’ta kova burcuna geçiyor. 1.evinize yerleşiyor.

Yılın özel zamanlarıdır Venüs’ün 1.ev dönemleri.

Venüs transitleri, ilgili evin konularında güzel şeyler yaşadığımız, hayatın hediyelerini aldığımız zamanlardır ki bu bir 1.ev geçişi. Doğrudan yaşam yolumuzu, karşılaşacağımız insanları, gireceğimiz ortamları, kararlarımızı, niyetlerimizi, başlangıçlarımızı simgeler 1.ev.

O yüzden iyi bir Venüs dönemi bu sizin için.

Sevinç, heves, mutluluk demektir Venüs. Şanslar, güzellikler, fırsatlar demektir. Alışverişler, yeme içme konuları, hayatın keyifleri de Venüsyen şeyler 🙂

Venüs kovada iken, kendinizi iyi hissedeceğiniz, mutlu olacağınız, size iyi gelecek yeni ortamlara girebilirsiniz. Yeni güzel insanlar tanıyabilirsiniz.

Kendinizi yenilemek, yaşamınızı yenilemek için yapacağınız şeyler olabilir.

Dış görünüş demektir aynı zamanda 1.ev. Stilinizi yenilemek, giyiminize daha fazla özenmek isteyebilirsiniz. Alışverişleriniz olabilir.

Venüs aynı zamanda sanatın gezegenidir. Sanatsal alanlarla başlangıçlarınız olabilir.

Hayattan aldığınız keyfi artıracak, güzel bir Venüs dönemi.

27 Ocak’ta yeni bir transiti daha başlıyor Venüs’ün. Balık burcuna geliyor.

Balık Venüs’ün yüceldiği yer. Burada güçlü. Güzel bir Venüs transiti o yüzden.

2.evinizden geçiyor olacak.

Paramız, gelirlerimiz, maddi olanaklarımız demektir bu ev. Venüs ise keyfi ve konforu simgeler. O yüzden paradan yana göreceli olarak biraz daha rahat, akışkan bir zaman olabilir bu.

Ödemelerinizi kolayca yapabilirsiniz. Bir süredir niyetinde olduğunuz şeyleri satın alabilirsiniz.

Balık burcu spiritüel konularla ilgilidir. Bu yönde alışverişleriniz de olabilir. Spiritüel alanlarda kitaplar, melek kartları, tütsüler gibi örneğin.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


30 Ekim’den bu yana yaşadığımız Mars retrosu 12 Ocak’a kadar devam ediyor.

Sizler bu retroyu 5.evinizde deneyimliyorsunuz.

Çocuk sahibi olanlar, onlarla ilgili konularda zaman zaman pürüzler yaşayabilirler. İşler yavaş ilerleyebilir, beklemeniz şeyler olabilir zaman zaman.

Sanat ya da spor alanında bazı şeyler bir süre için düzeninde yaşanamayabilir.

İşinizde, kişisel yaşamınızda, hedeflerinizde, yapmak istediklerinizde ilerlemek yerine konuları biraz akışına bırakmak gerekebilir bu retroda.

Mars hareket demektir. Aynı zamanda mücadeleyi, efor sarf etmeyi anlatan bir gezegen. Retrosunda hızla ilerlemek pek mümkün olmayacaktır.

Yaşamınızda yenilemeniz gereken yerleri gösterecektir Mars size. Nerelerde enerji düştü, nerelerde hevesler eksildi, ne neye dönüşmeli ? Neyi bırakmalı, neye devam etmelisiniz, biraz bir şeyleri gözden geçirme zamanı.

12 Ocak’ta Mars retrosu bitiyor. Artık gücünü toplamaya başlıyor Mars. Yukarıda saydığım tüm konularda aksamalar, düzen dışına çıkan durumlar yoluna girmeye başlayacaktır.

Ayın geri kalanında, tamamında yine ikizler burcunda olacak Mars. Aynı yerde, bu kez ileri yönlü olacak. İki retronun (Merkür ve Mars retrosu) pürüz yaratan etkilerini geride bırakıyoruz bu ay.

Doğum haritasında retro Mars nasıl anlamlara gelir ? Bu konuda da bir yazım var.

Kişinin haritasında Mars’ı retro ise nasıl olasılıkları anlatır bu Mars ? Nasıl dengelenir, simgelediği konuları dengeye getirmek için neler yapılabilir ? Etraflıca anlatıp önerilerimi paylaştım. İşte yazım burada ↓     ↓    ↓    ↓

Doğum Haritasında Retro Mars


Ocak 2023 Ay Döngüleri :

7 Ocak : Yengeç Burcunda Dolunay  Ay 16° Oğlak, Güneş 16° Oğlak

6.evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay.

Merkür karşıtlığı ile gerçekleşiyor. Ay yengeç burcunda. Karşı tarafta ise Güneş, retro Merkür ile kavuşuyor.

Uranüs dolunayda Ay ve Güneş ile uyumlu açılarda. Değişimler var. Su elementinden toprak elementine doğru bir gidiş var. Duygulardan rasyonel ve gerçekçi bakış açılarına taşıyor bir şeyler bizi.

Kendi iyiliğiniz, sağlığınız, huzurunuz için günlük yaşamınızda, yaşam şeklinizde, beslenmenizde, uyku düzeninizde, alışkanlıklarınızda değişimlere gidebilirsiniz. ‘Ben artık bunu böyle yapmayayım. Bunun bana bir faydası yok. Değiştireyim ben bunu’ diyeceğiniz şeyler olabilir.

Çalışma hayatınız, işinizle ilgili konular, iş içinde düzeninizle ilgili konular, günlük sorumluluklar ve rutinler, hizmet sunduğunuz, hizmet aldığınız alanlar ve kişiler, astlarınız, çalışanlarınız bu ev kapsamında.

İşinizde yönetimin yeni bildirimleri olabilir ve günlük düzeniniz değişebilir bu döngüde.

Yöneticilerinizin yeni kararları ile yeni bir işleyiş başlayabilir. Görev tanımınızda güncellemeler olabilir. İş yapma şekliniz değişebilir. Çalışma saatleriniz güncellenebilir.

Sağlık da bir 6.ev temasıdır.

Bir tedavi sürecinin sonuna gelmiş olabilirsiniz. Bir sorununuz için adım atabilirsiniz. Bir şifa ve dönüşüm etkisi alıyorsunuz. Bir konunun çözülme zamanı olabilir bu.

Ayrıca evcil hayvanlarınızla ilgili gündemleriniz de olabilir bugünlerde. 6.ev onları da kapsıyor. Onlarla ilgili bir pürüz varsa bunu da aşabileceğiniz, aşmak için yapmanız gerekenleri yapabileceğiniz bir zamandasınız.

21 Ocak : Kova Burcunda Yeniay : Ay 1° Kova, Güneş 1° Kova

Pluto’ya yakın bir yeniay. Jüpiter ile uyumlu açısı var. Plutonik ve Jüpiteryen etkiler bir arada.

Bu yeniay sizin için önemli. Çünkü 1.evinizde gerçekleşecek.

Hayatınızı ya da hayat resminiz içinde herhangi bir durumu, önemli bir konuyu iyileştirmek, düzeltmek, daha güçlü hale getirmek için mutlaka değerlendirin bu yeniayı.

Beklemeyin, ertelemeyin, geri durmayın.

Donanımlarınızın farkında olun ve yapabileceklerinizi yapın. Hünerlerinizi gösterin. Çözüm yaratacak fikirlerinizi hayata geçirin.

Güzel şeyler kendiliğinden ve durup dururken olmuyor. Çabalarımızın, emeklerimizin karşılığı olarak geliyor hayatın hediyeleri.

İşinizi, sosyal hayatınızı, kendinizle olan ilişkinizi, yaşam alanınızı, evinizi, keyif alanlarınızı yeniden düzenleyebileceğiniz, kendiniz için yeni bir dönem başlatabileceğiniz, enerjisi taptaze, şanslı bir zamandasınız.


Yeni yıla güzel bir ay ile başlayalım inşallah.

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!