Terazi Burcu Aralık 2022

Terazi Burcu Aralık 2022

Merhabalar sevgili terazi ve yükselen terazi okuyucularım !

Yılın sonuna geliyoruz. 2022’yi yolcu ediyoruz artık.

Çoğunluk için zor bir yıl oldu. Ekonomik koşullar çerçeveyi daralttı bu yıl. Kısıtlardan özgürleşeceğimiz, ülkemizin her yerinde bolluğu, bereketi göreceğimiz, çok daha güzel zamanlarımız olsun.

Bakalım bu ay neler görünüyor yukarıdan ? Gökyüzünde nasıl transitler var ? Yeniay nerede ? Dolunay nasıl bir dolunay ? Nasıl etkiler alabilirsiniz ? Hepsine bakalım.

Buraya ayın gündemini bırakıyorum öncelikle. Ayı genel hatlarıyla, bir özet olarak görebilirsiniz   ↓↓

Aralık 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 22 Aralık’a kadar yay burcunda. 3.evinizde.

Yakın çevre iletişimleri hareketli. Haberleşmeler var. Birlikte yapılacak şeyler var. Ayrıca sahip olduğunuz bağlantılar aracılığı ile konularınız çözüm bulabilir. Çevrenizden yardım alabilirsiniz.

Başka şehirlerle, başka ülkelerle irtibatların doğabileceği bir dönem ayrıca. Çünkü yay burcu uzakları simgeler. 3.ev ise iletişimi.

Kardeşlerle, yakın akrabalarla, muhitinizle, mahallenizle, apartmanınızla, komşularınızla ilgili konularınız da olabilir Güneş burada iken. 3.ev bu kişileri temsil ediyor.

Uluslararası platformlar, medya, sosyal medya, basın, yayıncılık faaliyetleri yay burcu ile ilgilidir. 3.ev ise bilgiyi yaymakla, içerik üretmekle ilgili bir alan. Dolayısıyla bir platformda yazıp çizmeye, bilgilerinizi paylaşmaya başlayabileceğiniz bir dönem olduğunu belirteyim. Bu yönde niyetleriniz varsa eyleme geçin derim.

Güneş 22 Aralık’ta oğlak burcuna geliyor. 4.evinize geliyor.

Evi ve aileyi anlatır 4.ev.

Bu süreçte, oğlak temaları olarak sayabileceğimiz konuları, eviniz ve aileniz üzerinden deneyimleyebilirsiniz. Oğlak burcu, otorite olan, herhangi bir konunuzda yetki sahibi olan kişileri simgeler. Ev sahibinizle, kontratınızla ilgili gündemleriniz olabilir. Kontratınızı yenileyebilirsiniz.

Ev almak isteyenler bunu gerçekleşebilirler. Tapu konusu olanlar, devlet dairelerinde bu işlemlerle meşgul olabilirler.

Yaşam alanınızın güvenliği için yeni bir şeyler yapabilirsiniz. Tamirat, eşya yenileme gibi şeyler de olası.

Oğlak burcu işi ve kariyeri anlatır. Ayrıca resmi/yasal konuları simgeler. Aile bireylerinizin iş hayatıyla ilgili gelişmeler olabilir Güneş burada iken. İş teklifi alanlar, işini kuracak olanlar olabilir.

Aile içinde resmi süreçleri, devlet bağlantılı başvuruları, vb olanlar varsa konular hızlanabilir Güneş ile.


Merkür 7 Aralık’a kadar yay burcunda. 3.evinizde.

Merkür iletişim gezegenidir. 3.ev de iletişim evi.

Demek ki ne oluyor ? İletişimleriniz artıyor.

Mailler, yazışmalar, görüşmeler, mülakatlar, bildirimler, duyurular, arkadaş gruplarınız içinde paylaşacağınız şeyler, akrabalardan haberler bu transitin size getirebilecekleri arasında.

3.ev yakın çevremizi, iletişimlerimizi, arkadaşlık bağlarımızı, komşularımızla ilişkilerimizi, yakın akrabalarımızı, kuzenlerimizi temsil eden bir alan.

Sosyalleşmek için harika bir zaman. Dostlarınızla bir araya gelebilirsiniz. Birlikte gezeceğiniz yerler, birlikte katılacağınız etkinlikler, aktiviteler olabilir.

Merkür 7 Aralık’ta oğlak burcuna geliyor. 4.evinizde olacak oğlakta iken.

Aile bireylerinizin resmi işleri, devlet dairelerinde işlemleri, emeklilik, bir maaşın bağlanması gibi konuları olabilir Merkür burada iken.

Evinizle ilgili yapmanız gereken bir şeyler de gündeme gelebilir.

29 Aralık’ta burada bir Merkür retrosu başlıyor. Yani oğlak burcunda, 4.evinizde gerçekleşecek.

Evinizde eşyalarınızı yenileyebileceğiniz, arızalı şeyleri onarabileceğiniz ya da yenisini alabileceğiniz, evinizi düzene koymak isteyeceğiniz bir dönem.

Aile içinde eski konular tekrar gündeme gelebilir, biraz sorun yaratabilir bu retroda. Anlaşmakta zorlanabilirsiniz. Oturup etraflıca konuşmak, karşılıklı olarak birbirinizi anlama niyetinde olmak, empati kurmak güzel olur tabii.

Bu bir oğlak retrosu. Oğlak burcu devlet bağlantılı konuları, resmi işlemleri de simgeler. Aile içinde bu yönde konularınız da olabilir. Eksik evrakları tamamlamak, geriye dönük bir şeylerin üzerinden geçmek gerekebilir. Devlet dairelerinde işleri olabilir ailenizin, anne babanızın.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 10 Aralık’a kadar yay burcunda. 3.evinizde.

Renkli bir dönem olabilir bu sizin için. Çünkü 3.ev iletişimlerimizi, yakın çevremizi, arkadaşlarımızı, şehrin içindeki hareketliliğimizi, eğitimlerimizi, kurs ortamlarımızı simgeliyor.

Geziler, keşifler, kitap alışverişleri, entelektüel aktiviteler 3.evin anlattığı şeyler.

Venüs geliyor böyle bir alana. Bu da bize saydığım konularda güzel gelişmelerinizin olabileceğini söylüyor.

İletişimleriniz artabilir. Yeni insanlar tanıyabilirsiniz. Yeni arkadaşlar edinebilirsiniz.

Eğitimlere katılabilirsiniz. Bilgi birikiminizi kuvvetlendirecek yönde başlangıçlarınız olabilir.

Venüs 10 Aralık’ta oğlak burcuna geçiyor. 4.evinize geliyor.

Aile içi konular pozitif etki alıyor bu kez. Daha iyi anlaşacağınız, sorunlar varsa oturup çözeceğiniz, birbirinize sevginizi daha güçlü şekilde göstereceğiniz, güzel bir dönem.

Ayrıca eviniz için yeni güzel eşyalar alabilirsiniz, yenilemek istediğiniz şeylerde güzel ürünler bulabilirsiniz, yaşam alanınızı daha şık, daha konforlu bir hale getirebilirsiniz.

Aile içi mülk, konut, ev yaptırma ya da taşınma, ev alma, satma, kiralama konuları varsa, Venüs’ün desteği ile güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


30 Ekim’de Mars retrosu başladı sevgili okuyucularım. Bu retro 12 Ocak 2023 tarihine kadar sürecek. Tamamı ikizler burcunda gerçekleşecek.

Sizler bu retroyu 9.evinizde deneyimliyorsunuz 30 Ekim tarihinden bu yana. Kasım ayında retro etkilerini genel olarak anlamış, nasıl çalıştığını görmüş, deneyimlemiş olabilirsiniz.

Akademik hayatın içinde iseniz, eğitim hayatınız varsa çalışmalarınızda, eğitim, proje ve yayınlarınızda gecikmeler, beklemeler, normalde daha rahat olacakken hızı azalan konular, yavaş ilerleyen durumlar olabilir. Akademik çevreler içinde zaman zaman kızacağınız şeyler olabilir. Bu süreçte, olmayan şeyleri oldurmaya çalışmayın derim. Hızlandırmaya çabalamayın. Çünkü hızlanmayacaktır, kendi üzerinizde gereksiz bir stres yaratmayın. kontrolün sizde olmadığını bilin.

Dava süreçleriniz, hukuksal konularınız varsa, Mars buralarda da kızgınlıklar ve biraz da mücadele hali getirebilir. Sakin ve stratejik olmayı seçin.

İptal olan seyahatler, yolculuklarda aksilikler olabilir, o açıdan da dikkatli olun.

Şehir dışında ya da yurt dışında yaşayan aile bireyleriniz, yakınlarınız varsa, onlarla ilgili konuların beklemede kalması da yorabilir sizi biraz. Zaman zaman agresyonlu durumlar olabilir.

Bu retro böyle bir retro. Sabırlı olmayı, enerjiyi iyi yönetmeyi, öfkeyi kontrol etmeyi gerektiriyor.


Jüpiter ile ilgili önemli bir gelişme var bu ay. 20 Aralık’ta koç burcuna geçiyor.

Retro sürecinde balık burcuna dönmüştü. Şimdi yeniden koç burcuna geliyor.

Bir takvim şeklinde göstereyim Jüpiter dönemlerini :

28 Ekim-24 Kasım 2022 : Balık burcunda retro

24 Kasım-20 Aralık 2022 : Balık burcunda ileri hareket

20 Aralık 2022 : Koç transitinin başlangıcı.

20 Aralık itibariyle yeniden 7.evinize yerleşiyor. Mayıs 2023’e kadar burada olacak.

7.ev konularında şanslara ve güzel yeni gelişmelere işaret ediyor bu transit sizin için.

Jüpiter hayatınızın bu döneminde 7.ev konularında başlangıçlarınızın olabileceğini ve bunların büyük mutluluklar getirebileceğini söylüyor.

Bu ev ilişkileri simgeler. ‘Biz’ olmak diyebileceğimiz ilişkileri temsil eder.

En başta evliliği, ikili ilişkileri. Bunun dışında iş ortaklıklarını, iş birliklerini, imzalı işleri, anlaşmaları, sözleşmeleri. Ayrıca hoca-öğrenci bağlantılarını, bize yol gösteren hocalarımızı, bize danışmalık veren kişileri. Danışmanlık yaptığımız işleri.

Evli iseniz evliliğinizle ya da eşinizle ilgili konularda şanslı hissedeceğiniz çok güzel şeyler olabilir.

Eşinizin/partnerinizin işi, kazançları ya da başka bir konusunda yeni pozitif şeyler olabilir.

Emeklerinin karşılığını alabileceği yeni başlangıçlar yaşayabilir.

Eşinizin/partnerinizin yurt dışı bağlantısı varsa, başka ülkelerle ilgili konularında güzel gelişmeler yaşayabilir.

Yaşamınızda bir büyüme etkisi yaratacak sözleşmeleriniz olabilir. Yeni iş fırsatlarına açık olacağınız bir zaman.

Danışmanlık verdiğiniz, bilginizle yönlendirme yaptığınız bir işiniz varsa bol hareketli, bol bereketli bir dönem olabilir bu 🙂 Çok iyi değerlendirin.

Üretin, eylem halinde olun. Hayatın içinde bağlantılarınızın çoğalabileceği bir dönem başlıyor.


Aralık 2022 Ay Döngüleri :

8 Aralık : İkizler Burcunda Dolunay  Ay 15° İkizler, Güneş 15° Yay

Mars ile kavuşumu var bu dolunayın. 9.evinizde meydana geliyor.

Efor sarf edeceğiniz, ilgilenmeniz gereken bir konu doğabilir dolunaya yakın günlerde. Bir şeyi yoluna koymanız, gerekeni yapmanız, sorumluluk almanız gerekebilir. Biraz yorucu bir gündem olabilir bu.

Eğitim, akademik konular, yolculuklar, uzaklar 9.evin temaları arasındadır. Bu temalar üzerinden bir konu olabilir örneğin.

Dolunay size bir tamamlanma da getirebilir.

Yüksek öğrenim hayatınızda, eğer varsa akademik çalışmalarınızda bir projenizi tamamlayabilirsiniz. Eğitim hayatınızla ilgili beklemede olduğunuz bir konu sonuçlanabilir.

Uzaklarda yaşayan sevdiklerinizle, dostlarınızla ilgili konularınız olabilir.

Vize, pasaport, gümrük, ithalat, ihracat konuları olanlar için hareketli bir dolunay. Yeni gelişmeler olası.

23 Aralık : Oğlak Burcunda Yeniay : Ay 1° Oğlak, Güneş 1° Oğlak

4.evinizde gerçekleşiyor.

Kendimizi sınırladığımız, olan ile yetindiğimiz ama artık daha fazlasını istediğimiz şeyler varsa, bu yeniayın güzel potansiyelleri var, değerlendirelim sevgili okuyucularım.

4.ev konuları üzerinden etki alıyorsunuz. Eviniz, yaşam alanınızın düzeni, eşyalarınız, temizlik ve düzenleme konuları, emlak, konut konuları, ayrıca aile içi konular bu evle ilgili.

Evinizde yapmak istediğiniz değişimler varsa, destekleyici bir zaman.

Aile içinde oğlak temalarında güzel gelişmeleriniz olabilir ayrıca. Nedir oğlak temaları ? İş, çalışma, kariyer, devlet bağlantılı konular, resmi işler, başvurular, yasal işlemler.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@anlatburcak


Yılı tamamlarken güzel şeyler olsun ! Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!