Oğlak Burcu Aralık 2022

Oğlak Burcu Aralık 2022

Merhabalar sevgili oğlak ve yükselen oğlak okuyucularım !

2022’yi uğurlamaya hazırlanıyoruz. Kolay bir yıl değildi. Ekonomik koşullar hayli yıpratıcı oldu. Daha iyi, daha güzel yıllarımız da olsun inşallah.

Zorluklar içinde dönüşüyoruz, gelişiyoruz, her olan şey olması gerektiği için oluyor. Ama hayatın hediyeleri de olsun tabii ki 🙂 Mutluluklarımız, sevinçlerimiz de olsun. Herkes bolluk bereket içinde olsun.

Aralık ayında yaşamınızda hangi konularda neler olabilir, birlikte bakacağız.

Ayın gündemini bırakıyorum buraya öncelikle. Genel bir takvim olarak inceleyebilirsiniz  ↓↓

Aralık 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 22 Aralık’a kadar yay burcunda. 12.evinizde. Ruhsal alanda.

Yay burcu derin bilgiyi, hayatın mekanizmasına/evrenin yasalarına dair, yaşama dair ufkumuzu büyüten, bizi ehlileştiren bilgiyi simgeler. Tasavvuf, ilimler, felsefe gibi alanlar yay temasıdır.

12.ev ise ruhumuzu, psikolojimizi, iç dünyamızı, kendimizle ve hayatla olan ilişkimizi anlatan ev.

Ruhunuzu besleyecek, büyütecek, farkındalığınızı artıracak bilgiler akacaktır Güneş burada iken hayatınıza. Spiritüel alanlarda yeni deneyimleriniz, eğitimleriniz olabilir. Yay burcu eğitimin de burcu.

Ruhsal anlamda zengin bir dönem !

Bununla birlikte önemli bir uyarım da olacak. Bu döngüde önemli başlangıçlar yapmamanız önemli. 12.ev geçişleri, bekleme ve hazırlanma zamanıdır. Başlatılan işler çoğunlukla istenilen sonuçları vermez çünkü. Kendinizi biraz geri plana almak, dinlenmek, sessizleşmek hayatın bu süreçte sizden istediği şey. Mümkün olan noktalarda seçimleriniz bu yönde olsun derim, naçizane tavsiyem.

Güneş 22 Aralık’ta oğlak burcuna geliyor. 1.evinize geliyor.

Beklettiğiniz konular varsa, harekete geçebilirsiniz. Yeni başlangıçları anlatır 1.evde bir Güneş transiti.

Oğlak burcu işi, kariyeri, iş hayatımızla ilgili konuları, yönetimi, yöneticileri simgeler. Devlet bağlantılı alanlar, resmi konular, yasal işlemler de oğlağın konusudur.

Bu konularda yenilikleriniz, değişimleriniz, atılımlarınız olabilir özellikle.

Özgüvenli, kararlı ve girişken bir tavırla ilerleyeceğiniz, güçlü bir Güneş döngüsünden geçiyor olacaksınız. Önemli konularınız için değerlendirin süreci.


Merkür 7 Aralık’a kadar yay burcunda. 12.evinizde.

Gündelik yaşam içerisinde biraz geri planda olabileceğiniz fakat belki kendi isteğinizle bunu seçebileceğiniz bir döngü.

Ruhsal konularla meşgul olmak, spiritüel konulara eğilmek, spiritel alanlarda bilgilerinizi derinleştirmek için çok güzel bir dönem.

Merkür 7 Aralık’ta oğlak burcuna geliyor. 1.evinizde olacak oğlakta iken.

Resmi bildirimler gelebilir süreçte. Elinize resmi evraklar geçebilir. Yasal süreçleriniz varsa, hızlanabilir. Beklediğiniz neticeler gelebilir.

İşinizde duyuracağınız, tanıtacağınız şeyler olabilir. Görüşmeleriniz, toplantılarınız artabilir. Haberleşmeleriniz artabilir.

Günlük akışınızı da hareketlendirecektir Merkür. Yapılacak işler, gidilecek yerler, iletişimler, dialoglar artıyor.

29 Aralık’ta burada bir Merkür retrosu başlıyor. Yani oğlak burcunda, 1.evinizde gerçekleşecek.

1.evinizde bir Merkür retrosu, büyük bir farkındalık dönemine işaret ediyor her şeyden önce. Hayatınızda, yaşam bileşenleriniz içinde, konu iş olabilir, ilişkiler olabilir, sağlık olabilir, maddi konular olabilir, birçok şey arasındaki sebep sonuç ilişkilerini fark edebileceğiniz, pek çok şeyi düzeltme imkanı bulabileceğiniz bir dönem.

İletişimler içinde kimi zaman yaşadığınız deneyimlerle, kimi zaman gözlemlerle, nerelerde hata yapıyorsunuz, neyi nasıl ifade ederseniz, bu insan ilişkilerinizde daha çok işinize yarar, bunları fark etme, düzeltme zamanı.

Aradığınız bilgiler karşınıza çıkabilir ayrıca Merkür retroda iken. Beklediğiniz haberler gelebilir.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 10 Aralık’a kadar yay burcunda. 12.evinizde.

Ruh haliniz, hisleriniz, duygularınız, maneviyatınız, psikolojiniz bu evle ilgili. Ruhsal anlamda güzel bir Venüs desteği alıyorsunuz.

Yay burcu eğitimi, derinlikli alanları, ilimleri sembolize ediyor. Ruhsal anlamda size büyük bir açılım sağlayacak, hayata bakışınızda dönüşüm yaratacak ilimlerle bir bağ doğabilir aranızda. Yeni alanlar keşfedebilirsiniz. Uzmanlar, eğitmenler tanıyabilirsiniz. Eğitimleriniz ya da eğitim hazırlıklarınız olabilir.

Sinema, dans, yabancı diller, dünya kültürleri yay burcunun anlattığı şeyler. Buralardan bir şeyler yaşamınıza eklenecek ve size iyi gelecektir. Faydalara vesile olacaktır.

Venüs 10 Aralık’ta oğlak burcuna geçiyor. 1.evinize geliyor.

Daha çok eğlenmek, hayattan daha çok keyif almak isteyeceğiniz, güzelliğinize, bakımınıza daha fazla özeneceğiniz, belki giyim kuşam alışverişleri yapacağınız, kendinizi yenilemek isteyeceğiniz bir dönem bu. Venüs geçişleri keyiflidir. Biraz para harcatır ama 🙂

Sanatsal konularla meşgul olabilirsiniz. Yeni bir hobi, yeni bir meşguliyet eklenebilir hayatınıza. Kendinize yeni bir keyif alanı yaratabilirsiniz.

Venüs’ün 1.eve gelişiyle aşk hayatınızda da hareketlenme olabilir 🙂 Yeni tanışmalar, flörtler olabilir.

Hayatınızda zaten biri varsa ya da evli iseniz, ilişkinin içinde bağınızı kuvvetlendirecek paylaşımlarınız olacaktır. Keyfiniz, uyumunuz artacaktır. Sorunlarınız varsa bu süreçte aşmak, anlaşmak, uzlaşmak daha kolay olabilir.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


30 Ekim’de Mars retrosu başladı sevgili okuyucularım. Bu retro 12 Ocak 2023 tarihine kadar sürecek. Tamamı ikizler burcunda gerçekleşecek.

Sizler bu retroyu 6.evinizde deneyimliyorsunuz 30 Ekim tarihinden bu yana. Kasım ayında retro etkilerini genel olarak anlamış, nasıl çalıştığını görmüş, deneyimlemiş olabilirsiniz.

İşiniz, iş arkadaşlarınızla olan uyumunuz, iş ortamınıza dair konular, günlük yapmanız gerekenler, çalışma temponuz ve görevleriniz bu ev ile ilgili.

Mars retroda iken işinizde daha yoğun bir dönem geçirebilirsiniz. Bazı şeyler için daha fazla efor sarf etmeniz gerekebilir.

Bir süre öncesinde yaptığınız işler, yeniden görev tanımınıza eklenebilir. Bir süre için üstleneceğiniz işler olabilir.

Bedensel sağlık, bağışıklık, bedensel enerji demektir ayrıca 6.ev.

Mars da enerjimizle ilgili bir gezegen. Bu retroda ne yapın ? Günlük yaşamınızda enerjinizi ve modunuzu yüksek tutacak şeylere yer vermeye çalışın fırsat buldukça.


Jüpiter ile ilgili önemli bir gelişme var bu ay. 20 Aralık’ta koç burcuna geçiyor.

Retro sürecinde balık burcuna dönmüştü. Şimdi yeniden koç burcuna geliyor.

Bir takvim şeklinde göstereyim Jüpiter dönemlerini :

28 Ekim-24 Kasım 2022 : Balık burcunda retro

24 Kasım-20 Aralık 2022 : Balık burcunda ileri hareket

20 Aralık 2022 : Koç transitinin başlangıcı.

20 Aralık itibariyle yeniden 4.evinize yerleşiyor. Mayıs 2023’e kadar burada olacak.

4.ev yuva, aile, ev, yaşam alanı, eve dair konular, arsa, arazi, tapu, emlak, konut, oturduğunuz yer ile ilişkiniz, aile bireyleri, aile kökleri gibi konu ve kişileri temsil ediyor.

Ev alma hazırlığında olanlar, bu adımı Jüpiter koçta iken atabilirler. Taşınma planınız varsa, aynı şekilde bu değişim için de şanslı bir zaman başlıyor.

Evinizde yenilikler yapabilirsiniz ayrıca. Kullanmadığınız halde tuttuğunuz şeyleri atabilirsiniz. Büyük temizlikler yapabilirsiniz. Yeni eşyalar alabilirsiniz. Tadilatlarınız olabilir.

Aile içi konularda da bir şifalanma olabilir Jüpiter ile. Küslükler sonlanabilir. Aile içi bağlarınızın güçlenebileceği bir zaman.


Aralık 2022 Ay Döngüleri :

8 Aralık : İkizler Burcunda Dolunay  Ay 15° İkizler, Güneş 15° Yay

Mars ile kavuşumu var bu dolunayın. 6.evinizde gerçekleşiyor.

Çalışma hayatınız, işinizle ilgili konular, iş içinde düzeninizle ilgili konular, günlük sorumluluklar ve rutinler, hizmet sunduğunuz, hizmet aldığınız alanlar ve kişiler, astlarınız, çalışanlarınız bu ev kapsamında.

İşinizde günlük düzeniniz değişebilir bu döngüde.

Yöneticilerinizin yeni kararları ile görev alanınız değişebilir. İş yapma şekliniz değişebilir. Çalışma saatleriniz güncellenebilir.

Sağlık da bir 6.ev temasıdır. Bir tedavi sürecinin sonuna gelmiş olabilirsiniz. Bir sorununuz için adım atabilirsiniz. Bir konunun şifalanma zamanı.

Ayrıca evcil hayvanlarınızla ilgili gündemleriniz de olabilir bugünlerde. 6.ev onları da kapsıyor. Onlarla ilgili bir sorunlu gündem varsa, yapmanız gerekenleri yapabileceğiniz, konuyu çözebileceğiniz bir zamandasınız.

23 Aralık : Oğlak Burcunda Yeniay : Ay 1° Oğlak, Güneş 1° Oğlak

Yeniaylar başlangıçları simgeler. Bu yeniay, şanslı bir başlangıç enerjisi taşıyor.

Böyle destekleyici bir etkiyi 1.evden alıyorsunuz.

1.ev de yeniye adım atmak, başlamak, başlatmak, değiştirmek, yenilemek demektir.

İşiniz, ilişkileriniz, dış görünüşünüz, günlük hayatınız, yapmak istedikleriniz, pek çok konuda yeni şeylere başlayabileceğiniz bir zamandasınız. Kuvvetli bir yenilenme etkisi.

Biten şeylerin ardından, şimdi yeniliklerin, yeni insanların, yeni ortamların, değişimlerin, açılımların zamanı gelmiş olabilir.

Ertelemeleri sonlandırın. Ayağa kalkın. Aksiyon alın. Çünkü biz sorumluluk almdıkça hayat hiçbir şey vermiyor.

Özellikle iş konusunda yeni gündemleriniz olabilir. Başlatacağınız şeyler olabilir işinizde.

Resmi konularınız, başvurularınız, devlet bağlantılı işlemleriniz için de şanslı bir yeniay zamanı.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@anlatburcak


Gezegenler oğlak burcundan geçecek. Oğlakta bir yeniay gerçekleşecek. Güzel bir zamandasınız. Yaşamınızda şekil vermek ve düzenlemek istediğiniz konular için eylem halinde olmanızı öneririm.

Gönlünüzce bir ay olsun !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!