Yay Burcu Aralık 2022

Yay Burcu Aralık 2022

Merhabalar sevgili yay ve yükselen yay okuyucularım !

Yılın son ayında gökyüzünde neler oluyor, bunlar szin için nasıl anlamalara geliyor, inceleyeceğiz bu yazımda.

Buraya ayın gündemini bırakıyorum öncelikle. Ayı genel hatlarıyla, bir özet olarak görebilirsiniz   ↓↓

Aralık 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 22 Aralık’a kadar yay burcunda. 1.evinizde.

Her tür konuda olabilecek başlangıçlarla ilgilidir bu ev. Sizin zamanınız bu. Hem iş hayatınızda, hem sosyal hayatınızda, kişisel hedeflerinizde kullanın bu güçlü etkiyi.

Bir güçlenme dönemi olur bu sizin için. Çekidüzen vermek, şekil vermek, iyileştirmek, düzenlemek, güçlendirmek istediğiniz konular için destekleyici bir zaman. Beklediğiniz, ertelediğiniz planlar için aksiyon alabilirsiniz.

Güneş 22 Aralık’ta oğlak burcuna geliyor. 2.evinize geliyor.

Para evi hareketleniyor. İşinizde daha çok kazanabileceğiniz bir dönem olabilir bu. Ama oğlak demek çalışmak demektir. Üretmek demektir. İstikrarla üretmeyi ve iş disiplinini temsil eder. O yüzden güzel şeyler üretmek, fayda sunmak için hareket halinde olmanızı öneririm. Paradan yana iyicil olasılıklar ancak bu şekilde ortaya çıkabilecektir.

İşinize fokuslanmak, maddi kaynaklarınızı büyütmek, daha yüksek yaşam standartlarına sahip olmak, yaşam içindeki konforunuzu, keyiflerinizi artırmak için sorumluluk alarak yapabileceklerinizi yapmanız önemli.


Merkür 7 Aralık’a kadar yay burcunda. 1.evinizde.

Yıl içinde iletişim sirkülasyonu en yüksek zamanlardan biri olacaktır yaşamınızda bu dönem.

Merkür burada iken daha çok iletişim kurarsınız. Daha çok yazışır, daha çok görüşürsünüz. İşinizde, sosyal hayatınızda iletişimler artar. Birilerine bir şeyleri haber verirsiniz. Birilerinden haberler alırsınız.

Yeni şeyler öğrenir, yeni bilgiler edinirsiniz. İlgi duyduğunuz alanlarda güzel bilgi kaynakları bulur, kendinizi geliştireceğiniz, besleneceğiniz şeyler keşfedersiniz.

Yeni fikirler bulur, yeni şeyler tasarlarsınız. Hem kendi içinizde mental anlamda, hem de çevrenizle iletişim anlamında hareketli bir dönem.

Merkür 7 Aralık’ta oğlak burcuna geliyor. 2.evinizde olacak oğlakta iken.

2.ev paradır, kazanmaktır, biriktirmektir, harcamalardır.

İşinizde yeni iletişimler, yeni anlaşmalar olabilir. Kazançlarınızı büyütecek yeni fırsatlar doğabilir. Gelirinizi artıracak yeni iş fikirleri de bulabilirsiniz.

Bir emeklilik, bir sigorta, ileriye dönük bir maddi güvence konusu başlayabilir. Resmi işlemleriniz olabilir bu doğrultuda. Ayrıca alım satım konularında gündemleri olanlar buralarda yeni gelişmeler yaşayabilirler.

29 Aralık’ta burada bir Merkür retrosu başlıyor. Yani oğlak burcunda, 2.evinizde gerçekleşecek.

Parasal konularda, alım satım konularında, alışverişlerde, irili ufaklı hesap kitap işlerinde daha dikkatli olmanız gereken bir dönem diyeyim. 2.ev para evidir. Parasal her tür konuda dikkatli olmanız iyi olur.

Verdiğiniz paraya, aldığınız para üstüne dikkat etmek gibi örneğin. İşinizde yaptığınız hesaplamaları bir kez daha, bir kez daha kontrol etmek gibi örneğin. Maddi konularla ilgili iletişimlerde, bankacılık işlemlerinde daha detaycı olmak gibi örneğin.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 10 Aralık’a kadar yay burcunda. 1.evinizde.

1.evimizden geçen gezegen nasıl bir gezegen ise, nasıl konuları anlatıyorsa, günlük hayatımızda etkisini yoğun şekilde görürüz. Çünkü güncel konularımızı, düşüncelerimizi, niyetlerimizi, başlangıçlarımızı, adım attığımız şeyleri anlatır 1.ev.

Aşk, ilişkiler, sevgi, uyum, güzellikler, yardımlar, jestler, sevgiyle yapılan şeyler Venüsyen şeylerdir. Hem ikili ilişkiler, hem sosyal ilişkiler içinde güzel şeyler yaşayabilirsiniz bu dönemde.

Aşkta yeni kıpırtılar olabilir 🙂 Sizin için özel biri varsa, paylaştıklarınız artabilir. İlişkiniz kuvvetlenebilir.

Daha şık olmak isteyebilirsiniz Venüs 1.evinizde iken. Gardrobunuzu yenileyebilirsiniz. Güzel alışverişleriniz olabilir.

Sanatta yeni başlangıçlarınız olabilir. Sanatsal alanda aktif iseniz, şahane üretimleriniz olabilir Venüsyen bu döngüde.

Venüs 10 Aralık’ta oğlak burcuna geçiyor. 2.evinize geliyor.

Maddi anlamda güzel bir Venüs etkisi. Burası para alanıdır. Elinize, sizi rahatlatacak paralar geçebilir.

Yaptığınız işte kazançlarınız artabilir. Oğlak burcu işi temsil eder çünkü.

2.ev varlıklarımızı, sahip olduğumuz değerleri anlatır ve yeteneklerimizle de bağlantılı bir alan. Şu ana kadar fark etmediğiniz ya da görünür kılmadığınız bazı yeteneklerinizin üzerine gidebilirsiniz bu etkiyle birlikte. Kendinizi keşfedebilirsiniz.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


30 Ekim’de Mars retrosu başladı sevgili okuyucularım. Bu retro 12 Ocak 2023 tarihine kadar sürecek. Tamamı ikizler burcunda gerçekleşecek.

Sizler bu retroyu 7.evinizde deneyimliyorsunuz 30 Ekim tarihinden bu yana.

İkili ilişkiler içinde geçmişten gelen konular tekrar gündeminizde olabilir. Vaktiyle uzlaşamadığınız, çözemediğiniz, belki kabullenemediğiniz şeyler yeniden konu olabilir. Bazı öfkelerinizi, kızgın olduğunuz bazı şeyleri kendi içinizde bitiremediğinizi görebilirsiniz.

İlişki içinde bir şifalanma ihtiyacı varsa, kızgınlıklar varsa, çözüm ancak karşılıklı istek ve çaba ile gelebilir. Bir tarafın sürekli olarak karşı tarafı tolere etmesiyle değil.

Kişi bağını sürdürmek istiyorsa, o bağa özenmeli. O bağı beslemeli. Hayatın içinde her şey özendiğimiz zaman güzel oluyor, öyle değil mi ?

Biraz buralara bakabileceğiniz bir zaman.

Hukuksal konularınız, dava süreçleriniz varsa, Mars retrosunda bazı beklemeler, ertelenen duruşmalar, gecikmeler olabilir.

Genel bir şey daha söylemek isterim : Eş, sevgili, arkadaş, dost, anne, baba, komşu, iş arkadaşı, hepsi olabilir, insan ilişkilerinizde neler sizi kızdırıyor, nelere tahammülünüz yok, bunları net olarak görebileceğiniz bir dönem. Fark edeceksiniz ki, bazı sınırları çizmeniz gerekiyor. Çünkü tolere ettiğiniz ve bağışladığınız şeyler çoğunlukla tekrarlanıyor. İlişkiler üzerinden bir yenilenme zamanı bu retro sizin için.


Jüpiter ile ilgili önemli bir gelişme var bu ay. 20 Aralık’ta koç burcuna geçiyor.

Retro sürecinde balık burcuna dönmüştü. Şimdi yeniden koç burcuna geliyor.

Bir takvim şeklinde göstereyim Jüpiter dönemlerini :

28 Ekim-24 Kasım 2022 : Balık burcunda retro

24 Kasım-20 Aralık 2022 : Balık burcunda ileri hareket

20 Aralık 2022 : Koç transitinin başlangıcı.

20 Aralık itibariyle yeniden 5.evinize yerleşiyor. Mayıs 2023’e kadar burada olacak.

Bu evin aşk, sanat, yaratım, yaratıcılık, çocuklar, bebekler gibi temaları var. Eğlence, şans, haz, keyif, lüks tüketimler, alışverişler, tatiller, kurslar, hobiler, ilgi alanları, etkinlikler, kutlamalar, organizasyonlar, sahne sanatları, gösteriler, konserler, sanat ve spor bu evin konuları arasında.

Jüpiter bu evden geçerken neler olabilir ? Sanatın bir dalına adım atabilirsiniz. Sanatsal çalışmalarınız olabilir. Bu yönde yeni hobiler edinebilirsiniz. Sanatla bağınız varsa, sahneyi, sahnede olmayı deneyimleyebilirsiniz.

Sporda etkinlikler içinde yer alabilirsiniz.

Çalışmalarınızı, yeteneklerinizi, donanımlarınızı göstereceğiniz fırsatlar doğabilir.

Çocuk sahibi olmak isteyenler için destekleyici bir Jüpiter geçişi.

Çocuklarınızla ilgili konularda zorlandığınız durumlar varsa gündeminizde, uğraştığınız bir şeyler varsa, o konularda da bir ferahlığa işaret ediyor Jüpiter.

Çocuklarınızdan yana şanslı gelişmeler olabilir. Güzel başlangıçları olabilir evlatlarınızın.


Aralık 2022 Ay Döngüleri :

8 Aralık : İkizler Burcunda Dolunay  Ay 15° İkizler, Güneş 15° Yay

Mars ile kavuşumu var bu dolunayın. 7.evinizde gerçekleşiyor. İlişkiler aksı aktive oluyor.

Evlilik, ilişkiler, ortaklı işler, birlikte yapılan işler, rehberlikler, danışmanlıklar, koçluklar, bize yol gösteren kişiler bu ev ile ilgili. Bu bağlarınızın içinde kararlar alabileceğiniz bir zamandasınız.

Dolunaya yakın günlerde farkındalığımızı güçlendiren deneyimler içinde buluruz kendimizi. İlişkilerinizle ilgili bazı farkındalıklar yaşayabilirsiniz.

Eşinizin/partnerinizin beklediği bir konu da sonuçlanabilir.

Bir ortaklı çalışma tamamlanabilir.

7.ev anlaşmalar ile, iş ve iş dışında her konuda olabilecek kontratlarla da ilgili bir alan. Bitirmek istediğiniz bir kontrat varsa bunu da gerçekleştirebilirsiniz.

İnternetle ilgili şeylerin, aplikasyonların, ücretli dijital platformların ikizler burcu ile bağlantısı var. Bu tür bir şey de hayatınızdan çıkabilir. Artık bir şeyi kullanmayı bırakabilirsiniz ya da bir kontratı, bir aboneliği yenileme zamanı olabilir bu dolunay sizin için.

23 Aralık : Oğlak Burcunda Yeniay : Ay 1° Oğlak, Güneş 1° Oğlak

Siz 2.ev konuları üzerinden etki alıyorsunuz. Paranın evi burası.

Kişisel olarak kazandığımız para, işimiz, maddi standartlarımız, yaşamımızdaki keyifler, keyifler için ne ölçüde harcama yapabildiğimiz, lükslerimiz, maddi konforumuz, maddi güvencemiz bu evle ilgili.

Bu yeniay ile, şayet bu tür bir hazırlığınız/çabanız/gündeminiz varsa, bir işe başlayabilirsiniz. Kendi paranızı kazanmaya başlayabilirsiniz. Çünkü zaten bu bir oğlak yeniayı ve oğlak çalışmak demek. İşimiz, düzenimiz demek.

Kazançlarınız artabilir. Gelirinizi artıracak yönde iş değişikliği yaşayabilirsiniz. Mevcut işinizde yükselebilirsiniz. Açılımlar yaşayabilirsiniz.

Maddi güvenceniz için bir birikim başlatabilirsiniz. Bir sigorta başlatabilirsiniz.

Hayatı parasal anlamda nasıl yaşadığınız, sahip olduğunuz maddi varlıklar.. Buralara bakınız bu yeniayda. Değişim yaratacak güzel potansiyelleriniz var.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@anlatburcak


Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!