12-18 Aralık 2022 Astroloji Gündemi

12-18 Aralık 2022 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Yeni yıla epey yaklaştık. Artık son haftalardayız. Pek çoğumuz yeni yıl için hedefler koyuyoruz kendimize. Bir yandan bu yılın muhasebesini yapıyoruz.

Yeni yıl ajandası bakıyoruz 🙂 Ağacımızı süslüyoruz. Sıcak çikolatalar, yeni yıl şarkıları, ekoseli battaniyeler, christmas filmleri..Bu vakitlerin tadını çıkarmaya çalışıyoruz. Verilmiş her vaktin kıymetini bilmek, anın içinde kendimize keyifler yaratmak bütün hayatın anahtarı aslında.

Ülke olarak içinde bulunduğumuz şartlar çok konforlu olmasa da, inşallah en güzel modumuzla karşılayalım yeni yılı. Daha güzel, çok daha güzel yıllarımız olsun inşallah.

Sırada nasıl bir hafta var ? Yeni haftanın içinde neler var ? Şimdi oraya bakalım.

↓    ↓    ↓    ↓

12-18 Aralık haftasının gezegen açıları :

12 Aralık : Güneş Satürn altmışlığı : Güneş 20° Yayda, Satürn 20° Kovada

Satürn’ün uyumlu açıları, sağlamlaştırmak, kuvvetlendirmek, düzenek koymak, sistematize etmek gibi anlamlara geliyor.

İşimizde ya da kişisel hayatımızda, herhangi bir konuda düzenlemek, daha sistemli hale getirmek, istikrar yaratmak, düzen yaratmak, sabit bir çerçeve kurmak istediğimiz konular için yeni şeyler yapabiliriz.

Ayrıca otoriteden, üstlerden, yöneticilerden, konum sahibi kişilerden, hocalardan, eğitmenlerden yana güzel şeyler olabilir. Destekler alabiliriz. İşimizi kolaylaştıracak, yolumuzu güzelleştirecek kişiler olabilir.

14 Aralık : Güneş Neptün karesi : Güneş 22° Yayda, Neptün 22° Balıkta

Güneş Neptün karesi ile yanılgılarımızı fark ediyoruz. İşimizde, ilişkilerimizde beklentilerimizi gözden geçireceğimiz bir zamandayız.

Yaptığımız işlerde istediğimiz sonucu vermeyen çabalardan vazgeçiyoruz. ‘Bu şey işe yaramıyor. Öyleyse boş yere yapmayayım.’ diyoruz. Çözüm yaratacak yönde neler yapabileceğimize bakmaya başlıyoruz.

18 Aralık : Merkür Uranüs üçgeni : Merkür 15° Oğlakta, Uranüs 15° Boğada

Doğası birbirine benzeyen iki gezegen arasında oluşacak, şahane bir üçgen açı. Merkür de aklı, zekayı, düşünceyi, zihinsel süreçleri simgeler, Uranüs de.

İletişimlerde şanslı bir zaman.

Yaratıcı, farklı, yenilikçi, sıra dışı, orijinal fikirler bulabiliriz. Güzel üretimlerimiz olabilir.

Yeni, farklı, daha önce denemediğimiz şeyler yapabileceğimiz, yeni olana son derece açık bir zaman. Bir temizlenme, değişim ve yeniye geçiş zamanı.

İş ve para konularında iyi olasılıklara işaret eden bir açı ayrıca. Üçgenin bir ayağında oğlakta olan Merkür var, oğlak burcu işimizi simgeler. Bir ayağında boğa burcunda olan Uranüs var, boğa burcu parayı, kazançlarımızı temsil eder.


Her bir gün için detaylar şöyle :

12 Aralık Pazartesi

Ay aslan burcunda ilerliyor bugün.

Aslan burcu çocukları temsil eder. Çocuklarla ilgili konularda iletişimlerimiz olabilir bugün. Planlayıp programlayacağımız şeyler olabilir. Araştırmasını yapacağımız şeyler olabilir.

Sanat demektir ayrıca aslan. Bir sanat gösterisine bilet almak, bir konsere, bir etkinliğe katılmak gibi konularımız da olabilir.

Aslan günlerinin enerjisi güzeldir. Renkli, hareketli bir giriş yapıyoruz haftaya 🙂


13 Aralık Salı

Ay günün tamamında aslan burcunda ilerliyor.

Sabahın ilk saatlerinde Ay ve Uranüs kare açıda. Günlük planlar değişebilir. Güne başlama şeklimiz değişebilir. Belki mesaimize biraz geç başlayabiliriz.

Gündüz saatlerinde Ay Satürn karşıtlığı var. Yarına ya da başka bir güne ertelenebilecek şeyler olabilir. Planlarda, akışlarda güncelleme yapmak gerekebilir.

Bir de biraz aşağıda bir modu, karamsar bir ruh halini temsil ediyor Satürn Ay’a uyumsuz açıları. Ay duygularımızdır çünkü. İçimiz sıkılırsa ‘E olur arada öyle’ demesini bilelim. Keyfimizi yükseltecek şeyler yapalım. Böyle geçirmeyelim günlerimizi.

Akşam üstü Ay Güneş üçgeni ile toparlıyoruz zaten 🙂 Neşe, huzur, güç, özgüven, güzel güzel  iletişimler, tatlı tatlı dialoglar var. Bir hareketlenme var.

18:51 sonrasında Ay boşlukta. Aslanda iken başka bir açı almayacak.


14 Aralık Çarşamba

Ay bugün 11:45’e kadar aslan burcunda ve boşlukta. 11:45’te başak burcuna geçiyor.

İş, üretim, verim, düzen, düzenleme, temizlik. Böyle anlatırım bugünü.

Akşam saatlerinde ilişkiler hareketleniyor. Sevdiklerimizle güzel şeyler yapabiliriz. Bize iyi hissettiren, keyif aldığımız şeylere de vakit ayırabiliriz. ‘Kendime bir zaman ayırayım. Bir mısır patlatayım. Bir Christmas filmi açayım’ derseniz, epey güzel bir vakit seçmişsiniz demektir 🙂 Tam öyle bir enerjisi var akşamın.


15 Aralık Perşembe

Ay başak burcunda ilerliyor.

Bugün pek çok yapılacak işi tamamlayabilir, bir şeyleri toparlayabilir, verimli bir gün geçirebiliriz.

Evimizi toplayıp temizleyebiliriz. Hareketli, tempolu bir başak günündeyiz.

Ay’ın da güzel açıları var. O yüzden değerlendirelim günü.

Sabah ve öğle saatlerinde Ay ve Merkür üçgen açıda. Planlamalar, organize edilecek işler, bildirimler, haberleşmeler var. Görüşmek istediğimiz kişiler varsa, bu vakti kullanabiliriz.

Akşam saatlerinde çok güzel bir Ay Uranüs üçgeni geliyor. Bir yeni bilgi, bir farkındalık, bir ilham, bir yerde göreceğimiz bir şey zihnimizde güzel bir ışık yakabilir. Bir hedefimiz, isteğimiz için bir yol açabilir bize.

Rutinlerin dışına çıkmaya, yeni bir şeylere ihtiyacımız varsa, öyle şeyler de olabilir. Çünkü ‘Yeni ve farklı’ olanı simgeler Uranüs’ün uyumlu açıları. Ferah bir enerjisi var akşamın.


16 Aralık Cuma

Ay bugün yine başak burcundan geçiyor.

Sabah saatlerinde Ay Güneş karesini görüyoruz.

Yapacağımız günlük işlerde, toplantılarda, görüşmelerde önemli detayları atlayabiliriz. Dikkate almadığımız şeyler olabilir. Konular daha fazla vaktimizi olabilir bu sebeple. Bir yere gideceksek, bir şey yapacaksak yanımıza gerekli her şeyi aldığımızdan emin olalım. Detayları önden planlayalım.

Gündüz saatleri her konumuz için daha destekleyici görünüyor. Bir Ay Pluto üçgeni var.

Akşam saatlerinde Ay Jüpiter karşıtlığı etkin. Yanılgılar, yanlış düşünceler karamsarlaştırabilir bizi. Fikir yürüttüğümüz konularda tahminlerimiz pek doğru olmayabilir. Boşuna kendimizi üzebiliriz yanlış değerlendirmelerle, hatalı varsayımlarla. Bunu yapmamaya çalışalım.

Ay 22:13-22:49 arasında boşlukta. Başak transiti içinde başka bir açısı kalmamış durumda. 22:49’da terazi burcuna geçiyor.


17 Aralık Cumartesi

Ay terazi burcunda ilerliyor.

Günün ilk yarısında Ay ve Venüs arasında uyumsuz bir kare açı var. İkili ilişkiler, ortaklıklar, yakın ahbaplıklar içinde anlaşmazlıklar olabilir. Büyük şeyler kastetmiyorum. Her zaman olabiliyor ufak tefek şeyler.

Akşam saatlerinde Ay Kiron karşıtlığı geliyor. Yine ilişkiler vurgulanıyor bu açıyla da. Kırgınlıklar olabilir. Empati ile yaklaşalım birbirimize. Birbirimizin duygusal ihtiyaçlarını görmeye çalışalım.

Günü Ay Mars üçgeni ile tamamlıyoruz. Esasen bu uyumlu bir açı ama işin içinde Mars olunca dikkat istiyor. Gereğinden fazla, gereğinden büyük olabilir yaptığımız şeyler. Bir yerine iki kere, üç kere düşünmekte fayda var. Dengeye ve ölçüye dikkat edelim.


18 Aralık Pazar

Ay yine terazi burcunda bugün.

Sabah saatlerinde Ay Merkür karesi, iletişimlerde küçük pürüzlerin olabileceğini söylüyor. Farklı fikirler karşı karşıya geliyor Merkür’ün uyumsuz açılarında.

Her konuda aynı şeyi düşünemeyiz. Neyi neden söylüyoruz, neyi ne sebeple öneriyoruz, birbirimizi anlamaya çalışalım.

Günlük işlerde aksaklıklar olabilir ayrıca.

Öğle saatlerinde Ay Satürn üçgeni daha dengede bir hali, uyumu, aklı, mantığı, olgunluğu, uzlaşmayı temsil ediyor.

Günün geri kalanı daha iyi görünüyor. Yapmak istediğimiz şeyler için belki sabahı pas geçmek, ilerleyen vakitleri kullanabiliriz.


Instagram hesabım ↓↓

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Aralık ayı astroloji gündemi ve burç yorumlarınız da aşağıdaki linklerde yer alıyor ↓

Aralık 2022 Astroloji Gündemi ve Burç Yorumları

Koç Burcu Aralık 2022, Boğa Burcu Aralık 2022, İkizler Burcu Aralık 2022,

Yengeç Burcu Aralık 2022, Aslan Burcu Aralık 2022, Başak Burcu Aralık 2022,

Terazi Burcu Aralık 2022, Akrep Burcu Aralık 2022, Yay Burcu Aralık 2022,

Oğlak Burcu Aralık 2022, Kova Burcu Aralık 2022, Balık Burcu Aralık 2022

Güncele dair yazılarım ↓↓

Güneş Yay Burcunda 22 Kasım-22 Aralık 2022

Mars Retrosu İkizler Burcunda  30 Ekim 2022-12 Ocak 2023

Jüpiter Yeniden Balık Burcunda 28 Ekim-20 Aralık 2022

İyi haftalar herkese !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!