Kova Burcu Aralık 2022

Kova Burcu Aralık 2022

Merhabalar sevgili kova ve yükselen kova okuyucularım !

2022’yi geride bırakıyoruz artık. Yılın son ayına geldi sıra.

Aralık genel olarak yay ve oğlak transitlerini göreceğimiz bir ay.

Jüpiter’in yeni transiti başlıyor ayrıca. Bu oldukça önemli bir değişim. Yeniden koç burcuna geliyor Jüpiter.

29 Aralık’ta Merkür oğlak burcunda retrosuna başlıyor.

Hepsini konuşacağız. Bakalım bu ay için nasıl olasılıklarınız var, yaşamınızda hangi konularda neler olabilir, birlikte bakacağız.

Ayın gündemini bırakıyorum buraya öncelikle. Genel bir takvim olarak inceleyebilirsiniz  ↓↓

Aralık 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 22 Aralık’a kadar yay burcunda. 11.evinizde. 

Sosyal çevreniz içinde iletişimi, etkileşimi yüksek bir döngü bu. Arkadaşlık ilişkileriniz açısından hareketli bir zaman. Arkadaşlarınızla ilgili konular ön planda.

Ekip çalışmaları konusunda verimli bir dönem olacaktır ayrıca. İş arkadaşlarınızla güzel işler, başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Takım olmanın, ekip olmanın keyfini yaşayabilirsiniz. Birbirinize destek vererek güzel şeyler yapabilirsiniz.

İşinizde tüm ekibi ya da bulunduğunuz departmanı ilgilendiren yeni düzenlemeler de olabilir.

Sosyal sorumluluk teması, toplum yararına yapılan şeyler, kampanyalar, bağışlar yine bu evle ilgili. Güneş buradan geçerken bir kampanyaya katılabilirsiniz. Desteğinizi sunabilirsiniz. Gönüllü bir faaliyet içinde yer alabilirsiniz.

Güneş 22 Aralık’ta oğlak burcuna geliyor. 12.evinize geliyor.

Bu süreçte, önemli başlangıçlardan uzak durmanız önemli. 12.ev döngüsünde başlatılan şeylerin devamı gelmeyebiliyor. İstenilen şekilde gelmeyebiliyor. O yüzden büyük atılımlar için bu 1 aylık oğlak sürecinde beklemede kalmanızı öneririm.

Bu evi bir inziva, bir içe dönüş, bir geri çekilme hali gibi düşünebiliriz. Daha çok kendinizle kalmak isteyebilirsiniz Güneş burada iken. Bir şeylerin muhasebesini yapabilirsiniz. Hayatınızda memnun olmadığınız alanları gözden geçirebilirsiniz. Bir içsel iyileşme ve yeniden doğuşa hazırlanma zamanı bu sizin için.


Merkür 7 Aralık’a kadar yay burcunda. 11.evinizde.

11.ev sosyal hayatımızı, ahbaplarımızı, arkadaşlarımızı simgeleyen bir alan. Arkadaşlarınızla, aile dostlarınızla bir araya gelebileceğiniz, daha çok iletişim kurabileceğiniz, sohbetlerden keyif bulacağınız, enerjinizin yükseleceği, renkli bir dönem. Güzel bir iletişim zamanı. Bağ kurma, bağları güçlendirme zamanı.

Merkür 7 Aralık’ta oğlak burcuna geliyor. 12.evinizde olacak oğlakta iken.

Merküryen konularda harekete geçmemeniz, beklemeniz gereken bir dönem diyebiliriz. Nedir Merküryen konular ? İmza gerektiren konular, imzalı işler, kontratlar, sözleşmeler.

Böyle bir konunun doğması halinde koşulları, sözleşme şartlarını daha dikkatli okumak, evrak işlerinde daha temkinli olmak faydanıza olacaktır.

Diğer yandan bir ruhsal şifa, bir dinginlik hali, bir farkındalık anlamına geliyor bu transit sizin için. 12.ev demek duygular demektir. Psikoloji demektir. İç dünyamız, duygu dünyamız demektir. İçeriyi temizlemek, hafifletmek için iyi bir zaman. Buna araç olacak şeyler çıkabilir karşınıza.

29 Aralık’ta burada bir Merkür retrosu başlıyor. Yani oğlak burcunda, 12.evinizde gerçekleşecek.

Duygu durumunuzu, ruh halinizi iyileştirmek, iç dünyanızı güzelleştirmek, ferahlamak, daha iyi hissetmek için içinizde neleri dönüştürmeniz, hafiflemek için neleri artık bırakmanız gerektiğini fark edebileceğiniz bir zaman. Bunu nasıl yapabilirsiniz, evren yolunu da gösterecektir. İhtiyaç duyduğumuz her bilgi, en doğru zamanda gelir hayattan.

Ayrıca yaşam kalitenizi yükseltmek, hayatınızı olduğundan daha iyi hale getirmek için, hangi işleri bitirip geride bırakmanız, yarım kalan hangi konuları tamamlamanız gerektiğini söyleyecek size Merkür, retrosu ile.

Bir şeyleri ele alıp bu kez tamamlayıp çok daha rahat edeceğiniz, bir derleme toplama zamanı olabilir bu hayatınız içinde.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 10 Aralık’a kadar yay burcunda. 11.evinizde.

Sosyal ilişkileriniz içinde mutlu hissedeceğiniz, keyifli şeyler yaşayabilirsiniz. Arkadaşlarınızla hediyeleşmeleriniz olabilir. Kutlamalarınız olabilir. Birlikte yapacağınız güzel şeyler olabilir.

Yay burcu vizyonumuzu büyüten bilgileri, yabancı dilleri, dünya kültürlerini, dansı, seyahatleri simgeliyor. 11.ev ise aynı amaç için bir araya gelen kişileri, grupları.

Bir eğitim ortamına katılabilirsiniz. Örneğin bir dans kursuna, bir yabancı dil kursuna.

Bir seyahatiniz olabilir. Bir grupla tur gezisi örneğin.

Venüs yaydan geçerken, sizi entelektüel anlamda besleyecek bir şeyler de olabilir, böyle şeyler başlayabilir hayatınızda. Renkli bir transit.

Venüs 10 Aralık’ta oğlak burcuna geçiyor. 12.evinize geliyor.

Bir dinlenme, bir mola getirebilir size.

Günlük hayatınızın içinde iletişimler, koşturmalar, hareketlilikler azalabilir ve bu size çok iyi gelebilir. Bu dönemde keyif aldığınız şey, dinginlik ve sessizlik olacaktır.

Dengeye gelmek, kendinize vakit ayırmak, duygusal ihtiyaçlarınızı gözlemlemek, durup yaşam bileşenlerinize bakmak, kendinizi yenilemek için çok güzel bir transit.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


30 Ekim’de Mars retrosu başladı sevgili okuyucularım. Bu retro 12 Ocak 2023 tarihine kadar sürecek. Tamamı ikizler burcunda gerçekleşecek.

Sizler bu retroyu 5.evinizde deneyimliyorsunuz 30 Ekim tarihinden bu yana. Kasım ayında retro etkilerini genel olarak anlamış, nasıl çalıştığını görmüş olabilirsiniz.

Çocuk sahibi olanlar, onlarla ilgili konularda zaman zaman pürüzler yaşayabilirler. İşler yavaş ilerleyebilir, beklemeniz şeyler olabilir zaman zaman.

Sanat ya da spor alanında bazı şeyler bir süre için düzeninde yaşanamayabilir.

İşinizde, kişisel yaşamınızda, hedeflerinizde, yapmak istediklerinizde ilerlemek yerine konuları biraz akışına bırakmak gerekebilir bu retroda.

Mars hareket demektir. Aynı zamanda mücadeleyi, efor sarf etmeyi anlatan bir gezegen. Retrosunda hızla ilerlemek pek mümkün olmayacaktır.

Yaşamınızda yenilemeniz gereken yerleri gösterecektir Mars size. Nerelerde enerji düştü, nerelerde hevesler eksildi, ne neye dönüşmeli ? Neyi bırakmalı, neye devam etmelisiniz, biraz bir şeyleri gözden geçirme zamanı.


Jüpiter ile ilgili önemli bir gelişme var bu ay. 20 Aralık’ta koç burcuna geçiyor.

Retro sürecinde balık burcuna dönmüştü. Şimdi yeniden koç burcuna geliyor.

Bir takvim şeklinde göstereyim Jüpiter dönemlerini :

28 Ekim-24 Kasım 2022 : Balık burcunda retro

24 Kasım-20 Aralık 2022 : Balık burcunda ileri hareket

20 Aralık 2022 : Koç transitinin başlangıcı.

20 Aralık itibariyle yeniden 3.evinize yerleşiyor. Mayıs 2023’e kadar burada olacak.

3.ev bilgiyi paylaşmak demektir. Eğitmenlik yapmak, danışmanlık vermek demektir. Bilgiyi aktaran kişi olmaktır 3.ev. Eğitmenlik yönünde bir mesleğiniz varsa, yeni başlangıçlarınız ya da girişimleriniz olabilir. Bir iş başlangıcı olabilir. Güzel teklifler gelebilir. Kendi işinizi kurabilirsiniz.

Uzmanlık sahibi olduğunuz bir konuda internet, sosyal medya üzerinden bilgilerinizi paylaşabilirsiniz. Dijital platformlarda yer alabilirsiniz.

Bu ev kardeşleri, yakın akrabaları, sık görüştüğünüz kişileri, yakın arkadaşları ve de komşuları sembolize ediyor aynı zamanda. Yakın çevreyi anlatıyor.

Jüpiter koçta iken kardeşlerinizin yaşamında güzel şeyler olabilir. Eğitimlere başlayabilirler. Seyahatleri olabilir. Yurt dışı bağlantılı konularda güzel gelişmeler yaşayabilirler. Finansal konularda şanslı gelişmeler yaşayabilirler. Bunlar Jüpiteryen konulardır.

Yeni komşularınız olabilir. Günlük hayatınıza eklenecek yeni kişiler olabilir.

İletişim ağınızı büyütmeye geliyor Jüpiter.


Aralık 2022 Ay Döngüleri :

8 Aralık : İkizler Burcunda Dolunay  Ay 15° İkizler, Güneş 15° Yay

Mars ile kavuşumu var bu dolunayın. 5.evinizde gerçekleşiyor.

Sanatsal konular, hobilerimiz, ilgi alanlarımız, yaratıcılığa dayalı işler bu evle ilgili.

Sanatsal alanda ürettikleriniz varsa, bunları sosyal medya platformlarında paylaşabilir, hünerlerinizi gösterebilirsiniz. İkizler burcu sosyal medyayla bağlantılı çünkü. İşiniz sanat ise, yeni irtibatlar, yeni iş bağlantıları da doğabilir.

Evinize yakın bir noktada, bir sanatsal etkinliğe, bir kursa katılabilirsiniz ayrıca. İkizler yine yakın çevreyi de simgeliyor.

Çocuklar da 5.evin konusu. Çocuk sahibi iseniz, onlarla ilgili konularda araştırma halinde olduğunuz şeyler varsa, netleşebilirsiniz. Çözeceğiniz, şekil vereceğiniz, seçim yapacağınız konular olabilir.

Mars bu dolunayda tetikleyici rolde. Yapacağınız bir değişim, bir şeye duyduğunuz bir kızgınlık sebebiyle olabilir. Sizi duygusal anlamda zorlayan bir konu, belki bir kızgınlık, bir öfke bu değişime vesile olabilir. Zorlu bir konu bir hayra vesile olabilir.

Efor gerektiren konular doğabilir ve ilgilenmeniz gerekebilir ama sorumluluk almanız halinde söz konusu şey önceki halinden çok daha iyi olabilir.

23 Aralık : Oğlak Burcunda Yeniay : Ay 1° Oğlak, Güneş 1° Oğlak

Yeniaylar başlangıçları simgeler.

12.ev şifadır, iyileşmektir. Fiziksel ya da ruhsal bir sağlık sorununuz varsa ya da bir yakınınızın böyle bir konusu varsa, bir sağlık gündeminiz, bu yönde bir çabanız varsa, bir şifalanma zamanında olduğunuzu düşünebilirsiniz. İhtiyaç duyan herkes şifasını bulsun.

Bir şeyler iyiye gidebilir, çözülebilir, pozitif değişimler olabilir bu yeniay döngüsünde.

İç dünyanızda açılımlar var ayrıca. Ferahlık var. Farkındalık var. Ruhsal alanda özgürleşmeler var. 12.ev yeniayı olması itibariyle, spiritüel konularda başlangıçlar da mümkün.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@anlatburcak


Yılı sağlıkla, keyifle, huzurla tamamlamak nasip olsun. Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!