Aralık 2022 Astroloji Gündemi ve Burç Yorumları

Aralık 2022 Astroloji Gündemi ve Burç Yorumları

Merhabalar sevgili okuyucularım !

Yılın son ayının takvimini getirdim. Bu yılın da sonuna geldik. Bu ne vakit oldu, Aralık ne çabuk geldi, bilemiyorum ama geldi. Zamanı tutabilen yok.

Ülkemiz için hiç kolay bir yıl olmadı. Her birimizin bireysel yaşamında kendi uğraşları, çabaları var. Ama genel olarak herkesin ana gündemi ekonomiydi. Hayat pahalılığı hepimizi yordu bu yıl.

O yüzden yeni yıl için hepimizin en büyük temennisi, ortak beklentisi ekonomik koşulların iyileşmesi sanırım.

Henüz 2023 yazılarımı yayınlamadım ama buradan bir ufak dokunayım mı konuya 🙂

2023’ün ilk 5 ayında Jüpiter koç burcunda olacak. İkinci yarısında ise boğada göreceğiz Jüpiter’i.

Boğa burcu ekonomiyi, parayı simgeler. Jüpiter’in boğa transiti, ekonomik açıdan pozitif bir görünüm. İyileşme yaratacak değişimler olabilir. İyi olasılıklara işaret eden bir Jüpiter geçişi var elimizde. Hepimiz için hayırlısı olsun. Hiçbir şeyin 1 günde muhteşem bir hal alması mümkün değil ama bir toparlanma başlasın. İyiye doğru bir gidiş olsun inşallah.

2023 yazılarımda yeni yıla detaylıca bakacağız.

Burada Aralık ayını konuşalım şimdi.

Bu vakitlerin çok başka heyecanları var. Her yer yine süsler içinde, ışıklar içinde olacak. İçimizde yeni yılın heyecanı, yeni yılın umudu olacak.

Yeni yıla girmeden evvel bu son ayı, iyi şeyler yaparak değerlendirelim. Hem kendimiz, hem başkaları için iyi olacak şeyler yapalım, üretelim. İyi bir yaşam için sorumluluk alalım.

Şimdi transitleri tarihleri ile birlikte paylaşacağım. Yeniay & dolunay döngülerini göstereceğim.

♣    ♠    ♣        ♣              

Güneş 22 Aralık’a kadar yay burcunda. Yay temaları daha çok yer buluyor hayatımızda bu dönemde.

Başka şehir ve ülkelerle ilgili konular, gidiş gelişler, yurt dışına çıkışlar, seyahatler, uzaklarda yaşayan aile bireylerimizle, dostlarımızla ilgili konular yay temasıdır.

Ayrıca eğitim, ilim, bilim demektir yay. Ufkumuzu, bilincimizi, hayatla ilişkimizi, vizyonumuzu besleyen şeyleri temsil eder. Keşfetmeyi, öğrenmeyi, gelişmeyi temsil eder. O yüzden keşiflerin zamanı bu. Tadını çıkaralım. Ufkumuzu büyütelim. Dolduralım, donatalım kendimizi bilgi ile.

Güneş 22 Aralık’ta oğlak burcuna geçiyor. Oğlak burcunun temsil ettiği konularda gündemlerimiz olacaktır bu kez.

Oğlak burcu hangi konuları sembolize eder ?

İşimiz, çalışma hayatımız, işimizle ilgili konular, görevler, yapılacak işler, sorumluluklar, toplum önünde sahip olduğumuz sıfatlar, otorite bağlantılı konular, yöneticiler ve patronlarla ilgili konular, devlet bağlantılı işler ve işlemler.

Disiplinli ve görev odaklı bir tutumla ilerleyeceğiz bu dönemin enerjisiyle. İş hayatında ya da yaşamının başka bir alanında daha çok üretmek, disiplinle ve istikrarla ilerlemek, kendisine bir düzen yaratmak isteyenler için çok güzel bir zaman. Verimli geçecektir. İstikrarlı bir çabanın elbette karşılıkları, güzel geri dönüşleri olacaktır.

Bir iş yoğunluğunu da anlatır oğlak zamanları. Tevafuk, yıl sonu geldi. Otoriteye yapılacak raporlamalar, yeni yıl planlamaları gibi işlerle yoğunluğumuzun artabileceği bir süreç.


Merkür 7 Aralık’a kadar yay burcunda.

Merkür’ün olduğu yer en çok iletişim kuracağımız konuları gösterir o dönem için.

Merkür yayda iken, yay temalarında dialoglarımız, fikir alışverişlerimiz, haberleşmelerimiz ön planda olur o yüzden. Günlük akışlarımızda yay konuları daha çok yer bulacaktır.

Eğitim, okul, bilgi, ilim, bilim demektir yay. Hocalarla, eğitmenlerle, uzman kişilerle dialoglarımız olur, artar bu dönemde. Okul ve eğitim konuları ön planda olur.

Başka şehirlere, ülkelere gidiş hazırlığında olabiliriz. Bir yakınımızın böyle bir konusu olabilir. Bu seyahat, bu yer değişikliği gerçekleşebilir. Bir başka şehre ya da ülkeye bir aile bireyimiz olabilir. Bu yönde hazırlıklar varsa bir süredir, Merkür burada iken konunun tamamlanması, planlanana gerçekleşmesi yüksek bir ihtimal.

Nasıl değerlendirelim bakış açısıyla da bakıyorum ben hep transitlere. Merkür’ün yay dönemi için şunları söyleyebilirim :

Seyahat etmek, gezmek, yeni yerler keşfetmek, yeni şeyler öğrenmek, başka kültürlerle tanışmak, yabancı kültürlerden beslenmek, yabancı bir dil öğrenmeye başlamak, bildiğimiz dilleri geliştirmemizi sağlayacak başlangıçlar yapmak, vizyonumuzu büyütecek şeyler yapmak, uzaklarla haberleşmek bu dönem için yapabileceğimiz güzel şeyler arasında. Yay burcunun temsil ettiği konulardan beslenelim. Büyütelim ufkumuzu, vizyonumuzu.

7 Aralık’ta oğlak burcuna geçiyor Merkür.

Merkür’ün oğlak transiti ile bir şeyleri düzene koyacağız. Bir şeylerin adını koyacağız. Hedeflerimiz için daha sistemli, daha prensipli hareket etmeye başlayacağız.

Oğlak çalışmayı çok sever. Bir karınca gibi çalışma zamanı. Daha çok ve daha sistemli üretme zamanı.

Merkür ile yeni fikirler de geliyor. Yeniliklere gidiyoruz yaşam bileşenlerimizde.

Hayatımıza bir çekidüzen verelim, ne yaptığımızı bilelim, zamanı iyi kullanalım, rutinlerimiz olsun, bir düzenimiz olsun diyorsak, işte o yeni düzeni oluşturma dönemi bu.

Bir haberim daha var :

29 Aralık’ta retrosu başlıyor Merkür’ün. Yılı kapatırken bir Merkür retrosuna giriyoruz. İnşallah vakti gelince detaylıca konuşacağız.


Venüs 10 Aralık’a kadar yay burcunda.

Jüpiter’den sonra gökyüzünün ikinci iyicil gezegenidir Venüs. Şans, kolaylık, iyilik, güzellik, uyum, sevgi, birlik, keyif, kutlama, eğlence demektir.

Venüs’ün geçtiği burcun konularında güzel gelişmeler yaşarız. Mutlu olacağımız, sevineceğimiz şeyler olur. Keyif alacağımız şeyler yaşarız.

Fırsatlarımız, şanslarımız olur. Bir şeyler düşündüğümüzden daha kolay ilerler.

Bu dönemin şansı yay temalarından geliyor. Hadi bir kez daha yazayım onları.

Eğitimler, kurslar, hocalar, uzman kişiler, hocalarla iletişimler, eğitim başarıları, uzaklar, geziler, keşifler, seyahatler, yurt dışı bağlantılı olan konular, vize/pasaport konuları, gümrük, ithalat ihracat konuları, uzak bir şehide ya da ülkede yaşayan sevdiklerimizle ilgili konular. İşte buralarda Venüsyen bir dönem başlıyor 🙂 !

Venüs 10 Aralık’ta oğlak burcuna geçiyor.

Hedef koymak, yolu planlamak, kendimize bir rota oluşturmak, üretmek, düzenli hareket etmek, yapılacakları gerçekleştirmek Venüs ile hem daha kolay, hem daha keyifli olacaktır.

Yetki ve ünvan sahibi kişilerden, devlet birimleri ile bağlantılı konulardan yana şanslarımız var ayrıca.


Mars retrosu devam ediyor. 12 Ocak 2023’e kadar sürecek olan bir Mars retrosundayız.

Öfkenin yönetilemediği durumlar, agresyonlar, motivasyon kaybı, enerji düşüklüğü, isteksizlik, mola verme ihtiyacı, girişimler için beklememizi gerektiren durumlar, yavaş ilerleyen durumlar olabilir.

Biraz sabır isteyen bir retro.

Bununla birlikte başladığımız ama yarım bıraktığımız, ertelediğimiz konular için değerlendirebileceğimiz, yaşam bileşenlerimizi derleyip toparlayabileceğimiz bir zaman.

Hem genel olasılıkları anlattım, uyarılarımı paylaştım. Hem de burçlar üzerinden nasıl ihtimaller var, etraflıca aktardım. Mars retrosu yazım burada ↓ Bu linki tıklayabilirsiniz ↓

Mars Retrosu İkizler Burcunda 30 Ekim 2022-12 Ocak 2023


Jüpiter 20 Aralık’ta yeniden koç burcuna geçiyor !!

Retrosunda bir süre için balığa dönmüştü.

Şimdi Mayıs 2023’e kadar gümbür gümbür bir koç transiti var elimizde. Büyük bir transit bu. İnşallah ayrı bir yazı ile anlatacağım.


Aralık 2022 Ay Döngüleri

8 Aralık : İkizler Burcunda Dolunay  Ay 15° İkizler, Güneş 15° Yay

23 Aralık : Oğlak Burcunda Yeniay : Ay 1° Oğlak, Güneş 1° Oğlak


Aşağıda Aralık ayı burç yorumlarınız da yer alıyor. İstediğiniz burcun linkini tıklayabilirsiniz.

Doğru biçimde faydalanmak için yükselen burcunuzu okuyunuz.

Koç Burcu Aralık 2022, Boğa Burcu Aralık 2022, İkizler Burcu Aralık 2022,

Yengeç Burcu Aralık 2022, Aslan Burcu Aralık 2022, Başak Burcu Aralık 2022,

Terazi Burcu Aralık 2022, Akrep Burcu Aralık 2022, Yay Burcu Aralık 2022,

Oğlak Burcu Aralık 2022, Kova Burcu Aralık 2022, Balık Burcu Aralık 2022

2022’yi iyi bir kapanışla tamamlayalım inşallah. Güzel hatırlayacağımız bir ay olsun.

Sevgiler, esenlikler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!