Başak Burcu Aralık 2022

Başak Burcu Aralık 2022

Merhabalar sevgili başak ve yükselen başak okuyucularım !

2022’nin son ayına geldik artık. Bir yıl daha bitiyor. Zamanın nasıl geçtiğini anlamakta zorlanıyor insan.

Yılı nasıl tamamlıyoruz, bakalım birlikte.

Buraya ayın gündemini bırakıyorum öncelikle. Ayı genel hatlarıyla, bir özet olarak görebilirsiniz   ↓↓

Aralık 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 22 Aralık’a kadar yay burcunda. 4.evinizde.

Ev içinde güzel değişimler yapabileceğiniz bir zaman. Odalarınızı yenileyebilirsiniz. Satın alacağınız eşyalar olabilir. Dekorasyonunuzu yenileyebilirsiniz. Taşınma planı olanlar harekete geçebilirler.

Yurt dışı bağlantılar, şehirler arası yer değişiklikleri gündeme gelebilir aile içinde.

Aile bireylerinizin seyahatleri olabilir. Yolculuklar, uzaklarla bağlantılar olacaktır, bunun bir yay dönemi olması sebebiyle.

Yay burcu eğitimi de simgeliyor Aile bireylerinin eğitimle, okul hayatıyla ilgili konuları da olabilir bu transit döneminde.

Güneş 22 Aralık’ta oğlak burcuna geliyor. 5.evinize geliyor.

Sanatın ev burası. Sanatsal yaratımı anlatıyor.

5.ev yaratıcılıktır, fikirler üretmektir. Takdir ve alkıştır. Beğenidir. Göz önünde olmaktır.

Oğlak burcu işimizi simgeler. Dolayısıyla işinizde yaratıcı, başarılı, dikkat çekecek çalışmalarınız, farklı projeleriniz, sunumlarınız, duyurularınız olabilir bu dönemde. Tanıtımını yapacağınız şeyler olabilir.

Hobiler, sanatsal faaliyetler, eğlenceli aktiviteler de getirebilir size 5.ev geçişi.

Bunlar dışında çocuklarınız, yeğenleriniz, yaşamınızdaki çocuklarla ilgili konular öne çıkabilir.

Bebek sahibi olmak istiyorsanız, destekleyici bir zaman. Yakınlarınızdan da bu yönde müjdeler gelebilir.


Merkür 7 Aralık’a kadar yay burcunda. 4.evinizde.

Ev düzeninize, ailenize odaklanacağınız bir dönem olabilir bu.

Evinizde güzel bir ferahlama, bir değişim yaratacak büyük temizlikleriniz olabilir. Uzun zamandır tuttuğunuz, atmadığınız, evinizi kalabalıklaştıran, bir işlevi olmayan, bir değeri olmayan, yaşam alanımızı daraltan pek çok şeyi evinizden çıkarabilirsiniz.

Kendinize güzel, sade, ferah bir ev düzeni yaratabilirsiniz.

Aile bireyleriniz daha iyi olsun, kendilerine daha iyi baksınlar diye yapacağınız şeyler olabilir. Onlara önereceğiniz şeyler olabilir. Kendileri de bu yönde bir şeyler yapmaya başlayabilirler.

Merkür 7 Aralık’ta oğlak burcuna geliyor. 5.evinizde olacak oğlakta iken.

Kendinize yeni bir hobi seçebilir, yeni bir keyif alanı açabilirsiniz. El işleri ile meşgul olabilirsiniz.

Sanatın herhangi bir dalında iseniz, işiniz sanat ise yaratıcı, farklı, orijinal şeyler çıkabilir ortaya. Verimli bir döngü.

Hobilerini işe dönüştürme aşamasında olanlar için konunun hızlanabileceği bir zaman. Oğlak burcu işimizi, 5.ev ise hobileri simgeliyor çünkü. Merkür ile araştırma, bilgi toplama gibi işlerinizi yapabilirsiniz. Sürecinizi, güzergahınızı planlayabilirsiniz.

29 Aralık’ta burada bir Merkür retrosu başlıyor. Yani oğlak burcunda, 5.evinizde gerçekleşecek.

Aşkta, flörtler içinde zaman zaman iletişim sorunları olabilir. Birbirinizi yanlış anladığınız durumlar olabilir. Kendinizi doğru tanıtmak, karşı tarafı doğru anlamak adına daha özenli olmanız fayda getirebilir bu retro etkisinde.

Çocukları olanlar, onlarla ilgili konular üzerinden yorulabilirler biraz 🙂 Onlar için yapmanız gereken şeyler olabilir. Bir düzen oturtmakta zorlanabilirsiniz. Bazı aksaklıklar olabilir. Ama geçici bir etki bu. Retro biterken konuların çok daha doğru şekil aldığını görüyoruz. Karla çıkıyoruz yani retrolardan. Olan her şey faydamıza oluyor.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 10 Aralık’a kadar yay burcunda. 4.evinizde.

Aileniz, yuvanız, aile bireyleri, eviniz, evinizi ilgilendiren konular bu evle ilgili.

Venüs’ün iyicil etkisiyle değişen, güzelleşen, iyileşen bir şeyler olacaktır. Ailenizle anlaşmazlıklarınız varsa, orta yolu bulabileceğiniz bir dönem. Bir barış ve uyum enerjisi anlamına geliyor Venüs’ün buraya gelişi sizin için.

Eviniz için yapmak istediğiniz alışverişler, eşya değişiklikleri, dekorasyon planlarınız için de çok güzel bir etki bu. Yaşam alanınızı gözden geçirebilirsiniz. Neler daha konforlu ve şık bir hal alabilir, buralara bakıyorsunuz. Bir şeyleri elden geçiriyorsunuz sanırım Venüs ile.

Venüs 10 Aralık’ta oğlak burcuna geçiyor. 5.evinize geliyor.

5.ev güzel bir ev. Şans evi de denir.

Sanatsal konularda, yaratıcılık gerektiren konularda, güzel şeyler yapabileceğiniz süreç. Gösterilere, konserlere bilet alabilirsiniz. Katılacağınız bir etkinlik olabilir.

5.evin temaları arasında hamilelik konusu da var. Çocuk sahibi olmak isteyenler için destekleyici bir dönem o yüzden. Çocukları olanlar, onlarla ilgili halletmek istedikleri şeyleri güzelce yapabilirler. Yoluna girmesini istediğiniz durumlar varsa, güzelce çözülebilir.

Yakın çevre içinde kutlamalarınız olabilir ayrıca.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


30 Ekim’de Mars retrosu başladı sevgili okuyucularım. Bu retro 12 Ocak 2023 tarihine kadar sürecek. Tamamı ikizler burcunda gerçekleşecek.

Sizler bu retroyu 10.evinizde deneyimliyorsunuz 30 Ekim tarihinden bu yana. Kasım ayında retro etkilerini genel olarak anlamış, nasıl çalıştığını görmüş, deneyimlemiş olabilirsiniz.

İş hayatınızda bazı girişimlerin istenen sonuçları hızlıca vermeyeceği bir dönem olabilir bu. Her zamankinden daha fazla efor sarf etmeniz gerekebilir. Daha fazla deneme yapmanız gerekebilir.

Mars hareket demektir. Retrolarında bir yavaşlama yaşıyoruz. Biraz sabır gerekecek. Hepimiz için geçerli bu.

Bunun dışında otorite ile iletişimlerde kimi zaman zorlanmalar olabilir. Yönetimin biraz agresyon yaratabilecek yeni kararları olabilir. Bu kararlar üzerine konuşmak istediğiniz şeyler olabilir. Değişim istediğiniz şeyler olabilir. Bireysel olarak ya da ekip olarak bunları ifade etmek isteyebilirsiniz. Doğru üslup önemli. Buraya dikkat edin. Mars’ın yüksek enerjisine kapılmayın derim.


Jüpiter ile ilgili önemli bir gelişme var bu ay. 20 Aralık’ta koç burcuna geçiyor.

Retro sürecinde balık burcuna dönmüştü. Şimdi yeniden koç burcuna geliyor.

Bir takvim şeklinde göstereyim Jüpiter dönemlerini :

28 Ekim-24 Kasım 2022 : Balık burcunda retro

24 Kasım-20 Aralık 2022 : Balık burcunda ileri hareket

20 Aralık 2022 : Koç transitinin başlangıcı.

20 Aralık itibariyle yeniden 8.evinize yerleşiyor. Mayıs 2023’e kadar burada olacak.

Bu evin konularında bir büyüme, kurtuluş, rahatlık, açılım zamanına işaret ediyor bu dönem sizin için.

8.ev borçlar, ödemeler, krediler, yasal paralar, hukuki paylaşımlar, mülk ve kazanç paylaşımları, vergi, tazminat, sigorta, prim, maddi güvence, alım satım konuları, yatırım, birikim gibi temaları kapsar.

Güncelde sizi zorlayan bir maddi konu, yasal boyutu olan bir paylaşım, bir hak arama süreci varsa, konu istediğiniz yönde sonuçlanabilir.

Hakkınız olan paraları, yasal hakları, maddi kaynakları elde edebilirsiniz. Örneğin bir tazminatı, bir mirası, bir nafakayı alabilirsiniz. Bir vergi borcunuzu ödeyebilirsiniz.

Başkalarından size akacak kaynaklar da olabilir. Birikim yapmanızı sağlayacak, elimizi güçlendirecek fırsatlar doğabilir. Bir sigorta başlatabilirsiniz. Birikimleriniz büyüyebilir.

Maddi konularda şanslı bir dönem diyebilirim.


Aralık 2022 Ay Döngüleri :

8 Aralık : İkizler Burcunda Dolunay  Ay 15° İkizler, Güneş 15° Yay

10.evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay. Mars ile kavuşumu var. Bir harekete geçme gerekliliği doğabilir. Ama biraz da kontrolsüz, yüksek bir enerji bu. Dengeli kullanmaya dikkat edelim.

İş hayatınızda iletişimlerde kontrolü korumak dolunaya yakın günlerde daha önemli hale geliyor. Bunu aklınızda tutun.

Başka neler olabilir ?

Belirsizlik yaşadığınız, beklemede olduğunuz durumlar netlik kazanabilir dolunay ile. Sonuçlanan şeyler olabilir.

İşinizde hazırlığını yapmakta olduğunuz projeler, çalışmalar varsa, bunlar tamamlanabilir.

İş kurma süreci içinde olanlar konuyla ilgili önemli bir noktaya şekil verebilirler.

Devlet bağlantılı süreçleriniz varsa tamamlanan konular olabilir.

23 Aralık : Oğlak Burcunda Yeniay : Ay 1° Oğlak, Güneş 1° Oğlak

5.evinizde gerçekleşiyor.

5.ev konuları üzerinden etki alıyor olacaksınız. Bu evin temalarında başlangıçlar, değişimler yaşayabilirsiniz yeniayın (öncesi/sonrası) yakınındaki günlerde.

Aşk, flörtler, ilişkiler, heyecanlar, keyifler, sanat, spor, etkinlikler, hobiler, ayrıca çocuklar, gençler, bebekler, hamilelik konuları bu evin temaları arasında.

Bebek sahibi olmak isteyenler için iyi bir yeniay.

Günlük hayatınızı renklendirecek bir aktiviteye başlayabilirsiniz ayrıca.

Çocuklarınızla ilgili konularda güzel değişimler yaşayabilirsiniz. Yetişkin yaşta çocuklarınız varsa, özellikle iş konusunda olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Çünkü oğlak burcu işi ve kariyeri simgeler.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@anlatburcak


Sağlıklı, huzurlu, iyi bir ay diliyorum !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!