İkizler Burcu Aralık 2022

İkizler Burcu Aralık 2022

Merhabalar sevgili ikizler ve yükselen ikizler okuyucularım !

Koca bir yıl daha geride kalmak üzere.

Bakalım nasıl tamamlıyoruz 2022’yi.

Bu ay gündeminizde hangi konular yer alabilir, neler olabilir ? Hep birlikte bakalım.

Buraya ayın gündemini bırakıyorum öncelikle. Ayı genel hatlarıyla, bir özet olarak görebilirsiniz   ↓↓

Aralık 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 22 Aralık’a kadar yay burcunda. 7.evinizde.

Başkaları ile ne ölçüde uyumlanabildiğiniz, kimlerle ne kadar ‘biz’ olabildiğiniz, başkaları ile birlikte hareket edebildiğiniz noktalar, biz olmak noktasında sizi zorlayan şeyler daha fazla odağınıza yerleşecektir. Çünkü bu Güneş geçişinin ana konusu, ilişkiler olacaktır sizin için.

Durumlar içinde çeşitli sebeplerle var olan çerçeveye uymanız, bireysel olmak yerine başkalarına göre/başkaları ile birlikte yapmanız gereken şeyler olabilir. Uyumlanmak, ilişkileri yolunda götürmek daha önemli bu dönemde sizin için.

Bunlar dışında evlilik, eş, ilişki, partner, iş ortağı, rehberler, uzman kişiler, bize danışmanlık veren, yönlendiren kişiler bu evin konusudur. Partnerinizle ve ilişkinizle ilgili konuların öne çıkabileceği bir zaman o yüzden.

Ayrıca çeşitli konularda danışmanlıklar, eğitimler alabilirsiniz. Bir özel ders, bir kurs, bir eğitim, bir danışmanlık gündeme gelebilir.

Güneş 22 Aralık’ta oğlak burcuna geliyor. 8.evinize geliyor.

Parasal konular, özellikle de başkalarından gelen maddi kaynaklar ve ödemeler öne çıkabilir bu transit ile.

Borçları büyütmemek, tasarruflu ilerlemek faydanıza olur. Kredi kartı ile yapacağınız alışverişlerde ölçülü olmanız güzel olur.

Oğlak burcu devleti, devletin kurallarını, yönetmelikleri, kanunları simgeler. 8.ev ise vergi, muhasebe, sigorta prim ödemeleri, tazminat, mal paylaşımı, mülk paylaşımı gibi konuları sembolize eder.

İşinizde vergilendirme, raporlama, muhasebe işlemleri gündeme gelebilir. Buralarda yapmanız gerekenler artabilir. Yönetmeliklere uygun olarak güncellemeniz gereken ya da raporlamanız gereken şeyler olabilir.

Miras, mal paylaşımı gibi konularınız varsa, bu Güneş transitinde yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz. Konu ilerleyebilir, sonuçlanabilir.


Merkür 7 Aralık’a kadar yay burcunda. 7.evinizde.

Buraya bakınca ne görüyorum ? Mesajlar, konuşmalar, haberleşmeler, başkaları ile birlikte planlayacağınız, organize edeceğiniz şeyler, yakınlarınızla birlikte yapacağınız şeyler..

Çevrenizin katkısı, desteği, rehberliği ile yapacağınız, çözeceğiniz şeyler olabilir burayı canlandıran bir Merkür ile.

İşinizde birlikte hareket ettiğiniz kişiler, ortaklarınız, tedarikçileriniz, anlaşmalı olduğunuz yapılar ve kişilerle ilgili yeni konularınız, iletişimleriniz, görüşmeleriniz de olabilir. Bazı konulara şekil vermek, karara bağlamak isteyebilirsiniz. Yeni iş anlaşmaları doğabilir.

Eşinizin/partnerinizin başka şehirlerle ve ülkelerle bağlantılı konuları olabilir. Kendisinin bir eğitim başlangıcı da olabilir.

Merkür 7 Aralık’ta oğlak burcuna geliyor. 8.evinizde olacak oğlakta iken.

Parasal konular hareketli. Alacaklarınız elinize geçebilir bu dönemde. Bir süredir tahsil edemediğiniz ödemeleri alabilirsiniz.

Aileden, eşten, başkalarından gelecek kaynaklar olabilir.

Beklediğiniz bir maaş bağlanabilir.

Ortaklı paralar, ortaklı bütçeler üzerinden dialoglar, yeni kararlar olabilir. Aile içi harcamalarınız gibi örneğin.

Vergi, prim ödemesi gibi konular, borçların yapılandırılması ile ilgili kanunlar, düzenlemeler, yapmanız gereken işlemler gündeme gelebilir ayrıca 8.ev ve oğlak burcu söz konusu olduğu için.

29 Aralık’ta burada bir Merkür retrosu başlıyor. Yani oğlak burcunda, 8.evinizde gerçekleşecek.

Ortaklı paralar, başkalarından gelen kaynaklar, borçlar, ödemeler, kazançlar, maddi konular bu evle ilgili.

Bu zamana kadar şekil almamış olan parasal konular, ortaklı kazançların paylaşımları gibi konuların sonuca bağlanabileceği bir zaman.

Geçmişten gelen, birikmiş olan borçlarınız için bir ödeme planı oluşturulabilir. Borçlar yapılandırılabilir. Durumu yoluna koymak için fırsatlarınız olabilir.

Mülkler, kazançlar, vergi, prim, sigorta, tazminat, kredi gibi konularda gündemleri olanlar için konuların hareketlenebileceği bir zaman. Beklediğiniz sonuçlar, yanıtlar, kararlar varsa, Merkür retrosunda bu yönde gelişmeler yaşayabilirsiniz. Sonuç alabilirsiniz.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 10 Aralık’a kadar yay burcunda. 7.evinizde.

İkili ilişkileriniz, sosyal ilişkileriniz, sosyal çevre bağlantılarınız açısından çok güzel bir dönem. Sevdiklerinizle güzel paylaşımlarınız, keyifli zamanlarınız olacaktır.

Ayrıca hocalar, bire bir ders aldığımız eğitmenler bu evle ilgili. Güzel insanlarla bir araya gelebilir, birlikte çalışmaya başlayabilirsiniz.

Danışmanlık alabilirsiniz.

Venüs 10 Aralık’ta oğlak burcuna geçiyor. 8.evinize geliyor.

Borçlarınız, ödemeleriniz varsa, örneğin kredi kartı borcu gibi, onları küçültebilirsiniz bu süreçte.  Venüs size parasal konularda bir rahatlama getirebilir.

Hayatınızı kolaylaştıracak bazı bankacılık uygulamaları kullanmaya başlayabilirsiniz.

Vergi, sigorta konularınız varsa, parayla ilgili yasal konular varsa, olumlu gelişmeler olabilir.

8.evin bir de ruhsal boyutu vardır sevgili okuyucularım. Korkular, şüpheler, karamsar bakış açıları, takıntılı düşünceler, bunlar da 8.evde. Venüs ruhunuza iyi gelecektir buradan geçerken. Ruhsal enerjinizi, zihninizi temizleyeceğiniz, daha iyi hissetmeye başlayacağınız, güzel bir Venüs transiti bu sizin için. Bu yönde çalıştırın. Değerlendirin.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


30 Ekim’de Mars retrosu başladı sevgili okuyucularım. Bu retro 12 Ocak 2023 tarihine kadar sürecek. Tamamı ikizler burcunda gerçekleşecek.

Sizler bu retroyu 1.evinizde deneyimliyorsunuz 30 Ekim tarihinden bu yana. Kasım ayında retro etkilerini anlamış, neler üzerinden görmüş olabilirsiniz.

Önemli sayılabilecek hiçbir girişimde bulunmamanızı öneririm. Bu süreçte hayatınızın gidişatını belirleyecek, büyük adımlardan uzak durmalısınız.

Zaman zaman öfkenizi kontrol etmekte zorlanabilirsiniz. Özellikle geçmişten gelen konuların öfkesi tekrar dirilebilir içinizde. Duygusal anlamda geride bıraktığınızı düşündüğünüz durumlar, çeşitli şekillerde yeniden tetiklenebilir. Kendinizi sakin bir enerjiye taşıyın elden geldiğince. Sporla atın örneğin o içsel enerjiyi. Meditasyon yapın. Sevdiğiniz kişilerle, yapmaktan keyif aldığınız şeylerle vakit geçirin.

Sakarlıklara, kazalara da dikkat etmeniz bu retroda daha önemli. Kesici aletleri iyi kullanın, özenli olun. Trafikte kurallara uymanın önemini aklınızdan çıkarmayın. Aceleci olmayın. Sporda ölçüyü kaçırmayın derim ayrıca. Kaslarınıza zarar verebilecek hareketlerden uzak durun.

Enerjiniz içe dönebilir. Biraz da ne olabilir ? Bağışıklığınız düşebilir. Bu hepimiz için geçerli. Mars enerjimizi, bedensel gücümüzü, bağışıklığımızı simgeliyor çünkü. Halsiz hissedebilirsiniz, günlük işler içinde daha çabuk yorulabilirsiniz. Bedensel sağlığınıza, beslenmenize, uyku düzeninize dikkat etmeniz iyi olur.


Mayıs-Ekim arasında koç burcundaydı. Retro sürecinde balık burcuna dönmüştü. Şimdi yeniden koç burcuna geliyor Jüpiter.

Bir takvim şeklinde göstereyim Jüpiter dönemlerini :

28 Ekim-24 Kasım 2022 : Balık burcunda retro

24 Kasım-20 Aralık 2022 : Balık burcunda ileri hareket

20 Aralık 2022 : Koç transitinin başlangıcı.

20 Aralık itibariyle yeniden koç burcuna, 11.evinize yerleşiyor. Mayıs 2023’e kadar burada olacak.

Burası sosyal alan. Sosyal çevremizi, sosyal hayatımızı, yaşam içinde bağlantılarımızı, arkadaşlıklarımızı, ahbaplarımızı temsil eden alan.

İş arkadaşlarımız, ekibimiz, sporda takım olduğumuz alanlar, sanatta bir arada olduğumuz kişiler, eğitimler içinde sınıf arkadaşlarımız, grup çalışmalarımız bu evin konusu.

Jüpiter bu alanı büyütmeye, güzelleştirmeye geliyor. Yeni çevreler içinde, yeni insanlar arasında bulabilirsiniz kendinizi.

İş, eğitim, spor, sanat, hobi, bir ilgi alanı, her anlamda her konuda olabilir bu. Yaşamınızda sosyal bir dönem başlıyor.

Bol iletişimli, bol eğlenceli, hareketli bir zamana adım atıyorsunuz.

Kurslara, etkinliklere, aktivitelere katılabilirsiniz ilgi alanlarınızda. Yeni arkadaşlıklar doğabilir.

Hayatınızı renklendirecek bir şeyler geliyor gibi görünüyor gözüme 🙂

Ayrıca dostlarınız, ahbaplarınız güzel şeylere vesile olabilirler.

Jüpiter’in koçta olacağı bu dönemde hayatın hediyeleri, sosyal çevreniz aracılığıyla gelecektir size.


Aralık 2022 Ay Döngüleri :

8 Aralık : İkizler Burcunda Dolunay  Ay 15° İkizler, Güneş 15° Yay

1.evinizde gerçekleşecek olan bir dolunay. Dolunayın ev sahibi sizsiniz.

Mars ile kavuşumda bir dolunay.

Bazı bitişler, sonlanmalar yaşayabilirsiniz dolunay ile. Bir süredir uğraştığınız, hazırlamakta olduğunuz şeyleri tamamlayabilirsiniz. Hayatınızda emek verdiğiniz konularda sonuçlanmalar yaşayabilirsiniz.

Kararsızlık yaşadığınız, hazır hissetmediğiniz için adım atamadığınız konularda kararlarınız olabilir. Net adımlarınız olabilir. Her konuda olabilir bunlar. Kendinize yeni bir yol çizebilirsiniz hayatınızın bazı alanlarında. Bir güzergah oluşturabilirsiniz.

Fark edeceğiniz şeyler olabilir. Deneyimler aracılığı ile ‘Bu aslında böyleymiş şimdi fark ettim’, ‘Bu kişiyi şimdi tanıdım’ ya da ‘İşin mantığını şimdi anladım’ diyeceğiniz şeyler olabilir. Taşların yerine oturma zamanı.

23 Aralık : Oğlak Burcunda Yeniay : Ay 1° Oğlak, Güneş 1° Oğlak

8.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

Bir ödeme, özellikle yasal bir ödeme, bir banka borcu temizlenebilir. Bir borcu bitirme fırsatı doğabilir.

Bir sigorta başlangıcınız olabilir. Bir birikim, bir yatırım, bir maddi güvence konusu doğabilir.

Kredi çekme planı olanlar, bunu bu yeniay sonrasındaki günlerde yapabilirler. Bir alım satım konusu gerçekleşebilir.

Mal paylaşımları gibi gündemleri olanlar için de güzel neticelere işaret eden bir yeniay diyebilirim.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@anlatburcak


Yılı güzel gelişmelerle tamamlamanızı diliyorum. Gönlünüzce bir ay olsun.

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!