22-28 Ağustos 2022 Astroloji Gündemi

22-28 Ağustos 2022 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım ! Nasılsınız ?

Ağustos ayının, yazın sonuna doğru geliyoruz. Kendi adıma ziyadesiyle memnunum durumdan. Bu sıcaklar, bu güneşler zorluyor beni. Ben kış insanıyım 🙂 Eylül’e yaklaştığımız için mutluyum 🙂

Umarım sizler de iyisinizdir. Keyfiniz yerindedir.

Yeni haftayı konuşmaya başlayalım.

27 Ağustos’ta bir başak yeniayı görüyoruz. Cumartesi günü 11:17’de başak burcunun 4 derecesinde bir yeniay gerçekleşiyor. Mars’ın yeniaya bir kare açısı var. Mars ile uyumsuz açıda doğuyor bu yeniay.

Düzene girmek, düzene koymak istediğimiz, bununla birlikte gereken motivasyonu bulamadığımız konularda, Mars harekete çağırıyor bizi yeniay ile.

Ağustos ayı yorumlarınızda yeniay olasılıklarınızı görebilirsiniz. Tüm burçların linkleri aşağıda yer alıyor, tıklayabilirsiniz ↓ Ayrıca bir yeniay yazım da geliyor inşallah her zamanki gibi. Hafta içinde yayınlamayı planlıyorum.

Koç Burcu Ağustos 2022Boğa Burcu Ağustos 2022İkizler Burcu Ağustos 2022

Yengeç Burcu Ağustos 2022, Aslan Burcu Ağustos 2022, Başak Burcu Ağustos 2022,

Terazi Burcu Ağustos 2022, Akrep Burcu Ağustos 2022, Yay Burcu Ağustos 2022

Oğlak Burcu Ağustos 2022, Kova Burcu Ağustos 2022, Balık Burcu Ağustos 2022

♣     ♣     ♣     ♣     ♣     ♣     ♣     ♣     ♣     ♣

Güneş’in ve Merkür’ün burç değiştireceği, yani yeni transitlerin başlayacağı bir hafta bu ayrıca.

Güneş 23 Ağustos Salı günü 06:16’da başak burcuna,

Merkür 26 Ağustos Cuma günü 04:02’de terazi burcuna geçiyor.

Haftanın detaylarına başlamadan önce Instagram hesabımı da ekleyeyim buraya. Sonra gün gün gökyüzünde neler var, bakalım !

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz  @astroloji.anlatburcak


22-28 Ağustos haftasının gezegen açıları :

23 Ağustos : Merkür Pluto üçgeni : Merkür 26 Başak, Pluto 26 Oğlak

Güçlü iletişimler olabilir. Konum sahibi kişilerle, ulaşmak istediğimiz kişilerle iletişime geçebiliriz. Destek ve yardım alabiliriz. İşimizde yöneticilerimizden yana güzel şeyler olabilir.

Devlet bağlantılı resmi işler, işlemler rahatça ilerleyebilir. Sonuç beklediğimiz konular istediğimiz yönde neticelenebilir.

İletişimler, anlaşmalar, sözleşmeler, iş bağlantıları, ticari faaliyetler açısından güzel bir üçgen.

Yapmak istediğiniz bir duyuru, bir bildirim, bir sunum, bir projenin tanıtımı gibi bir gündeminiz varsa, Pluto desteğinden yararlanabilirsiniz. Mülakatlar, toplantılar, görüşmeler güzel geçebilir.

Güçlü kararlarımız ve yaşamımızda dönüşüm yaratacak adımlarımız olabilir. Günlük yaşamımızı düzene koyacak başlangıçlarımız olabilir.

25 Ağustos : Venüs Kuzey Ay Düğümü karesi : Venüs 16 Aslan, Kuzey Ay Düğümü 16 Boğa

İlişkiler içinde kadersel olarak bir uzaklaşma, bir farkındalık hali görüyorum burada. Fazlaca köklendiğimiz, fazla tutunduğumuz, merkezimize aldığımız kişileri doğru konumlandırmamızı, merkezimizden çıkarmamızı ister hayat. O yüzden buna vesile olacak deneyimler verir.

İnsan ilişkilerimiz içinde bir şeyler dengeye geliyor. Sevginin bile fazlası zarar esasen 🙂 Önce kendimizi seçeceğimiz hep. Önce ben, benim iyiliğim diyeceğiz. Değerimizi eksilten şeylerden uzaklaşacağız. Olması gereken bu, değil mi ?

27 Ağustos : Venüs Uranüs karesi : Venüs 18 Aslan, Uranüs 18 Boğa

İlişkiler içinde fevri davranışlar olabilir. Kadın figürlerle anlaşmazlıklar olabilir. Çatışma enerjisine girmemeye çalışalım. Kendimizi konuşarak da ifade edebiliriz.

Alışverişlerde dikkatli olalım. Yeterince bilgi sahibi olmadığımız yerlerden alışveriş yapmayalım. Özellikle online alışverişlerde dikkat edelim. Uranüs ile bazı şeyler düşünüldüğünden farklı çıkabilir.

Özel ve sosyal ilişkiler içinde şaşırtıcı, beklenmedik şeyler olabilir ayrıca. Biriyle ilgili tuhaf bir şey öğrenmek gibi. Dialoglarda beklenmedik çıkışlar, ani parlamalar gibi.

28 Ağustos : Venüs Satürn karşıtlığı : Venüs 20 Aslan, Satürn 20 Kova

Venüsyen konularda yapmak istediğimiz şeyleri bazı kısıtlardan dolayı yapamayabiliriz.

Satürn kısıtları, engel oluşturan durumları, beklemeyi anlatan bir gezegen çünkü.

Estetik işlemler, güzellik, bakım konuları için de önermeyeceğim bir zaman.

İnsan ilişkilerimiz içinde birilerine mesafe koymak isteyebiliriz ayrıca. Satürn mesafeyi simgeler. Bazı dialoglar içinde sınırları daha net biçimde çekebilir, rahatsız olduğumuz şeyleri ifade edebiliriz.


Her bir gün için detaylar şöyle :

22 Ağustos Pazartesi

Ay 03:29’da yengeç burcuna geçiyor gün başlarken.

Bugün ailemizle, aile büyüklerimizle, evimizle ilgili konular ön planda olabilir.

Gündüz saatlerinde Ay ve Jüpiter kare açıda. Kimseye büyük sözler vermeyelim. Kendimize fazla yüklenmemizi gerektirecek vaatlerde bulunmayalım.

İnsanlara yardımcı olmak, destek olmak çok güzel şeyler ama gereğinden fazla yük üstlenmeyelim. Sonra elimizden gelmezse o şey, mahçup duruma düşeriz. Buna gerek yok.

Alışverişlerde de yeterince düşünmeden, hızlıca harekete geçebiliriz. Hızlı karar verebiliriz. Aceleci olmayalım, düşünmeden davranmayalım bugün.


23 Ağustos Salı

Ay yengeç burcunda olacak günün tamamında.

Günün ilk yarısında Ay ve Kiron uyumsuz açıda. Arada 90 derecelik bir görünüm, yani bir kare açı var.

Kırgınlıklar, gücenmeler olabilir iletişimler içinde. Sözlerimize özenelim. Birinden böyle bir şey gelirse de, kendi merkezimizde kalalım. Modumuz, moralimiz başkalarına bağlı olmamalı.

Akşam saatlerinin Uranüsyen, güzel bir atmosferi var. Ufkumuzu açacak bir şeyler izleyebiliriz. Yeni şeyler öğrenebiliriz. Bir konuda karamsar bir bakış açımızı aşabilir, aslında çözümün ne kadar kolay olduğunu fark edebiliriz.

İlk defa yapacağımız bir şey olabilir. İlk kez gideceğimiz bir yer olabilir. Uranüsyen vakitlerde ne oluyor ? Rutinlerimizin dışında, yeni, farklı şeyler oluyor.


24 Ağustos Çarşamba

Ay 16:09’a kadar yengeç burcunda bugün.

Günün ilk yarısında Ay Pluto karşıtlığını görüyoruz. Nezaketi eksik davranışlarla karşılaşabiliriz. Yeterince nazik olmayan cümleler duymak mümkün.

Herkes aynı bilinç seviyesine, aynı donanımlara, aynı farkındalığa sahip değil. Çoğu zaman kötü bir niyeti olmuyor kişinin. Kendisini nasıl ifade edeceğini tam olarak bilemiyor, bir şeyi yolunca yordamınca yapamayabiliyor. Çok üzerinde durmayalım böyle şeylerin. Herkesin yaptığı kendisini ilgilendirir.

Ay 12:40-16:09 arasında yengeçte ilerlemeye devam ediyor ama artık boşlukta. Bir açısı yok. 16:09’da aslan burcuna geçiyor.

Akşam saatlerinde dışarı çıkmak, hareket etmek, dışarısı için program yapmak isteyebiliriz. Bir Ay Mars altmışlığı var. Enerjisi yüksek bir akşam 🙂


25 Ağustos Perşembe

Ay aslan burcundan geçmekte. Gün boyunca aslanda olacak.

Sabah saatlerinde harika bir açısı var Ay’ın. Bir Ay Jüpiter üçgeni var. İş, ilişkiler, eğitim, yolculuklar, çocuklarla ilgili yapılacaklar gibi pek çok konuda güzel olasılıklara işaret eden bir görünüm. Her işimiz için değerlendirebiliriz. Jüpiteryen, şanslı, akışkan, ferah bir sabah !

Akşam saatlerinde Ay yine uyumlu bir açının içinde 🙂 Bu kez bir Ay Kiron üçgeni geliyor. Bir durum düzelebilir, çözülebilir. Bir yer şifalanabilir içimizde. Bir duyguyu, bir düşünceyi pozitif yönde değiştirecek şeyler olabilir.


26 Ağustos Cuma

Ay günün tamamında aslan burcunda olacak ama uzun bir boşluk süresi var. 09:54 sonrasında boşlukta. Yani neredeyse gün boyunca bir açısı olmayacak. Konsantrasyonun düşük olabileceği, işleri bir kenara bırakmak, ertelemek isteyeceğimiz, kendimize zaman ayırmak isteyeceğimiz bir gün.

Sabahın erken saatlerinde Ay uyumsuz açılarda.

Venüs ile kavuşumda, Satürn ile karşıt açıda, Uranüs ile kare açıda.

İnsan ilişkilerimiz içinde farkındalıklar var sanırım. Gereğinden fazla önemsediğimiz, alma verme dengesinin olmadığı, şimdiye dek hep bizim verdiğimiz, dengeye gelmesi gereken ilişkilerde soğukluklar, uzaklaşmalar olabilir. Bazı şeyleri net olarak fark edebiliriz.

Saygımızı, iyi niyetimizi koruyalım dialoglarda. ‘Bu bana göre bir şey değil. Değerlerimle örtüşmüyor’ dediğimiz noktalarda da uzaklaşalım.

09:54 sonrasında Ay gün boyunca boşlukta. Aslanda ama açısız, dediğim gibi. İşleri, yapılacakları bir kenara bırakmak, rölantiye almak, soluklanmak isteyeceğimiz bir gün.


27 Ağustos Cumartesi

Ay 03:24’te başak burcuna geçiyor günün başında.

Yeniay günündeyiz. Bugün 11:17’de başak burcunun 4 derecesinde bir yeniay doğacak.

Sabah saatlerinde Ay ve Mars’ın kare açısını görüyoruz yeniay öncesinde. Uyumsuz bir açı. Bir kırgınlığı, bir öfkeyi, hırsı, çabayı anlatıyor. Bu duygularımızı temizlemeye bakalım. Olanı olduğu gibi kabul ederek, doğru mesafede durarak, kendi enerji alanımızı temiz tutalım. O zaman çok daha güzel şeyler olacak hayatın içinde.

11:17’de başak yeniayı doğuyor. Düzene, üretmeye, çalışmaya, yaz enerjisinin ardından hayatımızı toparlamaya çağırıyor zaman bizi.


28 Ağustos Pazar

Ay başak burcunda yol alıyor. Güzel açıları var bugün.

Sabah saatlerinde Ay kuzey Ay düğümü üçgeni var. Rahat, ferah, iletişimlerin güzel akabileceği, yapmak istediğimiz şeyleri rahatça yapabileceğimiz bir sabah.

Öğle ve gündüz saatlerinde Ay Uranüs üçgeni geliyor bu kez. Değişim, cesaret, açılım, ferahlık, enerjinin değişmesi, modun değişmesi, çözüm, kolaylık, keşif..böyle anlatabilirim bu açıyı 🙂


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim sevgili okuyucularım.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


Sevgiler, iyi haftalar !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!