9-15 Mayıs 2022 Astroloji Gündemi

9-15 Mayıs 2022 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım !

Büyük bir değişim haftasındayız.

Bu hafta 11 Mayıs Çarşamba günü Jüpiter’in yeni transiti başlıyor !! Koç burcuna geçiyor Jüpiter.

Jüpiter için ‘büyük iyicil’ deriz. Şansı, fırsatları, mutlulukları, kolaylıkları, hayatın hediyelerini temsil eder.

Pek çok teması var. Simgelediği birçok tema var. Ama en temelde şans gezegeni olarak tanırız Jüpiter’i.

Hangi burçtan geçiyorsa, o burcun konularında açılımlara, büyüme fırsatlarına, mutluluklara işaret eder. Güncel transiti ile doğum haritamızın hangi evinden geçiyorsa, o evin simgelediği konularda şanslar, yenilikler, güzellikler getirir hayatımızın o dönemi bize.

Güncelde hangi alanlarda fırsatlara açığız, şanslar hayatın nerelerinden gelebilir, hangi konularda güzel gelişmeler olabilir, işte bunları anlatıyor Jüpiter.

Nerede olduğu bu açıdan çok önemli.

Jüpiter 11 Mayıs-28 Ekim 2022 arasında koç burcunda olacak bu yıl. 28 Ekim’de retrosunda yeniden balık burcuna dönecek. 20 Aralık 2022’de yeniden koç burcuna geçecek ve önümüzdeki yıla taşan bir transit olacak bu koç dönemi.

Gökyüzünde uzun zamandır ateş elementi enerjisi yoktu. Ağır hareket eden gezegenlerin hiçbiri ateş elementi burçlardan birinde değildi. Şimdi ateşin Jüpiter ile hareketlenecek olması çok güzel !!

Çünkü yaşam enerjisi, yaşam coşkusu, başlangıç, girişim, özgüven, cesaret, yenilik demektir ateş elementi.

Ayrı bir yazı hazırlıyorum bu büyük değişim için !! En kısa zamanda geliyor inşallah.

Bu hafta bir şey daha oluyor. Ne oluyor ? Yılın ikinci Merkür retrosu başlıyor. 10 Mayıs-3 Haziran arasında, iki burçta gerçekleşecek olan bir retro bu. İkizler burcunda başlayacak, boğa burcunda tamamlanacak.

Retronun 10-23 Mayıs arası olan bölümü ikizler burcunda, 23 Mayıs-3 Haziran kısmı ise boğa burcunda gerçekleşecek.

Merkür retrosunun sizi hangi konular üzerinden, nasıl etkileyebileceğini, uyarılarımı, süreci nasıl değerlendirebileceğinizi Mayıs ayı yorumlarınızda görebilirsiniz.

Mayıs ayı astroloji gündemi ve aylık yorumlarınız aşağıda ↓↓

Koç Burcu Mayıs 2022, Boğa Burcu Mayıs 2022, İkizler Burcu Mayıs 2022,

Yengeç Burcu Mayıs 2022, Aslan Burcu Mayıs 2022, Başak Burcu Mayıs 2022,

Terazi Burcu Mayıs 2022, Akrep Burcu Mayıs 2022, Yay Burcu Mayıs 2022,

Oğlak Burcu Mayıs 2022, Kova Burcu Mayıs 2022, Balık Burcu Mayıs 2022

Merkür retrosu için yazım da geliyor. Her gelişme için ayrı yazı yayınlıyorum, düzenli okuyucularım biliyor.

Şimdi haftanın tüm detaylarına, her bir güne bakacağız yine.

Öncelikle her zamanki gibi danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi vereyim.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@astroloji.anlatburcak


9-15 Mayıs haftasının gezegen açıları :

13 Mayıs : Güneş Kuzey Ay Düğümü kavuşumu : Güneş 22° Boğa, Kuzey Ay Düğümü 22° Boğa

Kuzey Ay düğümü temaslarında kadersel gelişmeler görüyoruz, kadersel olarak yaşanması gereken şeyler görüyoruz. Fakat şunu da ekleyeyim : Kuzey Ay düğümü iyicildir. Kuzey güney Ay düğümlerinden pozitif olan, şansları simgeleyen taraftır.

Burada Güneş ile bir kavuşum var. Güneş’in temsil ettiği kişi ve konularla ilgili açılımlar, yeni gelişmeler olabilir. Fırsatlar doğabilir. Bir şeyler kolay ilerleyebilir bu hafta.

Güneş otoriteyi, yetkiyi, yöneticileri, hayatımızda önemli konumda olan kişileri temsil eder. Özellikle erkek figürleri. Bu kişilerden yana güzel şeyler yaşayabiliriz.

İşimizde, iş bağlantılarımızda, sosyal hayatımızda, insan ilişkilerimizde bir şeyler istediğimiz gibi ilerleyebilir.

15 Mayıs : Güneş Satürn karesi : Güneş 24° Boğa, Satürn 24° Kova

Satürn kısıtlarla, engellerle, yetmeyen şeylerle ilgili bir gezegen. Yapmak istediklerimiz için hangi açılardan eksiklerimiz var ? Gerekli koşulları sağlayamadığımız noktalar neler ? Bunlar biraz daha görünür olabilir bu hafta gözümüze. Özellikle haftanın ikinci yarısında. Çeşitli deneyimler ile bu eksik noktalara takılabiliriz. Hatta fazla odaklanıp karamsar bir tarafa çekebiliriz kendimizi. Olmayana bu denli odaklanmayalım.

Nasipte olan ve vakti gelen şeyler gerçekleşir. Her şey en doğru zamanda olur. Çabalamak konusunda üzerimize düşeni yapalım. Hedeflerimiz için emeğimizi ortaya koyalım. Ama akışta olmasını da bilelim. Şimdilik olmayanı oldurmaya çalışıp ruhumuzu yıpratmayalım.

15 Mayıs : Venüs Kiron kavuşumu : Venüs 14° Koç, Kiron 14° Koç

Venüs ilişkileri, sevgiyi, sevgiyle bağlı olduğumuz kişileri temsil ediyor.

Kiron ise yarayı, yaralanmayı, incinmeyi, ama aynı zamanda yaranın şifasını sembolize eden bir astreoid. Venüs, Kiron ile kavuşuyor bu hafta.

Kimseyi üzmemek adına daha dikkatli olmamız gereken bir zamandayız. Kimseyi kırmak istemiyorsak beden dilimizle söylediklerimize, kelimelerimize, davranışlarımıza daha çok dikkat edelim.

Bazen fark etmeden yapıyoruz bir şeyleri. İnce düşünelim. İncelikler önemli 🙂

15 Mayıs : Güneş Neptün altmışlığı : Güneş 24° Boğa, Neptün 24° Balık

Neptün’ün uyumlu açıları hoşgörüyü, yüce gönüllülüğü, affediciliği, toleransı, barışı, uyumu, iyilikleri, güzellikleri ifade eder. Son günlerde bazı şeyler keyfimizi kaçırdıysa, ruh halimizi iyileştirecek şeyler olabilir. Küslükler olduysa barışmalar olabilir.

Bireysel olarak yeterince güçlü hissetmediğimiz ya da hakim olmadığımız, neyi nasıl yapacağımızı bilemediğimiz durumlarda destekler gelebilir. Yakın çevremizden birileri, bir şeyleri kolaylaştırabilir bizim için.

İç dünyamızda bizi aşağı çeken duygulardan arınmak için yapacağımız şeyler olabilir. Bir duygusal temizlik, bir ruhsal temizlik anlamına geliyor böyle güzel bir Neptün uyumu. Zihnimizi meşgul eden konuları iyileştirmenin, güzelleştirmenin yollarını bulabiliriz.

15 Mayıs : Mars Kuzey Ay Düğümü altmışlığı : Mars 22° Balık, Kuzey Ay Düğümü 22° Boğa

Değiştirmek istediğimiz konular, yoluna koymak istediğimiz durumlar için yeni kararlarımız olabilir Mars ile.

Marsiyen enerjimiz, özgüvenimiz yükseliyor. Çeşitli vesileler ile gücümüzü hatırlayabileceğimiz bir zamandayız.


Her bir gün için detaylı etkiler ise şöyle :

9 Mayıs 2022 Pazartesi

Ay günün tamamında aslan burcunda ilerliyor olacak.

Gündüz saatlerinde Ay Satürn karşıtlığını görüyoruz. Günlük işler içinde ilerlemekte zorlanabiliriz. Beklememiz gereken kişiler, durumlar olabilir. Konular akmayabilir. Duygusal anlamda da biraz kasvetli, karamsar bir hali anlatıyor bu karşıtlık. Biraz böyle bir gün. Şayet mümkünse önemli işleri bugüne almamak, faydamıza olabilir.

15:38 sonrası Ay boşlukta olacak. Aslan burcu transitinde yolun geri kalan kısmını açısız şekilde ilerleyecek.


10 Mayıs 2022 Salı

Ay 01:53’e kadar aslan burcunda ve boşlukta. 01:53’te başak burcuna geçiyor.

Sabah saatlerinde Ay Merkür karesi devrede. İletişimler içinde belki çok rahat hissetmeyebiliriz. Birbirimizi anlamakta zorlanabiliriz biraz. Bugün Merkür retrosu da başlıyor. İnsan ilişkilerimize özenelim.

Ay’ın başakta olduğu bir gün. Temizlemek, düzenlemek, ayırmak, atmak, sadeleştirmek, düzene koymak istediğimiz şeyler için harika bir gün. Temizleyelim evimizi, çalışma alanımızı. Kişisel alanlarımızı, dolaplarımızı düzenleyelim bugün.

Mekanların enerjisini temizlemenin de yolu bu aynı zamanda. Fiziksel bir temizlik, bir enerji temizliği anlamına da geliyor.


11 Mayıs 2022 Çarşamba

Ay başak burcunda transit ediyor.

Sabah erken saatlerinde Ay Uranüs üçgeni ile güzel bir atmosferdeyiz. Ferahlamak, sevinmek gibi tarif edebilirim bu açıyı. Örneğin telefonunuzda bir bildirim görürsünüz, bir mail görürsünüz, beklediğiniz bir şey gelebilir, bir konu istediğiniz gibi sonuçlanabilir. Böyle bir sabah.

Öğle ve gündüz saatlerinde Ay Mars karşıtlığı aktif.  Sakarlıklara, düşmelere karşı dikkatli olalım. Ayakkabı seçimimizi iyi yapalım. Bastığımız yere dikkat edelim. İletişimler içinde de duyguları yönetmek, ufak tefek şeyleri sorun etmemek iyi olur bu Marsiyen vakitte.

Akşam üstü saatlerinde Ay Güneş üçgeni ile şanslıyız. Günün ikinci yarısı için düşünebiliriz bu etkiyi. Yaşamımızda önemli konumda olan kişilerle, özellikle erkek figürlerle güzel iletişimlerimiz olabilir. Destek göreceğimiz konular olabilir.

Akşam saatlerinde Ay ve kuzey Ay düğümü arasında çok güzel bir üçgen açı oluşuyor. Ferah, akışkan bir vakit. Şekil vereceğimiz konular olabilir. Bir soru işaretimizden, aklımızı kurcalayan bir şeyden özgürleşebiliriz. Huzurlu bir akşam.


12 Mayıs 2022 Perşembe

Ay bugün 09:34’e kadar başak burcunda.

06:59-09:34 arasında boşlukta. 09:34’te terazi burcuna geçiyor.

Sabah saatlerinde Ay ve Jüpiter karşı karşıya. Hocalarla, eğitmenlerle iletişimlerimizde büyük kelimeler seçmemeye dikkat edelim. Tevazu güzeldir. Ayrıca ilişkiler içinde biraz da politik ve stratejik olmak gereken bir sabah.

Günün ikinci yarısında Ay Merkür üçgeni etkin. Güzel saatler bunlar. Ne için güzel ? İrtibatlar, iletişimler için güzel. Online faaliyetler, sosyal medya konuları, online alışverişler için güzel. Bildirimler, haberleşmeler için güzel. Kendimizi ifade etmek istediğimiz bir kişi, bir konu varsa değerlendirebiliriz. Günlük işlerimiz güzelce ilerleyebilir.


13 Mayıs 2022 Cuma

Ay terazi burcunda bugün.

Sabah saatlerinde Ay Venüs karşıtlığını görüyoruz. Sevdiklerimizden yana bazı şeyler yeterince iyi hissettirmeyebilir. Gösterdiğimiz ilginin ve özenin karşılığı, aynı ölçüde gelmeyebilir.

İlişkiler açısından biraz limoni bir sabah gibi duruyor. Bunu bilerek seçelim ne yapıp ne yapmayacağımızı.

Öğle saatlerinde Ay Kiron karşıtlığı geliyor bu kez. Dialoglarda kırgınlıklar doğabilir. İyi hissettirmeyecek durumlar olabilir. Kelime seçimlerimizi özenle yapalım.

Akşam ve gece saatlerinde güzel bir açıya doğru ilerliyor olacak Ay. Satürn ile uyumlu açısının etkisinde olacağız. Son günlerde bizi duygusal anlamda dalgalandıran şeyler olduysa, kendi içimizde dengeye gelebileceğimiz, güzel kararlar alabileceğimiz bir zaman. İletişimler için de iyi bir vakit. Özellikle büyüklerimizle, sözünü dinlediğimiz/akıl danıştığımız kişilerle, hocalarımızla.


14 Mayıs 2022 Cumartesi

Ay bugün 13:33’e kadar terazi burcunda.

11:07-13:33 arasında boşlukta. 13:33’te akrep burcuna geçiyor.

Duyguları yoğun olarak yaşayabileceğimiz bir gün. Akrep burcu kuşku, şüphe, paranoya demektir. Bu tür ağır enerjilerden, duygulardan uzak kalmaya, enerji alanımızı temiz tutmaya, iyi ve temiz düşünmeye çalışalım.


15 Mayıs 2022 Pazar

Ay akrep burcunda.

Öğle ve gündüz saatlerinde Ay Uranüs karşıtlığının etkisindeyiz. Para çıkışlarına, plansız masraflara açık bir gün.

Bunun dışında bir şeyler şaşırtabilir, iyi hissettirmeyebilir.

Duygusal olarak dengemizi korumakta zorlanabileceğimiz bir gün. Kendimizle kalmak, biraz kendimizi dinlemek iyi gelebilir.


30 Nisan’da muazzam bir Güneş tutulması yaşadık sevgili okuyucularım. Şahane kavuşumlar ve uyumlu gezegen açıları gördük tutulma sırasında gökyüzünde.

6 aylık yeni bir dönemin anahtarını aldık, girdik kapısından içeri 🙂 !

6 ay boyunca tutulmanın yansımaları bizimle olacak.

Tutulma yazımı bırakıyorum buraya okumamış olanlar ve tekrar okumak isteyenler için ↓↓

30 Nisan 2022 Boğa Burcunda Güneş Tutulması

İçinde olduğumuz güncel döneme dair bilgi sahibi olmak için, şu anda hangi gezegen nerede, bize neler getiriyor, neler için uygun zamanlardayız, nelere dikkat edelim, görmek için aşağıdaki yazılarıma da bakabilirsiniz.

Güneş Boğa Burcunda 20 Nisan-21 Mayıs 2022

Venüs Koç Burcunda 2-28 Mayıs 2022

Mars Balık Burcunda 15 Nisan-25 Mayıs 2022

Mayıs ayı astroloji gündemi ve aylık yorumlarınız da aşağıda ↓↓

Koç Burcu Mayıs 2022, Boğa Burcu Mayıs 2022, İkizler Burcu Mayıs 2022,

Yengeç Burcu Mayıs 2022, Aslan Burcu Mayıs 2022, Başak Burcu Mayıs 2022,

Terazi Burcu Mayıs 2022, Akrep Burcu Mayıs 2022, Yay Burcu Mayıs 2022,

Oğlak Burcu Mayıs 2022, Kova Burcu Mayıs 2022, Balık Burcu Mayıs 2022

Güzel bir hafta diliyorum hepimiz için ! Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!