23 Aralık 2022 Oğlak Burcunda Yeniay

23 Aralık 2022 Oğlak Burcunda Yeniay

23 Aralık Cuma günü 13:17’de bir oğlak yeniayı doğuyor sevgili okuyucularım. Oğlak burcunun 1 derecesinde meydana geliyor.

Bir toprak yeniayı yaşıyoruz bu kez. Yeniay toprak elementi bir burçta gerçekleşiyor ve bu elementin temsil ettiği konulara vurgu yapıyor.

Toprak burcu neleri temsil eder ? Oğlak burcunun nasıl temaları var ? Bu yeniay bizlere ne anlatmak istiyor, birlikte bakalım.

Toprak demek köklenmek demektir. Gücünü korumak, ayakta kalabilmek, hayatın içinde tutunmuş hissetmek. Kazanmak, çalışmak. Para, maddi olanaklar. Bağ kurmak. Bağlar, ilişkiler. Somutta sahip olduklarımız. Dünyevi konular. Maddesel şeyler. İşte bunlar toprak elementi konusudur.

Bu yeniay ile toprak konularına yöneliyoruz. Bu elementin konularını gözden geçiriyoruz hayatımızda. Hangi şey ne durumda, neden ? Buralara bakıyoruz oğlak yeniayı ile.

Oğlak burcu iş, kariyer, başarı, güç kavramlarını simgeler. Güç elde etmek için çalışır oğlak. Azimle ve istikrarla çalışır. Hayatının düzenini oluşturabilmek için dağınık noktaları düzene koyar. Sistem sever. Sistemleşmek ister. Kural sever. Kural koyar, yaptığı şeyin sınırlarını/çerçevesini belirler.

Düzen, disiplin, istikrar, sistem temaları oğlak burcunun sembolize ettiği önemli kavramlardan.

Yeniay ile yaşamımızın bugünkü haline bu konular üzerinden bakıyoruz.

Bir düzenimiz var mı ? Özellikle işimizde sistem diyebileceğimiz bir düzen içinde miyiz ? Yaptığımız işler, ürettiklerimiz, çalışmalarımız yeterli mi ? Daha fazlasını, daha iyisini yapmak için nasıl bir düzen yaratabiliriz kendimize ?

Maddi koşullarımızı iyileştirmek için neler yapabiliriz ? Bir ihtiyaç hali, bir zorlanma varsa daha çok kazanmak için ne yapabiliriz ? İşimizi nasıl büyütebiliriz ?

Maddi anlamda daha konforlu ve güvende hissetmek için nelere ihtiyacımız var ? Hangi noktalarda güvensiz hissediyoruz ? Hayata köklenmiş hissetmemize engel olan neler var ? Hangi eksiklikler ve yetersizlikler (hakikat bu olmasa da algımız bu yönde olabilir) bizi aşağı çekiyor ? Fark edelim.

İstediğimiz maddi gücü, iş başarılarını, büyümeyi, yükselmeyi yaşayabilmek için yapmamız gerekenleri belirleyelim bu yeniay ile. Listemizi, rotamızı oluşturalım ve bir başlangıç noktası olarak kullanalım bu potansiyel enerjiyi. Potansiyel kinetiğe dönüşsün :))

Yeniay sırasında Merkür ve Neptün arasında, Venüs ve Uranüs arasında uyumlu açılar görüyoruz. Neptün’ün uyumlu açılarında bir şeyler iyileşir. Uranüs’ün uyumlu açılarında ise özgürleşiriz. Kısıtlardan, kıtlıktan rahatlığa, ferahlığa geçmek istiyorsak biz yapacağız o değişimleri. Bu yeniay da değişim yönünde kuvvetli bir yeniay.

Sadece ne yapmayalım ?

Yeniaya Jüpiter’in uyumsuz açısı var. Bir kare açı yapıyor Jüpiter koç burcundan.

Jüpiter erdemleri temsil eder. Hakkaniyet demektir. Adap demektir. İyi olanı, doğru olanı seçmek demektir Jüpiter. Bu yeniaya uyumsuz açısı Jüpiter’in gölgesine düşebileceğimizi söylüyor. Hakkaniyetsizlik yapmayalım.

Erdemsiz olanı kendimize yakıştırmayalım. Hırsa gerek yok. Başkasının olanı almaya da hakkımız yok. Azim ve emek bize yeter. Azmimizle, iyi niyetimizle başlatalım işlerimizi.

Bir cümle daha söyleyeceğim Jüpiter için.

Jüpiter yüceltmektir. Kendin için istediğini herkes için istemektir. Başkasını yücelten kendisini de yüceltir.

Kendisini yüceltmek için başkalarını aşağı çekmek istiyorsa kişi, bunu yaprak büyüyeceğini, yüceleceğini sanıyorsa, işte o çok büyük bir yanılgı. Bu yeniay ‘Bu yanılgıya düşme. Burada bir tuzak var. Erdemli ol. Erdemlerini koru’ diyor.

Hırslara kapılıp doğru yoldan şaşmadan, değerimizi eksiltmeden, kimsenin değerini eksiltmeden, hayatımızı güzelleştirmek için yapalım yapacaklarımızı. Üretelim. Düzen belirleyelim. Sistemimizi kuralım. Değerlendirelim yeniayı.

Resmi konular da gündeme gelebilir. Devlet birimlerinde işlerimiz varsa, bu iş ve işlemlerle meşgul olacağımız günlerdeyiz.

Şimdi yeniayın burçlar bazında neler getirebileceğine geçeceğim.

Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim öncesinde.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Yükselen burcunuza öncelik veriniz !

Koçlar ve Yükselen Koçlar :

10.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

İşinizde pozitif değişimler olabilir. Yetki alanınız büyüyebilir. Terfi edebilirsiniz. Önemli işlerde yer alabilirsiniz. İşinizde bir şeyler istediğiniz yönde değişebilir.

Bir açılım ve rahatlama etkisi alıyoruz bu yeniaydan. Düzene girecek olan şeyler olabilir. Otorite ile ilgili konularda, resmi/yasal konularda şanslarınız ve desteğiniz var.

Çalışmak isteyenler için iş fırsatlarının doğabileceği bir dönem.

Kendi işini kurmak isteyenler için şanslı bir başlangıç noktası. İşini büyütmek isteyenler için güçlü fırsatlar var. Görelim ve değerlendirelim.

Her şey sorumluluk almakla gerçekleşiyor. Sorumluluk alalım.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

9.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

Eğitim hayatınız, uzaklarla ilgili konular, yurt dışı bağlantılı işler, hukuksal konular bu evle ilgili. Bu konularda yeni başlangıçlarınız, açılımlarınız, değişimleriniz olabilir bu yeniay ile. Bazı konular düşündüğünüzden daha güzel şekilde gerçekleşebilir, istediğiniz yönde ilerleyebilir.

Eğitim almak istediğiniz bir ilgi alanınız varsa, eğitime başlayabilirsiniz. Bir seyahatiniz olabilir. Uzakta yaşayan sevdiklerinizle ilgili güzel şeyler olabilir.

Hukuksal konularda ferahlıklar olabilir.

Yabancı dillerle, yabancı kültürlerle ilgili başlangıçlarınız olabilir. Güzel olasılıklarınız var.


İkizler ve Yükselen İkizler : 

8.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

Bir ödeme, özellikle yasal bir ödeme, bir banka borcu temizlenebilir. Bir borcu bitirme fırsatı doğabilir.

Bir sigorta başlangıcınız olabilir. Bir birikim, bir yatırım, bir maddi güvence konusu doğabilir.

Kredi çekme planı olanlar, bunu bu yeniay sonrasındaki günlerde yapabilirler. Bir alım satım konusu gerçekleşebilir.

Mal paylaşımları gibi gündemleri olanlar için de neticelere işaret eden bir yeniay diyebilirim.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

7.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay.

7.ev ilişkileri anlatan bir alan. Evlilik, ikili ilişkiler, evlilik yönünde atılan söz, nişan gibi adımlar bu evle ilgilidir. Aynı zamanda iş ortaklıkları, iş birlikleri, koçluklar, danışmanlıklar yine 7.evin konusudur.

Hayatınızda bir flört, bu anlamda bir dialog varsa, ilişkiye dönebilir. Adı konmamış bir bağın adı konabilir. Bir ilişkiniz varsa, evlilik kararı alabilirsiniz.

İlişkiler içinde sorunlu durumlar da onarılabilir. İkili ilişkiler başta olmak üzere, genel olarak insan ilişkileriniz için düşünebilirsiniz bunu. Barışmalar olabilir.

İşinizde çoğalmak, büyümek istediğiniz alanlarda yeni fırsatlar doğabilir ayrıca.

Danışmanlık almak istediğiniz bir konu varsa, harekete geçmek için uygun bir zamandasınız.


Aslan ve Yükselen Aslan :

6.evinizde gerçekleşiyor.

Yeni şeylere adım atmak, değişim yaratacak başlangıçlar yapmak için güzel bir yeniay.

6.ev konularında yenilikler, başlangıçlar yaşayabilirsiniz.

6.ev iş demektir. Çalışmak, üretmek demektir. Hizmet sunduğumuz alanlar, hizmet aldığımız alanlar, görevlerimiz, rutinlerimiz, ayrıca günlük yaşam düzenimiz bu evle ilgili.

Yeni iş tekliflerine açıksınız bu döngüde. Çalışmıyorsanız çalışmaya başlayabilirsiniz. Mevcut işinizde görev ve yetki alanınızda güzel değişimler olabilir.

Günlük yaşam düzeninizi iyileştirecek, yaşam kalitenizi yükseltecek yeni başlangıçlarınız olabilir bu yeniay ile.

Yeni şeyler üretmeye başlayabilirsiniz. Potansiyelleri değerlendirmeniz halinde, iş ve para konusunda bereketli başlangıçlar yapabilirsiniz. Çünkü bir oğlak yeniayı.


Başak ve Yükselen Başak : 

5.evinizde gerçekleşiyor.

5.ev konuları üzerinden etki alıyor olacaksınız. Bu evin temalarında başlangıçlar, değişimler yaşayabilirsiniz yeniayın (öncesi/sonrası) yakınındaki günlerde.

Aşk, flörtler, ilişkiler, heyecanlar, keyifler, sanat, spor, etkinlikler, hobiler, ayrıca çocuklar, gençler, bebekler, hamilelik konuları bu evin temaları arasında.

Bebek sahibi olmak isteyenler için iyi bir yeniay.

Günlük hayatınızı renklendirecek bir aktiviteye başlayabilirsiniz ayrıca.

Çocuklarınızla ilgili konularda güzel değişimler yaşayabilirsiniz. Yetişkin yaşta çocuklarınız varsa, özellikle iş konusunda olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Çünkü oğlak burcu işi ve kariyeri simgeler.


Terazi ve Yükselen Terazi : 

4.evinizde gerçekleşiyor.

Kendimizi sınırladığımız, olan ile yetindiğimiz ama artık daha fazlasını istediğimiz şeyler varsa, bu yeniayın güzel potansiyelleri var, değerlendirelim sevgili okuyucularım.

4.ev konuları üzerinden etki alıyorsunuz. Eviniz, yaşam alanınızın düzeni, eşyalarınız, temizlik ve düzenleme konuları, emlak, konut konuları, ayrıca aile içi konular bu evle ilgili.

Evinizde yapmak istediğiniz değişimler varsa, destekleyici bir zaman.

Aile içinde oğlak temalarında güzel gelişmeleriniz olabilir ayrıca. Nedir oğlak temaları ? İş, çalışma, kariyer, devlet bağlantılı konular, resmi işler, başvurular, yasal işlemler.


Akrep ve Yükselen Akrep :

3.ev konuları üzerinden alıyorsunuz yeniayın etkisini.

İşiniz satış, pazarlama, reklam gibi bir alanda ise ya da bunlar da işinizin bir parçası ise, internet üzerinden yaptığınız işler var, websiteniz, blogunuz, e-ticaret faaliyetleriniz varsa, bu alanlarda planlarınız, hedefleriniz, niyetleriniz varsa, harekete geçmek için, yapmak istediklerinizi uygulamak için şahane bir yeniay bu. Yeni projelerin, yeni işlerin zamanı.

İletişim halinde olduğunuz insanlar, içinde olduğunuz çevreler, iletişimler, yakın arkadaşlarınız, sık görüştüğünüz kişiler yine 3.evle ilgilidir. Hayatınızda yeni iletişimlerin, yeni arkadaşlıkların doğabileceği bir yeniay etkisi alıyorsunuz.

Ayrıca muhitinizde, evinize yakın bir noktada düzenli olarak bir yere gidip gelmeye başlayabilirsiniz. Bir hizmetten yararlanabilirsiniz. Bir belediye hizmeti, devlet birimlerinin bir hizmeti gibi örneğin. Çünkü 3.ev yakın yerleri, oğlak burcu ise devleti temsil eder.


Yay ve Yükselen Yay : 

Siz 2.ev konuları üzerinden etki alıyorsunuz. Paranın evi burası.

Kişisel olarak kazandığımız para, işimiz, maddi standartlarımız, yaşamımızdaki keyifler, keyifler için ne ölçüde harcama yapabildiğimiz, lükslerimiz, maddi konforumuz, maddi güvencemiz bu evle ilgili.

Bu yeniay ile, şayet bu tür bir hazırlığınız/çabanız/gündeminiz varsa, bir işe başlayabilirsiniz. Kendi paranızı kazanmaya başlayabilirsiniz. Çünkü zaten bu bir oğlak yeniayı ve oğlak çalışmak demek. İşimiz, düzenimiz demek.

Kazançlarınız artabilir. Gelirinizi artıracak yönde iş değişikliği yaşayabilirsiniz. Mevcut işinizde yükselebilirsiniz. Açılımlar yaşayabilirsiniz.

Maddi güvenceniz için bir birikim başlatabilirsiniz. Bir sigorta başlatabilirsiniz.

Hayatı parasal anlamda nasıl yaşadığınız, sahip olduğunuz maddi varlıklar.. Buralara bakınız bu yeniayda. Değişim yaratacak güzel potansiyelleriniz var.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

Yeniaylar başlangıçları simgeler. Bu yeniay, şanslı bir başlangıç enerjisi taşıyor.

Böyle destekleyici bir etkiyi 1.evden alıyorsunuz.

1.ev de yeniye adım atmak, başlamak, başlatmak, değiştirmek, yenilemek demektir.

İşiniz, ilişkileriniz, dış görünüşünüz, günlük hayatınız, yapmak istedikleriniz, pek çok konuda yeni şeylere başlayabileceğiniz bir zamandasınız. Kuvvetli bir yenilenme etkisi.

Biten şeylerin ardından, şimdi yeniliklerin, yeni insanların, yeni ortamların, değişimlerin, açılımların zamanı gelmiş olabilir.

Ertelemeleri sonlandırın. Ayağa kalkın. Aksiyon alın. Çünkü biz sorumluluk almadıkça hayat hiçbir şey vermiyor.

Özellikle iş konusunda yeni gündemleriniz olabilir. Başlatacağınız şeyler olabilir işinizde.

Resmi konularınız, başvurularınız, devlet bağlantılı işlemleriniz için de şanslı bir yeniay zamanı.


Kova ve Yükselen Kova :

Yeniaylar başlangıçları simgeler.

12.ev şifadır, iyileşmektir. Fiziksel ya da ruhsal bir sağlık sorununuz varsa ya da bir yakınınızın böyle bir konusu varsa, bir sağlık gündeminiz, bu yönde bir çabanız varsa, bir şifalanma zamanında olduğunuzu düşünebilirsiniz. İhtiyaç duyan herkes şifasını bulsun.

Bir şeyler iyiye gidebilir, çözülebilir, pozitif değişimler olabilir bu yeniay döngüsünde.

İç dünyanızda açılımlar var ayrıca. Ferahlık var. Farkındalık var. Ruhsal alanda özgürleşmeler var. 12.ev yeniayı olması itibariyle, spiritüel konularda başlangıçlar da mümkün.


Balık ve Yükselen Balık : 

11.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay. Bu evin konularında yeni şeyler başlayabilir. Bu başlayacak şeyler size çok iyi gelebilir. Çok iyi ilerleyebilir. Hayatınızı hareketlendirebilir. Bereket getirebilir. Keyif getirebilir.

Nedir 11.evin konuları ? Arkadaşlıklar, yeni çevreler, yeni ortamlar, gruplar, sosyal hayat, takım çalışmaları, işimizde ekibimiz, departmanımız. Ayrıca dijital alanlar, dijital işler, online konular, teknoloji ile ilgili konular, elektrikli/elektronik aletler, internet, sosyal medya, dijital platformlar ve üyelikler.

Yeniay ile yeni bir ortama dahil olabilir, yeni insanlar tanıyabilir, arkadaşlar edinebilirsiniz.

İşinizde yeni bir ekibe katılabilirsiniz. Mevcut ekibiniz içinde güzel işler, olumlu değişimler olabilir.

İnternet üzerinden yapacağınız bir işe başlayabilirsiniz. Bir online faaliyet eklenebilir hayatınıza. Hali hazırda zaten varsa, işinizi büyütecek bir şeyler keşfedebilirsiniz. Yeni hamleleriniz, yaratıcı uygulamalarınız olabilir.

Bir elektrikli/elektronik aletinizi yenileyebilirsiniz.

Bir dijital platforma üye olabilirsiniz ve bu size çok iyi gelebilir. Hayatınızda değişimlere vesile olabilir.


Aşağıya güncele dair bir başka yazımın daha linkini ekliyorum.

Mars Retrosu İkizler Burcunda  30 Ekim 2022-12 Ocak 2023

Görüşmek üzere,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!