7-13 Kasım 2022 Astroloji Gündemi

7-13 Kasım 2022 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım, nasılsınız ?

Yılın son tutulması gerçekleşiyor bu hafta. 8 Kasım Salı günü boğa burcunda bir Ay tutulması gerçekleşiyor.

Uranüsyen bir tutulma. Satürn ile önemli bir açısı var. En temelde bir düzen değişikliğini temsil ediyor ama bir cümle ile özetlenebilecek şeyler değil tutulmalar, ki zaten sizler için çok detaylı anlattım. Türlü türlü konular üzerinden ihtimallerimizi paylaştım. Bunların olmaması adına neler yapabileceğimizi örneklendirdim.

Hem uyarılarımı, hem önerilerimi paylaştığım tutulma yazım bu linkte alıyor ↓

Burayı tıklayabilirsiniz → 8 Kasım 2022 Boğa Burcunda Ay Tutulması

İçinde bulunduğumuz dönemi anlamak için güncel transitlerden, retrolardan da haberdar olmanızı öneririm. Bir Mars retrosundayız. Jüpiter balık burcuna dönmüş durumda.

Bir yandan akrep transitleri yaşanıyor. Güneş, Merkür ve Venüs akrep burcunda (bu hafta bir değişim yok, aynı transitler devam ediyor).

Her birinin genel olarak ve burçlar üzerinden nelere işaret ettiğini ve neler için kullanabileceğimizi görmek için, vakit neyin vakti anlamak için aşağıdaki yazılarımı tıklayabilirsiniz ↓

25 Ekim 2022 Akrep Burcunda Güneş Tutulması

Güneş Akrep Burcunda 23 Ekim-22 Kasım 2022

Venüs Akrep Burcunda 23 Ekim-16 Kasım 2022

Merkür Akrep Burcunda 29 Ekim-17 Kasım 2022

Mars Retrosu İkizler Burcunda  30 Ekim 2022-12 Ocak 2023

Jüpiter Yeniden Balık Burcunda 28 Ekim-20 Aralık 2022

♣     ♣    ♣    ♣    ♣    ♣    ♣    ♣

Kasım ayı yorumlarınızın linklerini de bırakıyorum aşağıya. Tıklayarak istediğiniz burcu görebilirsiniz. Öngörülerden doğru şekilde yararlanabilmek için yükselen burcunuzu okuyunuz.

↓    ↓    ↓    ↓

Koç Burcu Kasım 2022, Boğa Burcu İkizler Burcu, İkizler Burcu Kasım 2022,

Yengeç Burcu Kasım 2022, Aslan Burcu Kasım 2022, Başak Burcu Kasım 2022,

Terazi Burcu Kasım 2022, Akrep Burcu Kasım 2022, Yay Burcu Kasım 2022,

Oğlak Burcu Kasım 2022, Kova Burcu Kasım 2022, Balık Burcu Kasım 2022

Şimdi yeni haftanın detaylarına geçeceğim.

Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


7-13 Kasım haftasının gezegen açıları :

7 Kasım : Venüs Satürn karesi : Venüs 18° Akrepte, Satürn 18° Kovada

İnsan ilişkilerimiz içinde sınırları ayarlamak, kime ne kadar yakın olabileceğimizi iyi hesap etmek, dengede ve kendi merkezimizde olmak, kimseyi merkezimize almamak, kimseden yana büyük  beklentiler içinde olmamak, samimiyette ve yakınlıkta ölçüyü tutturmak işimizi kolaylaştırır her zaman.

İşte Venüs Satürn karesi bu konularda farkındalık kazanmamızı sağlayacak deneyimlere ve dialoglara işaret ediyor. Arkadaşlıklar, ahbaplıklar, iletişimler içinde dengeye gelmemizi istiyor bizden.

9 Kasım : Merkür Uranüs karşıtlığı : Merkür 16° Akrepte, Uranüs 16° Boğada

Kopuşlara açık bir görünüm. Esasen bir temizlik etkisi. Bitmesi gereken dialoglar sonlanabilir.

Büyük bir uyanış etkisi aynı zamanda. Çeşitli deneyimler aracılığı ile birden fark edeceğimiz şeyler olabilir. Kafamızı kurcalayan noktalarda ‘Taşlar şimdi yerine oturdu, şimdi anladım’ diyeceğimiz şeyler olabilir.

9 Kasım : Güneş Uranüs karşıtlığı : Güneş 16° Akrepte, Uranüs 16° Boğada

Ay tutulmasına eşlik eden bir açı. Karşıtlıklar uyumsuz açılardır. Biraz zorlayıcı bir görünüm bu. Uranüs ani olanı, beklenmedik olanı, hızlı gelişen durumları anlatıyor.

Karşıtlıklarında kopuşlar, ani biten durumlar getirebiliyor. Ama olan her şey esasen hayrımıza, iyiliğimize oluyor. Uranüsyen bu dolunay, bizi kısıtlayan düşüncelerden, durumlardan, ortamlardan özgürleşmemizi sağlayacaktır. Bu yönde kararlar getirecektir.

10 Kasım : Merkür Satürn karesi : Merkür 18° Akrepte, Satürn 18° Kovada

Merkür iletişim ve haberleşme demektir. Satürn ise kısıtları, kısıtlı durumları, engelleri simgeler.

İletişimler içinde kendimizi yeterince ifade edemediğimiz durumlar deneyimleyebileceğimize işaret ediyor bu kare açı o yüzden.

Duygularımızı, düşüncelerimizi tam olarak istediğimiz gibi anlatamayabiliriz. Doğru anlaşılmadığımızı düşündürecek şeyler olabilir.

Bunun dışında ulaşmak istediğimiz kişilerle irtibat kurmakta zorlanabiliriz. Çeşitli sebeplerle beklemeler olabilir. Biraz serbest bırakalım konuları. Gerekiyorsa bekleyelim, olacağı zaman olsun.

Aynı zamanda karmik bir görünüm bu. Sözlerimizle vaktiyle kalp kırdıysak, benzer cümleleri başkalarından duyabiliriz. Karmanın gezegenidir Satürn.

10 Kasım : Venüs Neptün üçgeni : Venüs 22° Akrepte, Neptün 22° Balıkta

Çok sevdiğimiz bir görünümdür bu. Çünkü Neptün uyumlu açılarında Venüs’ün üst oktavıdır. Annesi gibidir 🙂 Daha güçlü, daha büyük bir Venüsyen etki gibidir. Bu iki gezegenin de doğası sevgiyi, hoşgörüyü, uzlaşmayı, uyumu, derinliği, anlayışı, empatiyi simgeler. Sanatsal konular, yaratıcılık, ilham, ruhsal derinliği olan şeyler de yine Venüs ve Neptün ile ilgili.

Bu güzel açı neler söylüyor bize ? İlişkiler içinde anlaşmazlıklar aşılabilir diyor. Uzlaşmalar olabilir diyor. Af dilemek, kendinizi anlatmak ve telafi etmek istediğiniz durumlar için değerlendirebilirsiniz bu yumuşacık, sevgi açısını 🙂

Sanatsal işler, yaratıcılık gerektiren üretimler için de çok güzel bir görünüm !

11 Kasım : Güneş Satürn karesi : Güneş 18° Akrepte, Satürn 18° Kovada

Satürn kısıtlarla, engellerle, yetmeyen şeylerle ilgili bir gezegen. Yapmak istediklerimiz için hangi açılardan eksiklerimiz var ? Gerekli koşulları sağlayamadığımız noktalar neler ? Bunlar biraz daha görünür olabilir gözümüze. Hatta fazla odaklanıp karamsar bir tarafa çekebiliriz kendimizi. Olmayana bu denli odaklanmayalım.

Nasipte olan ve vakti gelen şeyler gerçekleşir. Her şey en doğru zamanda olur. Çabalamak konusunda üzerimize düşeni yapalım. Hedeflerimiz için emeğimizi ortaya koyalım. Ama akışta olmasını da bilelim. Şimdilik olmayanı oldurmaya çalışıp ruhumuzu yıpratmayalım.

12 Kasım : Merkür Neptün üçgeni : Merkür 22° Akrepte, Neptün 22° Balıkta

Haftanın uyumlu açılarından biri. Merküryen konularda kolaylaşan, iyileşen, yoluna giren şeyler olacaktır. Nedir Merküryen konular ? En başta iletişimler. Eğitimlerle, kurslarla ilgili konular. Anlaşmalar, imzalı işlerle ilgili hususlar. Ticari faaliyetler.

Bunun dışında Merkür şu anda akrep burcunda olduğu için ve akrep burcu ödemelerle, parasal konularla ilgili olduğu için, bu uyumlu açı buralardan da ferahlıkların gelebileceğini söylüyor bize.

13 Kasım : Venüs Pluto altmışlığı : Venüs 26° Akrepte, Pluto 26° Oğlakta

Pluto’dan da Venüsyen konulara destek var. Parasal konularda, ödemelerde zorlanmalar varsa, bu hafta güzel çözümler bulabiliriz. Beklenen paralar gelebilir. Çözüm sağlayacak bir akış olabilir. Ödemelerimizi yapabiliriz.

Bunun dışında dişil enerji, kadınlarla ilgili konular, kadın sağlığı gibi temalar Venüs ile ilgili. Pluto bu konular açısından da bir güçlenme anlamına geliyor.


Her bir gün için detaylar şöyle :

7 Kasım Pazartesi

Ay 01:29- 08:14 arasında boşlukta. 08:14’de boğa burcuna geçiyor.

Boğa etkisiyle alışverişler, harcamalar, kazançlar, parasal konular ön planda.

Bugün Merkür, güney Ay düğümü ile kavuşumda. İmzalar, önemli anlaşmalar için önermeyeceğim bir gün. Çünkü bunlar Merküryen konulardır.

Ay düğümlerinden iyicil taraf kuzey Ay düğümüdür. Gitmemiz gereken yön kuzey ay düğümünün tarafıdır. Bir gezegen güney Ay düğümüyle kavuştuğunda o gezegenin konularında dikkatli olmamız gerekir. O yüzden uyarımı paylaşmış olayım.


8 Kasım Salı

Ay gün boyunca boğa burcunda olacak. Sabah saatlerinde kuzey Ay düğümü ile kavuşumu var. Gündüz vaktinde ise Uranüs ile bir arada.

Bir tıkanıklık çözülebilir, bir şeyin önü açılabilir, bir konu ilerlemeye başlayabilir. Büyüyüp bereketlenecek, güzelleşecek yeni bir şey doğabilir. Kadersel bir açılımı temsil ediyor bu kavuşumlar.

Akşam saatlerinde Ay, Venüs Satürn karesini çalıştırıyor. Venüs ile karşıt, Satürn ile kare açıda. Alışverişler için önermem bu akşamı. Mümkünse daha sonra yapalım.

Gece saatlerinde bir Ay Neptün üçgeni var. Gecenin huzurlu bir atmosferi var.


9 Kasım Çarşamba

Ay bugün 16:36’ya kadar boğa burcunda.

Sabah saatlerinde güzel bir Ay Pluto uyumu var. Güçlü bir üçgen açı var aralarında. Maddi manevi güç kazanma, toparlanma, iyi bir izlenim bırakma, güzel iletişimler, başarılı sunumlar, özgüven, bir şeyin pozitif yönde değişimi, bir şeyi iyi hale getirecek bir gelişme..Böyle olasılıklarımız var.

Öğle ve gündüz saatlerinde yine güzel bir açı alıyor Ay. Bir Ay Jüpiter altmışlığı oluşuyor. Eğitimler, kurslar, dersler, hocalarla iletişimler için, yolculuklar, geziler için, ticari konular, finansal konular, iletişimler için, her tür konumuz için güzel bir zaman.

Ay 15:00-16:36 arasında boşlukta. 16:36’da ikizler burcuna geçiyor.

Günün devamında kitap alışverişleri, eğitim konuları, website, blog, sosyal medya temaları, iletişim ve ulaşım araçları ile ilgili konular öne çıkacaktır ikizler etkisiyle.


10 Kasım Perşembe

Ay günün tamamında ikizler burcunda olacak.

Dialoglar, görüşmeler, haberleşmeler, bildirimler, başkaları ile birlikte yapacağımız planlamalar, organizasyonlar var bugün.

Gündüz saatlerinde Ay ve Kiron uyumlu açıda. Bir altmışlık açı var aralarında.

Bir konunun iyileşmesi, bir durumun iyi hale gelmesi gibi bir sembol var burada. İhtiyacı olana şifa olsun.


11 Kasım Cuma

Ay ikizler burcunda olacak günün tamamında.

Öğle saatlerinde gelen Ay Neptün karesi iletişimler için çok da uygun bir zamanda olmadığımızı söylüyor. İstenilen sonuçlar alınamayabilir. Mümkün olan noktalarda görüşmeleri, toplantıları, yazışmaları, konuşulacak şeyleri erteleyelim. Bugün için böyle görünümler var.

Gündüz saatlerinde Ay, Mars ile kavuşumda. Agresyonlu ortamlardan, kişilerden, durumlardan uzak tutalım kendimizi.


12 Kasım Cumartesi

Ay 03:22’de yengeç burcuna geçiyor. Ailemizi, evimizi ilgilendiren konular ön planda bugün.

Aile köklerimizle, aile büyüklerimizle bir araya gelebiliriz.

Evimizde temizlikler yapabiliriz. Evimiz için satın alacağımız şeyler olabilir.

Naif, sevgi enerjisinde, güzel bir atmosferi var günün. Yengeç tam böyle bir enerjidir 🙂


13 Kasım Pazar

Ay yengeç burcunda olacak gün boyunca. Çok da güzel açılar içinde olacak 🙂

Öğle saatlerinde Uranüs ile, günün geri kalanında ise Güneş ile üçgen açıda bugün Ay.

Keyif aldığımız şeyleri yapmak, sosyalleşmek, misafir ağırlamak, misafir olmak, gezmek, sevdiğimiz şeyleri pişirmek, hobilere vakit ayırmak çok güzel bir Pazar ! 🙂


Instagram hesabımı da ekleyeyim buraya.

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


İyi haftalar herkese !

Dr.: Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!