Kasım 2022 Gezegen Açıları

Kasım 2022 Gezegen Açıları

Merhabalar sevgili okuyucularım,

Bu yazımda Kasım ayının gezegen açılarını ve her bir açının olası etkilerini aktaracağım sizlere.

Ay içinde ilerlerken yararlanabilirsiniz. Yapmak istediğiniz şeyler için uygun zamanlar seçmek isterseniz, gezegen açılarına bakmanızı öneririm.

Bu ayın açıları şöyle :

6 Kasım : Venüs Uranüs karşıtlığı : Venüs 16° Akrepte, Uranüs 16° Boğada

İlişkiler içinde ani gelişmeleri anlatıyor bu Uranüs karşıtlığı. Temeli sağlam olmayan bağlantılar için bir kopuş enerjisi diyebilirim. Kime ne ölçüde değer veriyoruz, kimden ne kadar değer görüyoruz, herkes gerçekten düşündüğümüz gibi mi, bakalım buralara. Sağlam temelli bağlar, güçlü ilişkiler için söylemiyorum bu olasılıkları. Ama insan ilişkilerimiz içinde şaşırmamak için olanı doğru analiz edelim.

7 Kasım : Venüs Satürn karesi : Venüs 18° Akrepte, Satürn 18° Kovada

İnsan ilişkilerimiz içinde sınırları ayarlamak, kime ne kadar yakın olabileceğimizi iyi hesap etmek, dengede ve kendi merkezimizde olmak, kimseyi merkezimize almamak, kimseden yana büyük  beklentiler içinde olmamak, samimiyette ve yakınlıkta ölçüyü tutturmak işimizi kolaylaştırır her zaman.

İşte Venüs Satürn karesi bu konularda farkındalık kazanmamızı sağlayacak deneyimlere ve dialoglara işaret ediyor. Arkadaşlıklar, ahbaplıklar, iletişimler içinde dengeye gelmemizi istiyor bizden.

9 Kasım : Merkür Uranüs karşıtlığı : Merkür 16° Akrepte, Uranüs 16° Boğada

Kopuşlara açık bir görünüm. Esasen bir temizlik etkisi. Bitmesi gereken dialoglar sonlanabilir.

Büyük bir uyanış etkisi aynı zamanda. Çeşitli deneyimler aracılığı ile birden fark edeceğimiz şeyler olabilir. Kafamızı kurcalayan noktalarda ‘Taşlar şimdi yerine oturdu, şimdi anladım’ diyeceğimiz şeyler olabilir.

9 Kasım : Güneş Uranüs karşıtlığı : Güneş 16° Akrepte, Uranüs 16° Boğada

Ay tutulmasına eşlik eden bir açı. Karşıtlıklar uyumsuz açılardır. Biraz zorlayıcı bir görünüm bu. Uranüs ani olanı, beklenmedik olanı, hızlı gelişen durumları anlatıyor.

Karşıtlıklarında kopuşlar, ani biten durumlar getirebiliyor. Ama olan her şey esasen hayrımıza, iyiliğimize oluyor. Uranüsyen bu dolunay, bizi kısıtlayan düşüncelerden, durumlardan, ortamlardan özgürleşmemizi sağlayacaktır. Bu yönde kararlar getirecektir.

10 Kasım : Merkür Satürn karesi : Merkür 18° Akrepte, Satürn 18° Kovada

Merkür iletişim ve haberleşme demektir. Satürn ise kısıtları, kısıtlı durumları, engelleri simgeler.

İletişimler içinde kendimizi yeterince ifade edemediğimiz durumlar deneyimleyebileceğimize işaret ediyor bu kare açı o yüzden.

Duygularımızı, düşüncelerimizi tam olarak istediğimiz gibi anlatamayabiliriz. Doğru anlaşılmadığımızı düşündürecek şeyler olabilir.

Bunun dışında ulaşmak istediğimiz kişilerle irtibat kurmakta zorlanabiliriz. Çeşitli sebeplerle beklemeler olabilir. Biraz serbest bırakalım konuları. Gerekiyorsa bekleyelim, olacağı zaman olsun.

Aynı zamanda karmik bir görünüm bu. Sözlerimizle vaktiyle kalp kırdıysak, benzer cümleleri başkalarından duyabiliriz. Karmanın gezegenidir Satürn.

10 Kasım : Venüs Neptün üçgeni : Venüs 22° Akrepte, Neptün 22° Balıkta

Çok sevdiğimiz bir görünümdür bu. Çünkü Neptün uyumlu açılarında Venüs’ün üst oktavıdır. Annesi gibidir 🙂 Daha güçlü, daha büyük bir Venüsyen etki gibidir. Bu iki gezegenin de doğası sevgiyi, hoşgörüyü, uzlaşmayı, uyumu, derinliği, anlayışı, empatiyi simgeler. Sanatsal konular, yaratıcılık, ilham, ruhsal derinliği olan şeyler de yine Venüs ve Neptün ile ilgili.

Bu güzel açı neler söylüyor bize ? İlişkiler içinde anlaşmazlıklar aşılabilir diyor. Uzlaşmalar olabilir diyor. Af dilemek, kendinizi anlatmak ve telafi etmek istediğiniz durumlar için değerlendirebilirsiniz bu yumuşacık, sevgi açısını 🙂

Sanatsal işler, yaratıcılık gerektiren üretimler için de çok güzel bir görünüm !

11 Kasım : Güneş Satürn karesi : Güneş 18° Akrepte, Satürn 18° Kovada

Satürn kısıtlarla, engellerle, yetmeyen şeylerle ilgili bir gezegen. Yapmak istediklerimiz için hangi açılardan eksiklerimiz var ? Gerekli koşulları sağlayamadığımız noktalar neler ? Bunlar biraz daha görünür olabilir gözümüze. Hatta fazla odaklanıp karamsar bir tarafa çekebiliriz kendimizi. Olmayana bu denli odaklanmayalım.

Nasipte olan ve vakti gelen şeyler gerçekleşir. Her şey en doğru zamanda olur. Çabalamak konusunda üzerimize düşeni yapalım. Hedeflerimiz için emeğimizi ortaya koyalım. Ama akışta olmasını da bilelim. Şimdilik olmayanı oldurmaya çalışıp ruhumuzu yıpratmayalım.

12 Kasım : Merkür Neptün üçgeni : Merkür 22° Akrepte, Neptün 22° Balıkta

Haftanın uyumlu açılarından biri. Merküryen konularda kolaylaşan, iyileşen, yoluna giren şeyler olacaktır. Nedir Merküryen konular ? En başta iletişimler. Eğitimlerle, kurslarla ilgili konular. Anlaşmalar, imzalı işlerle ilgili hususlar. Ticari faaliyetler.

Bunun dışında Merkür şu anda akrep burcunda olduğu için ve akrep burcu ödemelerle, parasal konularla ilgili olduğu için, bu uyumlu açı buralardan da ferahlıkların gelebileceğini söylüyor bize.

13 Kasım : Venüs Pluto altmışlığı : Venüs 26° Akrepte, Pluto 26° Oğlakta

Pluto’dan Venüsyen konulara destek var. Parasal konularda, ödemelerde zorlanmalar varsa, bu hafta güzel çözümler bulabiliriz. Beklenen paralar gelebilir. Çözüm sağlayacak bir akış olabilir. Ödemelerimizi yapabiliriz.

Bunun dışında dişil enerji, kadınlarla ilgili konular, kadın sağlığı gibi temalar Venüs ile ilgili. Pluto bu konular açısından da bir güçlenme anlamına geliyor.

15 Kasım : Merkür Pluto altmışlığı : Merkür 26° Akrepte, Pluto 26° Oğlakta

İşimiz ve kazançlarımız açısından güzel bir görünüm. Merkür akrep burcunda. Ödemeleri simgeleyen bir yerde. Pluto ise parayı, parasal gücü anlatıyor.

Yapılması gereken ödemeleri kolaylaştıracak güzel kazançlarımız olabilir. Bir para akışı var. Maddi anlamda fırsatlar var.

Pluto aynı zamanda konum, yetki, otorite sembolüdür. Yetki sahibi kişilerden gelecek güzel destekler de olabilir.

Merkür iletişimin gezegeni sevgili okuyucularım. Ulaşmak istediğimiz kişiler varsa, görüşmeler, yazışmalar için değerlendirelim bu güçlü Pluto uyumunu.

Resmi işlemlerimiz, yasal konularımız, devlet dairelerinde yapacağımız işler için yine bu açıyı değerlendirebiliriz.

15 Kasım : Güneş Neptün üçgeni : Güneş 22° Akrepte, Neptün 22° Balıkta

Güneş akrepte burcunda, su elementinde ve su elementinin güçlü temsilcisi Neptün’den uyumlu açı alıyor.

Büyük bir su üçgeni oluşuyor akrep-balık ekseninde !

İçimiz, duygularımız, ruhumuz temizleniyor. Bir temizlik etkisi yaratacak farkındalıklar geliyor. Şifa geliyor. Kabul ve hafiflik geliyor. Kime ? Deneyimleri okuma niyetinde olanlara. Yaşananlardan dersler çıkarıp mesajı alma niyetinde olanlara. Sevgi enerjisini beslemek, çoğaltmak isteyenlere. ‘Herkes iyi olsun. Her şey güzel olsun’ enerjisinde olanlara.

Duygusal ve ruhsal anlamda şifalanmak, zihnini boşaltmak, ruhun yüklerini bırakmak isteyenler için kapılara anahtar olacak araçlar geliyor 🙂

15 Kasım : Venüs Jüpiter üçgeni : Venüs 28° Akrepte, Jüpiter 28° Balıkta

Gökyüzünün iki iyicili arasında oluşacak olan harika bir açı.

İşimizde kolaylıklar, ilişkilerimizde güzellikler. Keyifler, fırsatlar, pozitif iletişimler, güzel haberler, yeni niyetler, şanslar.

Alışverişler.  Bakım ürünleri, yeni giysiler. Geziler, keşifler. İçinde mutlu olacağımız yeni ortamlar, başlangıçlar, yeni insanlar.

Paketin için hayli güzel 🙂 Sanatsal konular için de şahane bir Jüpiter desteği. Bir sanatsal etkinliğe katılabiliriz. Performans yapacak kişi isek çok güzel geçebilir, başarılı bir performans sunabiliriz. Parasal konular da hareketleniyor. Potansiyelleri ve fırsat alanlarımızı değerlendirelim.

16 Kasım : Merkür Jüpiter üçgeni : Merkür 28° Akrepte, Jüpiter 28° Balıkta

Merküryen konularda Jüpiter’in şansı var elimizde.

Merkür en temelde iletişimlerimizi ve günlük işlerimizi simgeler. Bunun dışında eğitimle ilgili konular, danışmanlıklar, kurslar, seminerler, kısa yolculuklar, arabalarla, taşıtlarla ilgili konular, imzalı işler, ticari faaliyetler Merkür’ün temsil ettiği konulardır.

Bu hafta bir eğitim, bir kurs başlangıcımız olabilir. Hocalarımızla iletişimlerde şanslı hissedeceğimiz şeyler olabilir. Ödev teslimleri, proje sunumları olabilir.

Su elementinde oluşacak bir üçgen. Ruhsal tarafta bir değişim var. Diğer açılar da bunu gösteriyor. Pozitif yönde bir değişim var. Duygularımızı iyileştirecek, bizi sakinleştirip hafifletecek şeyler olacaktır. Spiritüel alanlarda da şanslarımız, kısmetlerimiz var.

19 Kasım : Güneş Pluto altmışlığı : Güneş 26° Akrepte, Pluto 26° Oğlakta

Güneş de, Pluto da gücümüzle ilgili göstergeler. Ruhsal anlamda, bedensel anlamda, maddi manevi anlamda bir güçlenme, olumlu yönde bir değişim göstergesi diyebilirim bu açı için.

Bizi çözen, dağıtan, hedeflerimize odaklanmamızı güçleştiren duygu durumlarını aşabiliriz.

Gündem konularımızda güzel gelişmeler olabilir.

Yetki sahibi kişilerden, yöneticilerden, üstlerden yana şanslı olabiliriz. İşlerimizi kolaylaştıracak güzel destekler gelebilir. Yardım alacağımız, bize yardımcı olacak kişiler olabilir.

İşimizde yeteneklerimizi, yetkinliklerimizi daha güçlü şekilde göstereceğimiz yeni üretimlerimiz olabilir. Yeni projeler üretebiliriz.

İş ya da eğitim hayatında sunum yapacak, konuşma yapacak olanlar varsa, bu açı şanslı olduğunuzu söylüyor 🙂 Mülakatlar için de destekleyici bir zaman.

19 Kasım : Mars Neptün karesi : Mars 22° İkizlerde, Neptün 22° Balıkta

Böyle bir görünüm aktif ise ne yapalım ? Bir yerine iki kez, üç kez düşünelim. Seçimlerimizi gözden geçirelim. Bir girişimde bulunacaksak doğru kararı aldık mı, alternatiflerimize yeniden bakalım. Enine boyuna tartalım fikirlerimizi. Çünkü Neptün, uyumsuz açılarında yanılgılar ve hatalı hamleler getirebiliyor.

Başka olasılıklarımız da var.

Mars iletişimleri simgeleyen ikizler burcunda ve retro konumda. Arkadaşlarımızı anlatır ikizler burcu. Retro Mars’ın aldığı bu Neptün açısıyla, geçmişte yanlış düşündüğümüz, yanlış anladığımız bir şeyleri fark edebiliriz. Konular bir şekilde tekrar önümüze gelebilir. Varsaydığımız, zannettiğimiz şeylerin aslında hiç de öyle olmadığını görebileceğimizi söylüyor bu kare açı bize.

21 Kasım : Güneş Jüpiter üçgeni : Güneş 28° Akrepte, Jüpiter 28° Balıkta

Mutlu bir başlangıç. Bir işin, bir faaliyetin başlangıcı. Parasal konularda pozitif gelişmeler. Güzel bir görüşme. Önemli bir karar. Mutluluk getirecek bir keşif. Her anlamda düşünebileceğimiz, şansı, fırsatları anlatan bir görünüm !

Güneş gücümüzü, özgüvenimizi, bedensel kuvvetimizi, sağlığımızı, işimizi, kariyer yaşamımızla ilgili konuları simgeliyor. Yönetici figürleri, üstler, konum sahibi kişiler yine Güneş’in simgelediği şeyler arasında. Jüpiter ise şansların, açılımların, bolluğun, bereketin, kolaylıkların gezegeni.

Çok güzel bir yenilenme hali görüyorum burada. Son günlerde hangi konularda sıkıntı yaşadıysak, onları aşabiliriz. Çözüm yönünde gelişmeler olabilir.

İş hayatımızda güzel şeyler yaşayabiliriz.

Bedensel ve mental anlamda toparlanma zamanı. Eğitim, yurt dışı bağlantılı işler, seyahatler, yolculuklar açısından da güzel bir görünüm.

28 Kasım : Mars Satürn üçgeni : Mars 19° İkizlerde, Satürn 19° Kovada

Mars başlangıç, hareket, girişim, eylem demektir. Satürn ise istikrarı, devamlılığı, disiplini,  kalıcılığı, uzun vadeli şeyleri, düzeni sembolize eder.

Arada çok uyumlu bir açı var. Bu vaktin enerjisinde (öncesi sonrası ile birlikte birkaç gün için düşünebiliriz) çok güzel başlangıçlarımız olabilir. Disiplinle, istikrarla devam etmek, sistematik şekilde ilerlemek, sürdürmek isteiğimiz konular için değerlendirelim bu açıyı. Başlangıcımızı yapalım. İlk ateşi yakalım Mars’ın enerjisiyle 🙂

29 Kasım : Merkür Mars karşıtlığı : Merkür 19° Yayda, Mars 19° İkizlerde

Mars agresyonu, Merkür ise iletişimleri simgeliyor. Dolayısıyla iletişimlerde bir agresyon etkisidir bu, dikkat edelim. Kimseyi kırmadan, incitmeden, güzelce ifade edelim kendimizi.

Mars aceleciliktir ayrıca. Günlük işlerde aceleci davranmayalım. Sakarlıklar olabilir. Ona dikkat.

30 Kasım : Merkür Satürn altmışlığı : Merkür 19° Yayda, Satürn 19° Kovada

Satürn düzeni, istikrarı, devamlılığı, sistemleri, sistemli hareket etmeyi sembolize eder.

Merkür ise günlük işlerimizle, günlük düzenimizle, ürettiklerimizle, yaptıklarımızla ilgilidir.

İşimizde, hayatımızın herhangi bir yerinde bazı şeyler için yeni bir çerçeve kurabiliriz, bir düzen belirlemek isteyebiliriz bu vakitlerde.

Daha sistemli ilerlemek istediğimiz alanlar varsa bu yönde girişimlerimiz, yeniliklerimiz olabilir.

Satürn hocaları, Merkür ise iletişimi sembolize eden bir gezegen.

Eğitmenlerle, hocalarla, alanında uzman kişilerle çok güzel iletişimlerimiz de olabilir. Hocalarımızla güzel şeyler paylaşabiliriz. Dersler içinde keyifli şeyler olabilir. Başaracağımız şeyler olabilir.

Almak istediğimiz eğitimler, katılmak istediğimiz kurslar varsa, araştırmalarımız, irtibatlarımız, kayıt işlemlerimiz olabilir.


Ayın görünümleri bu şekilde sevgili okuyucularım. Dikkat gerektiren zamanlarda tedbirli olalım, doğru şekli alalım.

İyi açıları ise en güzel şekilde değerlendirme gayretinde olalım. Çünkü yaşamın içinde iyicil olasılıklar emeğimizle ve çabamızla somutlaşıyor.

Güzel bir ay olsun.

İçinde bulunduğumuz dönemi anlamak için güncel transitlerden, retrolardan da haberdar olmanızı öneririm. Bunun için aşağıdaki linkleri tıklayabilirsiniz ↓ Yazılarımı ekliyorum.

25 Ekim 2022 Akrep Burcunda Güneş Tutulması

Güneş Akrep Burcunda 23 Ekim-22 Kasım 2022

Venüs Akrep Burcunda 23 Ekim-16 Kasım 2022

Merkür Akrep Burcunda 29 Ekim-17 Kasım 2022

Mars Retrosu İkizler Burcunda  30 Ekim 2022-12 Ocak 2023

Jüpiter Yeniden Balık Burcunda 28 Ekim-20 Aralık 2022

♣     ♣    ♣    ♣    ♣    ♣    ♣    ♣

Kasım ayı yorumlarınızın linklerini de bırakıyorum aşağıya. Tıklayarak istediğiniz burcu görebilirsiniz. Öngörülerden doğru şekilde yararlanabilmek için yükselen burcunuzu okuyunuz.

↓    ↓    ↓    ↓

Koç Burcu Kasım 2022, Boğa Burcu İkizler Burcu, İkizler Burcu Kasım 2022,

Yengeç Burcu Kasım 2022, Aslan Burcu Kasım 2022, Başak Burcu Kasım 2022,

Terazi Burcu Kasım 2022, Akrep Burcu Kasım 2022, Yay Burcu Kasım 2022,

Oğlak Burcu Kasım 2022, Kova Burcu Kasım 2022, Balık Burcu Kasım 2022

Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!