19-25 Aralık 2022 Astroloji Gündemi

19-25 Aralık 2022 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Yılın son günlerini yaşıyoruz. 2023 başlamak üzere.

Ben de bugünlerde fırsat buldukça yeni yıl için yorumlarımı yayınlıyorum.

Terazi burcuna kadar yayınlamış bulunuyorum. Buraya onların linkini ekleyeyim önce.

Koç Burcu 2023,  Boğa Burcu 2023,  İkizler Burcu 2023,  Yengeç Burcu 2023,

Aslan Burcu 2023,  Başak Burcu 2023,  Terazi Burcu 2023

Geri kalan burçları da hazırlamaktayım. Görmek isterseniz websitemden takip edebilirsiniz.

♣    ♣    ♣    ♣    ♣    ♣    ♣

Şimdi yeni haftaya bakalım. Yeni haftanın gündemi kalabalık.

Bazen böyle oluyor. Bir sürü şey bir arada oluyor.

Geçtiğimiz hafta öyle değildi örneğin. 19-25 Aralık haftasında birçok değişim bir arada. Yeni gelişmeler var. Nedir onlar ? Sırayla bakalım.

20 Aralık’ta büyük bir değişim oluyor gökyüzünde. Jüpiter’in koç transiti başlıyor ! Retrosunda balık burcuna dönmüştü Jüpiter. Şimdi bir kez daha koç burcuna geliyor. 5 ay süreyle burada kalacak.

Bu transit kimler için nasıl olasılıkları anlatıyor ? Büyük iyicil Jüpiter kimlere neler getirebilir, Aralık ayı yorumlarınız içinde görebilirsiniz. Linkleri aşağıya ekliyorum.

Aralık 2022 Astroloji Gündemi ve Burç Yorumları

Koç Burcu Aralık 2022, Boğa Burcu Aralık 2022, İkizler Burcu Aralık 2022,

Yengeç Burcu Aralık 2022, Aslan Burcu Aralık 2022, Başak Burcu Aralık 2022,

Terazi Burcu Aralık 2022, Akrep Burcu Aralık 2022, Yay Burcu Aralık 2022,

Oğlak Burcu Aralık 2022, Kova Burcu Aralık 2022, Balık Burcu Aralık 2022

22 Aralık Perşembe günü 00:48’de Güneş oğlak burcuna geçiyor.

23 Aralık Cuma günü 13:17’de oğlak burcunun 1 derecesinde bir yeniay gerçekleşiyor.

Hem Güneş’in oğlak transiti, hem yeniay için olasılıklarınızı aynı şekilde (yukarıda↑) Aralık ayı linkleriniz içinde görebilirsiniz.


19-25 Aralık haftasının gezegen açıları :

20 Aralık : Mars Kiron altmışlığı : Mars 11° İkizlerde, Kiron 11° Koçta

Mars hareket ve girişim demektir sevgili okuyucularım. Kiron’un uyumlu açıları ise iyileşmeyi sembolize eder.

Güncel hayatımızda memnun olmadığımız durumlar için elimizden gelenleri yapabileceğimiz, en azından değişim yönünde ilk adımı atabileceğimiz bir zamandayız. Bir şeyleri daha iyi hale getirmek, daha iyi bir şekil vermek, artırmak, büyütmek, güçlendirmek için yapacağımız şeyler olabilir.

Jüpiter’in koç burcuna gelişi ile de koç enerjisi yükseliyor. Ateş elementi güçleniyor. Değişim için güzel bir başlangıç noktasındayız.

22 Aralık : Güneş Jüpiter karesi : Güneş 0° Oğlakta, Jüpiter 0° Koçta

Farklı bakış açılarına, farklı perspektiflere açık olalım. Kendi bildiğimizde ısrarcı olmayalım.  Kendimizden fazla emin olduğumuz noktaları gözden geçirmemiz gerekiyordur belki de. Bugünlerde bu yönde deneyimler yaşayabiliriz. Düşüncelerde, fikirlerde esnemeyi öğrenelim.

22 Aralık : Venüs Uranüs üçgeni : Venüs 15° Oğlakta, Uranüs 15° Boğada

Şahane bir üçgen. Venüsyen konularda güzel sürprizler olabilir. Çünkü Uranüs sürprizli, beklenmedik şeyleri temsil eder. Burada güzel bir açı yapıyor Venüs’e.

Özel ilişkilerimizde, sosyal bağlarımız içinde, arkadaş gruplarımız içinde keyifli şeyler yaşayabiliriz. Sevineceğimiz şeyler olabilir. İstediğimiz değişimleri yaşayabiliriz.

Sanatsal konular, hayatın güzellikleri, keyifler, alışverişler, kadınlarla ilgili konular, güzellik ve bakım amaçlı yapılan şeyler yine Venüsyen temalardır. Bu konularda da güzel değişimlerin, yeniliklerin zamanı. Uranüsyen bir etkiyle güncelleniyoruz.

Yaşamımızda tıkanıklık diyebileceğimiz noktaları açacak şeyler olabilir, bu şeyleri doğrudan biz yapabiliriz. Zaten sistem içinde bu böyledir. Benliğine, yaşamına sahip çıkıp gücünü eline alanlar değişim yaratabilirler.

25 Aralık : Merkür Neptün altmışlığı : Merkür 22° Oğlakta, Neptün 22° Balıkta

Derinlikli, manevi bir enerji.

Sevgi bağlarımız içinde bize kendimizi iyi hissettirecek güzel şeyler yaşayabiliriz.

Duygu dünyamızı şifalandıracak, huzurumuzu artıracak şeyler yapabiliriz.


Her bir gün için detaylar şöyle :

19 Aralık Pazartesi

Ay 06:30’da akrep burcuna geçiyor.

Bugün parasal konular önde. Özellikle bankacılık işlemlerimiz, ödemelerimiz olabilir. Beklediğimiz bir para elimize geçebilir. Borç alma verme konuları olabilir.


20 Aralık Salı

Ay akrep transitine devam ediyor.

Enerjisi biraz yoğundur, biraz ağırdır akrep günlerinin. Duygularımıza çok kapılmamaya çalışalım.

Sabah saatlerinde Ay Uranüs karşıtlığını görüyoruz. Boğa akrep aksı para evleridir zodyakta. Para çıkışları olabilir. Sabah için planladığımız şeyleri yapamayabiliriz. Günlük akışımız değişebilir.

Öğle saatlerinde Ay Merkür altmışlığı geliyor. Daha akışkan bir vakit. Yapılacak işler için daha uygun.

Akşam saatlerinde Ay Satürn karesi kısıtlara, limitli durumlara işaret ediyor. Karamsar bir enerji var. Çözmek istediğimiz bir konu var belki. Konu içindeki kısıtları doğru tespit edelim. Hiçbir kısıtı da olduğundan büyük görmeyelim. Rasyonel olalım yeterli. Karamsar olmamıza gerek yok.

Gece saatlerinde bir Ay Neptün altmışlığı var. Duygusal anlamda dengeye gelebileceğimizi söylüyor. Bir iyileşme, bir ağrının/bir çarpıntının/yüksek ateşin/bedensel bir sorunun geçmesi, bir sıkıntının aşılması gibi olasılıklar var ayrıca.


21 Aralık Çarşamba

Ay 10:12’ye kadar akrep burcunda, 10:12’de yay burcuna geçiyor. Buraya gelir gelmez koç burcuna henüz yerleşmiş olan Jüpiter ile uyumlu bir açı yapıyor. Çok güzel bir üçgen oluşuyor Ay ve Jüpiter arasında.

Somut, soyut, fiziksel, ruhsal, maddi manevi, her anlamda her konu için güzel bir vakit bu. Yapmak istediğimiz şeyler için değerlendirebiliriz.

Uzaklarla ilgili konularda, başka şehirlerde, yurt dışında yaşayan yakınlarımızla ilgili konularda güzel şeyler de olabilir. İletişimlerimiz, haberleşmelerimiz olabilir. Kargolar, gönderiler olabilir.


22 Aralık Perşembe

Ay bugün yay burcunda olacak.

Sabah saatlerinde Ay Kiron üçgeni ile pozitif değişimler ve iyileşmeler var. Bir sağlık konusunda, belki bir iletişim probleminde, belki çözüm bekleyen başka türlü bir konuda iyiye giden bir şeyler var.

Yabancı diller, başka kültürler, başka toplumların yaşam biçimleri ve kültürel değerleri gibi temaları vardır yay burcunun. Bugün buralardan daha çok beslenmek istiyoruz. Böyle konular var günümüzün içinde.

Akşam saatlerinde Ay Satürn altmışlığını görüyoruz. Bize birlik duygusunu, desteklendiğimizi, yalnız olmadığımızı hissettirecek güzel şeyler olabilir.

Gece saatlerinde Ay Neptün karesi geliyor. Geç uyuyabiliriz bugün biraz. 23:15 sonrasında Ay boşlukta.


23 Aralık Cuma

Ay bugün 10:49’a kadar yay burcunda, 10:49’da oğlak burcuna geçiyor. Sabah saatlerinde Ay Jüpiter karesi var. Etik olmayan, hakkaniyetli olmayan, iyi ve doğru olmayan şeyler yapmaktan kaçınalım. Temiz tutalım karmamızı.

Yeniay günündeyiz. 13:17’de oğlak burcunun 1 derecesinde bir yeniay gerçekleşiyor bugün.


24 Aralık Cumartesi

Ay bugün oğlak burcunda. Günün ilk yarısında kuzey Ay düğümü ve Uranüs ile uyumlu açılarda. Akışkan, şanslı, güzel bir sabah. Günlük gündemimiz olan konularda pozitif şeyler olabilir.

Görüşmek, ulaşmak, irtibat kurmak istediğimiz kişiler varsa bu sabahı değerlendirebiliriz. Devlet birimlerinde yapmamız gereken şeyler varsa yapabiliriz. e-devlet üzerinden kolayca yapacağımız şeyler olabilir. Oğlak burcu devleti ve resmi işlemleri temsil ettiği için böyle olasılıklarımız var.

Öğle ve gündüz saatlerinde Ay Venüs üçgeni geliyor. Sevgi, huzur, keyif, eğlence, arkadaşlar, alışveriş, kişisel bakım, gezmek, eğlenmek..Hepsi bu Venüs paketinin içinde 🙂

Akşam saatlerinde Ay, Merkür&Neptün uyumlu açısını çalıştırıyor. Güçlendirmiş oluyor bu açının iyicil olasılıklarını. Merkür ile kavuşan, Neptün ile uyumlu açı yapan Ay ‘Bu akşamı konuşmalar, görüşmeler için kullanabilirsin. Kendini ifade etmek, yanlış anlamaları sonlandırmak için kullanabilirsin. Bir hatanı telafi etmek için yapmak istediğin bir şey varsa bunu yapabilirsin. Kendini iyi edecek şeyler yapabilirsin. Yardım alabilirsin. Yardım edebilirsin.’ diyor.


25 Aralık Pazar

Ay 10:13’e kadar oğlak burcunda. 06:10-10:13 arasında boşlukta, bir açısı yok. 10:13’te kova burcuna geçiyor.

Günün ilk yarısında, sabah ve öğle saatlerinde Ay Jüpiter uyumu var elimizde. Güzel olsun, kolay olsun, iyi geçsin dediğimiz her şey için, her işimiz için değerlendirebiliriz.

Ay’ın kova transitinde olduğumuz için elektronikler, dijital platformlar, teknolojik konular yer alabilir günümüzün içinde.

Kova burcu sosyal hayatımızı temsil eder ayrıca. Dostlarla bir araya gelmek için de iyi bir gün.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


İyi haftalar herkese !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!