Aslan Burcu Aralık 2022

Aslan Burcu Aralık 2022

Merhabalar sevgili aslan ve yükselen aslan okuyucularım !

Yılın son ayını konuşmaya geldi sıra. Bu yılı da geride bırakıyoruz.

Buraya ayın gündemini bırakıyorum öncelikle. Ayı genel hatlarıyla, bir özet olarak görebilirsiniz   ↓↓

Aralık 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 22 Aralık’a kadar yay burcunda. 5.evinizde.

Çocuklarınızın eğitim, sınav, yabancı dil, yurt dışı bağlantılı konular, vize başvuruları, üniversite, okul gündemleri, vb olabilir. Bu tür konularda yoğunluklar, yeni gelişmeler olabilir. Çünkü bunlar yay temalarıdır ve 5.ev çocukları simgeliyor.

5.ev ilgi alanlarımızla, hobilerimizle, keyifli vakit geçirdiğimiz meşguliyetlerimizle, sanatsal konularla bağlantılıdır ayrıca. Hobilerde derinleşmek için güzel bir zaman.

Özellikle yay temaları arasında olan ilimler (örneğin astroloji), derin alanlar, felsefi alanlar, hayatın/evrenin işleyişi, yasaları, düzeni ile ilgili alanlar, bunun dışında yabancı diller, yabancı kültürler, dans, sinema gibi konularda yeni şeyler öğrenmeye başlayabilirsiniz.

Hem keyifli, hem derinlikli, eğlencesi de, manası da olan konular vardır yay temaları arasında.

Güneş 22 Aralık’ta oğlak burcuna geliyor. 6.evinize geliyor.

Bu değişim ile birlikte 6.evin konuları öne çıkmaya başlıyor. Çalışma hayatınız, iş arkadaşlarınızla iletişimleriniz, iş ve iş dışındaki sorumluluklarınız, günlük rutinleriniz bu evle ilgili.

İşinizde ve kişisel yaşamınızda temponun, hareketliliğin yükselebileceği, bol çalışmalı, koşturmalı bir zaman.

Gündelik hayatınızı ve yaşam alanınızı, evinizi, ofisinizi, çekmecelerinizi, dolaplarınızı, arşivinizi düzenlemek, temizlemek için güzel bir dönem. Bu tür şeyler de olacaktır. 6.ev transit alınca, sadeleşmek isteriz. Bir şeyleri düzenlemek, yoluna koymak, fazlalıklardan arınmak isteriz.

Sağlık da bir 6.ev temasıdır. Sağlık sorunları olanlar, doktora görünmek isteyenler muayene, tahlil, tetkik işlerini yapabilirler.

İyi yaşam, sağlıklı beslenme, spor konularına odaklanabilirsiniz ayrıca. Spora başlayabilirsiniz, detoks yapabilirsiniz. Bedensel olarak da arınma zamanı.

Bir şey daha ekleyeyim : Evcil hayvanınız varsa, onunla ilgili konularla meşgul olabileceğiniz bir dönem. Onlar da bu evin konusu 🙂 Evcil hayvanınızın aşısı, kontrolü, eğitimi, vb konular olabilir.


Merkür 7 Aralık’a kadar yay burcunda. 5.evinizde.

Eğlence, keyif, gezi, tatil, alışveriş, haz, neşe, canlılık..Tam olarak böyle bir ev burası 🙂

Merkür buradan geçerken ‘Bana keyif verecek neler yapabilirim ? Nereleri gezebilirim ? Nerelere gidebilirim ?’ diyecektir zihniniz. Odağınız eğlence ve keyif olacaktır.

Bir tatil planı yapabilirsiniz, tatile gidebilirsiniz. Günübirlik gezilerle küçük küçük, keyifli tatiller yaratabilirsiniz kendinize. Günlerinizi güzelleştirecek şeyler olabilir.

Şehrin içinde festivallere, konserlere, etkinliklere katılabilirsiniz.

Çocuklar yine 5.evin konusudur. Çocuklarınızı göndereceğiniz sportif faaliyetler, kurslar olabilir.

Merkür 7 Aralık’ta oğlak burcuna geliyor. 6.evinizde olacak oğlakta iken.

6.ev çalışma hayatımızı, oğlak ise kariyerimizi, sorumluluklarımızı, otoritenin taleplerini simgeliyor. Yoğun bir dönem olabilir bu sizin için. Raporlamanız, üzerinden geçmeniz, düzenlemeniz, teslim etmeniz gereken işler olabilir. İş temponuz artabilir. Yöneticilerle önemli toplantılar olabilir. Yeni kararlar duyurulabilir. Yeni projeler gündeme gelebilir.

Günlük yaşamınıza çekidüzen vermek, kendinize düzenli, disiplinli yeni bir günlük akış oluşturmak isteyebilirsiniz oğlağın enerjisiyle. Oğlak disiplin demektir. Sistem demektir. İstikrar ve düzen demektir. Yaşamınızda bazı şeyler daha sistemli hale gelmeye başlıyor.

29 Aralık’ta burada bir Merkür retrosu başlıyor. Yani oğlak burcunda, 6.evinizde gerçekleşecek.

Bu ev iş, hizmet, sağlık, günlük düzen, görev ve sorumluluklar, rutinler gibi temaları kapsıyor.

Gündelik işlerde zaman zaman aksamalar, beklemeler olabilir Merkür burada retro iken. Herhangi bir konuda hizmet aldığınız noktalarda ufak tefek sorunlar olabilir. Teknik aksaklıklar olabilir. Bunun gibi durumlarda stres yapmadan bunun geçici bir etki olduğunu hatırlatın kendinize.

Merkür retroda iken, planlamalarınızı daha iyi yapmanız, bir şeyleri gözden kaçırmamak adına yaptığınız işleri daha iyi kontrol etmeniz faydanıza olur.

Ayrıca büyük bir temizlik zamanı bu sizin için. Şu ana dek gerekmediği halde sakladığınız pek çok şeyi evinizden, ofisinizden çıkarabilirsiniz. Atılması gerekenleri atabilir, temizlikler yapabilirsiniz. Günlük yaşamınızı daha verimli, daha kaliteli hale getirmek için, gün içinde yaptığınız şeyleri gözden geçirebilirsiniz. Kendinize keyifli, faydalı rutinler yaratabilirsiniz.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 10 Aralık’a kadar yay burcunda. 5.evinizde.

5.evin aşk, sanat, yaratım, yaratıcı işler, yetenekler, sahne, sahne sanatları, gösteriler, etkinlikler hobiler, spor, ayrıca çocuklar, bebekler, hamilelikler gibi konuları var.

Yeni flörtler doğabilir, aşk hayatınız renklenebilir Venüs ile 🙂

Sanatla ilişkiniz güçlenebilir. Yaratıcı alanda yeni şeyler üretmeye başlayabilirsiniz.

Güzel müjdeler, hamilelik haberleri alabilirsiniz çevrenizden. Hamile kalmak isteyenler için iyi bir dönem.

Yay burcu yabancı ülkeler, başka kültürler, dünya mutfakları, yabancı diller, danslar gibi temaları kapsıyor. Kültürel derinliğinizi güçlendirecek yeni hobiler edinebileceğiniz bir dönem.

Venüs 10 Aralık’ta oğlak burcuna geçiyor. 6.evinize geliyor.

6.ev iş, hizmet, astlar, çalışanlar, sağlık ve gündelik yaşam demektir.

İş ortamında güzel şeyler yaşayabilirsiniz Venüs ile. Sevineceğiniz yeni şeyler olabilir. Bir görevin, görev tanımınızın içinde bir sorumluluğun yeniden düzenlenmesi gibi mesela. Ayrıca işinizde arkadaş ilişkilerinizi de kuvvetlendirecektir Venüs.

Sağlık konusunda aşmaya çalıştığınız bir durum varsa, Venüs destek verecektir size. Güzel bir etki alıyorsunuz.

Evcil hayvanlarınız varsa, onlarla ilgili düzenleyeceğiniz, yenileyeceğiniz şeyler de olabilir. Problemli durumlar çözülebilir.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


30 Ekim’de Mars retrosu başladı sevgili okuyucularım. Bu retro 12 Ocak 2023 tarihine kadar sürecek. Tamamı ikizler burcunda gerçekleşecek.

Sizler bu retroyu 11.evinizde deneyimliyorsunuz 30 Ekim tarihinden bu yana. Kasım ayında retro etkilerini genel olarak anlamış, deneyimlemiş olabilirsiniz.

11.ev dostluklar alanı. Arkadaşlarınızla ilgili, geçmişten gelen, zamanında tatsızlık doğmasın diye tolere ettiğiniz, üzerinde durmadığınız ama unutmadığınız konular tekrar konuşulabilir bu retroda.

Zaman zaman kızgınlıklar, küslükler olabilir. İçinizde tuttuklarınızı konuşmak istiyorsunuz belki. Ama bunu yaparken kavga etmek zorunda değilsiniz. Kendinizi sakince ifade edebilirsiniz. Anlaşılmayacağınızı, söylediklerinize hak verilmeyeceğini düşünüyorsanız mesafe koyabilirsiniz. Mars’ın agresyonuna, kontrolsüz harekete geçiren yüksek enerjisine kapılmayın derim.

Geçmişten bağlantılar yeniden canlanabilir ayrıca. Daha önce bulunduğunuz sosyal ortamlara yeniden girebilirsiniz.


Jüpiter ile ilgili önemli bir gelişme var bu ay. 20 Aralık’ta koç burcuna geçiyor.

Retro sürecinde balık burcuna dönmüştü. Şimdi yeniden koç burcuna geliyor.

Bir takvim şeklinde göstereyim Jüpiter dönemlerini :

28 Ekim-24 Kasım 2022 : Balık burcunda retro

24 Kasım-20 Aralık 2022 : Balık burcunda ileri hareket

20 Aralık 2022 : Koç transitinin başlangıcı.

20 Aralık itibariyle yeniden 9.evinize yerleşiyor. Mayıs 2023’e kadar burada olacak.

9.evin temaları arasında eğitim, yüksek  öğrenim, üniversite, kurslar, eğitim ortamları, hocalar var.

Uzaklara yolculuklar, seyahatler, gidiş gelişler, geziler, yurt dışı bağlantısı olan işler, şehirler arası konular var.

Hukuk 9.ev temasıdır ayrıca.

Tüm bunlar dışında vizyon, bilinç, dünya görüşü, hayat görüşü, erdemler, ruhsal kalite, ehlileşmek, olgunluk, idrak, farkındalık şeklinde anlatabilirim bu evi.

İşte bu konularda değişimler geliyor. Açılımlar geliyor. Mutluluklar geliyor.

Eğitim hayatınızda emeklerinizin karşılığını alabilirsiniz. Yüksek öğrenime adım atabilirsiniz. Bir yüksek lisans, bir doktora niyeti gündeme gelebilir ve gerçekleşebilir.

İşiniz akademi ise işinizde çok güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz. Beklediğiniz, beklemediğiniz fırsatlar doğabilir.

Uzaklarla bağlantılı planlarınız ve hazırlıklarınız varsa, bunlar hayata geçebilir.

Hukuksal süreçleri olanlar, bu konuda güzel gelişmeler yaşayabilirler.

Hepsi bir kenara, önemli bir farkındalık ve olgunlaşma dönemi bu sizin için.

Hayatı daha çok sorgulayacağınız, pek çok sebep sonuç bağlantısını fark edebileceğiniz, yaşama dair ufkunuzun büyüyeceği bir zaman.

Çok daha rasyonel, mantıklı bakış açılarına taşıyacaktır hayat bu dönemde sizi.


Aralık 2022 Ay Döngüleri :

8 Aralık : İkizler Burcunda Dolunay  Ay 15° İkizler, Güneş 15° Yay

11.evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay. Mars ile kavuşumu var.

Bu ev dostlarımızı, arkadaşlarımızı, sosyal çevremizi, işimizde ekip arkadaşlarımızı, sporda takım arkadaşlarımızı anlatan bir alan.

Arkadaşlarınızla ilgili gündemleriniz olabilir dolunayda. Ekip içinde ufak tefek huzursuzluklar olabilir. İletişimlerde sakin kalmak önemli. Belirsizlikte kaldığınız konular varsa, iş bölümü açısından geçici süreyle üstlendiğiniz görevler varsa, bunlar tamamlanabilir.

Dijital platformları, aplikasyonları, interneti, internet üzerinde kullandığımız uygulamaları, online konuları da anlatır 11.ev. Buralarda yeni kararlarınız olabilir. Bir üyelikten çıkabilirsiniz. Bir üyelik satın almaya karar verebilirsiniz.

Sosyal medyada duyuracağınız şeyler de olabilir.

23 Aralık : Oğlak Burcunda Yeniay : Ay 1° Oğlak, Güneş 1° Oğlak

6.evinizde gerçekleşiyor.

Yeni şeylere adım atmak, değişim yaratacak başlangıçlar yapmak için güzel bir yeniay.

6.ev konularında yenilikler, başlangıçlar yaşayabilirsiniz.

6.ev iş demektir. Çalışmak, üretmek demektir. Hizmet sunduğumuz alanlar, hizmet aldığımız alanlar, görevlerimiz, rutinlerimiz, ayrıca günlük yaşam düzenimiz bu evle ilgili.

Yeni iş tekliflerine açıksınız bu döngüde. Çalışmıyorsanız çalışmaya başlayabilirsiniz. Mevcut işinizde görev ve yetki alanınızda güzel değişimler olabilir.

Günlük yaşam düzeninizi iyileştirecek, yaşam kalitenizi yükseltecek yeni başlangıçlarınız olabilir bu yeniay ile.

Yeni şeyler üretmeye başlayabilirsiniz. Potansiyelleri değerlendirmeniz halinde, iş ve para konusunda bereketli başlangıçlar yapabilirsiniz. Çünkü bir oğlak yeniayı.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@anlatburcak


Güzel bir ay diliyorum !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!