5-11 Aralık 2022 Astroloji Gündemi

5-11 Aralık 2022 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Bir dolunay haftasına geldi yine sıra. 8 Aralık günü ikizler burcunda gerçekleşecek olan bir dolunay var. Retro Mars ile kavuşumu dikkat çekiyor. Retro Mars temaları vurgulanıyor dolunay ile.

Epey detaylı anlattım. Dolunay yazım burada, bu linki tıklayabilirsiniz ↓

8 Aralık 2022 İkizler Burcunda Dolunay

Başka neler oluyor bu hafta ? Merkür’ün ve Venüs’ün yeni transiti başlıyor. Oğlak burcuna geçiyorlar.

Merkür 7 Aralık günü 01:08’de, Venüs 10 Aralık günü 06:54’te yapıyor geçişini.

Gün gün bakmaya başlayacağız şimdi tüm haftaya detaylıca. Önce gezegenler arası açıları görelim.


5-11 Aralık haftasının gezegen açıları :

6 Aralık : Merkür Jüpiter karesi : Merkür 28° Yayda, Jüpiter 28° Balıkta

Sözlerimizde, davranışlarımızda, halimizde, tavrımızda abartılardan, kibirden, böbürlenme halinden kaçınalım.

Ayrıca fikir çatışmaları, fanatik düşünceler, inançlarda ısrarcılık, farklı görüşlere kapalı olma hali gibi durumlara da işaret eden bir kare açı bu.

Görüşlere saygılı olalım. Hepimizin aynı şeyi düşünmesi, aynı şeye inanması mümkün değil. Zaten böyle olmasın. İnsanı geliştirecek olan çeşitliliktir. Farklı perspektiflerdir. Çeşitlilik bir zenginliktir.

8 Aralık : Güneş Mars karşıtlığı : Güneş 16° Yayda, Mars 16° İkizlerde

Dolunaya eşlik eden en temel açı bu. Dolunay ile doğrudan temas içinde.

Harekete geçemediğimiz, hırslanamadığımız, sorumluluk alamadığımız, planlarımızı bir türlü uygulayamadığımız konularda bir şeyler tetikleyebilir bizi. Kızdırabilir.

Ama bu kızgınlık, harekete geçmemize vesile olabilir. Ayağa kalkmamızı, kendimize kendimizi hatırlatmamızı, gücümüzü toplayıp hedeflerimize fokuslanmamızı sağlayabilir. Tetikleyici bir etki.

9 Aralık : Venüs Jüpiter karesi : Venüs 29° Yayda, Jüpiter 29° Balıkta

Keyiflerde, harcamalarda, keyfi tüketimlerde, giyim ve kozmetik alışverişlerinde, yeme içme konularında biraz ölçüden taşabileceğimizi söylüyor bu Jüpiter karesi. Buna dikkat diyeyim.


Her bir gün için detaylar şöyle :

5 Aralık Pazartesi

Pazartesi Ay bugün boğa burcunda ilerliyor sevgili okuyucularım. Parasal konular önde. Boğa burcu maddi konularla ilgilidir.

İşimizde bereketli bir gün yaşayabiliriz. Bir para girişi olabilir hesabımıza.

Bugün ayrıca kendimize vakit ayırmak, keyif yapmak, sevdiğimiz şeyleri pişirmek, alışveriş yapmak isteyebiliriz. Ay boğada demek, keyif zamanı demektir çünkü 🙂


6 Aralık Salı

Ay 23:48’e kadar boğa burcunda. Gün boyunca uyumlu açıları olacak bugün. Peş peşe oldukça güzel açılarını göreceğiz.

Sabah saatlerinde bir Ay Neptün altmışlığı var. Bir yardımlaşma, yaptığımız işlerde bir kolaylık, huzurumuzu artıracak güzel bir şey, iyi hissettirecek bir jest, bir destek olabilir. Hem kendi içimizde, hem ilişkiler içinde iyiyiz bu sabah.

Öğle saatlerinde Ay Pluto üçgeni geliyor. Sağlam bir toprak üçgeni. Parasal konularda güzel gelişmelere işaret ediyor. Güzel bir kazanç, bir müşteri bağlantısı, iyi bir alışveriş olabilir. Bereketli bir vakit.

Akşam saatlerinde Ay bu kez Jüpiter ile uyumlu açıda. Güzel bir gelişme olabilir. İyi hissedeceğimiz ortamlarda yer alabiliriz. Çok güzel iletişimlerimiz olabilir. Aradığımız bir şeyi bulabiliriz. Örneğin bir ürün, örneğin bir bilgi. Bir konumuz çözülebilir. Jüpiteryen, güzel bir akşam.

Ay 22:01-23:48 arasında boşlukta. Boğada iken alacağı tüm açıları almış durumda. Başka bir açısı yok. 23:48’de ikizler burcuna geçiyor.


7 Aralık Çarşamba

Ay ikizler burcunda ilerliyor. Dialog, irtibat, haberleşme, görüşme, toplantı, bildirim, mail, mesaj anlamına geliyor bu transit bizim için. Yüksek bir iletişim trafiği var. En azından diğer günlere nazaran daha fazla dialog içinde olabiliriz.

Akşam saatlerinde Ay Kiron uyumunu görüyoruz. Bir altmışlık açı var. Şifalanacak, iyileşecek, düzelecek, daha iyi olacak, daha iyi bir halin başlangıcı olacak bir şey olabilir. Bir konunun değişimi ve çözümü için yapmaya başlayacağımız bir şey olabilir. İrili ufaklı her şeyi düşünebilirsiniz.

Merkür oğlak burcuna geçiyor bugün ayrıca.


8 Aralık Perşembe

Ay günün tamamında ikizler burcunda olacak. Dolunay günündeyiz. İkizler burcunun 16 derecesinde bir dolunay meydana geliyor bu sabah 07:08’de.

Dolunay yazımı buraya da ekliyorum ↓ Linki tıklayabilirsiniz ↓

8 Aralık 2022 İkizler Burcunda Yeniay

Gündüz saatlerinde Ay Satürn üçgeni ile şekil vereceğimiz, çerçevesini belirleyeceğimiz, düzene koyacağımız bir şey olabilir.

Akşam saatlerinde Ay Neptün karesini görüyoruz. Duygusal gelgitler var gibi. Zaten bir dolunay atmosferindeyiz, böyle olması çok normal. Aklın söylediğinden uzaklaşmamaya çalışalım. Boş yere karamsarlık yapıp üzmeyelim kendimizi. Neptün’ün uyumsuz açılarında sağlıklı ve mantıklı düşünemiyoruz çünkü. Kendimizi kendi elimizle aşağı çekiyoruz. Bunu yapmayalım.


9 Aralık Cuma

Ay bugün 10:48’e kadar ikizler burcunda. Venüs Jüpiter karesinin kesinleştiği gündeyiz. Sabah saatlerinde Ay, bu kareyi çalıştırıyor. Venüs ile karşıt, Neptün ile kare açı yapıyor. Dialoglar içinde birbirimizin keyfini kaçırmayalım 🙂

Ay 09:13-10:48 arasında boşlukta. İkizler burcunda iken başka bir açı almayacak. 10:48’de yengeç burcuna geçiyor.

Gündüz saatlerinde Ay ve Merkür karşıt (uyumsuz) açıda. Aklımıza bir fikir gelirse hızlıca uygulamayalım. Merkür’ün uyumsuz açılarında iyi fikirler bulamayabiliyoruz çünkü. Doğru analizler, doğru değerlendirmeler yapamıyoruz. İletişimler için de destekleyici diyemeyeceğim bir akşam.


10 Aralık Cumartesi

Ay günün tamamında yengeç burcunda bugün. Gündüz saatlerinde kuzey Ay düğümü ile altmışlık (uyumlu) açıda. Kadersel bir yönlenme var burada. Doğru yolu bulma, iyi bir fikir bulma, ne yapmamız gerektiğini fark etme, doğru seçeneği seçme. Bir ilerleme. Güzel bir yenilik. Tam böyle tarif edebilirim.

Akşam saatlerinde de uyumlu bir açısı var Ay’ın. Ay Uranüs altmışlığı var.

Değişim anlamına geliyor bu bizler için. Bir durumu daha iyi hale getirmemizi sağlayacak güzel bir şey yapabiliriz. Daha önce yapmadığımız, deneyimlemediğimiz bir şeyi deneyimleyebiliriz. Seveceğimiz, keyif alacağımız bir şey olabilir bu. Renkli bir akşam.


11 Aralık Pazar

Ay günün büyük çoğunluğunda, 23:08’e kadar yengeç burcunda. Sabah saatlerinde uyumlu bir açısı var. Ay Neptün üçgeni var.

Huzur, sakinlik, iyilik, yardımlaşma, sevgi, uyum demektir bu açı. Ay evi ve aileyi anlatan yengeç burcunda. Aile içinde keyifli bir sabah.

Evde olmanın, kendimize vakit ayırmanın keyfini yaşayabileceğimiz bir sabah.

Gündüz saatlerinde Ay ve Pluto karşı karşıya. Evimizi temizlemek için güzel bir zaman.

Kırılmış, bozulmuş şeyleri evden çıkarmak günün karı olacaktır.

Sadece fiziksel bir temizlik olmaz bu. Enerji alanımız da temizlenmiş olur.

Akşam saatlerinde Ay Jüpiter üçgeni geliyor. Şansın vakti. Güzel şeyler olabilir. Yapmak istediğimiz her şey için değerlendirebiliriz. 21:49-23:08 arasında Ay boşlukta. 23:08’de aslan burcuna geçiyor.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Aralık ayı astroloji gündemi ve burç yorumlarınız da aşağıdaki linklerde yer alıyor ↓

Aralık 2022 Astroloji Gündemi ve Burç Yorumları

Koç Burcu Aralık 2022, Boğa Burcu Aralık 2022, İkizler Burcu Aralık 2022,

Yengeç Burcu Aralık 2022, Aslan Burcu Aralık 2022, Başak Burcu Aralık 2022,

Terazi Burcu Aralık 2022, Akrep Burcu Aralık 2022, Yay Burcu Aralık 2022,

Oğlak Burcu Aralık 2022, Kova Burcu Aralık 2022, Balık Burcu Aralık 2022

Güncele dair yazılarım ↓↓

Merkür Yay Burcunda 17 Kasım-7 Aralık 2022

Venüs Yay Burcunda 16 Kasım-10 Aralık 2022

Güneş Yay Burcunda 22 Kasım-22 Aralık 2022

Mars Retrosu İkizler Burcunda  30 Ekim 2022-12 Ocak 2023

Jüpiter Yeniden Balık Burcunda 28 Ekim-20 Aralık 2022

İyi haftalar herkese !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!