Yengeç Burcu Aralık 2022

Yengeç Burcu Aralık 2022

Merhabalar sevgili yengeç ve yükselen yengeç okuyucularım !

Yılın son ayına giriyoruz. Her yerin süsleneceği, ışıklanacağı, cıvıl cıvıl bir ay olacak yine.

Peki acaba yılın son ayı için nasıl ihtimalleriniz var ?

Buraya ayın gündemini bırakıyorum öncelikle. Ayı genel hatlarıyla, bir özet olarak görebilirsiniz   ↓↓

Aralık 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 22 Aralık’a kadar yay burcunda. 6.evinizde.

Yay burcu başka ülkeleri, başka şehirleri, şehirler arası taşımacılık konularını, yer değişikliklerini, ithalat/ihracat faaliyetlerini simgeler. 6.ev ise işimizi. Güneş burada iken işinizde uzaklarla bağlantılar, alışverişler, ticari faaliyetler, taşımacılık konuları gündeme gelebilir o yüzden.

İş yoğunluğunu da anlatır böyle bir transit. Yeni işler, yeni fikirler, yeni hizmetler, işinizi büyütebilecek yeni atılımlar için destekleyici, güçlü bir zaman.

Güneş 22 Aralık’ta oğlak burcuna geliyor. 7.evinize geliyor.

İlişki, evlilik, eş, partnerin yaşamındaki konular bu evle ilgilidir. Ayrıca sözleşmeler, anlaşmalar, imzalar, ortaklıklar, ortaklı ticari girişimler, iş ortaklıkları yine bu evin konusudur.

Güneş burada iken eşinizle/parrtnerinizle ya da iş ortaklarınızla ilgili konularınız olabilir.

Hayatınızın herhangi bir alanında yenilemeniz gereken taahhütler, yıllık anlaşmalar, kontratlar da olabilir. Örneğin internet sağlayıcınız, örneğin bir dijital platform. Örneğin kira sözleşmesi. Bu her tür konu olabilir.

Eşiniz/partneriniz yeni başlangıçlar yapabilir bu dönemde. Oğlak burcu işimizi anlattığı için, özellikle kariyerinde yeni gelişmeler olabilir. Yeni iş fırsatları doğabilir. Mevcut işinde yükselebilir.

Devlet bağlantılı konular, resmi işlemler de olası. Atacağınız imzalar, yapacağınız başvurular, kayıtlar, vb şeyler olabilir.


Merkür 7 Aralık’a kadar yay burcunda. 6.evinizde.

İş, üretim, hizmet, çalışmak, çalışma hayatı, işe dair konular, iş arkadaşları, iş bölümü demektir bu alan. Merkür burada yeni planlar, yeni bir işleyiş, yeni bir çalışma düzeni getirebilir size.

Ekip içerisinde iş bölümünde yeni görevler, farklı görevler üstlenebilirsiniz.

İş hayatınızda iletişimlerin, bildirimlerin, duyuruların artacağı bir zaman.

Müşteri bağlantısı anlamında iletişimler, irtibatlar da artacaktır.

Günlük yaşamınızda iş ve iş dışında yeni sorumluluklar, yeni işler geliyor gibi görünüyor 🙂

İş arayanlar için de şanslı bir zaman. Yakın çevre bağlantılarınız güzel bir işe vesile olabilir. Bağlantılarınızı değerlendirmenizi öneririm.

Eğitim bir Merkür temasıdır ayrıca. Yay burcu ise yabancı kültürleri, yabancı dilleri temsil eder. Düzenli, sistematik bir biçimde yeni bir dil öğrenmeye, bunun için gereken vakti ayırmaya çalışmaya başlayabilirsiniz bu transit  ile.

Merkür 7 Aralık’ta oğlak burcuna geliyor. 7.evinizde olacak oğlakta iken.

Hayatınızda biri varsa ya da evli iseniz partnerinizin yaşamıyla ilgili konular, onun meseleleri, özellikle iş, kariyer ve devlet bağlantılı konuları gündeminizde olabilir.

Bunlar dışında, çalışma hayatınızda yeni anlaşmalar ve iş birlikleri olabilir. Şanslı, bereketli yeni bağlantılar kurabilirsiniz. İletişimler hızlanıyor ve hareketleniyor.

Yıllık anlaşmaların yenilenebileceği bir zaman ayrıca.

29 Aralık’ta burada bir Merkür retrosu başlıyor. Yani oğlak burcunda, 7.evinizde gerçekleşecek.

İlişkiniz içinde partnerinizle ya da evli iseniz eşinizle, iş ortaklarınızla, size rehberlik eden, danışman/hoca konumunda olan kişilerle iletişimlerde ufak tefek yanlış anlaşılmalar, ara ara zorlanmalar olabilir bu süreçte.

7.ev bu konu ve kişileri sembolize eder.

Diğer yandan konuşulmamış olan, henüz konuşmadığınız için rahat hissetmediğiniz, bir şeylerin temelinin daha sağlam olması için konuşmak, kendinizi ifade etmek istediğiniz konular için çok güzel bir dönem. O anlamda değerlendirebilirsiniz retroyu.

Merkür retroları, geçmişten gelen konular için bir iyileşme, dönüşme, kuvvetlenme zamanıdır.

Oğlak retrosu olduğundan devlet bağlantılı konularda, resmi işlemlerde bir şeyler çözülebilir, yoluna girebilir. Oğlak burcu bu konularla bağlantılıdır.

Bununla birlikte yeni başlayacak şeyler için destekleyici bir süreç olmadığından, önemli sayılabilecek girişimlerden, sözleşmelerden, imza atmanızı gerektiren konulardan uzak durmanız faydanıza olur sevgili okuyucularım.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 10 Aralık’a kadar yay burcunda. 6.evinizde.

İşiniz, iş ortamınız, iş arkadaşlarınız, günlük düzeniniz, yaşam şekliniz, rutinleriniz, alışkanlıklarınız, yaşam kalitenizi etkileyen şeyler bu evle ilgili. Venüs bu konularda güzel şeyler yaşayabileceğinizi söylüyor.

İş hayatınızda uzaklarla bağlantılarınız olabilir ayrıca. Yay burcu başka şehirleri ve ülkeleri simgeler.

Yay demek okumak, öğrenmek, derinleşmek, ufkunu büyütmek demektir. Günlük yaşamınıza sizi entelektüel anlamda besleyecek yeni alışkanlıklar ekleyebilirsiniz Venüs buradan geçerken.

Venüs 10 Aralık’ta oğlak burcuna geçiyor. 7.evinize geliyor.

İlişkiler içinde keyifli bir dönem. Güzel şeyler yaşayabilirsiniz. Sizi mutlu edecek şeyler olabilir. Evlilik, ikili ilişkiler, ortaklıklar, iş birlikleri demektir 7.ev.

Bunlar dışında 7.ev, bizi herhangi bir alanda yönlendiren, rehberlik veren kişileri (örneğin spor hocası, müzik hocası gibi) ve danışmanları anlatır. Bu konularda da Venüs desteğiniz var. Bir alanda biriyle yol almak istiyorsanız, böyle bir bağlantı doğabilir. Hayatınızda böyle kişiler varsa, bağlantınız içerisinde samimiyetiniz artacaktır. Danışmanlıklar olabilir ayrıca.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


30 Ekim’de Mars retrosu başladı sevgili okuyucularım. Bu retro 12 Ocak 2023 tarihine kadar sürecek. Tamamı ikizler burcunda gerçekleşecek.

Sizler bu retroyu 12.evinizde deneyimliyorsunuz 30 Ekim tarihinden bu yana. Kasım ayında retro etkilerini anlamış, neler üzerinden görmüş olabilirsiniz.

Bedensel enerjiniz etki alabilir bu süreçte. Mevsim geçişindeyiz, üşütmeler, zaman zaman istirahat etmenizi gerektirecek durumlar olabilir.

Aceleci hareketlerden uzak durun. Sakarlıklara dikkat edin, bastığınız yere dikkat edin. Kesici aletlere dikkat edin.

Ruhsal alandır 12.ev. Bilinçaltınızdaki kızgınlıklar, geçmişinizdeki zorlu deneyimlerin etkileri yüzeye çıkabilir, kendini yeniden hatırlatabilir bu süreçte. Öfkesine yenik düşenin kaybedeceği bir retro.
12.evinizde retro yapacak olan Mars’ın size mesajı şu : ‘İçindeki öfkeden özgürleş. Bu kızgınlıkla kendine zarar verirsin. Olan oldu, olması gerektiği için oldu. İlahi planın doğrultusunda yaşanması gerekenler yaşandı. Kabule geç. Hafifle, yoluna arınmış olarak devam et.’
Mars’ın size mesajı bu olacaktır retrosu ile.


Jüpiter ile ilgili önemli bir gelişme var bu ay. 20 Aralık’ta koç burcuna geçiyor.

Retro sürecinde balık burcuna dönmüştü. Şimdi yeniden koç burcuna geliyor.

Bir takvim şeklinde göstereyim Jüpiter dönemlerini :

28 Ekim-24 Kasım 2022 : Balık burcunda retro

24 Kasım-20 Aralık 2022 : Balık burcunda ileri hareket

20 Aralık 2022 : Koç transitinin başlangıcı.

20 Aralık itibariyle yeniden 10.evinize yerleşiyor. Mayıs 2023’e kadar burada olacak.

Bir doğum haritasında tepe noktasıdır 10.ev. İdeallerimizi, idealimizde olan şeyleri, olmak istediğimiz kişiyi, varmak istediğimiz noktayı temsil eder.

Ünvanlar, sıfatlar, başarılar, yetkiler, yönettiğimiz alanlar, sorumlusu olduğumuz konular bu evle ilgilidir.

İşimizle ve kariyer yaşamımızla doğrudan ilgili olan bir evdir burası.

İşinizde, kariyerinizde çok güzel gelişmeler yaşayabileceğiniz, şanslı, parlak fırsatlara açık, destekleyici bir dönem başlıyor !

Çalışmıyorsanız çalışmaya başlayabilirsiniz. İstediğiniz yönde bir iş değişikliği yapabilirsiniz. Keyifle, mutlulukla çalışacağınız bir işe adım atabilirsiniz.

Yeni görevler üstlenebilirsiniz, yeni yetki alanları tanımlanabilir sizin için. Size verilmiş olan görevleri layıkıyla yapabilir, terfiler alabilirsiniz. Takdir görebilir, yükselişler yaşayabilirsiniz.

Kendi işinizi kurmak gibi bir düşünceniz, planınız varsa, böyle bir süreç içinde iseniz, konuların ilerleyebileceği bir dönem.

Ünvanlar, sıfatlar geliyor.


Aralık 2022 Ay Döngüleri :

8 Aralık : İkizler Burcunda Dolunay  Ay 15° İkizler, Güneş 15° Yay

12.evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay. Mars ile kavuşumu var bu dolunayın.

Sağlık konusunda bir gündeminiz varsa, konu fiziksel de olabilir, ruhsal da olabilir, çözmeye çabaladığınız bir durum varsa, konu daha çok yerleşebilir odağınıza. Bir şekilde artık çözülmesi gerekebilir. Artık ertelememeniz için evrenden bir uyarı olarak büyüyebilir. Çözülmek üzere önünüze gelebilir. Mars retroda zaten. Geçmişten gelen konuları temizleme zamanı.

Bir süredir böyle bir konunuz varsa, çözmeniz için müdahale ediyor olabilir hayat 🙂

Şifa yönünde güzel değişimler olabilir.

Bu ev ruhsal yanımızı, iç dünyamızı da anlatan ev.

İçinizde büyük bir uyanış ve değişim zamanı. Şimdiye dek nerelerde eksilttiniz kendinizi, fark etmenin zamanı. Kendi değerinizi fark etmenin, sınırlarınızı çizmenin, geçmişten arınmanın, yenilenmenin zamanı. Bir ruhsal temizlik etkisi bu dolunay sizin için. Bilin ve en güzel değişimler için değerlendirin.

23 Aralık : Oğlak Burcunda Yeniay : Ay 1° Oğlak, Güneş 1° Oğlak

7.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

7.ev ilişkileri anlatan bir alan. Evlilik, ikili ilişkiler, evlilik yönünde atılan söz, nişan gibi adımlar bu evle ilgilidir. Aynı zamanda iş ortaklıkları, iş birlikleri, koçluklar, danışmanlıklar yine 7.evin konusudur.

Hayatınızda bir flört, bu anlamda bir dialog varsa, ilişkiye dönebilir. Adı konmamış bir bağın adı konabilir. Bir ilişkiniz varsa, evlilik kararı alabilirsiniz.

İlişkiler içinde sorunlu durumlar da onarılabilir. İkili ilişkiler başta olmak üzere, genel olarak insan ilişkileriniz için düşünebilirsiniz bunu. Barışmalar olabilir.

İşinizde çoğalmak, büyümek istediğiniz alanlarda yeni fırsatlar doğabilir ayrıca.

Danışmanlık almak istediğiniz bir konu varsa, harekete geçmek için uygun bir zamandasınız.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@anlatburcak


Planların hayata geçeceği bir ay olsun !

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!