İkizler Burcu 2023

İkizler Burcu 2023

Merhabalar yükselen ikizler okuyucularım !

Yeni bir yılın daha kapısı açılmak üzere. 2023 başlıyor.

Biz şimdi burada kapıdan içeri başımızı uzatıp, yeni yılda neler var, şöyle bir bakacağız birlikte 🙂

Yükseleniniz ikizler ise doğru içeriktesiniz.

Öngörüler her zaman yükselen burca göre yapılır sevgili okuyucularım. Çünkü yükselenimiz 1.evimizdir ve doğum haritamızda ev hesabı yükselenden başlar.

Yükselen ikizler için 2023 nasıl bir yıl olabilir, neler getirebilir, başlayalım bakmaya.

Öncelikle buraya yılın astroloji gündemini bırakıyorum. Bu linki tıklayarak 2023’ü genel bir takvim halinde görebilirsiniz. Transitler, tutulma, retrolar yer alıyor içerikte. Hepsini tarihleri ile listeledim.

Tıklayabilirsiniz  : 2023 Astroloji Gündemi


JÜPİTER

Jüpiter 16 Mayıs’a kadar koç burcunda olacak.

20 Aralık 2022’de koç burcuna geliyor. 2023 Mayıs’ına kadar koçta. Yeniden 11.evinizde yer alacak.

2022 içinde de bir süre bu transiti deneyimlediniz. Mayıs-Ekim ayları arasında da Jüpiter koçtaydı. Yine 11.evinizdeydi.

11.evinizde bir Jüpiter transiti yaşayacaksanız 2023’te yeniden.

Yeni insanlar getirebilir size bu dönem. Yeni yeni sosyal ortamlar getirebilir. Özellikle kurslar, eğitimler, gup çalışmaları var olasılıklarınız arasında.

11.ev devletin, belediyelerin halka ücretsiz olarak sunduğu hizmetlerle ilgilidir. Ücretsiz hizmetlerden, spor salonlarından, etkinliklerden, hobi amaçlı yapılabilecek aktivitelerden yararlanabileceğiniz, fayda bulabileceğiniz bir zaman.

Yeni arkadaşlıklar başlayacaktır ayrıca. Sosyal çevreniz büyüyor 🙂

İşinizde ekibiniz/departmanınız/biriminiz içinde de güzel şeyler olabilir.

Bu dönem ‘takım’ olmakla, ‘biz’ olmakla ilgili bir dönem sizin için. Böyle bir teması var.

Yaşamınızda bir çoğalma dönemi. Gruplar, arkadaşlıklar içinde ‘biz’ duygusunuz yaşayabileceğiniz, kalabalık bir dönem 🙂

Jüpiter 16 Mayıs’ta boğa transitine başlıyor ! Bir sonraki evinize, 12.evinize geliyor bu yeni transiti ile.

Boğa burcu parayı temsil eder. 12.ev ise kanmakla, kandırılmakla ilgili bir ev sevgili okuyucularım.

O yüzden bu dönemde para kayıpları yaşamamak adına çok dikkatli almanızı önereceğim. Sosyal medya ile, telefon aramaları ile ürünler, hizmetler tanıtabilirler. Sahtekarlıklar, dolandırıcılıklar olabilir. Bunlara inanmamanızı, itibar etmemenizi, bilmediğiniz hiçbir yerle alışverişe girmemenizi öneririm.

Kişisel bilgilerinizi, şifrelerinizi, size ait şeylerin evraklarını, belgelerinizi iyi korumanız da faydanıza olur bu dönemde.

Bunlar dışında biraz sessizleşme, sakinleşme, durulma, içe dönme, duygu dünyanızda gelişme, kendinizle ilişkinizi geliştirme dönemi olabilir bu sizin için.

12.ev ruhsal yanımızı, ruhsal anlamda gücümüzü, altyapımızı, manevi yanımızı, spiritüel derinliğimizi, kendimize ve hayata dair farkındalığımızı temsil eden bir alan. Buralar gelişiyor Jüpiter ile.


SATÜRN

Satürn Aralık 2020’den bu yana kova burcunda ilerliyor. 9.evinizde yaşıyorsunuz bu transiti.

Mesafeler üzerinden sınamış olabilir Satürn 9.evinizde sizi.

Neler olmuş olabilir ? Sevdikleriniz, aile bireyleriniz, dostlarınız arasında yurt dışına yerleşmiş olanlar olabilir. Başka bir şehre taşınmış olanlar olabilir.

Uzaklar, mesafeler sebebiyle yalnız hissetmiş, hasret duygusunu, özlem duygusunu yaşamış, ama alışmaya çalışmış, kabul etmiş, bunlar ile olgunlaşmış olabilirsiniz bu dönemde.

Ayrıca eğitim, akademi, yüksek öğrenim, bilimler, ilimler bu evin konusudur. Bu temalarda da bir gelişim, bir zemin oluşturma, bir inşa sürecini anlatıyor buradan geçen bir Satürn.

Mart 2023’e kadar aynı transit devam edecek.

7 Mart 2023’te Satürn balık burcuna geçiyor.

Satürn transitleri yaklaşık 2,5 yıl sürer sevgili okuyucularım. Bir Satürn dönemi sonlanıyor, yeni bir 2,5 yıllık Satürn dönemi başlıyor.

10.evinize geliyor bu değişim ile.

Burası hayat düzenimizi ve o düzeni oluşturan şeyleri, işimizi, gücümüzü, kariyerimizi, konumumuzu, becerilerimizi, donanımlarımızı, maddi manevi sahip olduklarımızı, hayatta bulunduğumuz yeni anlatıyor.

Özellikle iş konusu üzerinden çalışacaktır bu transit.

Yapmanız gereken işi, gerçek kariyer yolunuzu gösterecektir muhtemelen.

Hayat bazen bir şeyleri, başka şeylere zemin hazırlaması ve vesile olması amacıyla verir.

Belki şu anda bir işiniz var ama yaşamınızda gerçek kariyer yolunuz o olmayacak belki. Oralarda bazı yetkinliklerinizin gelişmesi için, bir ara basamak olarak veriyor hayat belki o işi size.

Böyle bir durum varsa, bu Satürn transitinde bir alan değişimi, bir sektör değişimi olabilir.

Ekonomik ortam malum. Bir B planı oluşturmadan, başka bir gelir kapısı oluşturmadan işinizi bırakmamanızı öneririm. Ama şartların müsait olduğu noktada gerçek kariyer alanınıza yönlenmek üzere bir değişim yaşayabilirsiniz.

Mevcut işinde devam edecekler de olacak tabii. Ama Satürn ile gelişmesi, değişmesi, yenilenmesi gereken şeyler o iş içinde de görünür olacaktır.

Daha sıkı çalışmanızı gerektirecek, yoğun bir dönem olabilir bu hayatınızda. Sorumluluklarınız artabilir. Yetki alanlarınız da büyüyebilir. Ama yetkiler, beraberinde sorumlulukları getiriyor tabii.

Kendi işini kurmak isteyenler için tam olarak bunun zamanı diyebilirim. Bir inşa halini anlatır Satürn geçişleri. 10.ev geçişlerinde bunun olduğunu sıkça görüyoruz.

Yaşamınızın geri kalanında yapacağınız işin zemini oluşabilir bu Satürn transitinde.


PLUTO

2023’ün en önemli gelişmelerinden biri Pluto’nun yıllar süren oğlak transitinin ardından kova burcuna geçecek olması.

2008’den bu yana oğlakta ilerliyor. En ağır hareket eden. Transitleri uzun sürüyor.

2023’te şimdilik bir süre için kovada olacak Pluto. Asıl kova dönemi 2024’te başlayacak.

2023 içinde 23 Mart – 11Haziran arasında kovada yer alacak. Sonra retrosunda yeniden oğlağa dönecek.

9.evinize bir süre için uğrayacak Pluto 2023’te.

Eğitimler, eğitim ortamları, grup çalışmaları getirebilir bu dönemde size.

Yeni insanlar tanıyabilirsiniz. Yeni yeni dialoglar doğabilir. Ama tanıdığınız herkes hayatınızda kalmayacaktır. Bir sosyalleşme zamanı bu.

Yeni şeyler öğrenebileceğiniz, kendinizi ilgi alanlarınızda geliştirebileceğiniz, öğrenip gelişirken sosyalleşebileceğiniz bir zaman.


KUZEY GÜNEY AY DÜĞÜMLERİ

2022’nin başından, Ocak 2022’den bu yana Ay düğümleri boğa akrep aksında. Sizin 12. ve 6.evlerinizde.

Sağlık konusunda zorluyor olabilir sizi. Hem bedensel, hem ruhsal anlamda, her anlamda söylüyorum sağlık derken.

Sizin ya da ailenizden birinin bir tedavi sürecini yaşıyor olabilirsiniz. Bir terapi alıyor olabilirsiniz. Yaşam düzeninizi ve iyilik halinizi korumak, iyileşmek, iyileştirmek için yaptığınız şeyler olabilir. Bu yönde çabalar getiriyor olabilir bu döngü size. Elbet bunun da bir sonu var.

Tüm süreçlerden şifa ile, ferahlık ile çıkmanızı diliyorum. Kim ne konuda şifasını arıyorsa, bulsun, kavuşsun inşallah.

Temmuz 2023’e kadar bu aks devam edecek. Sürecin tamamında etki alacaksınız diye bir durum yok bu arada. Yaşanacaklar yaşanmış ve geride kalmış da olabilir.

17 Temmuz 2023’te Ay düğümleri koç terazi aksına yerleşiyor. Kuzey Ay düğümü koç burcuna, güney Ay düğümü terazi burcuna geliyor.

11.evinize yerleşiyor Kuzey Ay düğümü.

Sosyal hayatınız, arkadaşlarınız, iş hayatınızdan tanıdığınız kimseler, iletişim ağınız, bağlantılarınız, içinde bulunduğunuz sosyal çevreler var bu evde. 11.evin konusu sosyal yaşam, arkadaşlıklar ve dostluklar.

Kuzey Ay düğümü buradan geçerken yeni başlangıçlar yapmak üzere yeni yeni ortamlara gireceğinizi, farklı sosyal çevrelerde yer alacağınızı düşünebiliriz.

İşiniz vesilesi ile bağlantı kuracağınız kalabalıklar olabilir. Şimdiye kadar olduğundan daha çok insan tanıyabilirsiniz. Katılacağınız eğitimler, kurslar olabilir, o ortamlardan yeni bağlantılar doğabilir.

Yeni bir iş alanı, yeni bir meşguliyet, yeni bir hobi farklı çevreler getirebilir size.

Arkadaşlar geliyor. Kimler kalıcı olur, kimler olmaz, kimler tabiatınıza, karakterinize uyar, kimler uymaz, işin o kısmını da zaman gösterir tabii. Ama belli ki yeni arkadaşlar geliyor.

İşinizde ekip içinde uyumlanmanız gereken durumlar olabilir ayrıca. İş arkadaşlarınızla uyum sağlamak noktasında belki zorlanabilirsiniz biraz. Takım gibi hissetmekte, birlik olduğunuzu hissetmekte zorlanabilirsiniz. Size benzemeyen, sizin gibi olmayan insanlarla bir arada olmak yorabilir biraz.

Ama herkesi çok da sevmek zorunda değilsiniz. Siz işinize gücünüze bakın. İşinizi iyi yapın. Paranızı kazanın. Kariyerinize emek verin. Önemli olan bunlar.


2023 genel olarak böyle görünüyor sevgili okuyucularım.

Mutluluk getirecek güzel şeyler olsun.

‘Hayatımın en güzel yıllarından biriydi’ dedirtecek bir yıl diliyorum size. İyi seneler ! 🙂

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!