14-20 Kasım 2022 Astroloji Gündemi

14-20 Kasım 2022 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım, nasılsınız ?

Yılın sonuna doğru yaklaşmaktayız. Bir yandan danışmanlıklar devam ediyor, bir yandan yeni yıl yorumlarınızı hazırlamakla meşgulüm. Hareketli bir zaman benim için.

Umarım sizler de iyisinizdir.

Instagram hesabımda ( Linki burada : @anlatburcak ) bu haftayı anlattım geçtiğimiz günlerde.

Oldukça güzel açıları bir arada göreceğimiz, şanslı, güzel olasılıklarla dolu bir haftaya giriyoruz. Ben de öncesinden bahsetmek istedim biraz 🙂

Geçtiğimiz hafta hem bir Ay tutulması vardı, hem de zorlu açılarla birlikte gerçekleşmişti. Geride bıraktığımız gergin enerjilerin ardından bu hafta hediye gibi hepimize:)

Pek çok uyumlu gezegen açısı peş peşe gelecek, bir arada yaşanacak bu hafta. Ben de etraflıca anlatacağım. Bakalım neler var, gün gün paylaşacağım yine.

Bu arada yeni başlayacak olan transitler var. Merkür ve Venüs’ün akrep dönemi bitiyor. İkisi de yay burcuna yerleşiyor artık.

Venüs 16 Kasım, Merkür 17 Kasım günü yay burcuna geçiyor.

Hepsine bakacağız.

İçinde bulunduğumuz dönemi anlamak için güncel transitlerden, retrolardan da haberdar olmanızı öneririm. Bir Mars retrosundayız. Jüpiter retrosunda balık burcuna döndü ayrıca.

Her birinin genel olarak ve burçlar üzerinden nelere işaret ettiğini ve neler için kullanabileceğimizi görmek için, vakit neyin vakti anlamak için aşağıdaki yazılarımı tıklayabilirsiniz ↓

Güneş Akrep Burcunda 23 Ekim-22 Kasım 2022

Mars Retrosu İkizler Burcunda  30 Ekim 2022-12 Ocak 2023

Jüpiter Yeniden Balık Burcunda 28 Ekim-20 Aralık 2022

♣     ♣    ♣    ♣    ♣    ♣    ♣    ♣

Kasım ayı yorumlarınızın linklerini de bırakıyorum aşağıya. Tıklayarak istediğiniz burcu görebilirsiniz. Öngörülerden doğru şekilde yararlanabilmek için yükselen burcunuzu okuyunuz.

↓    ↓    ↓    ↓

Koç Burcu Kasım 2022, Boğa Burcu İkizler Burcu, İkizler Burcu Kasım 2022,

Yengeç Burcu Kasım 2022, Aslan Burcu Kasım 2022, Başak Burcu Kasım 2022,

Terazi Burcu Kasım 2022, Akrep Burcu Kasım 2022, Yay Burcu Kasım 2022,

Oğlak Burcu Kasım 2022, Kova Burcu Kasım 2022, Balık Burcu Kasım 2022

Şimdi yeni haftanın detaylarına geçeceğim.

Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim öncesinde.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


14-20 Kasım haftasının başlıca gelişmeleri :

Venüs 16 Kasım günü 09:08’de yay burcuna geçiyor.

Merkür 17 Kasım’da 11:41’de yay burcuna geçiyor.


14-20 Kasım haftasının gezegen açıları :

15 Kasım : Merkür Pluto altmışlığı : Merkür 26° Akrepte, Pluto 26° Oğlakta

İşimiz ve kazançlarımız açısından güzel bir görünüm. Merkür akrep burcunda. Ödemeleri simgeleyen bir yerde. Pluto ise parayı, parasal gücü anlatıyor.

Yapılması gereken ödemeleri kolaylaştıracak güzel kazançlarımız olabilir. Bir para akışı var. Maddi anlamda fırsatlar var.

Pluto aynı zamanda konum, yetki, otorite sembolüdür. Yetki sahibi kişilerden gelecek güzel destekler de olabilir.

Merkür iletişimin gezegeni sevgili okuyucularım. Ulaşmak istediğimiz kişiler varsa, görüşmeler, yazışmalar için değerlendirelim bu güçlü Pluto uyumunu.

Resmi işlemlerimiz, yasal konularımız, devlet dairelerinde yapacağımız işler için yine bu açıyı değerlendirebiliriz.

15 Kasım : Güneş Neptün üçgeni : Güneş 22° Akrepte, Neptün 22° Balıkta

Güneş akrepte burcunda, su elementinde ve su elementinin güçlü temsilcisi Neptün’den uyumlu açı alıyor.

Büyük bir su üçgeni oluşuyor akrep-balık ekseninde !

İçimiz, duygularımız, ruhumuz temizleniyor. Bir temizlik etkisi yaratacak farkındalıklar geliyor. Şifa geliyor. Kabul ve hafiflik geliyor. Kime ? Deneyimleri okuma niyetinde olanlara. Yaşananlardan dersler çıkarıp mesajı alma niyetinde olanlara. Sevgi enerjisini beslemek, çoğaltmak isteyenlere. ‘Herkes iyi olsun. Her şey güzel olsun’ enerjisinde olanlara.

Duygusal ve ruhsal anlamda şifalanmak, zihnini boşaltmak, ruhun yüklerini bırakmak isteyenler için kapılara anahtar olacak araçlar geliyor 🙂

15 Kasım : Venüs Jüpiter üçgeni : Venüs 28° Akrepte, Jüpiter 28° Balıkta

Gökyüzünün iki iyicili arasında oluşacak olan harika bir açı.

İşimizde kolaylıklar, ilişkilerimizde güzellikler. Keyifler, fırsatlar, pozitif iletişimler, güzel haberler, yeni niyetler, şanslar.

Alışverişler.  Bakım ürünleri, yeni giysiler. Geziler, keşifler. İçinde mutlu olacağımız yeni ortamlar, başlangıçlar, yeni insanlar.

Paketin için hayli güzel 🙂 Sanatsal konular için de şahane bir Jüpiter desteği. Bir sanatsal etkinliğe katılabiliriz. Performans yapacak kişi isek çok güzel geçebilir, başarılı bir performans sunabiliriz. Parasal konular da hareketleniyor. Potansiyelleri ve fırsat alanlarımızı değerlendirelim.

16 Kasım : Merkür Jüpiter üçgeni : Merkür 28° Akrepte, Jüpiter 28° Balıkta

Merküryen konularda Jüpiter’in şansı var elimizde.

Merkür en temelde iletişimlerimizi ve günlük işlerimizi simgeler. Bunun dışında eğitimle ilgili konular, danışmanlıklar, kurslar, seminerler, kısa yolculuklar, arabalarla, taşıtlarla ilgili konular, imzalı işler, ticari faaliyetler Merkür’ün temsil ettiği konulardır.

Bu hafta bir eğitim, bir kurs başlangıcımız olabilir. Hocalarımızla iletişimlerde şanslı hissedeceğimiz şeyler olabilir. Ödev teslimleri, proje sunumları olabilir.

Su elementinde oluşacak bir üçgen. Ruhsal tarafta bir değişim var. Diğer açılar da bunu gösteriyor. Pozitif yönde bir değişim var. Duygularımızı iyileştirecek, bizi sakinleştirip hafifletecek şeyler olacaktır. Spiritüel alanlarda da şanslarımız, kısmetlerimiz var.

19 Kasım : Güneş Pluto altmışlığı : Güneş 26° Akrepte, Pluto 26° Oğlakta

Güneş de, Pluto da gücümüzle ilgili göstergeler. Ruhsal anlamda, bedensel anlamda, maddi manevi anlamda bir güçlenme, olumlu yönde bir değişim göstergesi diyebilirim bu açı için.

Bizi çözen, dağıtan, hedeflerimize odaklanmamızı güçleştiren duygu durumlarını aşabiliriz.

Gündem konularımızda güzel gelişmeler olabilir.

Yetki sahibi kişilerden, yöneticilerden, üstlerden yana şanslı olabiliriz. İşlerimizi kolaylaştıracak güzel destekler gelebilir. Yardım alacağımız, bize yardımcı olacak kişiler olabilir.

İşimizde yeteneklerimizi, yetkinliklerimizi daha güçlü şekilde göstereceğimiz yeni üretimlerimiz olabilir. Yeni projeler üretebiliriz.

İş ya da eğitim hayatında sunum yapacak, konuşma yapacak olanlar varsa, bu açı şanslı olduğunuzu söylüyor 🙂 Mülakatlar için de destekleyici bir zaman.

19 Kasım : Mars Neptün karesi : Mars 22° İkizlerde, Neptün 22° Balıkta

Böyle bir görünüm aktif ise ne yapalım ? Bir yerine iki kez, üç kez düşünelim. Seçimlerimizi gözden geçirelim. Bir girişimde bulunacaksak doğru kararı aldık mı, alternatiflerimize yeniden bakalım. Enine boyuna tartalım fikirlerimizi. Çünkü Neptün, uyumsuz açılarında yanılgılar ve hatalı hamleler getirebiliyor.

Başka olasılıklarımız da var.

Mars iletişimleri simgeleyen ikizler burcunda ve retro konumda. Arkadaşlarımızı anlatır ikizler burcu. Retro Mars’ın aldığı bu Neptün açısıyla, geçmişte yanlış düşündüğümüz, yanlış anladığımız bir şeyleri fark edebiliriz. Konular bir şekilde tekrar önümüze gelebilir. Varsaydığımız, zannettiğimiz şeylerin aslında hiç de öyle olmadığını görebileceğimizi söylüyor bu kare açı bize.


Her bir gün için detaylar şöyle :

14 Kasım Pazartesi

Ay bugün 15:47’ye kadar yengeç burcunda.

Sabah saatlerinde çok güzel bir Ay Venüs üçgeni var. Haftaya güzel bir giriş yapıyoruz 🙂 Keyif almak, huzur bulmak, yaptığımız bir şeyden mutlu olmak, gittiğimiz bir yerde iyi hissetmek..Böyle anlatabilirim sabahın enerjisini. Yeni bir ortama girmek, bir başlangıç yapmak için iyi bir vakit. Evimiz gibi hissedeceğimiz bir yer eklenebilir hayatımıza.

İnsan ilişkilerimiz, dialoglarımız içinde de keyfimiz yerinde. Güzel bir sabah.

Ay Venüs uyumunun ardından misler gibi bir Ay Jüpiter üçgeni geliyor bu kez. Eğitimlerle, kurslarla, hocalarla ilgili konular destekleniyor. Uzman kişilerle, başarılı eğitmenlerle bir arada olabiliriz bugün. Kütüphaneler, çalışma alanları da yine Jüpiter ile ilgilidir. Böyle bir ortama da girebiliriz.

13:40-15:47 arasında boşlukta. 15:47’de aslan burcuna geçiyor.

Günün geri kalanı da aslan enerjisiyle coşkulu görünüyor 🙂 Eğlenmek demektir aslan. Kutlamalarımız da olabilir. Çocuklarla ilgili konularımız da olabilir günün devamında.


15 Kasım Salı

Ay aslan burcunda ilerliyor.

Gündüz saatlerinde Ay Kiron üçgeni var. Oldukça güzel bir açı. Günün ilk yarısında da bu Kiron enerjisinin içinde olacağız. Çünkü Ay, bu açıya doğru ilerliyor olacak.

Bir durum daha iyi olacak, bize daha iyi hissettirecek, daha gönlümüzce olacak şekilde değişebilir. Bir iyileşme var. Fiziksel ya da ruhsal bir değişim de olabilir. Bir şifalanma, olumlu bir değişim var.

Gece saatlerinde Ay Uranüs karesi geliyor. Uykumuz kaçabilir belki. Uykusuzluklar olabilir. Uranüs’ün uyumsuz açılarında elektrik kesintileri de olabiliyor. Bu da bir olasılık.


16 Kasım Çarşamba

Ay aslanda olacak bugün yine. Öğle ve gündüz vaktinde Ay Mars altmışlığı ile hareketliyiz. Tempomuz yüksek.

Sabah saatlerinde de bu enerji var. Yeni bir girişim, yeni bir heves. Yeni bir keyif alanı. Enerjimizi yükseltecek bir değişim. Yapılacak işler içinde hızlanma. Yol almak diyebileceğimiz ilerlemeler. Bunlar görünüyor gözüme.

Spora başlamak için de oldukça uygun, güzel bir zaman.

Akşamüstü saatlerinde Ay ve Güneş kare (uyumsuz) açıda. İletişimlerde, ilişkilerimiz içinde anlaşmazlıklar olursa haklı çıkma çabasına girmeyelim. Mantıklı olanı seçelim.

Gece saatleri de iletişimler için çok destekleyici görünmüyor. Çünkü bir Ay Merkür karesi var.


17 Kasım Perşembe

Ay 04:03’te başak burcuna geçiyor.

Güne başlarken Ay ve Venüs arasında uyumsuz bir kare açı görüyoruz. Dialoglarda eleştirel bir dile düşmemeye özen gösterelim. Güzel olanı söylemek iyidir. Güzel olmayanı söyleyeceksek de üslubunca, adap ile, görgü ile yapalım bunu. Kalp kırmaktan kimse bir şey kazanmaz.

Saç kesimi, bakım, güzellik konuları, alışverişler için de bu sabahı önermem, Venüs’ün uyumsuz açısı olduğu için.

Ay’ın başaktan geçtiği bugünü işlerimizi toparlamak, düzenlemeler, temizlikler yapmak için değerlendirebiliriz.


18 Kasım Cuma

Ay başak transitine devam ediyor.

Sabah saatlerinde Ay ve kuzey Ay düğümü uyumlu açıda. Arada bir üçgen var. Öğle saatlerinde de Ay Uranüs üçgeni geliyor. Değişim, ferahlık, yenilenme, yeniye geçiş sembolleri bu güzel açılar. Değerlendirelim. Her işimiz, her konumuz için kullanabiliriz. Kolaylıklar, kadersel fırsatlar, şanslı olasılıklar var.

Akşam saatlerinde gelen Ay Mars karesi ‘Aceleci olma, düşünmeden eyleme geçme.’ diyor. Münakaşalara da açık bir vakit. Kontrollü olalım.


19 Kasım Cumartesi

Ay bugün 13:57’ye kadar başak burcunda olmaya devam ediyor.

Sabahın açıları çok iyi görünüyor. Ay, Güneş ve Pluto ile uyumlu görünümlerde. Güneş Pluto altmışlığını aktive ediyor. Ay Güneş altmışlığı, Ay Pluto üçgeni gibi güzel açılar görüyoruz.

Parasal konular, işimizle ilgili konular, yapılacaklar, planlar, programlar, iletişimler için çok güzel bir sabah. Güçlü bir hareket enerjisi var. Kullanalım.

Öğle saatlerinde Ay ve Jüpiter karşı karşıya. Alışverişlerde ölçüye dikkat diyeceğim.

Ay 11:46-13:57 arasında boşlukta. Başakta iken alacağı tüm açılar tamamlanmış durumda. 13:57’de terazi burcuna geçiyor.

Akşam saatlerinde Ay, Merkür ve Venüs ile uyumlu açılarda. Dışarıya program yapmak, sevdiklerimizle güzel bir akşam yaşamak, bir etkinliğe/bir gösteriye katılmak, bir araya gelmek, misafir ağırlamak, misafir olmak, bir şeyi kutlamak, iletişim kurmak, irtibata geçmek..Hepsi için değerlendirebiliriz bu akşamı. Işıl ışıl bir vakit ! Harika bir akşam !


20 Kasım Pazar

Ay günün tamamında terazi burcunda.

Günün ilk yarısında Ay Kiron karşıtlığı aktif. İlişkilerimiz içinde tartışmalar, anlaşmazlıklar olabilir. Kimseyi incitmeyelim. Sözlerimizi güzel seçelim.


Instagram hesabımı buraya da ekleyeyim.

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


İyi haftalar herkese !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!