Koç Burcu Aralık 2022

Koç Burcu Aralık 2022

Merhabalar sevgili koç ve yükselen koç okuyucularım !

2022’yi geride bırakmaya hazırlanıyoruz. Yılın son ayına geldik bile.

Acaba yılı nasıl etkilerle tamamlıyorsunuz ? Aralık nasıl bir ay ve sizin için nasıl olasılıklar var ?

Gezegen transitlerine bakalım. Retrolara bakalım. Yeniaya ve dolunaya bakalım. Anlamaya çalışalım ayı.

Buraya ayın gündemini bırakıyorum öncelikle. Aralık’ı genel hatlarıyla, bir özet olarak görebilirsiniz   ↓↓

Aralık 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 22 Aralık’a kadar yay burcunda. 9.evinizde.

Eğitim hayatı olanlar dersleriyle, sınavlarıyla, proje teslim gibi ödevlerle yoğun, hareketli bir dönem yaşayabilirler. Yabancı dil kursları, yabancı dil sınavları gibi hazırlıklarınız varsa, bu konularla daha fazla meşgul olabilirsiniz.

Yabancı ülkelerle ilgili konularınız varsa, beklediğiniz şeyler gerçekleşebilir. Süreçler hızlanabilir. Konular ilerleyebilir.

Uzak yerlerden sevdikleriniz gelebilir. Sizin de seyahatleriniz olabilir.

Şehirler arası taşımacılık, transfer gibi lojistik konuları, yurt dışı bağlantılı ticari faaliyetleri, gümrük konuları, ithalat ihracat konuları olanlar için hareketli bir zaman.

Güneş 22 Aralık’ta oğlak burcuna geliyor. 10.evinize geliyor.

Bu ev hareketlendiğinde işimiz, kariyerimiz, yetki ve sorumluluklarımız, otorite ile ilgili konularımız ön plana çıkıyor. Yoğun bir çalışma temposu anlamına geliyor olabilir bu transit sizin için. Tevafuk, yıl sonundayız. Pek çok sektör için hayli hareketli bir zaman.

Raporlamalarınız artabilir. Düzenlemeniz, otoriteye sunmanız gereken şeyler olabilir.

Bir şeyleri toparlayıp düzenlemeniz, kurallarını belirlemeniz gerekebilir.

Zaten oğlağın tabiatıyla şu oluyor : İşimizde bir şeyleri daha sistemli hale getirmek istiyoruz. Oğlağın disiplini ile bir çerçeve oturtmak, işleyişi daha iyi hale getirmek, bunun için de kurallar belirlemek istiyoruz. Tam bir disiplin zamanı. Çalışma, üretme ve işleri düzene koyma zamanı.

İşinizde yeni görevler, yeni sorumluluklar da gündeme gelebilir. Terfiler olabilir ayrıca. Yükselişler olabilir. Zamlar gelir artışları olabilir.

İş kurma hazırlığında olanlar Güneş’in oğlak geçişi ile hızlanıyor. Beklemeyin. Yapabileceklerinizi yapın. Hayat cesaret göstermemizi ve sorumluluk almamızı ister. İşte tam bunun zamanı.

Devlet bağlantılı işlemler yine bu evin konusudur. Evrak teslimi, başvuru, kayıt, dilekçe, vb. gibi şeylerle meşgul olabilirsiniz. Devlet dairelerinde ya da belki e-devlet üzerinden yapacağınız işlemler olabilir.


Merkür 7 Aralık’a kadar yay burcunda. 9.evinizde.

9.evinize gelen Merkür, eğitim, öğretim, hukuk, basın, yayıncılık, ticaret, sosyal medya, pazarlama, yurt dışı bağlantılı konular, şehirlerarası yolculuklar, uzaklarla bağlantılar gibi konularda hareketlilik getirecektir size. En az biri üzerinden çalışacaktır.

Yeni bir eğitim kararı alabilirsiniz, bu yönde bir niyet doğabilir içinizde. Eğitim programı ve eğitmen araştırması yapabilirsiniz. Uzman kişilerle irtibata geçebilirsiniz.

Sizin ya da ailenizden birinin, bir yakınınızın yolculukları olabilir.

Uzak şehirlerle, başka ülkelerle iletişimler artıyor.

Merkür 7 Aralık’ta oğlak burcuna geliyor. 10.evinizde olacak oğlakta iken.

Odağınız işiniz, iş ve iş dışında sorumluluklarınız. Yapılması gerekenleri disiplinle ele alacağınız, bol çalışmalı, ayrıca iletişim trafiği yüksek bir süreç. Toplantılar artabilir.

İş kurma aşamasında olanlar için çok verimli bir dönem olduğunu da söyleyeyim. Fikirlerle dolacaktır zihniniz. Belki güzergahınızı belirlemek için, içeriklerinizi, ürünlerinizi, hizmetlerinizi kararlaştırmak için, hedef kitle belirlemek için, yapmanız gereken resmi işlemleri öğrenmek için pek çok araştırma yapabileceğiniz bir zaman. Neyin nasıl olmasını istiyorsunuz, nasıl olursa iyi olur, işin yasal tarafında nelerin yapılması gerekiyor, buralarda yoğunlaşıyorsunuz. İş odaklı bir zaman.

29 Aralık’ta burada bir Merkür retrosu başlıyor. Yani oğlak burcunda, 10.evinizde gerçekleşecek.

İşiniz, kariyeriniz, maddi koşullarınız, resmi konularınız, güncel hedefleriniz, hayatta yapmak istedikleriniz, bunlar için almanız gereken sorumluluklar, yapmanız gerekenler..Bu konular üzerinden bir muhasebe dönemi olur bu retro sizin için. Hedeflerinizi güncelleyebilirsiniz. Gerçekleştirmeye çalıştığınız şeyleri kolaylaştıracak farkındalıklar yaşayabilirsiniz. Şu ana kadar neleri nasıl yaptınız, ne neden olmadı, bunları fark edebilirsiniz. Düzeltmelere gidebilirsiniz.

İşinizde ertelenen projeler, planlar olabilir ama eksikleri tamamlama fırsatı bu. Hayat ‘Bir daha dön bak. Bir daha gözden geçir’ diyor. Geçmişten gelen resmi konular varsa bunların tamamlanabileceği bir zaman. Yeni başlayan konularda ise beklemeler olabilir biraz.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 10 Aralık’a kadar yay burcunda. 9.evinizde.

Ufkumuzu, bilgi birikimimizi, vizyonumuzu besleyen derinlikli alanlar, eğitim, akademik konular, ilimler, yabancı diller, yabancı kültürler, yurt dışı bağlantılı konular, seyahatler bu evin konusudur.

Venüs bu temalarda şanslar, kolaylıklar, güzel şeyler getirir bu dönemde size.

Seyahatler güzel geçer. Yolculuklar rahat geçer. Eğitim hayatınızda güzel gelişmeler olabilir.

Venüs nerede ilerliyorsa, o burcun ve evin konularında keyif alacağımız şeyler olur.

Sinema, yabancı diziler/filmler yine 9.evle ilgilidir. Kültürel anlamda sizi derinleştirecek çok güzel şeyler izleyebilirsiniz Venüs yayda iken. Dans da bir yay ve 9.ev temasıdır. Dansa ilginizin artacağı bir Venüs geçişi bu ayrıca 🙂 Canlanın, hareket edin, keyif alın yaptıklarınızdan ! Hayat sizi harekete çağırıyor.

Venüs 10 Aralık’ta oğlak burcuna geçiyor. 10.evinize geliyor.

İşiniz, üstlerinizle olan dialoglarınız, yönetimle, patronlarla ilgili konularınız, resmi işleriniz, devlet dairelerinde yapılacak işleriniz açısından pozitif bir transit.

İş hayatınız üzerinden alıyorsunuz Venüsyen etkileri. Yapacağınız şeylerden daha çok keyif alacağınız, işlerin daha güzel, daha kolay ilerleyebileceği bir dönem.

Konum sahibi kişilerden destekler olabilir.

Resmi sonuç beklediğiniz konularda güzel neticeler gelebilir ayrıca. Bu evin temaları üzerinden böyle olasılıklarınız var.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


30 Ekim’den bu yana bir Mars retrosunun içindeyiz sevgili okuyucularım. Bu retro 12 Ocak 2023 tarihine kadar sürecek. Tamamı ikizler burcunda gerçekleşecek.

Sizler bu retroyu 3.evinizde deneyimliyorsunuz. Kasım ayında retro etkilerini anlamış, neler üzerinden çalıştığını görmüş olabilirsiniz.

İletişimler, bilgi paylaşımları, haberleşmeler, iletişim araçları, iletişim platformları. Eğitimler, kurslar, bilginin aktarıldığı/paylaşıldığı platformlar, hocalar, danışmanlık faaliyetleri.

Evimize yakın yerler, muhitimizde olan şeyler, yakın akrabalar, kardeşler, kardeşlerle ilgili konular, yakın çevremiz, sıkça görüştüğümüz kişiler.

Website, blog, sosyal medya kanalları/sayfaları, internet üzerinden yapılan işler. Online ticaret. Online platformlar.

Bu temalarda, bu konularda, bu kişilerle ilgili konularınızda yavaşlamalar, zaman zaman agresyonlu durumlar, bekleme gerektiren durumlar, pürüzler doğabilir retroda. Biraz sabır isteyen bir retro.

Retrolarda ilgili gezegenin gölgesini yaşıyoruz, deneyimliyoruz. Mars’ın retrosunda agresyon var, hız var, acelecilik var, kontrolsüz bir enerji var.

Retroda kardeşlerle, akrabalarla iletişimlerde ölçüde ve dengede kalmak için özenli olmanızı önereceğim. Tartışmalar olabilir, agresif davranışlar olabilir, fevri hareketler olabilir.

Biraz uzak kalmak bir çözüm belki. Uzlaşmak, anlaşmak için ısrar etmemek bir çözüm belki. Konuların üzerinde bu dönemde gitmemek iyi bir fikir olabilir.

Bunun dışında genel olarak iletişimlerde kontrolünüzü koruyun diyeceğim. İkizler ve 3.ev iletişim demektir. Bu anlamda dikkat.

Trafik, ehliyet, araç konuları yine ikizler temasıdır. Trafikte, yolda aceleci olmamak bu dönemde daha önemli. Buna da dikkat. Biraz yönetilmesi gereken bir süreç.


Jüpiter ile ilgili önemli bir gelişme var bu ay. 20 Aralık’ta koç burcuna geçiyor.

Bir takvim şeklinde göstereyim Jüpiter dönemlerini :

28 Ekim-24 Kasım 2022 : Balık burcunda retro

24 Kasım-20 Aralık 2022 : Balık burcunda ileri hareket

20 Aralık 2022 : Koç transitinin başlangıcı.

Mayıs-Ekim arasında koç burcundaydı. Retro sürecinde balık burcuna dönmüştü.

Yani 28 Ekim-20 Aralık arasında balık burcundaydı. Şimdi yeniden koç burcuna geliyor Jüpiter.

20 Aralık itibariyle yeniden 1.evinize yerleşiyor. Mayıs 2023’e kadar burada olacak.

Jüpiter’e ev sahipliği yapacaksınız. Gezegenlerin en güzelini ağırlıyor olacaksınız aylar boyunca.

Jüpiter’in geldiği yerde büyük açılımlar olur. Hayatımızı olumlu yönde değiştirecek şeyler olur, ki 1.evinize geliyor. Yani başlangıçlar evine.

Jüpiter’in rüzgarıyla çok güzel yeni sayfalar açılabilir hayatınızda.

İş hayatınızda pozitif değişimler yaşayabilirsiniz. Çalışmaya başlayabilirsiniz. Çalışmakta iseniz işinizde yükselebilirsiniz. İstediğiniz yönde görev değişimleri olabilir. Yeni yeni iş fırsatları çıkabilir karşınıza.

Jüpiter yabancı ülkeleri, başka şehirleri, uzakları sembolize eder.

Bir başka ülke ya da şehir ile ilgili niyetleriniz varsa, hazırlıklarınız varsa bu konular ilerleyebilir. Planlar hayata geçebilir.

Jüpiter eğitimi, yüksek öğrenimi temsil eder. Akademik yönde niyetleri olanlar için de oldukça destekleyici bir zaman. Örneğin yüksek lisansa, doktoraya başvurmak, başlamak gibi bir isteğiniz varsa, bu sayfa açılabilir hayatınızda.

Finansal konular, eğitim, yolculuklar gibi pek çok konuda şanslı bir döneme adım atıyorsunuz.

Tüm bunlara ek olarak önemli bir şey daha söyleyeyim :

Jüpiter hayatı sorgulamayı, anlamayı, idrak kazanmayı, derinleşmeyi, ehlileşmeyi anlatan bir gezegen. Yaşama dair pek çok noktada farkındalık kazanacağınız, olgunlaştığınızı ve derinleştiğinizi güçlü şekilde hissedeceğiniz bir dönem başlıyor.


Aralık 2022 Ay Döngüleri :

8 Aralık : İkizler Burcunda Dolunay  Ay 15° İkizler, Güneş 15° Yay

3.evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay. Mars ile kavuşumu var. Biraz yüksek bir enerji. Doğru yönetirsek net sonuçlarımız olabilir. Yaptığımız şeylerde yol alabiliriz. Sonuç alabiliriz. Yönetemezsek gölgesini yaşarız. Gölgesinde ne var ? Hırs var, agresyon var. Öfkeyle kalkanın zararla oturabileceği ihtimaller var. Aceleci kararların olası pişmanlıkları var.

O yüzden sakin olalım, mümkün olduğunca stabil kalalım. Bir şeyler yapmamız gerekiyorsa da  yolunca, yordamınca, kendi yolumuza odaklanarak, düzgün ve aklı selim bir tavırla yapalım.

Bu ev kardeşlerimizi, yakın akrabalarımızı, komşularımızı, arkadaş çevremizi, yakınlarımızı anlatan bir alan.

Dolunay ile onlarla ilgili bir konu tamamlanabilir. Belirsizlik yaratan bir durum netleşebilir.

Kardeşlerinizle ilgili konuların gündeme gelebileceği bir zaman.

Akrabalar arasında agresyonlar da olası. Şimdiye dek sabredilmiş bir şeyler konuşulabilir.

Komşularınızla, apartmanınızda, yaşadığınız yerde çeşitli durumlar ve ihtiyaçlar üzerine yeni kararlarınız olabilir. Bir şeyleri şekle sokmanız, kuralını belirlemeniz gerekebilir.

İletişim evi aynı zamanda burası. İnternet üzerinden yapılan işler, e-ticaret faaliyetleri, website, sosyal medya işleri bu evle ilgili. Bu alanlarda üretimleriniz varsa, yeni kararlarınız olabilir. ‘Artık bunu böyle değil, şöyle yapacağım’ diyeceğiniz şeyler olabilir. Bir şeyler sizi kızdırabilir ama pozitif değişimlere vesile olabilir bu şeyler. Neleri düzeltmeniz ve değiştirmeniz gerektiğini gösterebilir size.

23 Aralık : Oğlak Burcunda Yeniay : Ay 1° Oğlak, Güneş 1° Oğlak

10.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

İşinizde pozitif değişimler olabilir. Yetki alanınız büyüyebilir. Terfi edebilirsiniz. Önemli işlerde yer alabilirsiniz. İşinizde bir şeyler istediğiniz yönde değişebilir.

Bir açılım ve rahatlama etkisi alıyoruz bu yeniaydan. Düzene girecek olan şeyler olabilir. Otorite ile ilgili konularda, resmi/yasal konularda şanslarınız ve desteğiniz var.

Çalışmak isteyenler için iş fırsatlarının doğabileceği bir dönem.

Kendi işini kurmak isteyenler için şanslı bir başlangıç noktası. İşini büyütmek isteyenler için güçlü fırsatlar var. Görelim ve değerlendirelim.

Her şey sorumluluk almakla gerçekleşiyor. Sorumluluk alalım.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@anlatburcak


Çok güzel bir ay diliyorum hepimiz için. Yılı tamamlarken güzel bir geçiş kapısı olsun bize !

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!