Yengeç Burcu 2023

Yengeç Burcu 2023

Merhabalar yükselen yengeç okuyucularım !

2023’ü konuşuyoruz artık. Yeni bir yılın kapısındayız. Kapıyı aralayıp şöyle bir bakalım içeriye bu yazımda. Acaba nasıl bir yıla giriyoruz ?

Önemli değişimler var yeni yılda. Satürn ve Pluto burç değiştiriyor. Kuzey güney Ay düğümleri yeni bir aksa yerleşiyor.

Jüpiter’in koç ve boğa transitlerini deneyimleyeceğimiz bir yıl ayrıca.

Bakalım nasıl olasılıklarınız var ?

Yükseleniniz yengeç ise doğru içeriktesiniz.

Öngörüler her zaman yükselen burca göre yapılır sevgili okuyucularım. Çünkü yükselenimiz 1.evimizdir ve doğum haritamızda ev hesabı yükselenden başlar.

Öncelikle buraya yılın astroloji gündemini bırakıyorum. Bu linki tıklayarak 2023’ü genel bir takvim halinde görebilirsiniz. Transitler, tutulma, retrolar yer alıyor içerikte. Hepsini tarihleri ile listeledim.

Tıklayabilirsiniz  : 2023 Astroloji Gündemi


JÜPİTER

Jüpiter 16 Mayıs’a kadar koç burcunda olacak.

20 Aralık 2022’de koç burcuna geliyor. 2023 Mayıs’ına kadar koçta. Yeniden 10.evinizde yer alacak.

Yeniden diyorum, çünkü 2022 içinde de bir süre bu transiti deneyimlediniz. Mayıs-Ekim ayları arasında da Jüpiter koçtaydı. Yine 10.evinizdeydi.

10.evinizde bir Jüpiter transiti yaşayacaksanız yeniden.

Üniversite dışında da başka eğitim programlarının içinde iseniz bunlar tamamlanabilir. Sertifikanızı alabilirsiniz. Bir işi yapmaya hak ve yetki kazanabilirsiniz.

Kendi işinizi kurabilirsiniz. Kendi işinize sahipseniz işlerinizi büyütecek doğru adımları atacağınız bir yıl olabilir 2023. İyi fikirler bulabilir, iyi uygulamalar yapabilirsiniz. İş hacminiz, müşteri ağınız büyüyebilir. ‘İşimi düzene koydum’ diyeceğiniz bir yıl yaşayabilirsiniz.

12 yıldan sonra alıyorsunuz bu Jüpiter desteğini 10.evden. Yapmanız gerekenleri yapın, çok iyi değerlendirin mutlaka. Hareket olsun, bereket olsun.

Jüpiter 16 Mayıs’ta boğa transitine başlıyor ! Bir sonraki evinize, 11.evinize geliyor bu yeni transiti ile.

Hayatınızda kalabalık, renkli, oldukça sosyal bir dönem olacaktır bu. Yeni sosyal ortamlar, yeni arkadaşlar, arkadaş grupları, takım çalışmaları, gruplar, iletişimler, dostluklar, ahbaplıklar geliyor.

Gireceğiniz yeni ortamlar olabilir 2023’te.

Eğitim için olabilir, spor için olabilir, sanat için olabilir, bir hobiniz, bir ilgi alanınız için olabilir, yeni ortamlara girebilirsiniz.

İstediğiniz yönde güzel eğitim programlarının içinde, düzgün insanların arasında, işinde başarılı kişilerle bir arada olabilirsiniz.

Kendinize yeni donanımlar oluştururken, ilgi duyduğunuz alanlarda becerilerinizi geliştirirken sosyalleşmenin keyfini yaşayabileceğiniz bir Jüpiter dönemi.

Sosyal hayatınız renkleniyor.

Tanıyacağınız yeni insanlar hayatınızda başka başka kapıların açılmasına da vesile olabilirler. Güzel başlangıçlar geliyor.

Takım olarak yapacağınız şeyler olabilir. Sporda, sanatta, grup çalışmalarınız olabilir.

Çalışmıyorsanız çalışmaya başlayabilirsiniz. Ekipleri, departmanları, bir ekip içinde olmayı da anlatır bu ev.

Mevcut işinizde çalışmalar, üretimler, projeler de artabilir. Yeni hizmetler için üreteceğiniz projeler, proje bazlı bir araya gelişler olabilir.

Çokça yeni insan, pek çok yeni bağlantı görünüyor size buradan bakınca 🙂


SATÜRN

Satürn Aralık 2020’den bu yana kova burcunda ilerliyor. Mart 2023’e kadar aynı transit devam edecek.

8.evinizde yaşıyorsunuz bu transiti. Bu transitte borçlarla yormuş olabilir Satürn sizi. Krediler, bankalara ödemeler, vergi ödemeleri, ortaklı mülklerin/paraların paylaşılması, miras, nafaka gibi konular, hukuki boyutu olan paralar üzerinden sınanmış, zorlanmış olabilirsiniz.

Bir tekamül ve gelişim sürecidir her bir Satürn transiti. O yüzden bu 8.ev geçişinden de çok şey öğrenmiş olarak çıkıyorsunuz. Ama yorgun hissediyor olabilirsiniz tabii.

7 Mart 2023’te Satürn balık burcuna geçiyor.

Satürn transitleri yaklaşık 2,5 yıl sürer sevgili okuyucularım. Bir Satürn dönemi sonlanıyor, yeni bir 2,5 yıllık Satürn dönemi başlıyor.

9.evinize geliyor bu değişim ile.

Bu yeni transitinde temaları göreceli olarak daha pozitif, daha olumlu olan bir evden geçiyor olacak Satürn. 8.ev dönemine kıyasla daha kolay bir dönem olabilir. Hatta daha keyifli geçebilir.

9.ev eğitim, öğrenim, bilgi, bilgilenmek, öğrenmek demektir.

Bilinci yükseltmek, ufkunu büyütmek demektir.

Yüksek öğrenimde yeni bir başlangıcınız olabilir. Belki lisans eğitiminiz başlayacak. Belki bir yüksek lisans yapmak istiyorsunuz. Belki doktora hazırlığınız var ya da belki bir akademisyensiniz. Akademinin içinde olanlar için çokça sorumluluk, çokça görev, bol bol çalışma anlamına geliyor bu Satürn transiti. Biraz yorucu olabilir ama gereken emeği verir, çaba gösterirseniz önemli başarılar elde edebileceğiniz bir dönem.

Mesafeler, uzak şehirlerle, başka ülkelerle bağlantılı konular getirebilir bu transit ayrıca size.

Bir şehir/ülke değişikliği hazırlığınız varsa, bir okul/eğitim/dil kursu için ya da yerleşmek için gideceğiniz bir yer varsa bu yer değişikliği gerçekleşebilir.

Bir yakınınız, bir aile bireyiniz, sevdiğiniz biri, bir dostunuz da yapabilir bunu. Araya mesafeler girebilir. 9.ev-Satürn geçişi bir hasretliği, bir gurbetliği, bir özlem duygusunu da anlatır çünkü.

Hayat görüşünüz pek çok açıdan güncelleniyor.

Bu transit ile yeni bir vizyon yaratıyorsunuz kendinize. Kabınıza sığamadığınızı, artık içinde yüzdüğünüz suyun size küçük geldiğini düşünüyorsanız, daha büyük sularda yüzmek istiyorsanız işte o açılımlar bu Satürn döneminde gerçekleşebilir.

Yeni bir vizyon, o vizyon ile yeni bir yaşam tasarlıyorsunuz kendinize.


PLUTO

2023’ün en önemli gelişmelerinden biri Pluto’nun yıllar süren oğlak transitinin ardından kova burcuna geçecek olması.

2008’den bu yana oğlakta ilerliyor. En ağır hareket eden. Transitleri uzun sürüyor.

2023’te şimdilik bir süre için kovada olacak Pluto. Asıl kova dönemi 2024’te başlayacak.

2023 içinde 23 Mart-11Haziran arasında kovada yer alacak. Sonra retrosunda yeniden oğlağa dönecek.

8.evinize bir süre için uğrayacak Pluto 2023’te.

İleriye dönük bir yatırım konusu, maddi güvence oluşturabilecek bir fikir, bir niyet doğabilir. Şimdilik bu yönde bir adım atmasanız bile araştırmasını yapabilirsiniz konunun. Nasıl alternatifleriniz var, avantajları, dezavantajları neler, biraz bakmak, kıyaslamak isteyebilirsiniz.

Bir ev alma hazırlığı varsa bununla ilgili ilk adımlar olabilir.

Bu yıl sadece bir süre için kovada olacağından, transitin asıl başlangıcı 2024 olduğundan,  belki şu an için sadece bir ön araştırma, bir hazırlık yönünde şeyler olabilir.

Maddi konular hareketleniyor.


KUZEY GÜNEY AY DÜĞÜMLERİ

2022’nin başından, Ocak 2022’den bu yana Ay düğümleri boğa akrep aksında. Sizin 11. ve 5.evlerinizde.

İnsan ilişkileriniz, içinde olduğunuz sosyal çevreler değişmiş, güncellenmiş olabilir bu dönemde.

Temmuz 2023’e kadar bu aks devam edecek.

17 Temmuz 2023’te Ay düğümleri koç terazi aksına yerleşiyor. Kuzey Ay düğümü koç burcuna, güney Ay düğümü terazi burcuna geliyor.

Ay düğümleri transitleri ortalama olarak 18 ay sürer. Yeni bir 18 aylık dönem başlıyor.

10.evinizde olacak kuzey Ay düğümü. Yaşam içinde bir yükseliş, hedefleriniz yönünde olumlu değişimler, bir sıfat, bir görev, bir ünvan, belki bir mezuniyet, belki işe giriş, belki işinizde bir terfi, bir yükseliş, bir görev değişikliği, yeni bir görev yeri, yeni bir görev birimi, yeni bir alan. Bunlar olasılıklarınız arasında.

Kendi işinizi kurmak istiyorsanız bu yolculuk da başlıyor gibi görünüyor.

Devleti, kuralları, kanunları, yönetmelikleri, yasal gereklilikleri temsil eder bu ev. İşini kurmak isteyenler yasal boyutta yapılması gereken işlerle ve işlemlerle meşgul olacaktır.

İş dışında da yaşamınızda resmi konular, devlet birimlerine başvurular, beyanlar olabilir. Kurallar gereği yapmanız gereken şeyler olabilir. Hayatınızın herhangi bir alanında resmileşmesi, imzaya dökülmesi, kurallara uygun hale gelmesi gereken şeyler varsa, bu değişimler bu döngüde olabilir.


2023 genel olarak böyle görünüyor sevgili okuyucularım.

‘Ne güzel bir yıl oldu ! Bu yıl ne çok şeyim oldu !’ diyeceğiniz bir 2023 diliyorum size 🙂

İyi seneler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!