Boğa Burcu Eylül 2022

Boğa Burcu Eylül 2022

Merhabalar sevgili boğa ve yükselen boğa okuyucularım !

Sonbahar başlıyor ! 🙂 Umarım güzel bir yaz olmuştur sizler için. Ben kendi adıma özledim sonbaharı. Özleyeni çok 🙂

Bakalım yeni mevsimin ilk ayı nasıl bir ay ? Eylül ayında gökyüzünde neler olacak ? Bunlar neyin işareti, nasıl olasılıkları temsil ediyor ?

Detaylıca bakacağız.

Öncelikle ayın genel olarak astrolojik takvimini bırakıyorum buraya ↓↓ Aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Eylül 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 23 Eylül’e kadar başak burcunda. 5.evinizde.

Başak burcu işimizle, ürettiğimiz işlerle, fayda/hizmet yarattığımız alanlarla ilgilidir.

5.ev ise görünür olmayı, göz önünde olmayı, alkışı, takdiri anlatıyor.

Yaptığınız işlerle parlayabileceğiniz bir Güneş dönemi o yüzden.

Parlamak derken ne kastediyorum ? Neler olabilir ? Herkes kendi hayatı doğrultusunda etki alır tabii.

İşinizde ekip içinde öne çıkabilir, yönetimin takdirini toplayabilirsiniz.

Sosyal medyada yaptığınız şeyler vardır, daha görünür olabilirsiniz. Sayfanızı büyütecek şeyler olabilir.

Sektörünüzde tanınmanızı sağlayacak irtibatlar oluşabilir.

Bereketi, hasatı simgeler başak burcu. Emek vermeyi, karşılığını almayı simgeler.

Yaptıklarınızla, ürettiklerinizle göz önünde olmak istiyorsanız, iş ağınızı büyütmek, tanınmak istiyorsanız, bu verimli bereketli başak dönemini kullanın. Üretin, daha çok üretin.

Genel olarak güzel bir zaman.

Bunlar dışında günlük hayatınızı daha güzel yaşamak, spor yapmak, faydalı rutinler oluşturmak, kendinize bir düzen, disiplin yaratmak isteyebilirsiniz. Bunun için yapacağınız şeyler olabilir.

Mental anlamda hareketli, yaratıcı, üretime müsait, verimi yüksek bir zaman.

Diğer yandan evhamlardan, gereksiz kaygılardan, kuruntulardan yana zorlanabilirsiniz belki bu dönemde. Bir şeyleri fazla kontrol etmek, tekrar tekrar kontrol etmek, detaylarla yorulmak gibi durumları olur başak zamanlarının. Enerjinizi evhamlar yerine güzel olasılıklar için, üretmek ve hayatınızı düzenlemek için kullanın, olur mu ?

23 Eylül’de Güneş terazi burcuna geçiyor. 6.evinize geliyor.

6.ev iş hayatımızı, işimizle ilgili konuları, iş ortamımızı, iş arkadaşlarımızı, görev alanlarımızı, düzenimizi, günlük düzenimizi oluşturan şeyleri simgeler.

Terazi burcu ise bağlarımızı, yakın ilişkilerimizi, ikili ilişkileri, evlilikleri, iş ortaklıklarını, bireysel hareket etmek yerine birlikte ilerlediğimiz alanları temsil ediyor.

Şimdi bu iki ayrı grup temaları birleştirerek olasılıklarınızı üretelim 🙂

İş yaşamınızda düzenlemeler, birlikte alınacak kararlar, iş bölümleri, iş birlikleri, paylaşımlar var.

Yeni insanlarla tanışabileceğiniz, birlikte çalışmaların olabileceği, renkli bir dönem.

Ekibinize yeni insanlar katılabilirler.

Yakın çevre bağlantılarınızın vesilesi ile iş hayatınızda güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz. Kurulacak bağlantılar olabilir.

Eşinizin iş hayatıyla ilgili gelişmeler de olabilir. Başlayacak yeni şeylerin hazırlığında olabilir. Bir süredir rölantide ilerlediyse işler, şimdi hızlanabilir. Günlük temposu artabilir.

İş yaşamınızda insan ilişkilerinizle ilgili konular öne çıkabilir bu dönemde.


Merkür 26 Ağustos’ta terazi burcuna geçiyor. 6.evinize geliyor.

Bu ay bir Merkür retrosu var ! 10 Eylül’de başlayacak, 3 Ekim’de sonlanacak. Yılın üçüncü ve son Merkür retrosu bu.

10 Eylül’de terazi burcunun 8 derecesinde başlayacak. 3 Ekim’de başak burcunun 24 derecesinde tamamlanacak.

İki ayrı burç üzerinden yaşayacağımız, farklı temalar üzerinden etki alacağımız bir retro bu.

Bu yılın diğer iki retrosu da iki farklı burçta gerçekleşmişti. Şimdi ayrı ayrı bu dönemleri konuşalım :

10 Eylül-23 Eylül arasında retro terazi burcunda, 6.evinizde.

İş hayatınızda insan ilişkilerinizi iyi yönetmek bu dönemde daha önemli hale geliyor. Olgun davranmak, anlayışlı davranmak, empati kurmak, yardımcı bir tavırda olmak hayatı güzelleştiren şeyler. Değer gördüğümüz yerleri biz de besleyelim. İyi tutalım insan ilişkilerimizi.

23 Eylül-3 Ekim arasında Merkür retrosu başak burcunda. Bu kez 5.evinizde.

5.ev çocuklarla ilgili bir ev. Başak burcu ise günlük yaşam düzeni ile. Merkür retrolarında eski düzenlerimize döneriz. Ara verdiğimiz şeyler yeniden başlar.

Tevafuk, tam da okula dönüş zamanı bu. Merkür de eğitimi simgeleyen gezegen hatta.

Çocuklarınız okula dönebilir. Onların da, sizin de günlük yaşam düzeniniz değişebilir bu sebeple.

Sanata, spora, hobilerinize, ilgi alanlarınıza yeniden dönebilirsiniz ayrıca. 5.ev bunları da kapsar. Bir süredir yapmadığınız şeyleri yeniden yapabilirsiniz, yeniden katabilirsiniz hayatınıza.

Ne nasıl olursa daha keyifli hale dönüşür, size daha iyi hissettirir, daha çok mutlu eder, genel olarak yaşamınıza bu gözle bakacağınız bir zaman.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 5 Eylül’e kadar aslan burcunda. 4.evinizde.

4.ev yaşam alanımızı, evimizi, eşyalarımızı, ev düzenimizi simgeleyen ev.

Aslan burcu ise gösterişli, ihtişamlı şeylerle ilgili. Aslanın aurası büyüktür 🙂

Dekorasyonunuzda yenileyeceğiniz şeyler olabilir Venüs ile. Evinizi güzelleştirmek isteyeceğiniz bir zaman.

Aile içinde de iyileştirmek istediğiniz, aile bağlarınız içinde güçlendirmek istediğiniz şeyler için çabanız olabilir. Sevginizi farklı şekillerde ifade etmek, göstermek isteyebilirsiniz.

Venüs 5 Eylül’de başak burcuna geçiyor. 5.evinize geliyor.

Parasal alanda, işinizde güzel şeyler olabilir.

Üretimlerinizi, çalışmalarınızı tanıtmak, duyurmak, daha çok insanla paylaşmak, daha çok kazanmak, daha iyi tanınmak, daha bilinir olmak açısından şanslı bir zaman.

Sağlıklı yaşam konularına ilginiz artabilir ayrıca. Yaşamınızı, bedeninizi temizleyecek değişiklikler yapabilirsiniz. Yaptıklarınızı gözden geçirebilir, kendinizi daha sağlıklı, daha faydalı alışkanlıklara taşıyabilirsiniz.

Ayın sonunda, 29 Eylül ‘de Venüs bir kez daha burç değiştiriyor. Terazi burcuna geçiyor. 6.evinizde transit ediyor olacak bu terazi döneminde.

Çalışma hayatınızda ilişkiler, bağlantılar içinde pozitif gelişmeler olabilir. Daha sağlam köklenmenizi, bulunduğunuz ortamlar içinde daha iyi hissetmenizi sağlayacak, samimiyeti, bağlılığı, takım çalışmalarınızı, takım olma halinizi güçlendirecek şeyler olabilir. Birbirinize destek olabileceğiniz, karşılıklı paslaşmaların, yardımlaşmaların artabileceği bir zaman.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars 20 Ağustos’ta ikizler transitine başlıyor. 2.evinizde olacak ikizlerde iken. Eylül ayı boyunca burada olacak Mars.

Parasal alanda hareketlenmek, bereketinizi, kazançlarınızı, maddi varlıklarınızı, maddi koşulları iyileştirmek bu dönemde ana odağınız olabilir.

Bütçenizi iyileştirecek, gelirinizi büyütecek şeyler yapma niyetinde iseniz, parasal anlamda elinizi güçlendirmek istiyorsanız bu dönemi mutlaka kullanın.

İkizler burcu bilgiyi, bilgi veren kişi konumunda olmayı, eğitmenliği, danışmanlığı temsil eder. Böyle bir işiniz varsa güzel bir hareketlilik olabilir. Müşterileriniz artabilir. Ama tabii bu olasılıklar beklememiz halinde gerçekleşmez. Hareket halinde olmamız, emek vermemiz, üretmemiz gerekiyor.

Üretenler için bereketli bir zaman.

Geliriniz artarken giderler de artabilir.

Özellikle eğitimle ilgili harcamalar, online seminerler, kitap alışverişleri olabilir ikizler etkisiyle.
Ayrıca kardeşler de ikizler burcu temasıdır. Kardeşleriniz için yapacağınız harcamalar olabilir. Onlara maddi anlamda yardımcı olabilirsiniz.

Arabanız için yapacağınız bir ödeme konusu da olasılıklarınız arasında. Çünkü araçlar da ikizler burcu temasıdır.


Eylül 2022 Ay Döngüleri :

11 Eylül : Balık Burcunda Dolunay : Ay 17° Balık, Güneş 17°  Başak

Dolunay 11.evinizde meydana geliyor.

Dostlar, arkadaşlar, sosyal ortamlar, iş arkadaşları, takım olduğumuz alanlar, grup çalışmalarımız, birlikte hareket ettiğimiz alanlar, birlik duygumuz bu evle ilgili.

İşinizde ya da sosyal ortamlarınızda arkadaşlarınızla ilgili bir konunuz olabilir bugünlerde.

Bir yanlış anlaşılma ya da yanlış anlama gibi bir durum biraz keyifleri kaçırabilir. Bir şey düşündüğünüzden farklı çıkabilir.

Bir bağlantı tamamlanıyor olabilir. Size iyi gelmediğini düşündüğünüz birinden uzaklaşmaya karar verebilirsiniz. Kavga etmeye ya da küsmeye gerek yok. Belki sessizce uzaklaşabilirsiniz.

Bir takım çalışması sonlanabilir. Proje bazlı bir araya geldiğiniz kişiler varsa, takım çalışmalarının içinde iseniz bu kişilerle yaptığınız işler tamamlanabilir.

Bir sosyal ortam günlük yaşamınızdan çıkabilir.

Bir dostluk içinde kırıldığınız, sizi gücendirmiş olan şeyleri konuşmak isteyebilirsiniz. Şifa demektir balık burcu. Bazı arkadaşlıkların, ahbaplıkların onarım, tadilat zamanı belki de 🙂

Hayırlısı olsun. Herkes iyi olsun. Kimseye çok bağlanmamak, kimseyi merkezimize almamak gerekiyor. İzin verin, yaşamınızdan çıkması gerekenler çıksın, kalacak olanlar kalsın.

26 Eylül : Terazi Burcunda Yeniay : Ay 2° Terazi, Güneş 2° Terazi

6.evinizde doğacak olan bir yeniay.

Bu evin konularında yeni başlangıçların olabileceği bir zaman. Fakat bütünüyle yeni şeyler olmayabilir bunlar. Geçmişten gelen, geçmişte konuşulmuş, niyet edilmiş ama yapılamamış olan şeyler bu yeniay ile birlikte yapılabilir.

Jüpiter’in karşıtlığı ile gerçekleşecek bu yeniay. Jüpiter retroda. Yeniay sırasında Merkür de retroda olacak. Retrolar geçmişi önümüze getirir. O yüzden geçmişi olan konular yeniden önünüze gelebilir. Kaçırdığınız düşündüğünüz fırsatlar yeniden canlanabilir. İnsan ilişkilerinizde güzel şeyler olabilir.

İşiniz bu evin konusu. İş bağlantılarınız içinde önceden tanıdığınız, bir arada olduğunuz kişilerle yeniden çalışmalar yapabilirsiniz.

Günlük hayatınızın bir parçası olan, rutin olarak yaptığınız bir şeye bir başka şeyi yapabilmek için bir süre ara verebilirsiniz. Düzeniniz bir süre için değişebilir.

Daha önce yaptığınız, ilgilendiğiniz bir şey, düzenli olarak gittiğiniz bir ortam yeniden hayatınıza dahil olabilir.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@astroloji.anlatburcak


Güzel bir ay olsun !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!