Güneş Yay Burcunda 22 Kasım-22 Aralık 2022

Güneş Yay Burcunda 22 Kasım-22 Aralık 2022

Güneş 22 Kasım Salı günü 11:20’de yay burcuna geçiyor sevgili okuyucularım. Yay dönemi başlıyor. Bu yeni transit 22 Aralık’a kadar sürecek.

Yaylara mutlu bir yaş diliyorum. Doğum gününüz kutlu olsun sevgili yaylar 🙂

Güneş hangi burçtan geçiyor ise, o burcun enerjisine alır bizi. O burcun doğası düşüncelerimize, davranışlarımıza hakim olur. Ayrıca söz konusu burcun temaları hayatımızda aktive olur. O burcun temsil ettiği konularda meşguliyetlerimiz, yeniliklerimiz olur.

Yay döneminde neler olur, nasıl bir dönem olur bizim için ?

Bir önceki transitte, akrep enerjisini yaşadık. Bizi yoran konular, zorlayan duygular, korkular, kaygılar, tereddütler, şüpheler var akrep enerjisinde. Dolayısıyla Güneş’in akrep transiti bizi ruhen biraz zorlamış olabilir. Şimdi ise yayın neşesi ve iyimserliği ile umutlu hissetmek, pozitif ruh hallerinde, olumlu duygularda olmak daha kolay olabilir.

Ayrıca Güneş burada iken ne olur ? Yay temalarında gündemlerimiz olur. Yayın simgelediği konularda işlerimiz, meselelerimiz, uğraşlarımız varsa, buralarda yeni gelişmeler olur.

Peki öyleyse bakalım, yay burcu hangi konuları sembolize  ediyor ?

♦ Yüksek öğrenim, üniversite, akademik çalışmalar, hocalarla ilgili konular.

♦ Şehirler arası ve ülkeler arası seyahatler, yolculuklar.

♦ Yabancı ülkelerle, yabancı dillerle, başka kültürlerle ilgili konular.

♦ Başka dinlerle, ideolojilerle, inanç sistemleri ile ilgili konular, ibadethaneler.

♦ İlimler, derin bilgi diyebileceğimiz, hayata dair ufkumuzu büyüten, vizyonumuzu besleyen alanlar (örneğin astroloji)

♦ Eğitimler, yol gösterici bilge kişiler

Bunlar yay temalarıdır sevgili okuyucularım. Bu konular Güneş yayda iken, daha fazla, daha yoğun şekilde yer alacaktır hayatımızda. Bu alanlarda gündemlerimiz varsa, yeni gelişmeler olacaktır, beklemeli durumlar hızlanacaktır.

Yeni başlangıçlarımız olacaktır.

İlgi alanlarımızda yeni eğitimlere başlayabiliriz. Hayatımıza şekil verecek, farkındalığımızı güçlendirecek, spiritüel yanı olan derinlikli alanlarda eğitimlere katılabiliriz. İlimlerle meşgul olabiliriz.

Yeni bir yabancı dil öğrenmeye başlayabiliriz. Yabancı dil kursları, sınavları, vb gündemler olabilir.

Yolculuklar gündeme gelebilir.

Uzaklarda yaşayan sevdiklerimiz yanımıza gelebilir, biz onların yanına gidebiliriz ya da onlarla ilgili konularla meşgul olabiliriz. Onlardan yeni haberler alabiliriz.

Danışmanlıklar olabilir. Bilgisine başvuracağımız kişiler olabilir.

Gezmek, görmek, keşfetmek demektir yay. Kendi sınırlarımızı aşmak, daha fazlasını keşfetmek, dünya görüşümüzü besleyecek deneyimler yaşamak, gitmediğimiz yerlere gitmek, henüz deneyimlemediğimiz ortamlarda bulunmak, vizyonumuzu yenilemek isteyeceğimiz bir zaman.

Şimdi Güneş’in yay burcu transitinin burçlar bazında neler getirebileceğine geçeceğim.

Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim öncesinde.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Yükselen burcunuza öncelik veriniz !

Koçlar ve Yükselen Koçlar :

Güneş 9.evinize geliyor.

Güneş’in buraya gelişi ile birlikte 9.ev konuları gündeminize yerleşiyor.

Eğitim hayatı olanlar dersleriyle, sınavlarıyla, proje teslim gibi ödevlerle yoğun, hareketli bir dönem yaşayabilirler. Yabancı dil kursları, yabancı dil sınavları gibi hazırlıklarınız varsa, bu konularla daha fazla meşgul olabilirsiniz.

Yabancı ülkelerle ilgili konularınız varsa, beklediğiniz şeyler gerçekleşebilir. Süreçler hızlanabilir. Konular ilerleyebilir.

Uzak yerlerden sevdikleriniz gelebilir. Sizin de seyahatleriniz olabilir.

Şehirler arası taşımacılık, transfer gibi lojistik konuları, yurt dışı bağlantılı ticari faaliyetleri, gümrük konuları, ithalat ihracat konuları olanlar için hareketli bir zaman.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

Güneş 8.evinize geliyor.

Parasal konular daha fazla gündeminizde yer alabilir bu süreçte.

Ödemeler, borçlar, krediler, kredi kartları, alacaklar, yasal boyutu olan paralar, miras, mal paylaşımları, nafaka, tazminat vergi, sigorta, prim, muhasebecilik işlemleri, bankacılık işlemleri bu evin temaları arasında.

Bu konularda meşguliyetleriniz, planlarınız, gündemleriniz varsa konular ilerleyebilir. Yeni gelişmeler olabilir. İstediğiniz adımları atabilirsiniz. Beklediğiniz sonuçları alabilirsiniz.

Yay burcu hukuk temasını kapsar. Özellikle resmi boyutu olan ödemeler ve parasal konular yer alabilir gündeminizde.


İkizler ve Yükselen İkizler : 

Güneş 7.evinize geliyor.

Başkaları ile ne ölçüde uyumlanabildiğiniz, kimlerle ne kadar ‘biz’ olabildiğiniz, başkaları ile birlikte hareket edebildiğiniz noktalar, biz olmak noktasında sizi zorlayan şeyler daha fazla odağınıza yerleşecektir. Çünkü bu Güneş geçişinin ana konusu, ilişkiler olacaktır sizin için.

Durumlar içinde çeşitli sebeplerle ortama uymanız, var olan çerçeveye uymanız, bireysel olmak yerine başkalarına göre/başkaları ile birlikte yapmanız gereken şeyler olabilir. Uyumlanmak, ilişkileri yolunda götürmek daha önemli bu dönemde sizin için.

Bunlar dışında evlilik, eş, ilişki, partner, iş ortağı, rehberler, uzman kişiler, bize danışmanlık veren, yönlendiren kişiler bu evin konusu. Partnerinizle ve ilişkinizle ilgili konuların öne çıkabileceği bir zaman o yüzden. Ayrıca çeşitli konularda danışmanlıklar, eğitimler alabilirsiniz. Bir özel ders, bir kurs, bir eğitim, bir danışmanlık gündeme gelebilir.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

Güneş 6.evinize geliyor.

Yay burcu başka ülkeleri, başka şehirleri, şehirler arası taşımacılık konularını, yer değişikliklerini, ithalat/ihracat faaliyetlerini simgeler. 6.ev ise işimizi. Güneş burada iken işinizde uzaklarla bağlantılar, alışverişler, ticari faaliyetler, taşımacılık konuları gündeme gelebilir o yüzden.

İş yoğunluğunu da anlatır böyle bir transit. Yeni işler, yeni fikirler, yeni hizmetler, işinizi büyütebilecek yeni atılımlar için destekleyici, güçlü bir zaman.


Aslan ve Yükselen Aslan :

Güneş 5.evinize geliyor.

Çocuklarınızın eğitim, sınav, yabancı dil, yurt dışı bağlantılı konular, vize başvuruları, üniversite, okul gündemleri olabilir. Bu tür konularda yoğunluklar, yeni gelişmeler olabilir. Çünkü bunlar yay temaları ve 5.ev çocukları simgeliyor.

5.ev ilgi alanlarımızla, hobilerimizle, keyifli vakit geçirdiğimiz meşguliyetlerimizle, sanatsal konularla bağlantılı ayrıca. Hobilerde derinleşmek için güzel bir zaman. Özellikle yay temaları arasında olan ilimler (örneğin astroloji), derin alanlar, felsefi alanlar, hayatın/evrenin işleyişi, yasaları, düzeni ile ilgili alanlar, bunun dışında yabancı diller, yabancı kültürler, dans, sinema gibi konularda yeni şeyler öğrenmeye başlayabilirsiniz.


Başak ve Yükselen Başak : 

Güneş 4.evinize geliyor. Ev ve aile alanına.

Ev içinde güzel değişimler yapabileceğiniz bir zaman. Odalarınızı yenileyebilirsiniz. Satın alacağınız eşyalar olabilir. Dekorasyonunuzu yenileyebilirsiniz. Taşınma planı olanlar harekete geçebilirler.

Yurt dışı bağlantılar, şehirler arası yer değişiklikleri gündeme gelebilir aile içinde.

Aile bireylerinizin seyahatleri olabilir. Yolculuklar, uzaklarla bağlantılar olacaktır, bunun bir yay dönemi olması sebebiyle.

Yay burcu eğitimi de simgeliyor Aile bireylerinin eğitimle, okul hayatıyla ilgili konuları da olabilir bu transit döneminde.


Terazi ve Yükselen Terazi : 

Güneş 3.evinize geliyor.

Yakın çevreniz diyebileceğimiz kişilerle güzel şeyler yaşayabileceğiniz bir zaman. İletişimler, sahip olduğunuz bağlantılar aracılığı ile konularınız çözüm bulabilir. Çevrenizden yardım alabilirsiniz.

Başka şehirlerle, başka ülkelerle iletişimlerin, irtibatların doğabileceği bir dönem ayrıca. Çünkü yay burcu uzakları simgeler. 3.ev ise iletişimi.

Kardeşlerle, yakın akrabalarla, muhitinizle, mahallenizle, apartmanınızla, komşularınızla ilgili konularınız olabilir ayrıca Güneş burada iken. 3.ev bu kişileri temsil ediyor.

Uluslararası platformlar, medya, sosyal medya, basın, yayıncılık faaliyetleri yay burcu ile ilgili. 3.ev ise bilgiyi yaymakla, içerik üretmekle ilgili bir alan. Dolayısıyla bir platformda yazıp çizmeye, bilgilerinizi paylaşmaya başlayabileceğiniz bir dönem bu.


Akrep ve Yükselen Akrep :

Güneş 2.evinize geliyor.

Para alanınızda bir Güneş ! Maddi konularda bir güçlenme, büyüme ve yenilenme zamanı.

Daha çok kazanmak, daha iyi koşullarda olmak, hayatı daha güzel yaşamak için, maddi anlamda elinizi güçlendirmek için yeni şeyler yapmak, hareketlenmek isteyebilirsiniz bu Güneş geçişinde. Önemli kararlarınız olabilir. Maddi çerçevenizi büyütmek için yapacağınız yenilikler ve değiştireceğiniz şeyler olabilir.

İş fırsatları da doğabilir. Bu  da bir olasılık. Yay burcu uzakları simgeler. Özellikle şehir dışı, yurt dışı konuları olanlar, başka bir şehre yada ülkeye çalışmak için gidecek olanlar olabilir aranızda.


Yay ve Yükselen Yay : 

Güneş bu transit ile 1.evinize geliyor.

Her tür konuda olabilecek başlangıçlarla ilgilidir bu ev. Sizin zamanınız bu. Güneş sizi parlatacak burada iken. Hem iş hayatınızda, hem sosyal hayatınızda, kişisel hedeflerinizde kullanın bu güçlü etkiyi.

Bir güçlenme dönemi olur bu sizin için. Çekidüzen vermek, şekil vermek, iyileştirmek, düzenlemek, güçlendirmek istediğiniz konular için destekleyici bir zaman. Beklediğiniz, ertelediğiniz planlar için aksiyon alabilirsiniz. Hayatınız hareketleniyor ! Yeni sayfalar açılıyor !


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

Güneş 12.evinize geliyor.

Ruhsal alana geliyor. Yay burcu derin bilgiyi, hayatın mekanizmasına/evrenin yasalarına dair, yaşama dair ufkumuzu büyüten, bizi ehlileştiren bilgiyi simgeler. Tasavvuf, ilimler, felsefe gibi alanlar yay temasıdır.

12.ev ise ruhumuzu, psikolojimizi, iç dünyamızı, kendimizle ve hayatla olan ilişkimizi anlatan ev.

Ruhunuzu besleyecek, büyütecek, farkındalığınızı artıracak bilgiler akacaktır Güneş burada iken hayatınıza. Spiritüel alanlarda yeni deneyimleriniz, eğitimleriniz olabilir. Yay burcu eğitimin de burcu.

Ruhsal anlamda zengin bir dönem !

Bununla birlikte önemli bir uyarım da olacak. Bu döngüde önemli başlangıçlar yapmamanız önemli. 12.ev geçişleri, bekleme ve hazırlanma zamanıdır. Başlatılan işler çoğunlukla istenilen sonuçları vermez çünkü. Kendinizi biraz geri plana almak, dinlenmek, sessizleşmek hayatın bu süreçte sizden istediği şey. Mümkün olan noktalarda seçimleriniz bu yönde olsun derim, naçizane tavsiyem.


Kova ve Yükselen Kova :

Güneş 11.evinize geliyor.

Sosyal çevreniz içinde iletişimi, etkileşimi yüksek bir döngü bu. Arkadaşlık ilişkileriniz açısından hareketli bir zaman. Arkadaşlarınızla ilgili konular ön planda.

Ekip çalışmaları konusunda verimli bir dönem olacaktır ayrıca. İş arkadaşlarınızla güzel işler, başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Takım olmanın, ekip olmanın keyfini yaşayabilirsiniz. Birbirinize destek vererek güzel şeyler yapabilirsiniz.

İşinizde tüm ekibi ya da bulunduğunuz departmanı ilgilendiren yeni düzenlemeler de olabilir.

Sosyal sorumluluk teması, toplum yararına yapılan şeyler, kampanyalar, bağışlar yine bu evle ilgili. Güneş buradan geçerken bir kampanyaya katılabilirsiniz. Desteğinizi sunabilirsiniz. Gönüllü bir faaliyet içinde yer alabilirsiniz.


Balık ve Yükselen Balık : 

Güneş 10.evinize geliyor.

İşinizde ya da iş dışında diğer sorumluluk alanlarınızda yapmanız gerekenlerin biraz artabileceği, normalden daha fazla çalışabileceğiniz, daha yoğun olabileceğiniz, ağırlıklı olarak görevlerinizi yerine getirmekle meşgul olacağınız bir zaman diyebiliriz bu dönem için.

İş hayatınızda yeni gelişmeler yaşayabilirsiniz. Yay burcu uzakları anlatır. Başka ülkelerden yeni müşterileriniz olabilir. İthalat ihracat faaliyetleriniz varsa, oldukça destekleyici bir zaman. İşleriniz artabilir. Müşteri ağınız büyüyebilir.

10.ev otoriteyi, kuralları, otoritenin gerektirdiklerini, uymanız gereken prosedürleri ve devlet bağlantılı konuları da simgeliyor. Yay burcu ise hukuk temasını kapsıyor. Bir dava sürecinin içinde olanlar, yeni gelişmeler yaşayabilirler.

Evrak işleriniz, resmi beyanlarınız, belge teslim konularınız, devlet dairelerinde işlemleriniz de olabilir bu transit sürecinde.


Aşağıdaki linklere güncele dair diğer yazılarımı da ekliyorum.

Merkür Yay Burcunda 17 Kasım-7 Aralık 2022

Venüs Yay Burcunda 16 Kasım-10 Aralık 2022

Mars Retrosu İkizler Burcunda  30 Ekim 2022-12 Ocak 2023

Jüpiter Yeniden Balık Burcunda 28 Ekim-20 Aralık 2022

Görüşmek üzere,

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!