Boğa Burcu Aralık 2022

Boğa Burcu Aralık 2022

Merhabalar sevgili boğa ve yükselen boğa okuyucularım !

Yılın son ayına giriyoruz. Bir yıl daha bitiyor.

Ağırlıklı olarak ekonomik konuların ön planda olduğu bir yıldı. Kolay değildi. Ama umarım kişisel hayatınızda güzel şeylerin olduğu, iyi hatırlayacağınız bir yıl olmuştur.

Bakalım 2022’yi nasıl tamamlıyorsunuz ?

Ayın içinde neler var, sizin için nasıl olasılıklar var ? Gezegen transitleri ve Ay döngüleri üzerinden bakalım.

Buraya ayın gündemini bırakıyorum öncelikle. Ayı genel hatlarıyla, bir özet olarak görebilirsiniz   ↓↓

Aralık 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 22 Aralık’a kadar yay burcunda. 8.evinizde.

Parasal konular daha fazla gündeminizde yer alabilir bu süreçte.

Ödemeler, borçlar, krediler, kredi kartları, alacaklar, yasal boyutu olan paralar, miras, mal paylaşımları, nafaka, tazminat vergi, sigorta, prim, muhasebecilik işlemleri, bankacılık işlemleri bu evin temaları arasında.

Bu konularda meşguliyetleriniz, planlarınız, gündemleriniz varsa konular ilerleyebilir. Yeni gelişmeler olabilir. İstediğiniz adımları atabilirsiniz. Beklediğiniz sonuçları alabilirsiniz.

Yay burcu hukuk temasını kapsar. Özellikle resmi boyutu olan ödemeler ve parasal konular yer alabilir gündeminizde.

Güneş 22 Aralık’ta oğlak burcuna geliyor. 9.evinize geliyor.

Yurt dışı bağlantılı konular, seyahatler, yabancı diller, yabancı kültürler, eğitim, öğrenim, basın, yayıncılık, hukuksal konular bu evle bağlantılı. Bu temalar hayatınızda varsa, bu konularda istekleriniz, planlarınız varsa, yeni güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz Güneş geçişi ile.

Eğitim hayatınız varsa, destekleyici bir dönem. Biraz da tempolu diyebilirim. Teslim etmeniz gereken projeler, evraklı işler, akademik çalışmalar olabilir.

Sizin ya da bir yakınınızın, ailenizden birinin uzak bir yere bir yolculuğu da gündeme gelebilir. Uzak şehirlerdeki yakınlarınızla bağlantılar, haberleşmeler, bir araya gelmeler olabilir.

Dünya kültürleri hakkında daha fazla şey öğreneceğiniz, güzel bir dönem. Başka ülkelere, toplumlara, yaşam şekillerine, inanç sistemlerine olan merakınız artacaktır.

İbadethane gezileriniz olabilir 9.ev olması sebebiyle.

Yeni bir dil öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Başka bir ülke ile ilgili hedefleriniz varsa, niyetleriniz varsa, adım atabilirsiniz. Vize başvurunuz olabilir. Seyahatleriniz olabilir.


Merkür 7 Aralık’a kadar yay burcunda. 8.evinizde.

Yakın çevre içinde para alışverişleri, borç alma verme konuları olabilir.

Ödemelerinizi düzene koymak için yapacağınız şeyler olabilir.

Bütçenizi zorlayacak alışverişlerden, gereğinden fazla sayılabilecek harcamalardan uzak durmanızı önereceğim.

Krediler, kredi başvuruları, kredi kartı talepleri, bankacılık işlemleri yine bu evle alakalı. Merkür burada iken bu yönde işler, işlemler de getirebilir size.

Merkür 7 Aralık’ta oğlak burcuna geliyor. 9.evinizde olacak oğlakta iken.

9.evinize gelen Merkür, eğitim, öğretim, hukuk, basın, yayıncılık, ticaret, sosyal medya, pazarlama, yurt dışı bağlantılı konular, şehirlerarası yolculuklar, uzaklarla bağlantılar gibi konularda hareketlilik getirecektir size. En az biri üzerinden çalışır.

Yeni bir eğitim kararı alabilirsiniz, bu yönde bir niyet doğabilir içinizde. Eğitim ve eğitmen araştırması yapabilirsiniz. Uzman kişilerle irtibata geçebilirsiniz.

Sizin ya da ailenizden birinin, bir yakınınızın yolculukları olabilir.

Yabancı kültürler, dinler ve inanç sistemleri ile ilgili ufkunuzu genişletecek çokça yeni bilgiler edineceksiniz bu süreçte. Daha fazla okumak, araştırma yapmak isteyeceğiniz, entelektüel anlamda derinlikli bir süreç.

Hukuksal konuları olanlar için hareketli bir zaman. Çünkü oğlak burcu devlet bağlantılı konuları, yasal konuları, 9.ev ise hukuksal meseleleri, davaları anlatır. Yeni gelişmeler olabilir. Elde edeceğiniz, kazanacağınız şeyler olabilir.

29 Aralık’ta burada bir Merkür retrosu başlıyor. Yani oğlak burcunda, 9.evinizde gerçekleşecek.

Merkür retrolarında, beklemede olan konular çözülebiliyor. Beklediğimiz yanıtlar gelebiliyor. Yurt dışı bağlantılı konularda başvurduğunuz, beklediğiniz konular varsa, örneğin bir okul, bir vize başvurunuz varsa, bu konularda yanıt alabileceğiniz bir retro dönemine giriyorsunuz.

Okul hayatınız varsa, okul arkadaşlarınızla ve hocalarınızla iletişimlerinize dikkat etmenizi önereceğim. Bazı yanlış anlaşılmalar doğabilir. Bunların sizi zor duruma düşürmemesi adına, daha özenli olunuz.

Bir seyahatiniz olacaksa bu dönemde, aldığınız bilete, yaptığınız işleme, valizlerinize, yolculuk içindeki süreçlerinize daha fazla dikkat edin ayrıca. Bir şeyler karışmasın.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 10 Aralık’a kadar yay burcunda. 8.evinizde.

Maddi anlamda sıkıntılı bir süreçten geçiyorsanız, ödemeler üst üste geldiyse, bir şeyler biriktiyse buralarda açılımlar, ferahlıklar yaşayabilirsiniz Venüs geçişi ile. Venüs’ün geçtiği yerde işler kolaylaşır.

Yurt dışı bağlantılı ticari işleriniz, alışverişleriniz, gümrük konularınız varsa güzel gelişmeler olabilir. Başka şehirlerde/ülkelerde yaşayan yakınlarınızla para alışverişleriniz olabilir. Para transferleri yapabilirsiniz. Çünkü yay uzakları, 8.ev ise parasal konuları simgeliyor.

Venüs 10 Aralık’ta oğlak burcuna geçiyor. 9.evinize geliyor.

Yabancı kültürlerle ilgili kendinize yeni şeyler katacağınız, özellikle sanatsal anlamda yeni şeyler öğrenebileceğiniz, vizyonunuzu genişletecek güzel bir Venüs transiti olur bu sizin için.

Şehirler arası ya da yurt dışı bağlantılı konular varsa gündeminizde, bunlar Venüs ile rahat ilerler.

Akademik çalışmalarınızda, yüksek öğrenim hayatınızda, özellikle otorite ile, yönetimle, kurallarla, prosedürlerle ilgili konularda, evrak işlerinde Venüs’ten desteğiniz var.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


30 Ekim’de Mars retrosu başladı sevgili okuyucularım. Bu retro 12 Ocak 2023 tarihine kadar sürecek. Tamamı ikizler burcunda gerçekleşecek.

Sizler bu retroyu 2.evinizde deneyimliyorsunuz 30 Ekim tarihinden bu yana. Kasım ayında retro etkilerini anlamış, neler üzerinden görmüş olabilirsiniz.

2.ev para evidir. Kazançlar, masraflar, harcamalar, ödemeler, kişisel gelirler bu evin konusudur. Mars retrolarında agresyonlu deneyimler yaşanabiliyor.

Neler olabilir ? İstenmeyen bazı masraflar doğabilir bu dönemde.

Biraz keyfinizi kaçırabilecek para çıkışları olabilir. Satın aldığınız şeyler düşündüğünüz gibi çıkmayabilir ve paranızın boşa gittiğini düşünebilirsiniz. Böyle deneyimler getirebiliyor 2.evde Mars retroları.

Mars hareketi temsil ettiğinden, retroları yavaşlamayı anlatıyor ayrıca. O yüzden bu dönem 2.ev (para) konularının yavaşlayabileceği, parasal konularda beklemelerin olabileceği, belki ilerlemekte zorlanabileceğiniz, bazı alışverişleri bekletebileceğiniz bir zaman.

Bir şeyi, bir olasılığı önden bilirsek, önlemimizi alabiliriz o şey için.

Tedbirli olarak, önlem alarak retro etkilerini minimize etmek mümkün. Astroloji ilmi korkmamız için değil, tedbir alabilmemiz için var.

Bir uyarı olarak söylüyorum. Parasal zorlanmalar yaşayabilirsiniz bu retroda. Alacaklarınız, kazançlarınız elinize her zamanki düzeni içinde geçmeyebilir. Para akışınız sekteye uğrayabilir.

O yüzden ne yapmak iyi olur ? Kenara güvence oluşturabilecek bir bütçe, bir para koymak, harcamaları küçültmek, borçları büyütmemek, kredi kartı harcamalarında kontrollü olmak, ölçülü olmak iyi olabilir.

Başkalarına maddi konularda bir şey vadetmemek, tutamayacağınız sözler vermemek iyi olabilir.

Doğum haritasında retro Mars nasıl anlamlara gelir ? Bu konuda da bir yazım var.

Kişinin haritasında Mars’ı retro ise nasıl olasılıkları anlatır bu Mars ? Nasıl dengelenir, simgelediği konuları dengeye getirmek için neler yapılabilir ? Etraflıca anlatıp önerilerimi paylaştım. İşte yazım burada ↓     ↓    ↓    ↓

Doğum Haritasında Retro Mars


Jüpiter ile ilgili önemli bir gelişme var bu ay. 20 Aralık’ta koç burcuna geçiyor.

Bir takvim şeklinde göstereyim Jüpiter dönemlerini :

28 Ekim-24 Kasım 2022 : Balık burcunda retro

24 Kasım-20 Aralık 2022 : Balık burcunda ileri hareket

20 Aralık 2022 : Koç transitinin başlangıcı.

Mayıs-Ekim arasında koç burcundaydı. Retro sürecinde balık burcuna dönmüştü.

Yani 28 Ekim-20 Aralık arasında balık burcundaydı. Şimdi yeniden koç burcuna geliyor Jüpiter.

20 Aralık itibariyle yeniden 12.evinize yerleşiyor. Mayıs 2023’e kadar burada olacak.

12.ev temalarında güzel değişimler getirebilir size. Nedir 12.evin konuları ? Psikoloji, duygular, ruhsal konular, iç dünyamız, kendi içimizde aşmaya çalıştığımız konular, bilinçaltımız, geçmişimiz, kendimizle ilişkimiz, öz sevgimiz, öz saygımız, kendimize olan şefkatimiz.

İşte bu konularda sizi yeni bir versiyonunuza dönüştürmeye geliyor Jüpiter.

Ruhsal anlamda kuvvetli bir yenilenme zamanı. Üzerinize düşen sorumlulukları alın, değişin, dönüşün, güçlenin. İnanın kendinize.

Geçmişe dair pek çok konuyu aşabileceğiniz, onlara yüklediğiniz anlamın azalacağı, dış dünyayı daha az önemseyeceğiniz, çünkü ‘kendi merkezinize geleceğiniz’ bir dönem olarak özetleyeyim.

Yoga, meditasyon, spiritüel alanlar eklenebilir yaşamınıza. Bunlar 12.ev temasıdır.

Fiziksel şifaya, bedenin iyileşmesine, sağlık sorunlarının çözümüne de işaret ediyor ayrıca buradan geçecek olan bir Jüpiter.

Sağlığınızla ilgili sizi uğraştıran bir konu varsa, konunun çözümünün gelebileceği bir zamana giriyorsunuz. İhtiyaç duyan en kolay, en güzel şekilde bulsun şifasını.


Aralık 2022 Ay Döngüleri :

8 Aralık : İkizler Burcunda Dolunay  Ay 15° İkizler, Güneş 15° Yay

2.evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay. Mars ile kavuşumu var. Biraz yüksek bir enerji.

Parasal konular üzerinden etki alıyorsunuz. Bu ev paranın evidir.

Kişisel kazançlarımız, maddi kaynaklarımız, harcamalarımız bu evle ilgilidir.

Bir masraf, bir harcama, yapılması gereken bir ödeme gündeme gelebilir dolunay ile.

Bunlar dışında bir alacak verecek konusunda beklemede iseniz bu konuda netleşmeler, tamamlanmalar yaşayabilirsiniz. Sürüncemede kalmış bir durum neticeye varabilir. Bir konuda ihtiyaç duyduğunuz bütçeyi elde edebilirsiniz. Önemli bir alışverişiniz olabilir.

Yeni bir alandan para kazanmaya başlayabilirsiniz. Verdiğiniz bir emeğin karşılığını alabilirsiniz. İkizler burcu website, blog, sosyal medya işleri ile ilgilidir. İçerik ürettiğiniz alanlar varsa, buralardan kazanmaya başlayabilirsiniz.

23 Aralık : Oğlak Burcunda Yeniay : Ay 1° Oğlak, Güneş 1° Oğlak

9.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

Eğitim hayatınız, uzaklarla ilgili konular, yurt dışı bağlantılı işler, hukuksal konular bu evle ilgili. Bu konularda yeni başlangıçlarınız, açılımlarınız, değişimleriniz olabilir bu yeniay ile. Bazı konular düşündüğünüzden daha güzel şekilde gerçekleşebilir, istediğiniz yönde ilerleyebilir.

Eğitim almak istediğiniz bir ilgi alanınız varsa, eğitime başlayabilirsiniz. Bir seyahatiniz olabilir. Uzakta yaşayan sevdiklerinizle ilgili güzel şeyler olabilir.

Hukuksal konularda ferahlıklar olabilir.

Yabancı dillerle, yabancı kültürlerle ilgili başlangıçlarınız olabilir. Güzel bir yeniay.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@anlatburcak


Yılı güzel tamamlamak nasip olsun inşallah. Gönlünüzce bir ay diliyorum !

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!