Kova Burcu 2023

Kova Burcu 2023

Merhabalar yükselen kova okuyucularım !

2023 nasıl bir yıl ? Sizin için nasıl geçebilir ? Neler getirebilir size ? Yeni yıl olasılıklarınızı göreceksiniz bu yazımda genel olarak.

Yükseleniniz kova ise doğru içeriktesiniz.

Öngörüler her zaman yükselen burca göre yapılır sevgili okuyucularım. Çünkü yükselenimiz 1.evimizdir ve doğum haritamızda ev hesabı yükselenden başlar.

Yükselen kovalar için 2023 nasıl bir yıl, başlayalım bakmaya.

Öncelikle buraya yılın astroloji gündemini bırakıyorum. Bu linki tıklayarak 2023’ü genel bir takvim halinde görebilirsiniz. Transitler, tutulma, retrolar yer alıyor içerikte. Hepsini tarihleri ile listeledim.

Tıklayabilirsiniz  : 2023 Astroloji Gündemi


JÜPİTER

Jüpiter 16 Mayıs’a kadar koç burcunda olacak.

20 Aralık 2022’de koç burcuna geliyor. 2023 Mayıs’ına kadar koçta. 3.evinizde yer alacak.

Mayıs-Ekim 2022 arasında da Jüpiter koçtaydı. Yine 3.evinizdeydi.

Şimdi yeniden geliyor bu eve.

3.ev bilgiyi paylaşmak demektir. Eğitmenlik yapmak, danışmanlık vermek demektir. Bilgiyi aktaran kişi olmaktır 3.ev. Eğitmenlik yönünde bir mesleğiniz varsa, yeni başlangıçlarınız ya da girişimleriniz olabilir. Bir iş başlangıcı olabilir. Güzel teklifler gelebilir. Kendi işinizi kurabilirsiniz.

Uzmanlık sahibi olduğunuz bir konuda internet, sosyal medya üzerinden bilgilerinizi paylaşabilirsiniz. Dijital platformlarda yer alabilirsiniz.

Bu ev kardeşleri, yakın akrabaları, sık görüştüğünüz kişileri, yakın arkadaşları ve de komşuları sembolize ediyor aynı zamanda. Yakın çevreyi anlatıyor.

Jüpiter koçta iken kardeşlerinizin yaşamında güzel şeyler olabilir. Eğitimlere başlayabilirler. Seyahatleri olabilir. Yurt dışı bağlantılı konularda güzel gelişmeler yaşayabilirler. Finansal konularda şanslı gelişmeler yaşayabilirler. Bunlar Jüpiteryen konulardır.

Yeni komşularınız olabilir. Günlük hayatınıza eklenecek yeni kişiler olabilir.

İletişim ağınızı büyütmeye geliyor Jüpiter.

Jüpiter 16 Mayıs’ta boğa transitine başlıyor ! 4.evinize geliyor bu yeni transiti ile.

Jüpiter transitlerinde ilgili evin konularında büyük gelişmeler yaşarız. Gönlümüzde olan şeyler gerçekleşir. Hatta bazen düşündüğümüzün, hayal ettiğimizin ötesine geçeriz.

4.ev konularında şanslarınız olacak Jüpiter boğada iken.

Bu ev yerleşim, ev, aile temalarını barındırıyor.

Ev alma hazırlığında iseniz Jüpiter boğada iken bu gerçekleşebilir. Yeni bir yere yerleşmek, olduğunuzdan başka bir yerde köklenmek, kendinize yeni bir düzen kurmak istiyorsanız, bunu yapabileceğiniz fırsatlarınız, imkanlarınız olabilir.

Ev tutmak, ayrı eve çıkmak isteyenler kendi düzenini oluşturabilirler.

Başka bir şehre yerleşmek, belki memleketine dönmek isteyenler bunu yapabilirler. 4.ev köklerimizi, memleketimizi de simgeler çünkü.

Aile bireylerinin önemli başlangıçları olabilir. Jüpiter’in eğitim, akademi, yabancı ülkelerle ilgili konular, seyahatler gibi temaları var. Özellikle bu konularda güzel şeyler olabilir.

Ev düzeni, yerleşim ve aile içi konular üzerinden çalışacak bir transit bu sizin için.


SATÜRN

Satürn Aralık 2020’den bu yana kova burcunda ilerliyor. Mart 2023’e kadar aynı transit devam edecek.

1.evinizde bir Satürn transiti deneyimliyorsunuz 2 yıldır. Yaşamınızda özel bir zaman. Satürn size çok şey öğretmiş olabilir. Birçok konuda doğru bildikleriniz değişmiş olabilir.

Düzenler değişmiş, yerlerine yenileri kurulmuş olabilir. Bazı bağlar kopmuş, yeni bağlar kurulmuş olabilir. Belki sarsıcı bir zamandı. Ama büyümüş, olgunlaşmış ve çok şey öğrenmiş olarak çıkıyorsunuz içinden.

Dünyevi anlamda, maddesel konularda güzel bir düzen de kurmuş olabilirsiniz. En azından bunu yapabilmek için artık ne yapmanız/ne yapmamanız gerektiğini pek çok açıdan biliyorsunuz.

7 Mart 2023’te Satürn balık burcuna geçiyor.

Satürn transitleri yaklaşık 2,5 yıl sürer sevgili okuyucularım. Bir Satürn dönemi sonlanıyor, yeni bir 2,5 yıllık Satürn dönemi başlıyor.

2.evinize geliyor balık transiti ile.

2.evinize geliyor. Para nasıl kazanılır ? Nasıl daha çok kazanılır ? Neler yaparsanız geliriniz artar ? Neler yaparsanız maddi olanaklarınız büyür ? Hayatınızda toprak elementinizi, yani maddesel konularınızı nasıl iyileştirirsiniz, işte bu süreç size bunları öğretecek. Toprak elementi çalıştıracak size. Konuyu araştırın. Bu elementin konuları neler, nasıl iyileştirilir, bakın buralara. Süreci en verimli şekilde böyle değerlendirirsiniz.


PLUTO

2023’ün en önemli gelişmelerinden biri Pluto’nun yıllar süren oğlak transitinin ardından kova burcuna geçecek olması.

2008’den bu yana oğlakta ilerliyor. En ağır hareket eden. Transitleri uzun sürüyor.

2023’te şimdilik bir süre için kovada olacak Pluto. Asıl kova dönemi 2024’te başlayacak.

2023 içinde 23 Mart-11 Haziran arasında kovada yer alacak. Sonra retrosunda yeniden oğlağa dönecek.

Bir süre için (Mart-Haziran arası) 1.evinize uğrayacak Pluto 2023’te.

Pluto’nun 1.ev transiti size uzaklaşmanız, bırakmanız, yapmamanız gereken şeyleri gösterebilir. Deneme yanılma diyebileceğiniz deneyimlerle yapabilir bunu.

Bırakmanız gereken ortamlar, terk etmeniz gereken zararlı alışkanlıklar, bitirmeniz gereken toksik dialoglar, iletişimde kullanmamanız gereken kelimeler, arınmanız gereken duygular/düşünceler/tutumlar/bakış açıları/davranışlar neler ? Sistem nerelerden hata veriyor ? Hangi durumlar ne sebeple sorun yaratıyor ?

Objektif gözle bakın yaşamınıza.

Hiç kimseye tutunmamanız gerektiği halde, kimlere ihtiyaç duyuyorsunuz ? Bu ihtiyaçların kök nedenleri neler ? Nerelerde bir muhtaçlık duygusu var ? Nelere ihtiyacınız sebebiyle kimlere ‘’Hayır’’ diyemiyorsunuz, irade gösteremiyorsunuz ?

Pluto’nun bu kova dönemi bunları net şekilde göreceğiniz deneyimler getirebilir size.


KUZEY GÜNEY AY DÜĞÜMLERİ

2022’nin başından, Ocak 2022’den bu yana Ay düğümleri boğa akrep aksında.

Temmuz 2023’e kadar bu aks devam edecek. Kuzey Ay düğümü 4.evinizde.

Ev, yerleşim, konut, apartman, komşuluklar, ev içindeki konforunuz, huzurunuz, düzeniniz gibi konularda deneyimler getirmiş olabilir size bu süreç.

Aile içi bağlar, ailenizle ilgili sorumluluklar, ev ve aile yaşamı konusunda dengeye gelmesi gereken noktalar üzerinden biraz uğraşmış, yorulmuş olabilirsiniz bu dönemde.

Birçok şey düzeliyor ve yeni bir şekil alıyor esasen. Olması gereken hale geliyor. Alması gereken şekli alıyor.

17 Temmuz 2023’te Ay düğümleri koç terazi aksına yerleşiyor. Kuzey Ay düğümü koç burcuna, güney Ay düğümü terazi burcuna geliyor.

Ay düğümleri transitleri ortalama olarak 18 ay sürer. Yeni bir 18 aylık dönem başlıyor.

3.evinize geliyor kuzey Ay düğümü.

Bu kez 3.ev konuları üzerinden değişimler var. Yenilikler, yeni başlangıçlar var.

Bu evin temaları içinde neleri daha iyi hale getirmeniz, düzeltmeniz, güçlendirmeniz gerekiyor, buraların altını çizecektir bu yeni döngü.

Bu ev en temelde iletişim demek.

İletişimde diliniz, kelimeleriniz, haliniz, tavrınız, kiminle nasıl konuştuğunuz, neyi nasıl ifade ettiğiniz, neleri yeterince iyi ifade edemediğiniz, yazlı-sözlü iletişimlerinizde dengeye gelmesi, ‘’yol yordam bilmek’’ diyebileceğimiz anlamda düzelmesi gereken şeyler. İşte bu dönem buraları elden geçirme dönemi.

Pürüzlerle, sorunlarla dersler verebilir size süreç. Her bir deneyimin öğretileri var. İletişimde gelişme zamanı.

Kardeşler, yakın akrabalar, komşular, komşuluklar, muhitinizde gidip geldiğiniz yerler, yakın çevre konuları yine 3.evle ilgili.

Akrabalarınızla, kardeşlerinizle birlikte yapacağınız şeyler olabilir. Onların önemli kararları, başlangıçları olabilir. Belki bazı dialoglar sonlanacaktır, bitişler olabilir. Belki küslükler bitecektir, barışmalar olabilir.

İletişimlerde ve ilişkilerde dengeye gelmenizi istiyor hayat.

Eğitim, bilgi, kitap, kurs, hoca, uzman, danışman, website, sosyal medya demektir ayrıca bu ev.

Bu temalar da hareketlenecektir. Eğitimlere katılabilirsiniz. Eğitmen konumunda olabilirsiniz.

Kurslarınız olabilir. Hem öğrenme, hem sosyalleşme diyebileceğimiz yeni ortamlara girebilirsiniz.

Yeni gelişim fırsatları, yeni bilgi kaynakları eklenecektir hayatınıza.


2023 genel olarak böyle görünüyor sevgili okuyucularım.

Yeni başlanSağlık, keyif, huzur, bereket ve güzel değişimler diliyorum sizlere yeni yıl için. İyi seneler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!