20-26 Haziran 2022 Astroloji Gündemi

20-26 Haziran 2022 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım !

Güneş’in yengeç, Venüs’ün ikizler transiti başlıyor bu hafta.

Merkür’ün Jüpiter ile, Venüs’ün Pluto ile uyumlu açıları var ayrıca. Günler içinde de Ay’ın çok güzel irtibatlarını görüyoruz.

Keyifli, eğlenceli, şanslı, güzel bir hafta başlıyor.

Gün gün bakacağız tüm detaylara.

Öncesinde → Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@astroloji.anlatburcak

Esasen Instagram hesabımda buraya nazaran çok daha fazla şey paylaşıyorum.


20-26 Haziran haftasının başlıca gelişmeleri :

21 Haziran Salı günü 12:13’te Güneş yengeç burcuna geçiyor.

23 Haziran Perşembe günü 03:34’te Venüs yengeç burcuna geçiyor.

Yeni başlayacak olan bu transitlerin size neler getirebileceğini, nasıl etkileyebileceğini aylık yorumlarınız içinde görebilirsiniz. Ayrı ayrı yazılar da geliyor inşallah her iki transit için de.

Aylık yorumlarınızın linklerini aşağıya bırakıyorum. İstediğiniz burcun linkini tıklayabilirsiniz ↓↓

Koç Burcu Haziran 2022, Boğa Burcu Haziran 2022, İkizler Burcu Haziran 2022,

Yengeç Burcu Haziran 2022, Aslan Burcu Haziran 2022Başak Burcu Haziran 2022,

Terazi Burcu Haziran 2022, Akrep Burcu Haziran 2022, Yay Burcu Haziran 2022,

Oğlak Burcu Haziran 2022, Kova Burcu Haziran 2022, Balık Burcu Haziran 2022


20-26 Haziran haftasının gezegen açıları :

20 Haziran : Merkür Jüpiter altmışlığı : Merkür 6° İkizlerde, Jüpiter 6° Koçta

Şahane bir altmışlık oluşacak Merkür ve Jüpiter arasında.

Jüpiter demek şans, güzellik, iyilik, fırsat, mutluluk, kolaylık, bolluk, bereket demektir. O yüzden Merküryen temalarda şanslı olacağımız bir haftadayız !

İletişimler, görüşmeler, yazışmalar, toplantılar, mülakatlar, sunumlar, haberleşmeler, bildirimler, imzalı işler, sözleşmeler, kontratlar, kararlar, fikirler, bilgi paylaşımları, eğitimler, seminerler, hocalarla ilgili konular, ulaşım, arabalar, araçlarla ilgili konular Merküryen temalar arasında.

Bu hafta bu konularda Jüpiter’den yana desteğimiz var 🙂

Mutlu olacağımız haberler, bizi sevindirecek mesajlar, haberler, bildirimler gelebilir. İletişimler için harika bir görünüm. Sevdiklerimizle bir araya gelebiliriz.

Bir eğitime adım atabiliriz. Önemli bir başlangıcımız olabilir. Yeni bir kararımız, girişimimiz olabilir.

21 Haziran : Venüs Pluto üçgeni : Venüs 27° Boğada, Pluto 27° Oğlakta

Pluto’nun uyumlu açıları yeniden doğuşları, güçlenmeyi, akıl duygu dengesini kurmayı, canlanmayı, doğrulmayı, kuvvet kazanmayı simgeler. Venüs ise ilişkilerimizi anlatıyor.

İkili ilişkilerimizi, sosyal ilişkilerimizi, aile bağlarımızı güçlendirecek  bir şeyler olabilir diyor bu açı 🙂 Buna işaret ediyor.

Kırgınlıkları telafi edecek karşılıklı adımlar olabilir. Bazı şeyleri gerek yokken büyüttüğümüzü, fazla duygusal davrandığımızı fark edebiliriz.

Sevildiğimizi, bize verilen değeri daha somut şekilde görebiliriz.

Sevdiklerimizden güzel şeyler gelebilir. Bizi mutlu etmek yapacakları şeyler olabilir. Biz de yapabiliriz tabii. Bağlarımız güçleniyor, sevgi bağlarımızı güçlendirecek bir şeyler oluyor belli ki bu hafta 🙂


Her bir gün için detaylar şöyle :

20 Haziran 2022 Pazartesi

Ay balık burcunda ilerliyor.

Sabah saatlerinde Ay Uranüs altmışlığını görüyoruz. Güzel sürprizler olabilir. Şaşıracağımız, sevineceğimiz şeyler olabilir 🙂 Daha önce yapmadığımız şeyleri yapabiliriz. İlk defa deneyeceğimiz şeyler olabilir.

Uranüs’ün uyumlu açılarında fark ederiz, farkındalık yaşarız. Keşfedeceğimiz yeni şeyler olur. Açılımlar olur. Bu da böyle bir vakit.

Gündüz saatlerinde Ay kuzey Ay düğümü altmışlığı kadersel güzel şeylere işaret ediyor. ‘İyi ki yaptım’ diyeceğimiz şeyler olabilir. Gönlümüzde olan, niyetinde olduğumuz bir şeyleri yapabiliriz. Kolaylıklar doğabilir. Tatlı tatlı iletişimler olabilir.

Ay Neptün kavuşumu ile akşam saatleri güzelleşiyor. İç huzurumuzu besleyecek bir şeyler geliyor gibi 🙂 Gerginlik ve stres yaşadığımız bir konu varsa, bizi rahatlatacak yönde çözülebilir.

Gece saatlerinde Ay Venüs altmışlığı ve Ay Pluto altmışlığı devrede !  İlişkilerimiz içinde güçlü hissettiğimiz, kurduğumuz bağların bize iyi hissettireceği, destek alabileceğimiz, yardım alabileceğimiz bir vakit. Bunları yapan biz de olabiliriz. Çok güzel bir akşam, çok güzel bir gece.


21 Haziran 2022 Salı

Bugün 06:10-06:37 arası çok kısa bir boşluk süresi var Ay’ın. 06:37’de koç burcuna geçiyor.

Ay’ın koç transiti ile canlanıyoruz ! Hareket enerjisini, girişimleri, başlayacak olan şeyleri simgeler koç. Enerjisi yüksek bir gün.

Akşam saatlerinde Ay, Jüpiter ile kavuşuyor + Merkür ile altmışlık, çok güzel bir açı yapıyor. Nefis bir akşam !

Sevdiklerimizden, yakın çevremizden güzel şeyler gelebilir. Mutlu olacağımız şeyler olabilir. Bir araya gelmeler, buluşmalar, yemekler, eğlenceler, kutlamalar için harika bir gün !

İletişimler keyifle akıyor. Başlangıcını yapacağımız şeyler olabilir ayrıca.


22 Haziran 2022 Çarşamba

Ay koç burcunda ilerliyor.

Öğle saatlerinde Ay, Kiron ile kavuşumda. Bir durumu düzeltmek, bir iletişim problemini çözmek, bir pürüzü gidermek için iyi bir zaman.

Kiron şifayı temsil eder. Sağlık sorunu olanlar doktora görünebilir. Muayene, doktor randevusu gibi işler, konular olabilir. Çözüm ve şifa vakti bu.

Akşam saatlerinde bu kez Ay, Mars ile kavuşuyor. Yüksek bir heves, coşku ve başlangıç isteği bu. Başlamak istediğimiz şeyler için değerlendirelim.

Bununla birlikte Mars’ın agresyonuna dikkat edelim. Dizginleyelim bu yüksek, aceleci, sabırsız enerjiyi 🙂 İletişimlerde toleranslı olalım.


23 Haziran 2022 Perşembe

Ay bugün 14:57’ye kadar koç burcunda.

Bu sabah güne Ay Satürn altmışlığı ile başlıyoruz. Duygusal olarak dengedeyiz. Mantıklı olanı, akılcı olanı simgeler Satürn’ün uyumlu açıları.

Öğle saatlerinde bu kez Ay Pluto karesi geliyor. Bizi kızdıracak şeyler olabilir ya da geçmişten bir şeylere yeniden takılabiliriz. Kimse için kendimizi üzmeyelim.

11:02-14:57 arasında Ay boşlukta. Koç burcunda iken alacağı bütün açılar tamamlanmış durumda. 14:57’de boğa burcuna geçiyor.

Akşam saatlerinde Ay Güneş altmışlığını görüyoruz. İkili ilişkiler, sosyal ilişkiler, işimizle ilgili konular, iletişimler için çok güzel bir akşam.


24 Haziran 2022 Cuma

Ay boğa burcunda ilerliyor.

Ay’ın bir açısı, bir gezegenle teması görünmüyor gün içinde. Boğa enerjisinde, sakin bir gün. Keyifleri öne alacağımız bir gün 🙂

Gece saatlerinde Ay Uranüs kavuşumunu görüyoruz. Ani farkındalıklar, birden fark edeceğimiz, anlamlandıracağımız şeyler olabilir. ‘Taşlar yerine oturdu’ diyebiliriz.

Çözüm aradığımız bir konu için şahane fikirler bulabiliriz.


25 Haziran 2022 Cumartesi

Ay boğa burcunda bugün de yine.

Öğle ve gündüz saatlerinde Ay Satürn karesini görüyoruz. Günlük planlar aksayabilir, ertelenebilir.

Ama eş zamanlı olarak bir Ay Neptün altmışlığı görüyoruz. Keyfimiz yerinde 🙂 Stres yaratan durumlar çözülüyor.

Akşam saatlerinde çok güzel bir Ay Pluto üçgeni geliyor. Maddi manevi şansları, kolaylıkları temsil ediyor bu açı. Bir ödemeye, bir parasal konuya çözüm bulabiliriz.

Ailemizden, dostlarımızdan destekler gelebilir. Bizim devreye gireceğimiz, destek olacağımız şeyler olabilir.

İşimiz, düzenimiz için, yapmak istediklerimiz, niyetlerimiz için güzel kararlar alabiliriz ayrıca bu akşam.

Kendi içimizde ruhsal anlamda bir güçlenme hali bu.

22:02 sonrasında Ay boşlukta. Boğa burcunda iken başka bir açısı olmayacak.


26 Haziran 2022 Pazar

02:13’e kadar Ay boğa burcunda ve boşlukta. Yani bir açısı yok. 02:13’te ikizler burcuna geçiyor.

Günün ilk yarısında harika bir Ay Venüs kavuşumu var. Tam bir keyif zamanı 🙂 Çalışmayanlar için tam bir Pazar modu. Sevdiklerimizle kahvaltı sofralarında bir araya gelmek için şahane bir sabah.

İlişkilerimizde şanslıyız. Keyifliyiz. Ay ikizlerde olduğu için iletişim halindeyiz. Yazışıyoruz, görüşüyoruz. Alışverişler için de iyi bir sabah.

Öğle ve gündüz saatlerinde yine uyumlu bir açısı var Ay’ın. Hem de şansın, kolaylıkların, fırsatların gezegeni Jüpiter ile. Yapmak istediğimiz her şey kullanabileceğimiz mis gibi bir vakit bu. Değerlendirelim 🙂


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim sevgili okuyucularım.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Mars koç burcunda ilerliyor. Bu transiti anlattığım bir yazım da var. Ona da bakabilirsiniz güncel atmosferi anlamak adına. Linkini bırakıyorum ↓↓

Mars Koç Burcunda 25 Mayıs-5 Temmuz 2022

Büyük iyicil Jüpiter 28 Ekim tarihine kadar koç burcunda olacak. Kimler hangi konularda şanslı olacak bu süreçte ? Bu yazım da aşağıda yer alıyor, linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Jüpiter Koç Burcunda 11 Mayıs-28 Ekim 2022

Harika bir hafta diliyorum hepimiz adına ! Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!