Merkür Yay Burcunda 17 Kasım-7 Aralık 2022

Merkür Yay Burcunda 17 Kasım-7 Aralık 2022

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Yıl içindeki yay dönemi başlıyor. 16 Kasım itibariyle Venüs yay burcuna geçti.

Buraya Venüs yazımı ekliyorum ↓ Linki tıklayarak transitin hem genel, hem burçlar üzerinden getirebileceklerini görebilirsiniz ↓↓

Venüs Yay Burcunda 16 Kasım-10 Aralık 2022

17 Kasım’da Merkür geliyor Venüs’ün yanına. 22 Kasım itibariyle Güneş’in de yay transiti başlayacak.

Hızlı, hareketli, hatta ‘coşkulu’ bir yay enerjisine giriyoruz 🙂 Coşkusu vardır yayın. Neşesi vardır. Maceracıdır. Keşifler peşindedir.

Yayın tabiatıyla, yay temalarıyla renkleneceğimiz bir dönem başlıyor.

Biz burada Merkür’ü konuşacağız şimdi. Merkür’ün yay dönemi ile neler olabilir, bakacağız.

17 Kasım Perşembe günü 11:41’de geçişini yapıyor Merkür. 7 Aralık’a kadar yayda olacak.

Başlayan bu yeni transit ile birlikte ne olacak ?

1. Yay temalarında Merküryen gelişmeler olacak.

2. Merküryen konular yayın doğasında yaşanacak.

Transitlerin mantığı budur. Tüm transitler için düşünebilirsiniz bunu.

Merkür’ün en temelde iki teması vardır sevgili okuyucularım. Biri iletişim, diğeri ise ulaşım. İletişime ve ulaşıma dair her tür konu Merkür ile ilgilidir.

İletişim platformları, iletişim araçları, haberleşme, mail, mesaj, konuşma, buluşma, görüşme, toplantı, mülakat, bildirim, duyuru, araçlar, taşıtlar, arabalar, ehliyet, trafik konuları, hepsi Merküryen şeyler.

Aynı zamanda düşüncelerimiz, zihnimiz, zihinsel hareketliliğimiz, mental faaliyetlerimiz, düşünme şeklimiz, düşüncelerimiz, eğilimlerimiz, odağımız, fokuslandığımız konular Merkür ile bağlantılıdır.

Günlük işlerimiz, gündelik konularımız da Merkür ile ilgili.

Yay temalarında konularımız, haberleşmelerimiz, gündemlerimiz olacaktır Merkür yayda iken. Yay temaları ile daha fazla meşgul oluruz. Yayın temsil ettiği konular günlük yaşamımızda daha çok yer bulur.

Uzak şehirleri, başka ülkeleri, uzakları, yabancı ülkelerle bağlantısı olan konuları temsil eder yay burcu.

Merkür burada iken yurt dışında ya da başka bir şehirde yaşayan yakınlarımızla daha çok iletişim kurabiliriz. Konuşup planlayacağımız şeyler olabilir. Birbirimiz için yapacağımız işler, işlemler olabilir. Göndereceğimiz şeyler olabilir. Onlardan bize gelecek şeyler olabilir.

Birbirimize haberini vereceğimiz yeni gelişmeler olabilir. Uzaklarla iletişimler artıyor.

İş sebebiyle başka ülkelerle bağlantısı olanlar, ithalat/ihracat faaliyetleri olanlar için hareketli bir zaman. Yeni anlaşmalar, yeni iş bağlantıları doğabilir.

Eğitim için yurt dışına çıkmak isteyenler, araştırmalarını, başvuru işlemlerini yapabilirler bu dönemde. Bu yönde planları ve gündemleri olanlar için işlerin hızlanabileceği, hareketli bir zaman.

Akademinin içinde olanlar, eğitim hayatı olanlar için temposu yüksek bir dönem olabilir. Ödevler, proje teslimleri, grup çalışmaları, hocalarla iletişimler, makale, yayıncılık konuları, tez çalışmaları hızlanıyor. Destekleyici bir Merkür transiti. Yol almak için iyi kullanalım.

Vize, pasaport konuları olanlar Merkür yayda iken sonuç alabilirler. Başvurular da yapılabilir bu dönemde.

Yay burcu ilimlerle bağlantılıdır. Bilgiyi simgeler. Nasıl bilgi ? Büyük bilgi. Ufku açan, farkındalık yaratan, değerli bilgi. Hayatın işleyişini, matematiğini idrak etmemize vesile olan bilgi. Daha da ötesinde bilgelik. Ruhsal ve manevi derinlik.

İşte buraları besleyecek bilgiler, kitaplar, vesile kişiler, uzmanlar, bilgi kaynakları getirecektir bu transit bize.

Dünya kültürlerinden beslenmek isteyeceğiz ayrıca. Başka toplumlara dair daha çok okumak, daha çok izlemek isteyeceğiz. Günlerimizi renklendirmek, yeni şeyler keşfetmek, yeni deneyimler ile heyecanlanmak, öğrenmek, gelişmek isteyeceğiz. Yabancı dil öğrenmek isteyenler başlangıçlarını yapabilirler. Merkür tam da konuya uygun yerde 🙂

Sosyal anlamda renkli, bol iletişimli bir dönem ayrıca. Yeni insanlar tanıyacağımız bir zaman.

Öğrenmenin ve keşiflerin keyfini tadacağımız, derinleşeceğimiz, uzaklarla bağlantılarımızın artacağı, hayatımıza yön verecek kaliteli seçimler yapacağımız, hedeflerimizi büyüteceğimiz, bundan sonrası için daha büyük bir vizyon yaratacağımız bir zaman. Bir kıvılcım enerjisi.

Tabii ki bu yay dönemini değerlendirenler için çalışacaktır bu olasılıklar. Hiçbir şey kendiliğinden olmuyor. Emekle, çabayla, niyetle, eylemle oluyor.

‘Sınırlarını aş. Açıl. Kaleden uzaklaş ve yeni şeyler keşfet. Hayat mahallen kadar değil. Evin kadar değil. Dışarıda bir dünya var. Dünyayı fark et. Hayatı fark et. Başka kültürlerden beslen. Geliş. Derinleş. Yeni bir vizyon yarat. Daha fazlasını hayal et !’ diyen bir transit bu. Dinleyelim gökyüzünün sözünü 🙂

Şimdi Merkür’ün yay dönemini burçlar bazında konuşacağız.

Öncesinde iletişim bilgilerim geliyor.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Instagram sayfamı da ekliyorum. Takip ederek Instagram paylaşımlarımı görebilirsiniz.

Linki burada :  @anlatburcak


Her zaman yükselen burcunuza öncelik veriniz !

Koçlar ve Yükselen Koçlar : 

Merkür 9.evinize geliyor.

9.evinize gelen Merkür, eğitim, öğretim, hukuk, basın, yayıncılık, ticaret, sosyal medya, pazarlama, yurt dışı bağlantılı konular, şehirlerarası yolculuklar, uzaklarla bağlantılar gibi konularda hareketlilik getirecektir size. En az biri üzerinden çalışacaktır.

Yeni bir eğitim kararı alabilirsiniz, bu yönde bir niyet doğabilir içinizde. Eğitim ve eğitmen araştırması yapabilirsiniz. Uzman kişilerle irtibata geçebilirsiniz.

Sizin ya da ailenizden birinin, bir yakınınızın yolculukları olabilir.


Boğalar ve Yükselen Boğalar :

Yay burcu transiti ile 8.evinize geliyor Merkür.

Yakın çevre içinde para alışverişleri, borç alma verme konuları olabilir.

Ödemelerinizi düzene koymak için yapacağınız şeyler olabilir.

Bütçenizi zorlayacak alışverişlerden, gereğinden fazla sayılabilecek harcamalardan uzak durmanızı önereceğim.

Krediler, kredi başvuruları, kredi kartı talepleri, bankacılık işlemleri yine bu evle alakalı. Merkür burada iken bu yönde işler, işlemler de getirebilir size.


İkizler ve Yükselen İkizler :

Merkür’ün yay transiti başlıyor. 7.evinize geliyor bu değişim ile.

Buraya bakınca ne görüyorum ? Mesajlar, konuşmalar, haberleşmeler, başkaları ile birlikte ayarlayacağınız, organize edeceğiniz şeyler, yakınlarınızla birlikte yapacağınız şeyler..

Çevrenizin katkısı, desteği, rehberliği ile yapacağınız, çözeceğiniz şeyler olabilir burayı canlandıran bir Merkür ile.

İşinizde birlikte hareket ettiğiniz kişiler, ortaklarınız, tedarikçileriniz, anlaşmalı olduğunuz yapılar ve kişilerle ilgili yeni konularınız, iletişimleriniz, görüşmeleriniz de olabilir. Bazı konulara şekil vermek, karara bağlamak isteyebilirsiniz. Yeni iş anlaşmaları doğabilir.


Yengeç ve Yükselen Yengeç :

Merkür 6.evinize geliyor.

Merkür sizi hızlandıracak, temponuzu yükseltecek bir yere, 6.evinize geliyor.

İş, üretim, hizmet, çalışmak, çalışma hayatı, işe dair konular, iş arkadaşları, iş bölümü demektir bu alan. Merkür burada yeni planlar, yeni bir işleyiş, yeni bir çalışma düzeni getirebilir size.

Ekip içerisinde iş bölümünde yeni görevler, farklı görevler üstlenebilirsiniz.

İş hayatınızda iletişimlerin, bildirimlerin, duyuruların artacağı bir zaman.

Müşteri bağlantısı anlamında iletişimler, irtibatlar da artacaktır.

Günlük yaşamınızda iş ve iş dışında yeni sorumluluklar, yeni işler geliyor gibi göründü gözüme 🙂

İş arayanlar için de şanslı bir zaman. Yakın çevre bağlantılarınız güzel bir işe vesile olabilir. Bağlantılarınızı değerlendirmenizi öneririm.

Eğitim bir Merkür temasıdır ayrıca. Yay burcu ise yabancı kültürleri, yabancı dilleri temsil eder. Düzenli, sistematik bir biçimde yeni bir dil öğrenmeye, bunun için gereken vakti ayırmaya çalışmaya başlayabilirsiniz bu transit  ile.


Aslan ve Yükselen Aslan :

Merkür 5.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Eğlence, keyif, gezi, tatil, alışveriş, haz, neşe, canlılık..Tam olarak böyle bir ev burası 🙂

Merkür buradan geçerken ‘Bana keyif verecek neler yapabilirim ? Nereleri gezebilirim ? Nerelere gidebilirim ?’ diyecektir zihniniz. Odağınız eğlence ve keyif olacaktır.

Bir tatil planı yapabilirsiniz, tatile gidebilirsiniz. Günübirlik gezilerle küçük küçük, keyifli tatiller yaratabilirsiniz kendinize. Günlerinizi güzelleştirecek şeyler olabilir.

Şehrin içinde festivallere, konserlere, etkinliklere katılabilirsiniz.

Çocuklar yine 5.evin konusudur. Çocuklarınızı göndereceğiniz sportif faaliyetler, kurslar olabilir.


Başak ve Yükselen Başak :

Merkür 4.evinize geliyor.

Ev düzeninize, ailenize odaklanacağınız bir dönem olabilir bu.

Evinizde güzel bir ferahlama, bir değişim yaratacak büyük temizlikleriniz olabilir. Uzun zamandır tuttuğunuz, atmadığınız, evinizi kalabalıklaştıran, bir işlevi olmayan, bir değeri olmayan, yaşam alanımızı daraltan pek çok şeyi evinizden çıkarabilirsiniz.

Kendinize güzel, sade, ferah bir ev düzeni yaratabilirsiniz.

Aile bireyleriniz daha iyi olsun, kendilerine daha iyi baksınlar diye yapacağınız şeyler olabilir. Onlara önereceğiniz şeyler olabilir. Kendileri de bu yönde bir şeyler yapmaya başlayabilirler.


Terazi ve Yükselen Terazi :

Merkür 3.evinize geliyor.

Merkür iletişim gezegenidir. 3.ev de iletişim evi.

Demek ki ne oluyor ? İletişimler geliyor size, iletişimleriniz artıyor.

Mailler, yazışmalar, görüşmeler, mülakatlar, bildirimler, duyurular, arkadaş gruplarınız içinde paylaşacağınız şeyler, akrabalardan haberler bu transitin size getirebilecekleri arasında.

3.ev yakın çevremizi, iletişimlerimizi, arkadaşlık bağlarımızı, komşularımızla ilişkilerimizi, yakın akrabalarımızı, kuzenlerimizi temsil eden bir alan.

Sosyalleşmek için harika bir zaman. Dostlarınızla bir araya gelebilirsiniz. Birlikte gezeceğiniz yerler, birlikte katılacağınız etkinlikler, aktiviteler olabilir.


Akrep ve Yükselen Akrep : 

Merkür 2.evinize geliyor.

Parasal konulara çekecektir odağınızı.

Maddi gücünüzü artırmak, biriktirebilmek, birikimlerinizi büyütmek için yapacağınız şeyler olabilir.

Sigorta, mülk, yatırım, birikim gibi maddi güvence diyebileceğimiz konularda yeni kararlarınız olabilir.

Harcamaları, alışverişleri de anlatır bu ev. Yay temalarında harcamalarınız olabilir. Örneğin gezmek için, yeni yerler, yeni şeyler keşfetmek için yapacağınız şeyler olabilir.  Bu keşiflere, keyiflere bir bütçe ayırabilirsiniz.


Yay ve Yükselen Yay :

Merkür 1.evinize geliyor.

Yıl içinde iletişim sirkülasyonu en yüksek zamanlardan biri olacaktır yaşamınızda bu dönem.

Merkür burada iken daha çok iletişim kurarsınız. Daha çok yazışır, daha çok görüşürsünüz. İşinizde, sosyal hayatınızda iletişimler artar. Birilerine bir şeyleri haber verirsiniz. Birilerinden haberler alırsınız.

Yeni şeyler öğrenir, yeni bilgiler edinirsiniz. İlgi duyduğunuz alanlarda güzel bilgi kaynakları bulur, kendinizi geliştireceğiniz, besleneceğiniz şeyler keşfedersiniz.

Yeni fikirler bulur, yeni şeyler tasarlarsınız. Hem kendi içinizde mental anlamda, hem de çevrenizle iletişim anlamında hareketli bir dönem.


Oğlak ve Yükselen Oğlak : 

Merkür 12.evinize geliyor.

Gündelik yaşam içerisinde biraz geri planda olabileceğiniz fakat belki kendi isteğinizle bunu seçebileceğiniz bir döngü.

Ruhsal konularla meşgul olmak, spiritüel konulara eğilmek, spiritel alanlarda bilgilerinizi derinleştirmek için çok güzel bir dönem.


Kova ve Yükselen Kova : 

Merkür 11.evinize yerleşiyor yay transiti ile.

11.ev sosyal hayatımızı, ahbaplarımızı, arkadaşlarımızı simgeleyen bir alan. Arkadaşlarınızla, aile dostlarınızla bir araya gelebileceğiniz, daha çok iletişim kurabileceğiniz, sohbetlerden keyif bulacağınız, enerjinizin yükseleceği, renkli bir dönem. Güzel bir iletişim zamanı. Bağ kurma, bağları güçlendirme zamanı.


Balık ve Yükselen Balık :

Merkür 10.evinize geliyor.

İşinizde bol bol yeni plan, yeni proje, fikir, toplantı, görüşme, konuşma dönemi bu.

Geliştirmek istediğiniz ürün ve hizmetleriniz olabilir. İşleyişi, düzeni, sisteminizi iyileştirmek, düzenlemek istiyor olabilirsiniz. Bunlarla meşgul olabileceğiniz bir Merkür transiti.

Sürdürdüğünüz resmi işlemler, beklediğiniz resmi bildirimler varsa bu süreçte gelebilir.

Eğitim hayatı olanlar, okulu için resmi konularla, evrak konuları ile, öğrenci işlerinden alınması gereken belgelerle ya da öğrenci işlerine, okulun birimlerine teslim edilmesi gereken evraklarla meşgul olabilirler. Çünkü 10.ev kuralları, otoritenin düzenlemelerini, yay burcu ise üniversiteyi, akademik yaşamı, yüksek öğrenimi temsil ediyor.


Güncelde içinden geçtiğimiz transitleri, retroları, tüm bunların nasıl anlamlara geldiğini görmeniz adına ilgili yazılarımın linklerini aşağıya ekliyorum ↓

Genel etkileri ve burçlar üzerinden olasılıkları görebilirsiniz her birinin içinde ↓

Venüs Yay Burcunda 16 Kasım-10 Aralık 2022

Mars Retrosu İkizler Burcunda  30 Ekim 2022-12 Ocak 2023

Jüpiter Yeniden Balık Burcunda 28 Ekim-20 Aralık 2022

Sevgiler,

Dr. Burçak Kayış

 

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!