İkizler Burcu Eylül 2022

İkizler Burcu Eylül 2022

Merhabalar sevgili ikizler ve yükselen ikizler okuyucularım !

Eylül ayını anlatacağım bu kez sizlere.

Öncelikle buraya ayın astrolojik takvimini bırakıyorum, linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Eylül 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 23 Eylül’e kadar başak burcunda. 4.evinizde.

Başak burcu temizlemek, düzenlemek demektir. 4.ev ise evimizi sembolize ediyor.

Hadi birleştirelim şimdi bu ikisini. Evinizi düzenlemek, temizlemek, fazlalıkları çıkarmak, sadelik ve düzen yaratmak isteyebilirsiniz Güneş’in bu transitinde. Çekmecelerinizi, dolaplarınızı, kıyıyı köşeyi elden geçirebilirsiniz.

Evden yaptığınız, yürüttüğünüz bir işiniz varsa hareketli bir zaman yaşayabilirsiniz ya da bir süre için bazı şeyleri evinizden yapacak olabilirsiniz.

Başak burcu işimizi, çalışma hayatımızı simgeliyor çünkü.

Sağlık da bir başak temasıdır. Sağlıklı yaşam, sağlıklı beslenme başağın konularıdır. 4.ev ise ailemizi temsil ediyor. Aile bireyleri daha sağlıklı yaşamak için yeni şeyler yapmaya başlayabilirler. Yeni bir beslenme düzenine geçebilirler, spora başlayabilirler.

Bedensel anlamda enerji toplamaya, dinlenmeye ihtiyaç duyabilirsiniz ayrıca. Evinizde daha çok vakit geçirebileceğiniz bir dönem.

Güneş 23 Eylül’de terazi burcuna geçiyor. 5.evinize geliyor.

5.ev çok güzel bir alan. Sanatı, sporu, eğlenmeyi, keyif almayı, yaşamımıza renk katan, yaşam enerjimizi yükselten şeyleri temsil ediyor.

Sanatsal çalışmalar, kurslar, hobiler, güzel şeyler başlayabilir bu dönemde yaşamınızda. Olanlar artabilir, büyüyebilir.

Çocuklarınızla ilgili meşguliyetler önde olacaktır ayrıca. Çevrenizde doğacak bebekler de olabilir. Bir bebek müjdesi, bir hamilelik haberi alabilirsiniz.

Güzel bir ev burası. Güneş ile güzel şeyler olsun !


Retro 10 Eylül’de terazi burcunda başlayacak. 3 Ekim’de başak burcunda sonlanacak.

Terazi burcunun 8 derecesinde başlayacak. Başak burcunun 24 derecesinde tamamlanacak.

İki ayrı burç üzerinden yaşayacağımız, farklı temalar üzerinden etki alacağımız bir retro.

Bu yılın diğer iki retrosu da iki farklı burçta gerçekleşmişti. Şimdi ayrı ayrı bu dönemleri konuşalım :

10 Eylül-23 Eylül arasında retro terazi burcunda, 5.evinizde.

Daha önce ilgilendiğiniz bir sanat dalına, bir spora, bir meşguliyete yeniden vakit ayırmaya başlayabilirsiniz. Bununla birlikte şu anda içinde olduğunuz bir şeyler, etkinlikler varsa, retroda çeşitli nedenlerle ara verebilirsiniz bir süre için.

23 Eylül-3 Ekim arasında Merkür retrosu başak burcunda. Bu kez 4.evinizde.

Aile içi iletişimlerde ara ara tatsızlıkların olabileceği bir retro süreci. Ev içinde ortak kullanım alanlarınızla ilgili konularda uzlaşmak zor olabilir. Farklılıklar daha büyük görünebilir gözünüze. Uyum sorunu olabilir. Kişisel alanlarınızla ilgili konuşacağınız, ‘Bu artık böyle olsun, böyle bir düzene geçelim’ diyeceğiniz şeyler olabilir ev içinde.

Anne babanız için yapacağınız şeyler olabilir.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 5 Eylül’e kadar aslan burcunda, 3.evinizde.

Tam bir yaz enerjisi ! Aslan eğlence demektir çünkü 🙂

Yakın çevrenizle keyifli şeyler yapabilirsiniz, daha çok gezebilirsiniz Venüs burada iken. Alışverişleriniz artabilir. Giyim, kozmetik, parfüm, vb ürünlerde satın almak istediğiniz şeyleri alabilirsiniz. Tatile çıkabilirsiniz.

Sanatla bağınız, hobileriniz varsa, sosyal medyada yeteneklerinizi paylaşabilirsiniz, güzel performanslarınız olabilir.

Hayli güzel bir Venüs geçişi. Modunuzu, enerjinizi güncelleyecektir 🙂

Venüs 5 Eylül’de başak burcuna geçiyor. Bu yeni transiti ile 4.evinize geliyor.

Evinizin enerjisi belki bir süredir ağır geliyor size. Belki bir dağınıklık var. Belki odaların, eşya düzeninizin değişmesi gerekiyor.

Venüs burada iken detaylı, büyük bir temizliğiniz olabilir. Bir tadilatınız olabilir. Yeni eşyalar satın alabilirsiniz. Güzel bir değişim var.

Aile bireylerini temsil eder ayrıca bu ev. Başak burcu ise sağlık demek. Anne babanızın, aile büyüklerinizin sağlık konularında pozitif gelişmeler olabilir.

29 Eylül’de bir kez daha burç değiştiriyor Venüs. Bir sonraki burçta, terazi burcunda ilerlemeye başlıyor. 5.evinize geliyor.

Sanat zamanı ! Güzellik, estetik, uyum, ahenk, sanat..Giyim, kuşam, güzellik, keyif, heyecan, heves 🙂 Hepsi bu Venüsyen paketin içinde 🙂

İkili ilişkilerde, dostluklarda, kişisel konularınızda, kendinizle olan ilişkinizde, ilgi alanlarınızda güzel şeyler olabilir.

Sanatta, sporda niyetleriniz, hedefleriniz varsa, onları gerçekleştirmek için şahane bir dönem. İlgi duyduğunuz alanlarda yeni şeyler heyecanlandırabilir sizi.

Alışverişleriniz de olabilir. ‘Kendime daha iyi bakayım, daha iyi giyineyim, modum değişsin, enerjim değişsin’ diyebilirsiniz. Venüs terazi burcunun yöneticisi olduğundan güçlü çalışacak burada. İlişkiler içinde de çok güzel şeyler olabilir.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 20 Ağustos’ta ikizler burcuna geçiyor. Eylül ayı boyunca aynı yerde olacak. 1.evinizde olacak ikizlerde iken.

Bir süredir hazırlandığınız, beklettiğiniz planlarınızı, projelerinizi hayata geçirmeniz için desteklerinizin, fırsatlarınızın olabileceği bir dönem. Daha kolay atılım yapabileceğiniz, daha kolay ilerleyebileceğiniz bir dönem. Mars gibi bir enerji topuna ev sahipliği yapıyor olacaksınız 🙂 Özgüven, inanç, cesaret, güç, atılım, girişim, yenilik demektir Mars.

Ancak madalyonun diğer hırs, rekabet ve inat ! İşte bunu yapmayın. Yarışınız kendinizle olsun. Yapmak istediğiniz şeyleri kendiniz, kendi hayatınız için yapın.

Acelecilik de vardır Mars’ın doğasında. Hemen olsun, şimdi olsun enerjisine de kapılmayın.

Genel olarak hareketlenmek, yeni şeyler yapmak, bekleyen konuları ele almak, planları gerçekleştirmek, ilerlemek için güzel bir Mars desteği.

Spora başlamak için çok iyi bir zaman olduğunu da belirteyim.


Eylül 2022 Ay Döngüleri :

11 Eylül : Balık Burcunda Dolunay : Ay 17° Balık, Güneş 17°  Başak

Dolunay 10.evinizde meydana geliyor.

İş yaşamınızla, otoriteyi temsil eden yönetici figürleri ile, işinizle ilgili konular, yönetim ile ilgili konular, resmi konular, devlet bağlantılı işler bu evle ilgili.

Bu konularda bir tamamlanış, bir sona varma, bir şeyin bitmesi, netice vermesi gibi bir durum olabilir. Bir döngü tamamlanabilir.

İşinizle ilgili net kararlarınız olabilir. Bundan sonra satışını yapmayacağınız ürünler, hizmetlerinizin arasından çıkaracağınız şeyler olabilir. İşleyişte düzen değişebilir.

Bir resmi konu gündeme gelebilir. Yapılması gereken bir resmi işlemi yapıp konuyu tamamlayabilirsiniz.

26 Eylül : Terazi Burcunda Yeniay : Ay 2° Terazi, Güneş 2° Terazi

5.evinizde doğacak olan bir yeniay.

5.ev aşkı, terazi burcu ise ilişkileri simgeliyor. Bir ilişkiye adım atacak olabilirsiniz bu vakitlerde. Bir şeyler başlıyor, bir flört ilişkiye dönüyor olabilir.

Sanatsal çalışmalar için güçlü bir yeniay. Özellikle geçmişten bugüne niyetinde olduğunuz şeyler için değerlendirmenizi öneririm.

Sıfırdan başlayacak şeyler için değil ama geçmişi/temeli olan konular için iyi bir yeniay.

Jüpiter karşıtlığı ile gerçekleşiyor bu yeniay. Jüpiter güncelde retroda. Merkür de retro konumda olacak bu zaman gelince. O yüzden geçmişten gelen konular için kullanın diyorum.

Bir süredir yapılamamış, beklemede kalmış olan şeyler hayata geçiyor gibi geldi bana. Gönlünüzce olsun.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@astroloji.anlatburcak


Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!