Jüpiter Koç Burcunda 20 Aralık 2022-16 Mayıs 2023

Jüpiter Koç Burcunda 20 Aralık 2022-16 Mayıs 2023

Jüpiter 20 Aralık günü koç transitine başlıyor sevgili okuyucularım !

Gezegenlerin içinde en sevdiğimiz 🙂 Şansları, büyümeyi, gelişmeyi, bolluğu bereketi, başarıyı, hayatın büyük getirilerini, olumlu değişimleri temsil ediyor.

16 Mayıs’a kadar koç burcunda olacak. Koç burcunda güçlüdür. Ateş elementi grubu bir burçtan geçecek olması hepimiz bir avantaj. Bu transiti bir yükseliş, bir hızlanma ve ilerleme dönemi olarak tarif edebilirim. Ateş elementinin hevesli, enerjik doğasıyla bir canlanma yaşayacağımızı düşünmek mümkün.

Özellikle koç temaları pozitif anlamda yaşamsal değişikliklere olanak tanıyan önemli temalar olduğu için epey iyi bir transit bu.

Jüpiter’in bir önceki transiti, yani balık dönemi bazı konularda geçmişin muhasebesini son kez yapmayı, son kez masaya yatırıp, alacağımızı alıp önümüze  bakmayı, kendimizi şifalandırmayı, bizi aşağı çeken duyguları ve onların nedenleri olan bakış açılarını terk etmeyi, yıllarca sürmüş, yıllarca etkisinde kaldığımız konuları artık tamamlamayı anlatıyordu.

Balık zodyağın son burcudur ve kapanışı anlatır. Balık dönemi bir döngünün, bir dönemin, bazı hesap defterlerinin kapanışıydı.

Koç dönemiyse ‘bir yeniden doğuşu’ anlatıyor.

Zodyak koç ile başlar. Doğa koç ile uyanır.

Yeni yapraklar demektir koç. Yeniden yeşermek, yeniden başlamak, uyanmak, canlanmak, bir kez daha doğmak demektir. Başlangıçları sembolize eder.

Hatta nasıl başlangıçları ? Büyük ilkleri. Daha önce hiç olmamış şeyleri. Daha önce hiç yaşamadığımız, hiç tatmadığımız yeni şeyleri. Yeni hal ve yeni durumları.

Hızlanmak, yükselmek, ilk defa bu denli ilerleyebilmek, cesaret edebilmek, cesaretle yeni yollara çıkabilmek..Tam olarak böyle bir transit.

Yapacağımız bazı başlangıçlar cesaret isteyen şeyler olacaktır 🙂

Ama Jüpiter’in desteği bizimleyken, biz bu cesareti bulur muyuz kendimizde ? Pekala buluruz 🙂 Biz yaparız bu işi.

Bu transiti iyi kullanalım. Hayatımızda bir Jüpiter enerjisi çalıştıralım. Düzenimizi kuralım. Yeni sayfalarına adım atalım hayatımızın.

İstersek kendi hikayemizi yazabiliriz. Vakti bu vakit 🙂

Şimdi burçlar bazında bakacağız Jüpiter’in koç döneminin olasılıklarına !


Her zaman için yükselen burcunuza öncelik veriniz !

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 

Jüpiter 16 Mayıs’a kadar koç burcunda, 1.evinizde olacak.

Oldukça özel bir geçiş bu. Jüpiter benefik (iyicil) bir gezegen. Hatta en iyicil olanı. Hayatın şanslarını, güzelliklerini, hediyelerini temsil ediyor.

Fırsatları, bolluğu, bereketi, başarıyı, eğitimi, seyahatleri, vizyonumuzu büyüten ve bizi uyandıran şeyleri, farkındalığı, idrakı, doğruya varmayı, yaşamımızı iyileştirmeyi, güçlenmeyi, maddi manevi büyümeyi simgeliyor.

1.ev ise yaşayacağımız yenilikleri, yeni başlangıçları sembolize eden bir ev. Hedeflemek, hedeflerimiz için yola çıkmak. Hayatımıza yön vermek, kendimizi gerçekleştirebilmek, potansiyellerimizi ve donanımlarımızı kullanabilmek. Yükselmek, yücelmek, şahlanmak, hızlanmak, yeni bir yaşam düzenine geçebilmek. Böyle bir ev burası. Yeni bir yaşamın başlangıç noktası.

O yüzden Jüpiter’in koç-1.ev transiti, bir yeniden doğuş dönemi olabilir sizler için.

Yıllardan, yollardan geçtiniz. Sınavlardan, deneyimlerden geçtiniz. Zorlandığınız, ilerleyemediğiniz zamanlar oldu.

Çabalarınızın, emeklerinizin karşılık bulması için uğraştınız.

Bu transit sizin için bir tünelden ışığa çıkma zamanı olabilir. Bir yeniden doğuş vakti gibi.

Görünür olmak, işlerinizi duyurmak, çalışmalarınızı tanıtmak, daha fazla insana ulaşmak, tanınmak, ün kazanmak..Böyle olasılıklar var 2023 resminde sizin için.

Bir yükseliş ve ortaya çıkma, öne çıkma hali.

İşinizde ve yaptığınız şeylerde bir büyüme, başarı ve berekete varma zamanı.

Büyük farkındalıklar getirecektir ayrıca size Jüpiter. Nasıl farkındalıklar mesela ? Ne tür şeyler ? Hayatın işleyişine, evrenin yasalarına, yaşamın dinamiklerine, matematiğine dair farkındalıklar. Yaşamınızı değiştirecek uyanışlar. Bilim, ilim, spiritüel alanlar, her anlamda söylüyorum.

Besleneceğiniz, sizi ve yaşamınızı daha iyi bir versiyonuna dönüştürecek bilgiler, bilgi kaynakları geliyor.

Başka neler olabilir 20 Aralık 2022-16 Mayıs 2023 arasında yaşanacak Jüpiter’in bu güçlü koç döneminde ?

Yeni bir yabancı dil öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Yurt dışına çıkma planı olanlar bunu gerçekleştirebilirler.

Bir eğitim amacıyla gitmek de olabilir bu, yerleşmek, oturum almak da olabilir. Seyahat etmek, gezip görmek de olabilir.

Yabancı ülkelerle bağlantılı konular hızlanıyor, kolaylaşıyor, güzelleşiyor.

Başka bir şehre taşınmak, yeni bir yaşam düzeni kurmak isteyen yükselen koçlar bunu 2023’te yapabilirler.

Yeni bir alan, belki iş anlamında bir faaliyet, belki bir ilgi alanı, belki yeni deneyeceğiniz bir şey, belki bir kurs ortamı..Yeni gireceğiniz bir ortam olabilir. Bu ortam içinde hem çok güzel şeyler öğrenebilirsiniz, hem çok mutlu hissedebilirsiniz, hem de oradan bağlantılarınız, orada tanıştığınız insanlar güzel başka şeylere vesile olabilirler.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

12.evinizde bir Jüpiter transiti yaşayacaksanız.

Şifa evidir burası. Jüpiter bir şeyleri şifalandırmaya geliyor. Şifalanma ve arınma, ruhun dönüşümü, ruhsal büyüme, duygusal anlamda olgunlaşma, iç huzuru, içsel denge, duygusal denge.

Böyle tarife edebilirim alacağınız olası etkiyi. Uzun zamandır geçmiş deneyimlerin yüklerinden özgürleşmek istiyorsunuz belki. Sizde bıraktığı duygulardan, duygu dünyanızda yarattığı hasarlardan feraha çıkmak istiyorsunuz. Deneyimlerin sadece özünü, mesajını, içindeki dersi alıp artık yolunuzu daha hafif şekilde yürümek, önünüze bakmak istiyorsunuz.

İşte bu Jüpiter transiti, geçmişin tesirinden kurtulmanın, sizi aşağı çeken deneyimlerin duygusal izlerini iyileştirmenin, iç dünyanızda güçlenmenin vakti.

Buna araç olacak, aracı olacak, vesile olup bu değişimlerin yolunu açacak şeyler gelecektir bu dönemde hayatınıza.

Bir terapi, belki iyi gelecek bir meşguliyet, yoga, meditasyon, ruhsal çalışmalar, spiritüel öğretiler.. Hepsi bu evin konusu. Hepsi olabilir. Bir ‘ruhsal inşaat’ dönemi olarak özetleyeyim.

Kendinizi, duygu dünyanızı, iç huzurunuzu inşa edeceksiniz Jüpiter ile. Sıfırdan inşa edeceğiniz şeyler de var, restorasyon yapıp yenileyeceğiniz şeyler de var 🙂 Psikolojik ve ruhsal anlamda bir revizyon, bir iyileşme ve güç kazanma hali. Dış faktörlerden daha az etkilenmenizi, kendi merkezinize gelmenizi sağlayacaktır bu değişimler.

Bu ruhsal değişimler de hayatınızın tüm somut bileşenlerine yansıyacaktır tabii.

İçeride bir değişim olursa, dışarıda da olur.

Ruhumuz, zihnimiz temizlenirse hayatımız da temizlenir. Duygularımız iyileşirse ilişkilerimiz, maddi durumumuz, işimiz gücümüz de iyileşir.

Jüpiter sizi ayağa kaldırmaya geliyor. ‘Hadi kalk. Hadi doğrul. Filmin daha devamı var. Birlikte daha çok güzel şeyler yapacağız’ diyor cosmos size 🙂


İkizler ve Yükselen İkizler :

11.evinizde bir Jüpiter transiti yaşayacaksanız 2023’te yeniden.

Yeni insanlar getirebilir size bu dönem. Yeni yeni sosyal ortamlar getirebilir. Özellikle kurslar, eğitimler, gup çalışmaları var olasılıklarınız arasında.

11.ev devletin, belediyelerin halka ücretsiz olarak sunduğu hizmetlerle ilgilidir. Ücretsiz hizmetlerden, spor salonlarından, etkinliklerden, hobi amaçlı yapılabilecek aktivitelerden yararlanabileceğiniz, fayda bulabileceğiniz bir zaman.

Yeni arkadaşlıklar başlayacaktır ayrıca. Sosyal çevreniz büyüyor 🙂

İşinizde ekibiniz/departmanınız/biriminiz içinde de güzel şeyler olabilir.

Bu dönem ‘takım’ olmakla, ‘biz’ olmakla ilgili bir dönem sizin için. Böyle bir teması var.

Yaşamınızda bir çoğalma dönemi. Gruplar, arkadaşlıklar içinde ‘biz’ duygusunuz yaşayabileceğiniz, kalabalık bir dönem 🙂


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

Jüpiter 16 Mayıs’a kadar koç burcunda olacak. 10.evinizde bir Jüpiter transiti yaşayacaksanız yeniden.

Üniversite dışında da başka eğitim programlarının içinde iseniz bunlar tamamlanabilir. Sertifikanızı alabilirsiniz. Bir işi yapmaya hak ve yetki kazanabilirsiniz.

Kendi işinizi kurabilirsiniz. Kendi işinize sahipseniz işlerinizi büyütecek doğru adımları atacağınız bir yıl olabilir 2023. İyi fikirler bulabilir, iyi uygulamalar yapabilirsiniz. İş hacminiz, müşteri ağınız büyüyebilir. ‘İşimi düzene koydum’ diyeceğiniz bir yıl yaşayabilirsiniz.

12 yıldan sonra alıyorsunuz bu Jüpiter desteğini 10.evden. Yapmanız gerekenleri yapın, çok iyi değerlendirin mutlaka. Hareket olsun, bereket olsun.


Aslan ve Yükselen Aslan :

Jüpiter 16 Mayıs’a kadar koç burcunda olacak. 9.evinizde bir Jüpiter transiti yaşayacaksanız yeniden.

Bu evde güzel bir transit yaşadığımızda, hayatımızda pek çok şeyi değiştirecek şekilde güncelleniyoruz.

Çünkü aklımızı, olgunluğumuzu, bakış açılarımızı, vizyonumuzu, bilinç seviyemizi, hayatı algılama ve anlamlandırabilme becerimizi, farkındalığımızı temsil ediyor bu ev.

Böyle önemli bir evden gezegenlerin en güzeli geçecek 🙂 Jüpiter geçecek.

Ufkumuzla, bilincimizle ilgili bir ev olduğu için temaları arasında neler var ? Eğitim, akademi, yüksek öğrenim var. Bilimler, ilimler var. Seyahatler, geziler, keşifler var.

Dünya kültürleri, başka toplumların kültürel değerleri, yaşam biçimleri var. İnançlar, dinler, ibadethaneler, ideolojiler, dünya görüşü diyebileceğimiz şeyler var. Felsefe var.

Uzaklar, başka şehirler, başka ülkeler var.

İşte bu konularda, bu temalarda şanslı gelişmeler yaşayabilirsiniz. Hayatınıza yön verecek önemli şeyler olabilir bunlar.

Akademik alanda bir başlangıcınız olabilir. Lisans, yüksek lisans, doktora ya da belki daha ötesi ile meşgulsünüz. Bir eğitim planınız, niyetiniz ya da akademik hedefleriniz varsa istediğiniz şeyler bu transit içinde gerçekleşebilir.

Bir başka şehre ya da ülkeye gitme hazırlığınız varsa bunu yapabilirsiniz. Aile içinde ya da yakın dost çevreniz içinde bu yönde konular, şehir/ülke değişiklikleri olabilir.

Daha çok seyahat edebilirsiniz.

‘Buraları gezmek hayalimdi. Nasip oldu, çok da güzel oldu’ diyeceğiniz seyahatleriniz olabilir. Sizin için özel olacak, anlamlı ve değerli olacak keşifleriniz olabilir. Güzel anılarla dönebilirsiniz gittiğiniz yerlerden.

İlgi alanlarınızda bir altyapı oluşturmak niyetinde iseniz, merak duyduğunuz alanlarda eğitim programı/eğitmen araştırması içinde iseniz Jüpiter’in koç transitinde çok güzel sınıfların içinde, başarılı eğitmenlerle, güzel insanlarla bir arada olabilirsiniz.

Eğitimlerden, kurs ortamlarından güzel bağlantılar doğabilir. Güzel dostlar kazanabilirsiniz. O tanışıklıklar başka güzel şeylerin vesilesi de olabilirler yaşamınızda.


Başak ve Yükselen Başak :

Jüpiter 16 Mayıs’a kadar koç burcunda olacak. Yeniden 8.evinizde yer alacak.

2022 içinde de bir süre bu transiti deneyimlediniz. Mayıs-Ekim ayları arasında da Jüpiter koçtaydı. Yine 8.evinizdeydi.

8.evinizden büyük iyicil olarak tanımladığımız, fırsatları, şansları, kolaylıkları temsil eden Jüpiter geçecek bir kez daha.

8.ev para evlerinden biridir. 2. ve 8.evler karşılıklı olarak para evleridir.

2.ev kişisel kazançlarımızla ilgilidir. 8.ev ise daha ziyade başkalarından gelen maddi imkanları temsil eder.

Başkalarından derken neler kastediyorum ? Aileden ya da eşten örneğin. Öğrenci iseniz bir burs örneğin. Kaynağa ihtiyacınız varsa bir kredi örneğin.

Kişisel kazancınız olmayan paralardan yana şanslarınız var bu dönemde.

Bunlar dışında hukuki/yasal boyutu olan ödemeler, vergi borçları, sigorta primi ödemeleri, tazminat, nafaka, mal paylaşımı gibi konuları olanlar için şanslı bir zaman. Konu istediğiniz yönde şekil alabilir. Sizin istediğiniz gibi sonuçlanabilir.


Terazi ve Yükselen Terazi :

Jüpiter 20 Aralık 2022’de koç burcuna geliyor. 2023 Mayıs’ına kadar koçta. Yeniden 7.evinizde yer alacak.

2022 içinde de bir süre bu transiti deneyimlediniz. Mayıs-Ekim ayları arasında da Jüpiter koçtaydı. Yine 7.evinizdeydi.

Jüpiter 7.evden geçerken bize yeni insanlar, yeni bağlantılar getiriyor çoğunlukla. Hayatımıza birlikte hareket edeceğimiz birileri geliyor.

‘Birlikte hareket etmek’ derken nasıl mesela ? Neler olabilir ?

Bir iş ortaklığı, birlikte çalışmalar yapacağınız kişiler, bir hoca, bir eğitmen, bir rehber kişi, bir danışman örneğin. İşinizde bir muhasebe uzmanı, bir mali müşavir ile çalışmak örneğin.

Sporda bir koç, bir antrenör ile ilerlemek örneğin.

İmzalar, sözleşmeler, kontratlar, taahhütü/imzası olan konular da bu evle ilgilidir.

Bir ev tutmak, kira kontratı yapmak da bu kapsamda olasılıklar arasında. Ev sahibi taraf siz de olabilirsiniz. İlk defa kiraya vereceğiniz bir mülkünüz olabilir. İlk defa bir kiracınız olabilir bu transitte. Çünkü bir koç geçişi. Koç burcu sıfırdan başlangıçları temsil eder.

7.ev evlilik demektir, eş, partner, sevgili demektir ayrıca. Bir ilişkiniz varsa evlilik gerçekleşebilir. Evlilik kararı alabilirsiniz. Hazırlıklar başlayabilir.

Bir ilişkiye adım atabilirsiniz. Bir partneriniz olabilir.

İşinizde başkaları ile birlikte yapacağınız, tarafların karşılıklı olarak kazanacağı güzel iş birliklerine açıksınız. Böyle bir araya gelişler de olabilir.

Bu dönem teklik halinden, bireysel halden çoğul hale geçiş dönemi sizin için.


Akrep ve Yükselen Akrep : 

6.evinize geliyor Jüpiter.

Size güzel bir iş getirebilir. Çalışıyorsanız iş yaşamınız içinde güzel yeni başlangıçlar, pozitif değişimler olabilir.

İş değişikliği mümkün. Bulunduğunuz işte koşulların istediğiniz yönde şekillenmesi mümkün.

İş hayatınızda yeni, farklı projeleriniz olabilir ayrıca.

Bu ev emek ve üretim demektir. Zodyakta başak burcunun evidir. Emekle yapılan bir üretimin karşılığı olarak bir hasat vardır tabii ki. Çok güzel şeyler üretebileceğiniz, daha büyük imkanlara varabileceğiniz, ayrıca manevi anlamda işinizde daha güçlü bir tatmin duygusu yaşayabileceğiniz bir zaman.

İş dışında da genel olarak yaşam düzeninize olumlu anlamda etki edecek güzel yenilikleriniz olabilir. Hayatınız, işiniz, gücünüz, düzeniniz iyileşiyor Jüpiter ile.

İyileşmek demişken, bu ev sağlık temasını kapsar aynı zamanda. Bir bedensel sağlık konusu varsa (sizin ya da ailenizden birinin, bir yakınınızın) burada da bir şifalanma olasılığını anlatıyor Jüpiter. Kolayca olsun, güzelce olsun.


Yay ve Yükselen Yay :

Jüpiter 5.evinize geliyor.

Bu evin aşk, sanat, yaratım, yaratıcılık, çocuklar, bebekler gibi temaları var. Eğlence, şans, haz, keyif, lüks tüketimler, alışverişler, tatiller, kurslar, hobiler, ilgi alanları, etkinlikler, kutlamalar, organizasyonlar, sahne sanatları, gösteriler, konserler, sanat ve spor bu evin konuları arasında.

Jüpiter bu evden geçerken neler olabilir ? Sanatın bir dalına adım atabilirsiniz. Sanatsal çalışmalarınız olabilir. Bu yönde yeni hobiler edinebilirsiniz. Sanatla bağınız varsa, sahneyi, sahnede olmayı deneyimleyebilirsiniz.

Sporda etkinlikler içinde yer alabilirsiniz.

Çalışmalarınızı, yeteneklerinizi, donanımlarınızı göstereceğiniz fırsatlar doğabilir.

Çocuk sahibi olmak isteyenler için destekleyici bir Jüpiter geçişi.

Çocuklarınızla ilgili konularda zorlandığınız durumlar varsa gündeminizde, uğraştığınız bir şeyler varsa, o konularda da bir ferahlığa işaret ediyor Jüpiter.

Çocuklarınızdan yana şanslı gelişmeler olabilir. Güzel başlangıçları olabilir evlatlarınızın.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

4.evinize şansın gezegeni Jüpiter geliyor 🙂

4.ev yuva, aile, ev, yaşam alanı, eve dair konular, arsa, arazi, tapu, emlak, konut, oturduğunuz yer ile ilişkiniz, aile bireyleri, aile kökleri gibi konu ve kişileri temsil ediyor.

Ev alma hazırlığında olanlar, bu adımı Jüpiter koçta iken atabilirler. Taşınma planınız varsa, aynı şekilde bu değişim için de şanslı bir zaman başlıyor.

Evinizde yenilikler yapabilirsiniz ayrıca. Kullanmadığınız halde tuttuğunuz şeyleri atabilirsiniz. Büyük temizlikler yapabilirsiniz. Yeni eşyalar alabilirsiniz. Tadilatlarınız olabilir.

Aile içi konularda da bir şifalanma olacaktır Jüpiter ile. Küslükler sonlanabilir. Affedicilikle, tolerans ve anlayışla sorunlu durumlar çözülebilir. Aile içi bağlarınızın güçleneceği bir zaman. Geçmişten gelen konuları şifalandıracağınız, aşacağınız bir zaman.


Kova ve Yükselen Kova : 

Jüpiter 3.evinize geliyor.

3.ev bilgiyi paylaşmak demektir. Eğitmenlik yapmak, danışmanlık vermek demektir. Bilgiyi aktaran kişi olmaktır 3.ev. Eğitmenlik yönünde bir mesleğiniz varsa, yeni başlangıçlarınız ya da girişimleriniz olabilir. Bir iş başlangıcı olabilir. Güzel teklifler gelebilir. Kendi işinizi kurabilirsiniz.

Uzmanlık sahibi olduğunuz bir konuda internet, sosyal medya üzerinden bilgilerinizi paylaşabilirsiniz. Dijital platformlarda yer alabilirsiniz.

Bu ev kardeşleri, yakın akrabaları, sık görüştüğünüz kişileri, yakın arkadaşları ve de komşuları sembolize ediyor aynı zamanda. Yakın çevreyi anlatıyor.

Jüpiter koçta iken kardeşlerinizin yaşamında güzel şeyler olabilir. Eğitimlere başlayabilirler. Seyahatleri olabilir. Yurt dışı bağlantılı konularda güzel gelişmeler yaşayabilirler. Finansal konularda şanslı gelişmeler yaşayabilirler. Bunlar Jüpiteryen konulardır.

Yeni komşularınız olabilir. Günlük hayatınıza eklenecek yeni kişiler olabilir.

İletişim ağınızı büyütmeye geliyor Jüpiter.


Balık ve Yükselen Balık :

Jüpiter koç burcuna geliyor. Yani 2.evinize !!

Burası paranın evidir. Kazanmayı, biriktirmeyi, maddi anlamda büyümeyi simgeler. Parasal konularda şanslı gelişmelere, değişimlere, büyüme fırsatlarına açık bir döneme giriyorsunuz Jüpiter’in bu yeni transiti ile. Bereketli bir zaman başlıyor 🙂

Gelir akışınızı artıracak yeni fırsatlar doğabilir. Kazançlarınız artabilir. Örneğin iş değişikliği ile olabilir bu, terfi ile olabilir. Kendi işiniz ise işinizin büyümesi ile olabilir. Yeni bir iş kurmak ile olabilir. Onu hayat bilir. Maddi konularda güzel şeyler geliyor gibi görünüyor 🙂

Bir sigorta, bir güvence, bir emeklilik planı oluşturabilirsiniz.

Önemli bir alım satım konusu, bir mülk konusu istediğiniz gibi gerçekleşebilir.


Harika bir Jüpiter dönemi olsun 🙂 Hepimiz için iyi şeyler olsun.

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!