Yengeç Burcu Ocak 2023

Yengeç Burcu Ocak 2023

Merhabalar sevgili ”yükselen yengeç” okuyucularım !

Ocak ayını imceleyeceğiz bu yazımda. Güzel bir yıl olsun ve yeni yıl güzel bir ay ile başlasın inşallah. İyi başlangıçlarımız olsun.

Acaba ay içinde nasıl transitler var ? Ocak’ın yeniayı nasıl bir yeniay, dolunaylarda neler var ? Şimdi bakalım burada.

Başlarken ”yükselen yengeç” şeklinde hitap ettim. Burç yorumları yükselen baz alınarak yapılır. Teknik olarak böyle yapılabiliyor.

Eğer yükseleniniz yengeç ise doğru içeriktesiniz. Yükseleni yengeç olanlar yararlanabilir bu öngörülerden.

Buraya ayın gündemini bırakıyorum öncelikle. Ocak’ı genel hatlarıyla, bir özet olarak görebilirsiniz   ↓↓

Ocak 2023 Astroloji Gündemi


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Şimdi ayın detaylarına geçiyoruz.

↓    ↓    ↓    ↓

Güneş 20 Ocak’a kadar oğlak burcunda. 7.evinizde.

İlişki, evlilik, eş, partnerin yaşamındaki konular bu evle ilgilidir. Ayrıca sözleşmeler, anlaşmalar, imzalar, ortaklıklar, ortaklı ticari girişimler, iş ortaklıkları yine bu evin konusudur.

Güneş burada iken eşinizle/partnerinizle ya da iş ortaklarınızla ilgili konularınız olabilir.

Hayatınızın herhangi bir alanında yenilemeniz gereken taahhütler, yıllık anlaşmalar, kontratlar da olabilir. Örneğin internet sağlayıcınız, örneğin bir dijital platform. Örneğin kira sözleşmesi. Bu her tür konu olabilir.

Eşiniz/partneriniz yeni başlangıçlar yapabilir bu dönemde. Oğlak burcu işimizi anlattığı için, özellikle kariyerinde yeni gelişmeler olabilir. Yeni iş fırsatları doğabilir. Mevcut işinde yükselebilir.

Devlet bağlantılı konular, resmi işlemler de olası. Atacağınız imzalar, yapacağınız başvurular, kayıtlar, vb şeyler olabilir.

20 Ocak’ta kova burcuna geçiyor Güneş. 8.evinize geliyor.

8.ev kendini tekrar eden sorunlarla ilgili bir ev. Hemen çözülmeyen, zamana yayılan problemler, kronikleşmiş konular, geçici çözümler bulunsa bile bir şekilde yeniden kendini gösteren durumlar var bu evde.

Yaşamınızda böyle konular var mı ? Maddi ya da manevi, somut ya da soyut, böyle durumlar var mı, bakın buralara bu transitte. ‘Bu artık bu şekilde devam edemez. Buna kesin bir çözüm bulayım. Kesin çözüm ve değişim yönünde bir başlangıç yapayım’ diyebileceğiniz şeyler olabilir. Özellikle parasal konulara bakın.

Başkalarından gelen kaynaklarla mı ilerliyorsunuz, çalışmakta iseniz kendi ekonomik gücünüz yeterli mi ? Ailenize yük oluşturduğunuzu düşündüğünüz durumlar var mı ?

Hayatın nerelerinde doğrulmanız ve gücünüzü artırmanız gerekiyor ? Bu transiti bu yönde bir gözlem için, değişimler için kullanın.


Merkür 18 Ocak tarihine kadar retrosunda. Oğlak burcunda gerçekleşiyor bu retro.

Sizler 7.evinizde deneyimliyorsunuz.

İlişkiniz içinde partnerinizle ya da evli iseniz eşinizle, iş ortaklarınızla, size rehberlik eden, danışman/hoca konumunda olan kişilerle iletişimlerde ufak tefek yanlış anlaşılmalar, ara ara zorlanmalar olabilir bu süreçte.

7.ev bu konu ve kişileri sembolize eder.

Diğer yandan konuşulmamış olan, henüz konuşmadığınız için rahat hissetmediğiniz, bir şeylerin temelinin daha sağlam olması için konuşmak, kendinizi ifade etmek istediğiniz konular için çok güzel bir dönem. O anlamda değerlendirebilirsiniz retroyu.

Merkür retroları, geçmişten gelen konular için bir iyileşme, dönüşme, kuvvetlenme zamanıdır.

Oğlak retrosu olduğundan devlet bağlantılı konularda, resmi işlemlerde bir şeyler çözülebilir, yoluna girebilir. Oğlak burcu bu konularla bağlantılıdır.

Bununla birlikte yeni başlayacak şeyler için destekleyici bir süreç olmadığından, önemli sayılabilecek girişimlerden, sözleşmelerden, imza atmanızı gerektiren konulardan uzak durmanız faydanıza olur sevgili okuyucularım.

18 Ocak’ta Merkür retrosu bitiyor. Ayın geri kalanında da aynı yerde olacak Merkür. Oğlakta olacak. Ama ileri yönlü göreceğiz onu. Retro sürecinde nerelerde sorunlar doğduysa şimdi bu noktalarda pürüzler geride kalmaya başlıyor.

Yapılamamış başlangıçlar yapılabilir. Ertelenmiş konular ele alınabilir. Artık ilerlemek için daha uygun bir zamanda olacağız, retronun bitişi ile.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 3 Ocak’ta kova burcuna geçiyor. 8.evinize yerleşiyor.

8.evden geçen Venüs parasal konularda bir rahatlama getirebiliyor.

Bir ödemenin yapılabilmesi, bir alacak verecek konusunun çözülmesi, hak edilmiş ama henüz alınmamış paraların tahsil edilmesi gibi pozitif olasılıklarınız var.

27 Ocak’ta yeni bir transiti daha başlıyor Venüs’ün. Balık burcuna geliyor.

Balık Venüs’ün yüceldiği yer. Burada güzel çalışıyor.

O yüzden hepimiz için şanslı bir Venüs dönemi bu.

Bakalım, sizin için nasıl ihtimaller var. 9.evinizde olacak.

Hem 9.ev güzel bir ev, hem Venüs balıkta güçlü. O yüzden oldukça iyi bir transit bu.

Bir yolculuk, planlanmış bir seyahat gerçekleşebilir. Aile içinde/yakın çevre içinde şehirler arası ya da yurt dışı bağlantılı bir konu varsa bu şey güzelce gerçekleşebilir.

Bu evin seyahatler, yolculuklar gibi temaları var. Eğitim, akademi gibi temaları var. Bu konularda işlerin rahatça ilerleyebileceği, destekleyici bir zaman.

Ama çok daha ötesi var 9.evin.

Bu ev, hayatın içinde farkındalığımızla ilgili. Yaşananları, olanı, biteni, hayatın mesajlarını okuyabilme becerimizle ilgili.

Yaşamın içinde sebep-sonuç ilişkilerini kurabilme becerimizle, analiz becerimizle ilgili.

İdrak ve farkındalık anlamında, size çok şey katacak bir şeylerin başlangıç olabilir bu transitte. İlimler, bilimler, spiritüel alanlar, her şeyin bir enerji olduğu gerçeği, hayatın element dengesi (ateş, toprak, hava, su), eril-dişil prensipler..Farkındalığınızı ve hayatı okuyabilme becerinizi güçlendirecek şeyler öğrenmeye başlıyorsunuz sanırım. Başlangıçlar var. Böyle konuların zaten içinde iseniz güzel ilerlemeler var.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


30 Ekim’den bu yana yaşadığımız Mars retrosu 12 Ocak’a kadar devam ediyor.

Sizler bu retroyu 12.evinizde deneyimliyorsunuz.

Bedensel enerjiniz etki alabilir bu süreçte. Mevsim geçişindeyiz, üşütmeler, zaman zaman istirahat etmenizi gerektirecek durumlar olabilir.

Aceleci hareketlerden uzak durun. Sakarlıklara dikkat edin, bastığınız yere dikkat edin. Kesici aletlere dikkat edin.

Ruhsal alandır 12.ev. Bilinçaltınızdaki kızgınlıklar, geçmişinizdeki zorlu deneyimlerin etkileri yüzeye çıkabilir, kendini yeniden hatırlatabilir bu süreçte. Öfkesine yenik düşenin kaybedeceği bir retro.

12.evinizde retro yapacak olan Mars’ın size mesajı şu : ‘İçindeki öfkeden özgürleş. Bu kızgınlıkla kendine zarar verirsin. Olan oldu, olması gerektiği için oldu. İlahi planın doğrultusunda yaşanması gerekenler yaşandı. Kabule geç. Hafifle, yoluna arınmış olarak devam et.’

Mars’ın size mesajı bu olacaktır retrosu ile.

12 Ocak’ta Mars retrosu bitiyor. Artık gücünü toplamaya başlıyor Mars. Yukarıda saydığım tüm konularda aksamalar, düzen dışına çıkan durumlar yoluna girmeye, güçlenmeye başlayacaktır.

Ayın geri kalanında, tamamında yine ikizler burcunda olacak Mars. Aynı yerde, bu kez ileri yönlü olacak. İki retronun (Merkür ve Mars retrosu) pürüz yaratan etkilerini geride bırakıyoruz bu ay.

Doğum haritasında retro Mars nasıl anlamlara gelir ? Bu konuda da bir yazım var.

Kişinin haritasında Mars’ı retro ise nasıl olasılıkları anlatır bu Mars ? Nasıl dengelenir, simgelediği konuları dengeye getirmek için neler yapılabilir ? Etraflıca anlatıp önerilerimi paylaştım. İşte yazım burada ↓     ↓    ↓    ↓

Doğum Haritasında Retro Mars


Ocak 2023 Ay Döngüleri :

7 Ocak : Yengeç Burcunda Dolunay  Ay 16° Oğlak, Güneş 16° Oğlak

Merkür karşıtlığı ile gerçekleşiyor bu dolunay. Ay yengeç burcunda. Karşı tarafta ise Güneş, retro Merkür ile kavuşuyor.

Uranüs 15 derece boğada. Ay ve Güneş ile uyumlu açılarda. Bu oldukça güzel bir faktör.

1.evinizde bir dolunay.

1.ev dolunaylarında kararlar görürüz. Netlikler, kararsız kalınmış durumlarda netleşmeler, net seçimler görürüz.

Güncelde sizi meşgul eden konular ne ise (iş, üretimler, insan ilişkileri, ikili ilişkiler, vb) o konularda ‘’Ben artık bunu böyle yapmayacağım. Şöyle yapacağım’’ diyeceğiniz şeyler olabilir.

Fazla duygusal davrandığınız, duygusal anlamda dirayetinizi koruyamadığınız, belki birilerine fazla değer verdiğiniz, insanları olduklarından daha iyi biri olarak düşündüğünüz ve fazla önemsediğiniz noktalarda deneyimler/öğretiler de olabilir. Uzaklaşmalar olabilir.

‘’Ben bu kişiye fazla değer vermişim. Bu kişi benim dostluğumu, özenimi hak etmiyor. Küs olmaya gerek yok ama artık mesafe koyayım. Artık o kadar alıp başımın üstüne koymayayım bu kişiyi’’ diyebilirsiniz.

Evinizle ilgili bir kontrat, bir sözleşme ya da bir tadilat, bir şeyin yenilenmesi gerekliliği, vb bir şey olabilir.

Kiracı iseniz ev içinde yapmak istediğiniz bir değişim için ev sahibinizle görüşebilirsiniz. Neyi, nasıl, ne ölçüde yapabilirsiniz, kendisinin müsaadesi var mı, masraflar paylaşılır mı, nasıl bir oranla paylaşılabilir, bunları konuşabilirsiniz.

Bu bir yengeç dolunayı. Yengeç burcu ”ev” demektir. Karşı tarafta ise oğlak var. Oğlak burcu yetki sahibi olan, kuralları belirleme hakkı olan kişileri, kısıtları, hareket özgürlüğünü, sınırları simgeler.

O yüzden eviniz ile ilgili böyle olasılıklar geliyor aklıma.

Oğlak burcu işi simgelediği için iş konuları da gündeminize gelebilir. İşinizde değişmesi ve bir sistem şeklinde kurallarının belirlenmesi gereken şeyler odağınızda olabilir. Derleyip toparlamak gereken konular olabilir.

Dolunay sırasında 7.evinizde Güneş, retro Merkür ile kavuşuyor. 7.ev eş/sevgili demektir. Eşinizin/sevgilinizin işiyle ilgili kararları, uğraşları, gündemleri de olabilir. Yapması gereken şeylere siz de destek verebilirsiniz.

21 Ocak : Kova Burcunda Yeniay : Ay 1° Kova, Güneş 1° Kova

Pluto’ya yakın bir yeniay. Jüpiter ile uyumlu açısı var. Plutonik ve Jüpiteryen etkiler bir arada.

8.evinizde gerçekleşecek.

Güzel bir kazanç, güçlü bir müşteri bağlantısı, bereketli bir satış, bir borç yükünden kurtulma, elinize geçecek güzel bir para, size maddi anlamda soluk aldıracak, rahatlatacak iyi bir gelişme, bir ödemenin yapılabilmesi. 8.ev temaları üzerinden güzel olasılıklar var.

Hak edilmiş bir parayı elde edebilirsiniz ayrıca. Belki bir davanın sonucunda bir tazminat kazanmak. Belki emekli maaşınızı almaya başlamak gibi.

Bu yeniayı alım gücünüzü, maddi imkanlarınızı büyütmek için planladığınız yenilikler, yeni girişimler için de değerlendirebilirsiniz.


Güzel bir ay diliyorum herkese.

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!