8 Aralık 2022 İkizler Burcunda Dolunay

8 Aralık 2022 İkizler Burcunda Dolunay

8 Aralık Perşembe günü 07:08’de ikizler burcunda bir dolunay gerçekleşiyor sevgili okuyucularım.

Ay’ın evreleri içerisinde 15 gün arayla bir yeniay, bir dolunay yaşıyoruz. Bu kez sırada bir dolunay var.

İkizler burcunun 16 derecesinde gerçekleşecek. En dikkat çeken tarafı Mars ile kavuşumda meydana gelecek olması. Yani Marsiyen bir dolunay olması.

Ek olarak dikkate almamız gereken bir retro faktörü var. Mars güncelde retro konumda.

30 Ekim’de başlamıştı Mars retrosu. 12 Ocak’a dek sürecek.

Biliyorsunuz, olumlu uyumlu gezegen açıları olduğunda, güzel bir yeniay doğduğunda, güçlü bir dolunay olduğunda, mutlaka değerlendirelim diyorum. Hayat bir fırsat veriyorsa, kullanalım diyorum.

Bu dolunayın da değerlendirebileceğimiz pek çok tarafı var. Özellikle retro Mars’ın işaret ettiği fırsat alanları var.

Ama yine retro Mars’tan kaynaklı, dikkat etmemiz gereken şeyler de var. Yönetmemiz gereken bir dolunay bu.

Retro Mars etkisi olduğu için Mars’ın gölgesinin açığa çıkma ihtimali var.

Ne demek gölgesi ? Göreceli olarak olumsuz, zorlayıcı diyebileceğimiz tarafları.

Her bir gezegenin parlak (iyicil) ve karanlık (kötücül) tarafları var.

Bir gezegenin uyumsuz açılarında ve retrolarında gölge yönleri açığa çıkıyor.

Mars eylem demektir. Enerji, hareket, adım, atılım, girişim, güç, kuvvet demektir. Başlamak, başlatmak, devreye girmek, yola çıkmak, aksiyon almak demektir. Dinamizmi, eforu, çabayı, hareketi, hareketliliği temsil eder.

Ama gölgesinde ne var ? Kontrol dışı hareketler var.

Doğru yere kanalize edilemeyen, akıldan ve akılcı seçimlerden uzaklaştıran, etrafına zarar verebilen, kontrolsüz bir enerji var.

O yüzden bu dolunayda öfkelere kapılmamak, tartışmacı, kavgacı hallerden uzak durmak, bizi duygularımızın ve anlık sinirlerin yönetmesine izin vermemek önemli.

Bu bir ikizler dolunayı. İkizler burcu iletişim gezegenidir. O yüzden iş hayatımızda, sosyal hayatımızda dialoglar içinde yaptığımıza, söylediğimize dikkat edelim.

İkizler burcu özellikle kardeşleri, akrabaları, komşuları, yakın arkadaş çevremizi, gündelik yaşamımızda iletişim halinde olduğumuz kişileri temsil eder. Bilhassa buralara dikkat.

Birbirimizi doğru anlayalım. Bunun için de dinleyelim. Tartışmak için değil, anlaşmak için dialog kuralım.

Küçük şeyleri büyütmeyelim. Çözülebilecek konular için uzlaşmacı bir tutumda olalım ve çözüm için neler yapabileceğimize odaklanalım.

Bunlar mümkün değilse, karşımızda konuşarak anlaşabileceğimiz biri yoksa, naçizane tavsiyem uzaklaşmak daha iyi olabilir. Dialoga girmemek daha iyi olabilir.

Çünkü bu retro Mars kontrolden çıkmaya müsait bir enerjiyi anlatıyor, dediğim gibi.

Trafik de bir ikizler temasıdır. Trafikte dikkatli olalım. Eğitim, kurs ortamlarında münakaşalara girmemeye çalışalım.

Dolunaylarda duyguları daha yoğun, daha güçlü şekilde yaşarız. Duygulara kapılmak daha kolay hale gelir. Burada bir Mars faktörü de var.

O yüzden dikkat, kontrol, nezaket ve sağduyu bu dolunayın anahtarları. Bunlar her zaman lazım bize. Ama bugünlerde daha çok lazım.

Peki sadece dikkatli olmamız gereken şeyler mi var ? Hayır. Elbette öyle değil. Her olan şey hayrımıza ve her şeyin hediyeleri var.

Bu dolunayın hediyeleri ne olabilir ?

Mars retrosu esasen bize, bir süredir harekete geçemediğimiz, erteleyip durduğumuz, hedeflediğimiz ama sorumluluğunu almadığımız yerleri gösteriyor.

Uyarıyı alıp gerekenleri yapalım.

Daha iyi olabilecekken, mevcut haline razı olduğumuz, aslında gerek yokken yetindiğimiz, kendimizi kısıtladığımız çok şey var.

Bu dolunay zinciri kırmak, kendini tekrar eden döngüleri sonlandırmak, ‘Aklımı başıma topladım’ diyeceğimiz şekilde güzelce bir silkelenmek, enerjimizi toparlayıp hedeflerimize kanalize etmek için bir değişim noktası olsun bize.

Satürn’ün dolunaya uyumlu açısı, bu sorumlulukları alırken çok da zorlanmayacağımızı söylüyor. ‘Bu kez vakti geldi. Artık yol açık’ diyor. Şekil vereceğimiz, çerçevesini belirleyeceğimiz, bir düzene oturtacağımız pek çok şey olabilir. Şimdiye dek yapamadıklarımızı yapmak için enerjimizi toplayalım ve sistemli olalım.

Şimdi dolunayın burçlar bazında neler getirebileceğine geçeceğim.

Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim öncesinde.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Yükselen burcunuza öncelik veriniz !

Koçlar ve Yükselen Koçlar :

3.evinizde Marsiyen bir dolunay gerçekleşiyor. 3.ev ve ikizler temalarında ertelediğiniz, yapmadığınız, belki yeterince yapmadığınız şeyleri hatırlatmaya geliyor dolunay size.

İkizler burcu eğitim, bilgi, yazmak, yayınlamak, website, sosyal medya, blog, içerik, içerik üretmek, eğitmenlik, danışmanlık demektir.

Böyle bir alanda iseniz, bu yönde işleriniz varsa işinizi büyütmek ve iyi tutmak için şimdiye dek gereken çabayı gösterdiniz mi ? Yeterince ürettiniz mi ? Daha fazlası olabilir miydi ?

Neler zenginleştirilebilir ? Daha dolu dolu, daha faydalı neler koyabilirsiniz ortaya ? Bunlara bakmak ve değişime gitmek için güzel bir hareket noktasındasınız.

Uyarım da olacak her bir burç için. İletişimlerde nezaketi korumak, kontrollü olmak bu dolunayda önemli. Özellikle kardeşlerinizle, ahbaplarınızla, komşularınızla dialoglarınızda hoşgörüyü elden bırakmamak, anlaşma niyetinde olmak negatif ihtimalleri uzaklaştırır.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

2.evinizde retro Mars ile kavuşum halinde gerçekleşecek bir dolunay.

Burası para evidir. Para evinde bir dolunay yaşadığımızda neler olabiliyor ? Bir masraf çıkabiliyor. Yapılması gereken bir ödeme gündeme gelebiliyor. Plansız bir harcama doğabiliyor.

Burada ek olarak Mars faktörü var. Belki biraz keyfinizi kaçırabilecek bir para çıkışı olabilir bu dolunayda. ‘Bu da hayrımadır, bunda da bir hayır vardır’ deyin, çok da üzülmeyin. Retrolarda karmik borçlarımızı ödeyebiliyoruz. Belki geçmişinizden bir karmaya karşılık geliyordur bu şey.

Bir hedefiniz, yapmaya çalıştığınız bir şey için, satın almanız gereken bir şey de olabilir. Özellikle bir süredir erteliyorsanız, bu dolunayda yapabilirsiniz bu alışverişi.


İkizler ve Yükselen İkizler : 

Ev sahibi olarak kameralar sizde 🙂 Bir müddettir Mars’ı ağırlıyorsunuz. 1.evinizde. Şimdi burada bir dolunay olacak. Bazı konuları vurgulamak için geliyor.

Hayatınızın hangi alanlarında aslında daha verimliydiniz ? Daha çok üretiyordunuz ? Önceden daha düzenli yaptığınız, son zamanlarda istikrar göstermekte zorlandığınız, ara verdiğiniz neler var ?

O şeyleri yapmaya devam etseniz, yeniden hareketlenseniz, aslında biliyorsunuz ki her şey daha iyi olacak. O şeyler size iyi gelecek. Vaktiyle faydası oldu, yine olacak. Biliyorsunuz.

Ama belki bir süredir disiplin konusunda zorlanıyorsunuz. Belki bir isteksizlik hali oldu. Belki enerjiniz düşüktü. ‘Şimdi yeniden başla’ diyor dolunay. ‘Canlan. Ayağa kalk.’ diyor.

Mars sporla ilgili bir gezegendir. Spora ara verdiyseniz ve bu sebeple bedensel anlamda güçsüz ve halsiz hissediyorsanız, yeniden başlamak istiyorsanız tam zamanı !

Bunun dışında hayatınızın her alanında ertelediğiniz, beklettiğiniz, yavaşlattığınız konuları ele alabileceğiniz günlerdesiniz.

Uyarım da olsun. Mars ile enerjimiz yükseliyor. Bu size acelecilikler, telaşlar getirebilir. Birden hızlı gitmeye gerek yok. Geminin motorlarını yeniden açın, yeter 🙂

Günlük hayatın içinde aceleci, hızlı hareket etmeyin. Gittiğiniz yere vakitlice gidin. Dialoglarda da nezaketinizi, adabınızı, üslubunuzu korumak kazandırır.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

12.evinizde bir dolunay. Mars efor gerektiren bir gündeme işaret ediyor. Mars’ın retroda olması, ‘konu geçmişten gelen bir şey olabilir’ diyor.

Bu zamanda kadar ertelediğiniz bir sağlık konusu, belki bir muayene, belki yapmanız gereken bir tahlil, belki uygulamanız gereken bir perhiz, belki bir fizik tedavi, belki sporla çözebileceğiniz fiziksel bir konu dolunay ile gündeminiz olabilir. Konu için bir şey yapmanız gerekebilir.

Bir terapi, psikolojik bir konu, bir danışmanlık ya da ruhsal anlamda sizi besleyen bir uzmanlık alanı, bir spiritüel alan, bir yol, bir öğreti konusu da olabilir gündeminizde. Ara verdiğiniz şeyler varsa yeniden başlayabilirsiniz.


Aslan ve Yükselen Aslan :

11.evinizde, Marsiyen bir dolunay.

Sosyal hayatınızı, arkadaş çevrenizi, işinizde, kişisel yaşamınızda içinde bulunduğunuz grupları temsil ediyor bu ev.

İş hayatınızda ekip içinde geçmişi olan, vaktiyle tam olarak şekil verilememiş, çözülememiş konular yeniden önünüze gelebilir.

Ekip içi iş bölümünde daha detaylı düzenlemeniz gereken şeyler, paylaşmanız gereken işler olabilir. Bazı kişiler daha fazla yük üstleniyorsa, duruma itiraz edebilirler. Biraz agresyonlu bir dolunay. Mantıkla ve hakkaniyetle durumu dengelemek gerekecektir.

İş dışında da arkadaşlarınızla iletişimlerinizde genel olarak biraz daha sakin, daha anlayışlı bir tavırda olmanız iyi olabilir.

Bir takım çalışması, grup olarak yapacağınız bir çalışma, bir dernek, bir vakıf, bir gönüllü faaliyet konusu varsa hayatınızda, bir süredir ertelenmiş şeyler için harekete geçebileceğiniz günlerdesiniz.


Başak ve Yükselen Başak : 

10.evinizde bir dolunay. Bu ev işimizi, görevlerimizi, yetki alanlarımızı ve sorumlusu olduğumuz konuları temsil ediyor.

İş hayatınızda beklemede kalmış projeler için, planlanmış ama yapılamamış şeyler için aksiyon alabilirsiniz. Böyle gündemleriniz olabilir.

Hayatınızda bir yasal süreç, bir hak arayışı, devlet birimlerine bir başvuru, bir resmi işlem konusu varsa, yeni gelişmeler olabilir. Böyle bir konuyla meşgul olabileceğiniz günlerdesiniz.

İşini, şirketini kurma hazırlığında olanlar yasal gerekliliklerle meşgul olabilirler. Yapılması gereken işlemler, beyanlar, evrak teslimleri olabilir gündeminizde.


Terazi ve Yükselen Terazi : 

9.evinizde bir dolunay. Retro Mars ile kavuşumda.

Bu Mars geçmişi olan, beklemede kalmış, planlanmış ama hayata geçememiş konuların gerçekleşebileceğini söylüyor. 9.ev temalarında bir hareketliliğiniz olacaktır.

Uzağınızda, başka bir şehirde, başka bir ülkede yaşayan sevdiklerinizle, arkadaşlarınızla yapmayı planladığınız bir şeyi yapabilirsiniz. Bir araya gelebilirsiniz. Gidiş gelişler olabilir. Haberleşmeler olabilir.

Öğrenci ya da akademisyen olanlar, akademik hayatın içinde olanlar için hareketli bir zaman. Vaktiyle yapılmamış bir çalışma için hızlanmak gerekebilir. Bir şeyi hızlıca tamamlamak, teslim etmek gerekebilir.

Efor demektir Mars. Dolunay koşturmalı bir gündem getirebilir size.

Bir uyarım da olsun. Hocalarınızla iletişimlerinizde kendinizi özenle ve doğu bir üslupla ifade etmeniz, bu dolunayda daha önemli hale geliyor. Kelime seçimlerine dikkat.


Akrep ve Yükselen Akrep :

8.evinizde, Marsiyen bir dolunay. Retro bir Mars var elimizde.

Bu ev parasal konularla ilgilidir. Ama daha çok para çıkışlarını, ödemeleri, kredi konularını, kredi kartlarını, alacak verecek konularını simgeler.

Bir ödeme konusu zorlayabilir sizi dolunaya yaklaşırken. Alışverişlerde mümkün olduğunca ölçüyü korumanızı öneririm. Acelesi olmayan bazı şeyleri belki ertelemeniz bu dolunayda iyi olur.

Tahsil etmeye çalıştığınız bir alacağınız, vaktiyle verdiğiniz bir borç konusu varsa, paranızın iade edilmesini istiyorsanız bunu kavga etmeden, çatışmadan, düzgün bir üslupla yapmanızı öneririm. Kontrolsüz bir enerji var. Ne kimseyi kırın, ne öfkelenin.

Geçmişten gelen yasal bir para konusu, kazanılmış bir hak varsa, bu da elinize geçebilir. Maaşının, bursunun bağlanmasını bekleyenler için böyle bir başlangıç olasılığı da var.


Yay ve Yükselen Yay : 

7.evinizde bir dolunay. Retro Mars geçmişten bir konuyu gündeminize taşıyabilir bir kez daha.

7.ev üzerinden etki aldığınız için ilişkiler hareketleniyor.

Bu ev yakın ilişkileri, birbirimize eşlik ettiğimiz kişilerle olan bağımızı temsil ediyor. Bu bir evlilik, bir ikili ilişki, bir yol arkadaşlığı olabilir. Bir iş ortaklığı olabilir. Bir hoca-öğrenci bağlantısı olabilir. Bir koçluk, bir danışmanlık, bir iş birliği olabilir. Herhangi bir konuda birlikte yol aldığımız kişiler, ilişkiler bu evle ilgilidir.

İlişkiler içinde daha önce de gündeminiz olmuş, sorun yaratmış, tam olarak çözülememiş bir şeyler varsa, şimdi benzer şekillerde yeniden önünüze gelebilir. ‘Bu böyle olmaz’ deyip bir sınır koyacağınız şeyler olabilir.

Bir tartışma, bir agresyon olasılığı var. Bu anlamda iyi olmayı, huzurunuzu korumayı seçin. Anlaşmanın, uzlaşmanın bir yolu var mı, neler yapılabilir buraya odaklanmak daha iyi olabilir.

Bunun haricinde bu ilişkiler, bağlantılar içinde bir süredir planlamakta olduğunuz, birlikte yapmaya niyet ettiğiniz şeyler varsa (iş, hobi, seyahat, spor, vb) bunun için aksiyon alabilirsiniz. Planlar hayata geçebilir.

Sporda koçluk aldığınız biri olduysa, şimdi yeniden birlikte çalışmaya başlayabilirsiniz.

Daha önce öğrencisi olduğunuz bir uzmanla, bir hocayla tekrar bir araya gelebilirsiniz.

Danışmanlık aldığınız birinden yeniden danışmanlık alabilirsiniz.

Ticari faaliyetler ve iş birlikleri anlamında da iletişimler hareketleniyor.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

6.evinizde bir dolunay. Mars ile kavuşumda. Mars güncelde retroda. O yüzden gölge yönleri yansıyabilir biraz olasılıklara.

6.ev temalarında bir efor, uğraş gerektiren bir iş, sizi biraz yoracak, meşgul edecek koşturmalı bir görev bugünlerde gündeminiz olabilir. Biraz da kızdırabilir belki.

Nedir 6.evin temaları ?

İşiniz, iş ortamınız, çalışma düzeniniz, iş arkadaşlarınızla iletişimleriniz, iş bölümünde üstlendiğiniz sorumluluklar, görev tanımınız, üretimleriniz, çalışmalarınız ve günlük düzeniniz.

Bir görevi, yapılması gereken bir şeyi siz üstlenebilirsiniz ya da sizden istenebilir. Biraz yorabilir sizi. Bir şeyi yeniden düzenlemeniz gerekebilir. Düzeltilmesi gereken, yeniden yapılması gereken bir şey olabilir.

İş arkadaşlarınızla iletişimlerde daha ılımlı, daha yumuşak bir enerjide olmanız da iyi olur bu dolunay etkisinde.

Bir süre için, birkaç için günlük düzeniniz değişebilir ayrıca. Geçici bazı aksaklıklar olabilir. Günlük akışlarınız düzeninizin dışında olabilir. Strese kapılmadan yapılması gerekenleri yapmaya çalışın. Belki işe ara vermenize neden olacak bir üşütme, ufak bir soğuk algınlığı, bir istirahat ihtiyacı da doğabilir. Bu da retro Mars sebebiyle olasılıklarınız arasında. Mars bağışıklığımız demektir. Retrolarında bağışıklığımız güç kaybedebiliyor.


Kova veYükselen Kova :

5.evinizde retro Mars’lı bir dolunay. 5.ev temalarında konularınız hızlanabilir. Bir süredir yapılamamış şeyler yapılabilir. Yavaşlamış konular hızlanabilir, yeniden başlayabilir. Bununla birlikte bir agresyon ihtimali de var. Bir çabaya, bir uğraşa, yoluna koymanız gereken bir şeye de işaret ediyor olabilir dolunay.

Olasılıkları görebilmek için 5.ev konularına bakalım. Bu ev neleri anlatır ? Nasıl temaları var ?

Çocuklar 5.evin konusudur. Ailenin, evin küçükleri, çocukları, gençleri 5.evle ilgilidir.

Onlarla ilgili bir gündemle meşgul olmanız gerekebilir. Onlar için yapacağınız bir şey olabilir. Biraz yorucu bir şey olabilir bu. Biraz da kızdırabilecek bir konu olabilir. Bir koşturma, bir hareketlilik var gibi.

Çocuklarınızın bir süredir yapamadığı başlangıçlar, ertelenmiş ya da aksamış konular gerçekleşebilir. Hedeflerinde ilerleyebilirler.

Sanat ve spor da 5.ev konularıdır. Çocuklarınız bir hobisine, bir spor faaliyetine dönebilir. Yeniden başlayabilirler.

Siz de ara verdiğiniz bir şeye dönüş yapabilirsiniz. Bir süredir vakit ayıramadığınız hobilerinizle vakit geçirebilirsiniz. Bu size çok iyi gelebilir. Ertelediğiniz bir eğitim, bir kurs konusu gerçekleşebilir.

Sanatsal alanda üretimleriniz varsa elinizde olan, zaman almış çalışmaları tamamlayabilirsiniz. Gösterme, tanıtma fırsatı bulabilirsiniz.

Bir yeteneğinizi, bir hobinizi işe dönüştürme planınız varsa ve şimdiye dek beklediyseniz, konuya adım atmanın vakti gelmiş olabilir.


Balık ve Yükselen Balık : 

4.evinizde bir dolunay gerçekleşiyor. Retro Mars ile kavuşumu olan bir dolunay bu.

4.ev konularında beklemede kalmış, düzeltilebilecekken düzeltilmemiş, ertelenmiş, zamana yayılmış konular pürüz yaratabilir bugünlerde. Konuyu artık çözmeniz için olabilir bu. Bir vesile olabilir.

En temelde ev demektir, ‘evimizi’ simgeler bu alan. Ev içinde ilgilenmeniz gereken bir şey, kırık bir eşya, yenilenmesi gereken bir alet, bir tesisatı konusu, bakım ve onarım gerektiren bir durum kendini yeniden hatırlatabilir. Bu noktada artık bir şey yapmanız gerekebilir.

Aile içi iletişimlerde kontrol isteyen, özen isteyen bir dolunay bu. Ev içindeki huzurunuz için bazı şeyleri görmezden gelmeye ya da en azından yüksek seslerle söylememeye çalışın. Ilımlı, çözüm odaklı, uzlaşmacı bir iletişim olamayacaksa bu dolunay vaktinde uzaklaşmak daha iyi olabilir. Çok gitmeyin derim konuların üzerine.

Bir süredir taşınmak isteyenler, ev arayışında olanlar bir ev bulabilirler. Taşınma gerçekleşebilir. Bir ev, arsa, alım satım konusu tamamlanabilir. Yavaşlamış ya da çeşitli sebeplerle uzamış, sonuçsuz kalmış konuların hızlanabileceği, tamamlanabileceği bir dolunay zamanındasınız.


Aşağıdaki linklere güncele dair diğer yazılarımı da ekliyorum.

Güneş Yay Burcunda 22 Kasım-22 Aralık 2022

Venüs Yay Burcunda 16 Kasım-10 Aralık 2022

Mars Retrosu İkizler Burcunda  30 Ekim 2022-12 Ocak 2023

Jüpiter Yeniden Balık Burcunda 28 Ekim-20 Aralık 2022

Görüşmek üzere,

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!