Balık Burcu Ocak 2023

Balık Burcu Ocak 2023

Merhabalar sevgili ”yükselen balık” okuyucularım.

Ocak ayı için yorumlarımı paylaşacağım bu yazımda sizlerle.

Eğer yükseleniniz balık ise faydalanabilirsiniz bu öngörülerden. Çünkü öngörüler ev hesabı ile yapılır ve evlerin sıralaması yükselenden başlar. Yükselen 1.evimizdir.

Buraya ayın gündemini bırakıyorum öncelikle ↓

Ocak 2023 Astroloji Gündemi


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Şimdi ayın detaylarına geçiyoruz.

↓    ↓    ↓    ↓

Güneş 20 Ocak’a kadar oğlak burcunda. 11.evinizde.

Bu ev renkli, eğlenceli bir ev. Çünkü sosyal çevremizi temsil ediyor.

Arkadaşlarınızla, dostlarınızla daha çok iletişim kuracağınız, sosyalleşeceğiniz, bol iletişimli bir zaman başlıyor.

Ayrıca sosyal sorumluluk, vakıflar, dernekler, gönüllü çalışmalar da 11.evin konusudur. Toplum yararına yapılan bir çalışmaya katılabilirsiniz. Bir kampanyaya bağışınızla destek verebilirsiniz Güneş burada iken.

Oğlak burcu devleti, devlet birimlerini, belediyeleri temsil eder. 11.ev ise halka ücretsiz sunulan hizmetlerle bağlantılıdır. Belediyelerin, devletin bir hizmetinden ücretsiz olarak yararlanmaya başlayabilirsiniz. Bir kursa, bir spor salonuna gitmek gibi örneğin.

20 Ocak’ta kova burcuna geçiyor Güneş.

12.evinizde transit etmeye başlayacak bu geçiş ile birlikte.

Göreceli olarak sessiz, durgun, daha kendinizle, daha içe dönük geçirebileceğiniz bir süreç. Örneğin sosyal birisinizdir. İletişimleriniz çoktur. Biraz sosyal ortamlardan uzaklaşmak, kendinizle kalmak isteyebilirsiniz. Sosyal medyada aktifsinizdir. Sıkça paylaşımlar yapıyorsunuzdur. Bir şey paylaşmamak, geri çekilmek, sessizleşmek isteyebilirsiniz.

Spiritüel alan ve yöntemlerden güçlü şekilde yararlanabileceğiniz bir dönem ayrıca. 12.ev bunlarla da ilgilidir.

Bu ev şifanın evidir. Bedensel ya da ruhsal anlamda iyileştirilmeye ihtiyaç duyan konular varsa, bunları çözmek ve geride bırakmak için yapacağınız şeyler olabilir Güneş burada iken.


Merkür 18 Ocak tarihine kadar retrosunda. Oğlak burcunda, 11.evinizde gerçekleşiyor bu retro.

Bu retronun etkisini ağırlıklı olarak sosyal çevreniz, arkadaş gruplarınız üzerinden alabilirsiniz.

11.ev bir takımın parçası olmayı anlatan bir alan. Dolayısıyla iş ya da başka bir sebeple, bir parçası olduğunuz gruplar içinde iletişimlerde daha özenli olmanızı önereceğim. Ufak tefek pürüzler olabilir. Yanlış anlaşılmalar sebebiyle kırgınlıklar doğabilir. Karşınızdaki kişinin iyi niyetinden şüpheniz yoksa, kelimelere çok odaklanmamaya çalışın derim.

Dijital platformlar, online konular, internet ve teknoloji ile konular, evinizin interneti, ofisinizin interneti, iş hayatınızda kullandığınız dijital sistemler, üye olduğunuz dijital platformlar üzerinden teknik aksaklıklar doğabilir kimi zaman. Bunlar da 11.evin konusudur. Bu tür bir şey yaşadığınızda bunun retro etkisini olduğunu bilin ve stres yapmayın. Merkür retrolarında böyle şeyler yaşanabiliyor.

18 Ocak’ta Merkür retrosu bitiyor. Ayın geri kalanında da aynı yerde olacak Merkür. Oğlakta olacak. Ama ileri yönlü göreceğiz onu. Retro sürecinde nerelerde sorunlar doğduysa şimdi bu noktalarda pürüzler geride kalmaya başlıyor.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 3 Ocak’a kadar oğlak burcunda 11.evinizde.

Burası arkadaşları, sosyal çevreyi anlatan alan.

Bu etkiyle arkadaşlarınızla, dostlarınızla yazışmalarınız artar. Haberleşmeleriniz artar. Size iyi gelecek dost sohbetleri olur.

İşinizde ekip içinde samimiyetiniz, birbirinize olan desteğiniz artar. Kendinizi ekip arkadaşlarınızdan yana şanslı hissedeceğiniz bir süreç.

Projelerimiz, hedeflerimiz demektir ayrıca 11.ev. Oğlak burcunun disiplini ile ilerleyeceğiniz, hedeflerinizde yol alacağınız, güzel bir dönem.

Venüs 3 Ocak’ta kova burcuna geçiyor. 12.evinize yerleşiyor.

Size huzurunuzu besleyecek şeyler göstermeye geliyor Venüs. İç dünyanızı şifalandırmak, zorlu duygulardan, öfkelerden, kızgınlıklardan, üzüntülerden özgürleşmek, yaşananları geride bırakmak, deneyimlerden sadece almanız gerekeni almak, önünüze bakmak, kendinizi iyi etmek istiyorsanız, ruhunuzun buna ihtiyacı varsa, işte bu dönem bu şifalanmayı yaşayabilirsiniz, hayatın vesileleri ile.

Karşınıza yollar, yöntemler çıkabilir. Uzmanlar, eğitmenler çıkabilir. Websiteler, kanallar, içerikler çıkabilir.

Bu dönem, sizin için kendinizi iyileştirme zamanı.

27 Ocak’ta yeni bir transiti daha başlıyor Venüs’ün. Balık burcuna geliyor.

1.evinizden geçiyor olacak.

Venüs’ü misafir ettiğimiz zamanlar özeldir. Sevgiyi, sevgi bağlarını, güzellikleri, keyifleri, mutlulukları, sanatı, yaratıcılığı, alışverişleri, heyecanları, eğlenceyi simgeler Venüs.

Balıkta yüceldiği konumdadır ayrıca. Balığın doğası, Venüs’e istediklerini verir. Tabiatları uyumludur. O yüzden de Venüs balıkta çok güçlüdür.

Daha çok eğlenmek, hayattan daha çok keyif almak isteyeceğiniz, güzelliğinize, bakımınıza daha fazla özeneceğiniz, giyim kuşam alışverişleri yapabileceğiniz, kendinizi yenilemek isteyeceğiniz bir dönem bu. Zaruri ihtiyaçların ötesinde, biraz daha keyfi alışverişler olacaktır.

Sanatsal konularla meşgul olabilirsiniz ayrıca. Yeni bir hobi, yeni bir meşguliyet başlayabilir. Kendinize keyif alacağınız yeni bir alan yaratabilirsiniz. Yazmak, çizim yapmak, bir enstrüman öğrenmeye başlamak, her tür şey olabilir bu.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


30 Ekim’den bu yana yaşadığımız Mars retrosu 12 Ocak’a kadar devam ediyor.

Sizler bu retroyu 4.evinizde deneyimliyorsunuz.

Aile içi konular gündeminiz olabilir. Pürüzlü durumlar daha görünür olabilir, mecburi bir çözüm süreci olabilir bu.

Ev, yerleşim, taşınma gibi konularınız ya da ev yaptırmak, mülk edinmek gibi gündemleriniz varsa Mars retrosunda konu yavaşlayabilir. Bazı sebeplerden beklemeniz gerekebilir. Aceleci olmamanızı öneririm.

Retrolarda konular yavaşlayabiliyor biraz. İşler gecikebiliyor, bekleyişler olabiliyor.

Biraz sabır isteyen bir retro. Aile içi iletişimlerde sakin, anlayışlı, çözüm odaklı olmanızı önereceğim.

12 Ocak’ta Mars retrosu bitiyor. Artık gücünü toplamaya başlıyor Mars. Yukarıda saydığım tüm konularda aksamalar, düzen dışına çıkan durumlar yoluna girmeye başlayacaktır.

Ayın geri kalanında, tamamında yine ikizler burcunda olacak Mars. Aynı yerde, bu kez ileri yönlü olacak. İki retronun (Merkür ve Mars retrosu) pürüz yaratan etkilerini geride bırakıyoruz bu ay.

Doğum haritasında retro Mars nasıl anlamlara gelir ? Bu konuda da bir yazım var.

Kişinin haritasında Mars’ı retro ise nasıl olasılıkları anlatır bu Mars ? Nasıl dengelenir, simgelediği konuları dengeye getirmek için neler yapılabilir ? Etraflıca anlatıp önerilerimi paylaştım. İşte yazım burada ↓     ↓    ↓    ↓

Doğum Haritasında Retro Mars


Ocak 2023 Ay Döngüleri :

7 Ocak : Yengeç Burcunda Dolunay  Ay 16° Oğlak, Güneş 16° Oğlak

Dolunay 5.evinizde meydana geliyor.

Merkür karşıtlığı ile gerçekleşiyor bu dolunay. Ay yengeç burcunda. Karşı tarafta ise Güneş, retro Merkür ile kavuşuyor.

Uranüs 15 derece boğada. Ay ve Güneş ile uyumlu açılarda.

Sizin için özel olan biri varsa, bir aşk varsa hayatınızda, bu dolunay döngüsünde bağınız içinde bir şeyleri sorgulayabilirsiniz.

Karşınızdaki kişiyi daha yakından tanımak istiyorsanız, belirsizlikte kaldığınız durumlar, anlamaya çalıştığınız şeyler varsa, bu konularda netleşme yaşayabilirsiniz. Bir şeyler daha görünür olabilir. Netlik kazanabilir sizin açınızdan.

Kıskançlık, sahiplenme, kontrol arzusu, manipülasyon gibi eğilimler, olumsuz durumlar varsa, bunları daha gerçekçi bakış açılarıyla değerlendirebilir ve sınırlarınızı çizebilirsiniz. Uzaklaşmayı seçebilirsiniz. Her ne oluyorsa, hayrımıza oluyor. Rasyonel olmak her zaman fayda yaratır bizim için. Olayları, durumları objektif şekilde değerlendirmek gerekiyor.

Çocuklar da 5.evin konusudur. Çocukları olanlar bugünlerde onlarla ilgili konularla daha fazla meşgul olabilirler. Bazı konuları çözmek, iyileştirmek, dönüştürmek gerekebilir.

21 Ocak : Kova Burcunda Yeniay : Ay 1° Kova, Güneş 1° Kova

Pluto’ya yakın bir yeniay. Jüpiter ile uyumlu açısı var. Plutonik ve Jüpiteryen etkiler bir arada.

12.evinizde gerçekleşiyor bu yeniay.

Tedavi gerektiren bir konunuz varsa, muayene/tahlil işlerinizi yapabilirsiniz. Sizin ya da bir yakınınızın, fiziksel ya da ruhsal bir sağlık sorunu varsa, şifa getirecek şeyler olabilir. İyi hekimler çıkabilir karşınıza. Konu düşündüğünüzden daha küçük olabilir. Çözüm beklediğinizden daha kolay gelebilir.

İç dünyanızda sizi uğraştıran, ruh halinizi ve yaşam enerjinizi aşağı çeken, psikolojik sağlığınızı olumsuz yönde etkileyen konular varsa, bunların yarattığı duygulardan özgürleşmenizi sağlayacak, şifa araçları çıkabilir karşınıza. Özellikle spiritüel alanları kastediyorum.

Yogaya başlamak için çok iyi bir yeniay. 12.evden etki aldığınız için ruhsal derinliği konularda güzel başlangıçlara açıksınız.


Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!