Balık Burcu Aralık 2022

Balık Burcu Aralık 2022

Merhabalar sevgili balık ve yükselen balık okuyucularım !

Nasılsınız ? Aralık ayı için var mı planlarınız ? Pek çok olasılığa ülkenin ekonomik koşulları şekil veriyor olsa da yapmak istediklerimiz var tabii.

Bu ay genel olarak gezegenleri yay ve oğlak burçlarında göreceğiz. Yıl tam biterken Merkür retrosu başlıyor. Jüpiter gümbür gümbür bir yere, koç burcuna geliyor.

Bakalım tüm bunlar nasıl ihtimalleri anlatıyor sizin için.

Öncelikle ayın gündemini vereyim, ardından her birini konuşalım.

Linki tıklayarak ayı genel bir takvim olarak inceleyebilirsiniz  ↓↓

Aralık 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 22 Aralık’a kadar yay burcunda. 10.evinizde. 

İşinizde ya da iş dışında diğer sorumluluk alanlarınızda yapmanız gerekenlerin biraz artabileceği, normalden daha fazla çalışabileceğiniz, daha yoğun olabileceğiniz, ağırlıklı olarak görevlerinizi yerine getirmekle meşgul olacağınız bir zaman diyebiliriz bu dönem için.

İş hayatınızda yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz. Yay burcu uzakları anlatır. Başka ülkelerden yeni müşterileriniz olabilir. İthalat ihracat faaliyetleriniz varsa, oldukça destekleyici bir zaman. İşleriniz artabilir. Müşteri ağınız büyüyebilir.

10.ev otoriteyi, kuralları, otoritenin gerektirdiklerini, uymanız gereken prosedürleri ve devlet bağlantılı konuları da simgeliyor. Yay burcu ise hukuk temasını kapsıyor. Bir dava sürecinin içinde olanlar, yeni gelişmeler yaşayabilirler.

Evrak işleriniz, resmi beyanlarınız, belge teslim konularınız, devlet dairelerinde işlemleriniz de olabilir bu transit sürecinde.

Güneş 22 Aralık’ta oğlak burcuna geliyor. 11.evinize geliyor.

Bu ev renkli, eğlenceli bir ev. Çünkü sosyal çevremizi temsil ediyor.

Arkadaşlarınızla, dostlarınızla daha çok iletişim kuracağınız, sosyalleşeceğiniz, bol iletişimli bir zaman başlıyor.

Ayrıca sosyal sorumluluk, vakıflar, dernekler, gönüllü çalışmalar da 11.evin konusudur. Toplum yararına yapılan bir çalışmaya katılabilirsiniz. Bir kampanyaya bağışınızla destek verebilirsiniz Güneş burada iken.

Oğlak burcu devleti, devlet birimlerini, belediyeleri temsil eder. 11.ev ise halka ücretsiz sunulan hizmetlerle bağlantılıdır. Belediyelerin, devletin bir hizmetinden ücretsiz olarak yararlanmaya başlayabilirsiniz. Bir kursa, bir spor salonuna gitmek gibi örneğin.


Merkür 7 Aralık’a kadar yay burcunda. 10.evinizde.

İşinizde bol bol yeni plan, yeni proje, fikir, toplantı, görüşme, konuşma dönemi bu.

Geliştirmek istediğiniz ürün ve hizmetleriniz olabilir. İşleyişi, düzeni, sisteminizi iyileştirmek, düzenlemek istiyor olabilirsiniz. Bunlarla meşgul olabileceğiniz bir Merkür transiti.

Sürdürdüğünüz resmi işlemler, beklediğiniz resmi bildirimler varsa bu süreçte gelebilir.

Eğitim hayatı olanlar, okulu için resmi konularla, evrak konuları ile, öğrenci işlerinden alınması gereken belgelerle ya da öğrenci işlerine, okulun birimlerine teslim edilmesi gereken evraklarla meşgul olabilirler. Çünkü 10.ev kuralları, otoritenin düzenlemelerini, yay burcu ise üniversiteyi, akademik yaşamı, yüksek öğrenimi temsil ediyor.

Merkür 7 Aralık’ta oğlak burcuna geliyor. 11.evinizde olacak oğlakta iken.

Merkür ile sosyal çevrede hareketlilik artıyor. Yeni yeni bağlantılar doğabilir.

Kayıt yapacağınız kurslar, eğitimler olabilir. Bu vesileler ile yeni arkadaşlar edinebilirsiniz.

İşinizde de yeni, güzel bağlantılar olası. İletişimlerden yana keyifli bir zaman.

Çalışma hayatınızda biraz yoğunluk artabilir. Ekip olarak hızınız, temponuz yükselebilir. İş bölümünüzde değişimler olabilir ayrıca.

29 Aralık’ta burada bir Merkür retrosu başlıyor. Yani oğlak burcunda, 11.evinizde gerçekleşecek.

Bu retronun etkisini ağırlıklı olarak sosyal çevreniz, arkadaş gruplarınız üzerinden alabilirsiniz.

11.ev bir takımın parçası olmayı anlatan bir alan. Dolayısıyla iş ya da başka bir sebeple, bir parçası olduğunuz gruplar içinde iletişimlerde daha özenli olmanızı önereceğim. Ufak tefek pürüzler olabilir. Yanlış anlaşılmalar sebebiyle kırgınlıklar doğabilir. Karşınızdaki kişinin iyi niyetinden şüpheniz yoksa, kelimelere çok odaklanmamaya çalışın derim.

Dijital platformlar, online konular, internet ve teknoloji ile konular, evinizin interneti, ofisinizin interneti, iş hayatınızda kullandığınız dijital sistemler, üye olduğunuz dijital platformlar üzerinden teknik aksaklıklar doğabilir kimi zaman. Bunlar da 11.evin konusudur. Bu tür bir şey yaşadığınızda bunun retro etkisini olduğunu bilin ve stres yapmayın. Merkür retrolarında böyle şeyler yaşanabiliyor.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 10 Aralık’a kadar yay burcunda. 10.evinizde.

Haritanın tepe noktası burası. Yaşamımız içinde kendimizi nasıl görüyoruz ? Nasıl konumlandırıyoruz ? Nasıl bir imaj çiziyoruz ? Bunlar 10.evle ilgili şeyler. Venüs ile bir yenilenme etkisi alıyorsunuz.

Çalışıyorsanız işinize daha yüksek bir motivasyonla sahip çıkacağınız, iş hayatınızda imajınızı yenilemek, çalışmalarınızı parlatmak için yeni şeyler yapacağınız bir zaman.

Devlet bağlantılı konularınız, başvurularınız varsa, buralarda istediğiniz yönde sonuçlar alabilirsiniz ayrıca. 10.ev devleti, otoriteyi simgeler. Yay burcu ise uluslararası konuları. Örneğin bir vize başvurusu, ithalat ihracat faaliyetleri, yurt dışı bağlantılı herhangi bir konunuz varsa, bunlar için şanslı bir zaman.

Venüs 10 Aralık’ta oğlak burcuna geçiyor. 11.evinize geliyor.

Burası arkadaşları, sosyal çevreyi anlatan alan.

Bu etkiyle arkadaşlarınızla, dostlarınızla yazışmalarınız artar. Haberleşmeleriniz artar. Size iyi gelecek dost sohbetleri olur.

İşinizde ekip içinde samimiyetiniz, birbirinize olan desteğiniz artar. Kendinizi ekip arkadaşlarınızdan yana şanslı hissedeceğiniz bir süreç.

Projelerimiz, hedeflerimiz demektir ayrıca 11.ev. Oğlak burcunun disiplini ile ilerleyeceğiniz, hedeflerinizde yol alacağınız, güzel bir dönem.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


30 Ekim’de Mars retrosu başladı sevgili okuyucularım. Bu retro 12 Ocak 2023 tarihine kadar sürecek. Tamamı ikizler burcunda gerçekleşecek.

Sizler bu retroyu 4.evinizde deneyimliyorsunuz 30 Ekim tarihinden bu yana. Kasım ayında retro etkilerini genel olarak anlamış, nasıl çalıştığını görmüş olabilirsiniz.

Aile içi konular gündeminiz olabilir. Pürüzlü durumlar daha görünür olabilir, mecburi bir çözüm süreci olabilir bu.

Ev, yerleşim, taşınma gibi konularınız ya da ev yaptırmak, mülk edinmek gibi gündemleriniz varsa Mars retrosunda konu yavaşlayabilir. Bazı sebeplerden beklemeniz gerekebilir. Aceleci olmamanızı öneririm.

Retrolarda konular yavaşlayabiliyor biraz. İşler gecikebiliyor, bekleyişler olabiliyor.

Biraz sabır isteyen bir retro. Aile içi iletişimlerde sakin, anlayışlı, çözüm odaklı olmanızı önereceğim.


Jüpiter ile ilgili önemli bir gelişme var bu ay. 20 Aralık’ta koç burcuna geçiyor.

Retro sürecinde balık burcuna dönmüştü. Şimdi yeniden koç burcuna geliyor.

Bir takvim şeklinde göstereyim Jüpiter dönemlerini :

28 Ekim-24 Kasım 2022 : Balık burcunda retro

24 Kasım-20 Aralık 2022 : Balık burcunda ileri hareket

20 Aralık 2022 : Koç transitinin başlangıcı.

20 Aralık itibariyle yeniden 2.evinize yerleşiyor. Mayıs 2023’e kadar burada olacak.

Burası paranın evidir. Kazanmayı, biriktirmeyi, maddi anlamda büyümeyi simgeler. Parasal konularda şanslı gelişmelere, değişimlere, büyüme fırsatlarına açık bir döneme giriyorsunuz Jüpiter’in bu yeni transiti ile. Bereketli bir zaman başlıyor 🙂

Gelir akışınızı artıracak yeni fırsatlar doğabilir. Kazançlarınız artabilir. Örneğin iş değişikliği ile olabilir bu, terfi ile olabilir. Kendi işiniz ise işinizin büyümesi ile olabilir. Yeni bir iş kurmak ile olabilir. Onu hayat bilir. Maddi konularda güzel şeyler geliyor gibi görünüyor 🙂

Bir sigorta, bir güvence, bir emeklilik planı oluşturabilirsiniz.

Önemli bir alım satım konusu, bir mülk konusu istediğiniz gibi gerçekleşebilir.


Aralık 2022 Ay Döngüleri :

8 Aralık : İkizler Burcunda Dolunay  Ay 15° İkizler, Güneş 15° Yay

4.evinizde meydana gelecek. Mars ile kavuşumu var bu dolunayın.

Evimizi, yuvamızı, ailemizi, anne-babamızı, aile içi konuları, taşınma, yerleşim, emlak, arsa, arazi, alım, satım, kiralama, kontrat, ev güvenliği, ev dekorasyonu gibi temaları simgeliyor bu ev.

Taşınmak isteyenler, bu dolunayı değerlendirebilirler.

Ev, arazi, mülk alım satım, kiralama konularında da süreçlerin tamamlanabileceği bir dolunay zamanı.

Ama biraz efor gerektiren detaylar olabilir konunun içinde. Yapacağınız şey, biraz uğraştırabilir sizi. İşin içinde Mars var.

Aile içinde bir gündeminiz olabilir. Aile bireylerinizden birinin devreye girmeniz gereken bir konusu olabilir. Biraz da kızdırabilir sizi. Ev ve aile temalarında gündemleriniz olabilir dolunaya yakın günlerde. Enerjiniz buralara akacak gibi görünüyor.

23 Aralık : Oğlak Burcunda Yeniay : Ay 1° Oğlak, Güneş 1° Oğlak

11.evinizde gerçekleşecek olan bir yeniay. Bu evin konularında yeni şeyler başlayabilir. Bu başlayacak şeyler size çok iyi gelebilir. Çok iyi ilerleyebilir. Hayatınızı hareketlendirebilir. Bereket getirebilir. Keyif getirebilir.

Nedir 11.evin konuları ? Arkadaşlıklar, yeni çevreler, yeni ortamlar, gruplar, sosyal hayat, takım çalışmaları, işimizde ekibimiz, departmanımız. Ayrıca dijital alanlar, dijital işler, online konular, teknoloji ile ilgili konular, elektrikli/elektronik aletler, internet, sosyal medya, dijital platformlar ve üyelikler.

Yeniay ile yeni bir ortama dahil olabilir, yeni insanlar tanıyabilir, arkadaşlar edinebilirsiniz.

İşinizde yeni bir ekibe katılabilirsiniz. Mevcut ekibiniz içinde güzel işler, olumlu değişimler olabilir.

İnternet üzerinden yapacağınız bir işe başlayabilirsiniz. Bir online faaliyet eklenebilir hayatınıza. Hali hazırda zaten varsa, işinizi büyütecek bir şeyler keşfedebilirsiniz. Yeni hamleleriniz, yaratıcı uygulamalarınız olabilir.

Bir elektrikli/elektronik aletinizi yenileyebilirsiniz.

Bir dijital platforma üye olabilirsiniz ve bu size çok iyi gelebilir. Hayatınızda değişimlere vesile olabilir.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@anlatburcak


Yılı güzel gelişmelerle tamamlamanızı diliyorum. Başka yazılarda görüşmek üzere !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!