Akrep Burcu Aralık 2022

Akrep Burcu Aralık 2022

Merhabalar sevgili akrep ve yükselen akrep okuyucularım !

Yılın son ayını inceleyeceğiz bu yazımda.

Buraya ayın gündemini bırakıyorum öncelikle. Ayı genel olarak, bir özet halinde görebilirsiniz   ↓↓

Aralık 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 22 Aralık’a kadar yay burcunda. 2.evinizde.

Para alanınızda bir Güneş. Maddi konularda bir güçlenme, büyüme ve yenilenme zamanı.

Daha çok kazanmak, daha iyi koşullarda olmak, hayatı daha güzel yaşamak için, maddi anlamda elinizi güçlendirmek için yeni şeyler yapmak, hareketlenmek isteyebilirsiniz bu Güneş geçişinde. Önemli kararlarınız olabilir. Maddi çerçevenizi büyütmek için yapacağınız yenilikler ve değiştireceğiniz şeyler olabilir.

İş fırsatları da doğabilir. Bu  da bir olasılık. Yay burcu uzakları simgeler. Özellikle şehir dışı, yurt dışı konuları olanlar, başka bir şehre yada ülkeye çalışmak için gidecek olanlar olabilir aranızda.

Güneş 22 Aralık’ta oğlak burcuna geliyor. 3.evinize geliyor.

Kardeşlerinizin yaşamında yenilikler olabilir. Yakın akrabalarınızla, kuzenlerinizle ilgili gündemleriniz olabilir. Akrabalardan haberler gelebilir. Taşınan komşularınız olabilir, yerlerine yeni komşular gelebilir. Komşularınızla birlikte yaşam alanınız için alacağınız kararlar olabilir.

3.ev bu kişileri sembolize ediyor.

Burası aynı zamanda iletişim evi. Dialoglarınız, görüşmeleriniz, haberleşmeleriniz, bilgi paylaşımlarınız artıyor. Arkadaş çevreniz içinde de güzel bir dönem 🙂 Uzun zamandır bir araya gelemediyseniz, birlikte bir şeyler yapabilirsiniz. Keyif alacağınız, eğlenceli zamanlarınız olabilir.

Oğlak burcu iş hayatımızla ilgilidir. İşiniz için üreteceğiniz yeni şeyler olabilir. Zihinsel anlamda hareketli, üretken, verimli bir zaman.


Merkür 7 Aralık’a kadar yay burcunda. 2.evinizde.

Parasal konulara çekiyor odağınızı.

Maddi gücünüzü artırmak, biriktirebilmek, birikimlerinizi büyütmek için yapacağınız şeyler olabilir.

Sigorta, mülk, yatırım, birikim gibi maddi güvence diyebileceğimiz konularda yeni kararlarınız olabilir.

Harcamaları, alışverişleri de anlatır bu ev. Yay temalarında harcamalarınız olabilir. Örneğin gezmek için, yeni yerler, yeni şeyler keşfetmek için yapacağınız şeyler olabilir.  Bu keşiflere, keyiflere bir bütçe ayırabilirsiniz.

Merkür 7 Aralık’ta oğlak burcuna geliyor. 3.evinizde olacak oğlakta iken.

Bu transit yazışmalarınızın, görüşmelerinizin, yakın çevrenizle dialoglarınızın artacağını söylüyor bize.

Kardeşlere ve kuzenlere dair konular da olası. Özellikle iş ve kariyer konusunda, resmi işlemlerde, devlet bağlantılı konularda/kamu alanında.

3.ev geçişi olması sebebiyle, satış, pazarlama alanında işleri olanlar için, güzel bir transit olduğunu da belirteyim. Değerlendirin, üretin. Nereler değişebilir, çeşitlenebilir, güzelleşebilir, işinizi gözden geçirin.

29 Aralık’ta burada bir Merkür retrosu başlıyor. Yani oğlak burcunda, 3.evinizde gerçekleşecek.

3.ev, iletişim evidir en temelde. Retro etkisiyle bir süredir görüşmediğiniz kişilerle tekrar iletişime geçebilirsiniz. Özellikle ilkokul, ortaokul, lise yıllarınızdan arkadaşlar, hocalar olabilir bu kişiler. Çünkü 3.ev, üniversiteye kadar olan eğitim hayatımızı simgeler. Eski komşularınızla karşılaşabilirsiniz ayrıca bu süreçte. Komşuları da temsil eder 3.ev.

Bunlar dışında kardeşlerle, yakın akrabalarla dialoglarda yanlış anlaşılmalara, iletişim problemlerine açık bir zaman dilimi. Kendimizi doğru ifade edemeyebiliyoruz Merkür retrolarında iken. Söylemek istediklerimizi tam olarak anlatamayabiliyoruz.

Yakın çevre dışında da, genel olarak dikkat edin diyeceğim iletişim konusuna. Yazdığınız maillerde, mesajlarda, sosyal medyada yaptığınız paylaşımlarda daha fazla düşünerek hareket etmeniz faydanıza olabilir.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 10 Aralık’a kadar yay burcunda. 2.evinizde.

Maddi şanslar, yeteneklerinizi kazanca dönüştürebileceğiniz fırsatlar anlamına geliyor bu transit sizin için.

Yay burcu eğitimi simgeler. İşinizde, gelir elde ettiğiniz alanda eğitim de alabilirsiniz Venüs burada iken.

Ufkumuzu büyüten şeyler, eğitimler, kurslar, entelektüel zevkler, dünya mutfakları, başka kültürler, sinema, dizi film izleyebileceğimiz platformlar yay ile ilgilidir. 2.ev ise paramızı simgeliyor. Kendinizi geliştirmek istediğiniz alanlarda harcamalarınız olabilir o yüzden. Bu alanlarda harcamalarınız, satın alacağınız şeyler olabilir.

Venüs 10 Aralık’ta oğlak burcuna geçiyor. 3.evinize geliyor.

Arkadaşlarınızla, komşularınızla, yakın akrabalarınızla ilgili konular olumlu etki alıyor. Birbirinize desteğinizi, sevginizi göstereceğiniz şeyler olacaktır.

Kardeşlerinizle ilgili sorunlu durumlar varsa iyileşebilir. Aranız bozuksa düzelebilir. Ayrıca onların hayatında yeni güzel gelişmeler olabilir.

İşiniz satış, pazarlama, e-ticaret, sosyal medya alanlarında ise, faaliyetleriniz açısından  şanslı, verimli, iyicil bir süreç. İşinizden daha çok keyif almanızı sağlayacak güzel gelişmeler de olabilir. Şu ana dek yapmadıklarınızı deneyebilirsiniz. Farklı şeyler yapmak iyi gelebilir size.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


30 Ekim’de Mars retrosu başladı sevgili okuyucularım. Bu retro 12 Ocak 2023 tarihine kadar sürecek. Tamamı ikizler burcunda gerçekleşecek.

Sizler bu retroyu 8.evinizde deneyimliyorsunuz 30 Ekim tarihinden bu yana.

Bu dönemde borçlanmamaya çalışın derim. Borçlarınızı büyütmemeye çalışın. Kredi kartınız ile yaptığınız alışverişlere dikkat edin. Kredi çekmek gibi bir planınız varsa, retronun bitişini beklemenizi öneririm.

Ruhsal anlamda bir bunalma enerjisi taşıyor 8.ev. Mars retrosu döneminde içsel kargaşanız artabilir, düşünmekten kendinizi alamadığınız, girdapta hissettiğiniz konular zorlayabilir sizi. Konuyu artık çözmeniz için yapabilir evren bunu. Bir şeyler tavan yaptıktan sonra düşüşe geçer ya hani, öyle düşünebilirsiniz. Psikolojik anlamda kendi kendinize yarattığınız sorunlar, kaygılar, takıntılı düşünceler, korkular ‘Artık bunu hallet, böyle ilerleyemiyorsun’ diyebilir size. Şifa ve dönüşüm mecburiyetten gelebilir.

Ruhunuzu hafifletmek, zihninizi sakinleştirmek, iç sesinizi dinginleştirmek için yararlanın elinizdeki tüm kaynaklardan. Videolar izleyin, kitaplar okuyun, bir dönüşüm süreci planlayın kendinize.

Esasen iyi kullanılırsa içsel anlamda bir temizlenme ve hafifleme zamanı.


Jüpiter ile ilgili önemli bir gelişme var bu ay. 20 Aralık’ta koç burcuna geçiyor.

Retro sürecinde balık burcuna dönmüştü. Şimdi yeniden koç burcuna geliyor.

Bir takvim şeklinde göstereyim Jüpiter dönemlerini :

28 Ekim-24 Kasım 2022 : Balık burcunda retro

24 Kasım-20 Aralık 2022 : Balık burcunda ileri hareket

20 Aralık 2022 : Koç transitinin başlangıcı.

20 Aralık itibariyle yeniden 6.evinize yerleşiyor. Mayıs 2023’e kadar burada olacak.

Bu evin temalarına bakalım ve olasılıklarınızı üretelim öyleyse.

6.ev iş, çalışma hayatı, çalışma ortamı, işe dair konular, iş arkadaşları, görevler, rutinler, sorumluluklar, günlük düzen gibi konuları simgeler. Astlarınız ve yanınızda çalışan insanlar da 6.ev temasıdır.

Çalışmak, üretmek, sunmak, hizmet etmek, fayda yaratmak, hizmet almak demektir bu ev.

İşte Jüpiter bu konularda güzel şeylerin olabileceği bir döneme adım attığınızı söylüyor.

Çalışmıyorsanız iş fırsatları doğabilir. Çalışmaya başlayabilirsiniz.

İstediğiniz yönde bir iş değişikliği yapabilirsiniz.

İşinizde ürettiklerinizi yenileyebileceğiniz, çoğaltabileceğiniz bir zaman bu ayrıca. Verimli, bereketli bir dönem. Daha çok çalışabilirsiniz. Günlük temponuzun yükseleceği bir düzene adım atıyor olabilirsiniz. Aktif ve üretken olacağınız, hareket halinde olacağınız bir dönem.

İşveren konumunda iseniz, yeni insanlar eklenebilir ekibinize. İşiniz, ekibiniz büyüyebilir.

Evinizde yardım almak, temizlik ya da bakım konularında hizmet almak istediğiniz kişiler varsa, güzel insanlarla tanışabilirsiniz.

Sağlık da bir 6.ev temasıdır. Daha sağlıklı, daha kaliteli yaşamaya, daha doğru beslenmeye, kendinize daha fazla özenmeye başlayabilirsiniz Jüpiter ile. Bedeninizi yenileyebileceğiniz bir zaman başlıyor.


Aralık 2022 Ay Döngüleri :

8 Aralık : İkizler Burcunda Dolunay  Ay 15° İkizler, Güneş 15° Yay

8.evinizde meydana geliyor. Mars ile kavuşumu var bu dolunayın.

Biraz agresyona müsait bir resim var. Bir durum kızgınlık yaratabilir. Bir şeye sınır çekmeniz, ses çıkarmanız gerekebilir.

Yapmanız gereken bir ödeme varsa, birikmiş ve büyümüş olan bir borç varsa, konu için bir şey yapmanız gerekebilir. Sizin için devreye girecek bir yakınız da olabilir.

Beklediğiniz bir para, şu ana kadar tahsil edemediğiniz bir alacağınız da elinize geçebilir.

Vaktiyle borç verdiğiniz bir para dönebilir ayrıca.

Ortaklı paralar, para ve mülk paylaşım konuları, yasal boyutu olan parasal meseleler varsa hayatınızda, buralarda da neticelere işaret ediyor dolunay. Ama agresif olasılıkların varlığını bilerek doğru bir üslupta kalmayı seçin derim.

23 Aralık : Oğlak Burcunda Yeniay : Ay 1° Oğlak, Güneş 1° Oğlak

3.ev konuları üzerinden alıyorsunuz yeniayın etkisini.

İşiniz satış, pazarlama, reklam gibi bir alanda ise ya da bunlar da işinizin bir parçası ise, internet üzerinden yaptığınız işler var, websiteniz, blogunuz, e-ticaret faaliyetleriniz varsa, bu alanlarda planlarınız, hedefleriniz, niyetleriniz varsa, harekete geçmek için, yapmak istediklerinizi uygulamak için şahane bir yeniay bu. Yeni projelerin, yeni işlerin zamanı.

İletişim halinde olduğunuz insanlar, içinde olduğunuz çevreler, iletişimler, yakın arkadaşlarınız, sık görüştüğünüz kişiler yine 3.evle ilgilidir. Hayatınızda yeni iletişimlerin, yeni arkadaşlıkların doğabileceği bir yeniay etkisi alıyorsunuz.

Ayrıca muhitinizde, evinize yakın bir noktada düzenli olarak bir yere gidip gelmeye başlayabilirsiniz. Bir hizmetten yararlanabilirsiniz. Bir belediye hizmeti, devlet birimlerinin bir hizmeti gibi örneğin. Çünkü 3.ev yakın yerleri, oğlak burcu ise devleti temsil eder.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@anlatburcak


Yılı güzel şeylerle tamamlamak nasip olsun  Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!