Koç Burcu Ekim 2022

Koç Burcu Ekim 2022

Merhabalar sevgili koç ve yükselen koç okuyucularım !

Ekim ayı olasılıklarınızı paylaşacağım bu yazımda.

Öncelikle ne yapacağımı bence biliyorsunuz 🙂 Her zamanki gibi ayın astrolojik takvimini bırakacağım buraya ↓↓ Ayı genel hatlarıyla, gündem başlıklarıyla görmek isterseniz aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Ekim 2022 Astroloji Gündemi


23 Ekim tarihine kadar Güneş terazi burcunda olacak. Yani 7.evinizde.

Bu evimiz hareketlenince yolumuza, yaptıklarımıza, yapmak istediklerimize eşlik edecek, yardımcı olup yön gösterecek kişilerle karşılaşıyoruz. Bir araya geliyoruz. Birlikte hareket etmeye başlıyoruz. ‘Biz’ oluyoruz.

Hocalarımız oluyor. Eğitim alıyoruz. Danışmanlıklar alıyoruz.

İş birlikleri yapıyoruz. Yeni insan ilişkileri, yeni bağlantılar doğuyor. Bu Güneş transiti sizin için böyle olasılıkların olduğu bir dönem.

Bunlar dışında evli iseniz eşinizle, bir partneriniz varsa kendisiyle ilgili konularınız olabilir. Ona yardımcı olacağınız, birlikte yapmanız gereken şeyler olabilir.

Güneş 23 Ekim’de akrep burcuna geçiyor. 8.evinize geliyor.

8.ev zamanlarında parasal konular önde oluyor çoğunlukla. Ödemeleri yapabilmek, gelir gider dengesini kurabilmek, alacakları tahsil etmek, borçları ödemek gibi gündemler oluyor.

Bu transit sürecinde parasal konularla meşgul olabilirsiniz. Bir alım satım, bir mal paylaşımı gündeme gelebilir. Böyle bir konunuz varsa, yeni gelişmeler olabilir.

Geçtiğimiz aydan bu yana beklemede kalmış konular ilerleyebilir. Bir alım satım, bir paylaşım gerçekleşebilir.

Bir tazminat, kazanılmış bir hak, devlet bağlantılı bir parasal konu, yasal bir hak elinize geçebilir. Devletten bir ödeme alabilirsiniz. Emekli maaşınızı beklemekte iseniz maaşınız bağlanabilir.

Yeni parasal kaynakların olabileceği, başlayabileceği bir zaman.


Merkür retrosu 3 Ekim’de sonlanıyor. Başak burcunda, 6.evinizde ileri hareketine başlıyor Merkür.

Son zamanlarda günlük düzeninizi oluşturan konularda, rutinlerinizde, her zaman yaptığınız şeyler içinde aksamalar, durgunluklar, beklemeler yaşamış olabilirsiniz. Düzeninizin dışında durumlar olmuş olabilir. Şimdi bir şeylere kaldığınız yerden devam etme zamanı.

İşinizde bir durgunluk yaşadıysanız, oralar da hızlanıyor. Üretelim, çalışalım, hareket halinde olalım, fayda yaratalım. Başakta bir Merkür’ü en iyi bu şekilde değerlendiririz.

11 Ekim’de terazi burcuna geçiyor Merkür. 7.evinize geliyor. Eylül ayında burada başlamıştı retrosuna. İlişkileriniz, ortaklıklarınız, size eşlik eden kişiler, hocalarınız, öğrencisi ya da danışanı olduğunuz kişiler, eğitimler, danışmanlıklar bu evle ilgili.

Bu kişi ve konulardan yana beklemeler olmuş olabilir retroda, Eylül ayında.

İrtibatlarda, birlikte yapılacak şeylerde gecikmeler olmuş olabilir. Şimdi artık retrosunu tamamlamış, ileri hareketinde, hızlı bir Merkür var elimizde. Bu konularda bir hızlanma olabilir.  İşler yoluna girebilir.

Merkür 29 Ekim’de akrep burcuna geçiyor. 8.evinize geliyor. Güneş burada. Yanına Merkür de geliyor şimdi.

Parasal alandan geçiyor olacak akrep döneminde. Kredi kartlarınız, ödemeleriniz, borç alma verme gibi konularınız, başkalarından gelen maddi kaynaklarınız var bu evde.

Merkür’ün geçtiği yerde konuşmalar olur. Fikirler, planlar olur. Yakın çevreniz içinde para alışverişlerinin, parasal konuların olabileceği bir zaman.

Kazançlarınız dışında başkasından gelecek bir para, bir konunuzu çözebilir. Bir ödemenizi kolaylaştırabilir.

Maddi konular ön planda olacaktır diyeyim özetle.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 23 Ekim tarihine kadar terazi burcunda. 7.evinizde.

İlişkiler içinde güzellikler var. İyileşecek, dönüşecek bir şeyler var. Kuvvet kazanacak bağlar, arkadaşlıklar var.

Evliliğinizde, ilişkinizde tatsızlıklar olduysa, çözmek için karşılıklı adım atabileceğiniz, yanlış anlamalar olduysa bunları çözebileceğiniz bir dönem.

İşinizde bir hareketlilik olabilir ayrıca.

Bağlantılarınız aracılığıyla tanıyacağınız yeni insanlar da olabilir.

23 Ekim’de akrep burcuna geçiyor Venüs. 8.evinize yerleşiyor.

Parasal fırsatlara, maddi açıdan bir rahatlamaya, bir kolaylığa, bir çözüme işaret ediyor olabilir bu Venüs transiti sizin için. Çünkü Venüs geçişleri şansları, pozitif gelişmeleri temsil ediyor.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars ile ilgili önemli bir değişim var, bir gündemimiz var bu ay.

30 Ekim’de Mars retrosu başlıyor. Bu retro 12 Ocak 2023 tarihine kadar sürecek. Tamamı ikizler burcunda gerçekleşecek.

Ay boyunca henüz ileri hareketinde olacak Mars. Bununla birlikte şu da var ki, retro başlarken, vakti yaklaşırken etkiler de görünür olmaya başlar. Birden 30 Ekim günü retro başlayacak gibi düşünmeyelim. Günden güne retro haline doğru ilerliyoruz, yaklaştıkça bu enerji içinde olacağız şeklinde düşünebiliriz.

Ay içinde Mars ikizler burcunda, 3.evinizde ileri yönlü harekette.

Neleri simgeler ikizler burcu, ikizler burcu nelerle ilgilidir ?

İletişimler, bilgi paylaşımları, haberleşmeler, iletişim araçları, iletişim platformları. Eğitimler, kurslar, bilginin aktarıldığı/paylaşıldığı platformlar, hocalar, danışmanlık faaliyetleri.

Evimize yakın yerler, muhitimizde olan şeyler, yakın akrabalar, kardeşler, kardeşlerle ilgili konular, yakın çevremiz, sıkça görüştüğümüz kişiler.

Website, blog, sosyal medya kanalları/sayfaları, internet üzerinden yapılan işler. Online ticaret. Online platformlar.

İşte bu temalarda başlayacak şeyler olabilir bu dönemde.

Bir eğitime başlayabilirsiniz. Yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Arkadaşlarınız, hocalarınız olabilir.

Yakın bir semtte bir yere gidip gelmeye başlayabilirsiniz.

Çevrenizle iletişimleriniz artabilir. İşinizde daha çok iletişim, daha görüşme yaşayabilirsiniz. Müşteri ağınız büyüyebilir.

Website, blog, online ticaret, sosyal medya gibi alanlarda başlatacağınız şeyler olabilir.

Kardeşlerle, akrabalarla bir agresyon olasılığını da anlatıyor bu transit. Agresyon dışında bir gündem, yardımcı olacağınız bir konu, birlikte efor sarf edeceğiniz bir mesele de olabilir. Biraz koşturabilir sizi Mars aile içinde. İletişimlerde sakin olunuz. Yapılması gerekenler varsa, kardeşler arasında bir iş bölümü olacaksa, bunları da elden geldiğince yapmaya çalışınız.

30 Ekim tarihine doğru retro etkileri başladıkça bu temalarda, bu konularda, bu kişilerle ilgili konularınızda yavaşlamalar, zaman zaman agresyonlu durumlar, bekleme gerektiren durumlar, pürüzler doğabilir. Biraz sabır isteyen bir retro.

Retrolarda ilgili gezegenin gölgesini yaşıyoruz, deneyimliyoruz. Mars’ın retrosunda agresyon var, hız var, acelecilik var, kontrolsüz bir enerji var.

Retroda kardeşlerle, akrabalarla iletişimlerde ölçüde ve dengede kalmak için özenli olmanızı önereceğim. Tartışmalar olabilir, agresif davranışlar olabilir, fevri hareketler olabilir.

Biraz uzak kalmak bir çözüm belki. Uzlaşmak, anlaşmak için ısrar etmemek bir çözüm belki. Konuların üzerinde bu dönemde gitmemek iyi bir fikir olabilir.

Bunun dışında genel olarak iletişimlerde kontrolünüzü koruyun diyeceğim. İkizler ve 3.ev iletişim demektir. Bu anlamda dikkat.

Trafik, ehliyet, araç konuları yine ikizler temasıdır. Trafikte, yolda aceleci olmamak bu dönemde daha önemli. Buna da dikkat. Biraz yönetilmesi gereken bir süreç.

Acelecilik yapmamak, hiçbir konuda hızlı adım atmamak, dialoglarda sakin olmak, kendi içinizde dengeyi korumak önemli.


Ekim 2022 Ay Döngüleri :

9 Ekim : Koç Burcunda Dolunay : Ay 16° Koç, Güneş 16°  Terazi

Ekim ayı dolunayının ev sahibi sizsiniz. Koç burcunda, 1.evinizde bir dolunay gerçekleşecek bu ay.

Dolunay Kiron ile kavuşumda + Dolunay sırasında Ay ve Güneş, Satürn ile uyumlu açıda.

Kiron = Şifa  ♣♣♣♣  Satürn = Düzen, sağlamlık, devamlılık  ♣♣♣♣

Dolunay = Bitiş, netlik, tamamlanma

Hadi öyleyse üretelim olasılıkları.

Bir kırgınlığın telafisi, bir bağın onarılması, bir küslüğün bitmesi, bir şeyin daha sağlam bir zemine oturması, bir dostluğun kuvvetlenmesi, bir belirsizliğin sonlanması, bir sağlık probleminin çözümü, bir parasal konunun çözümü, bir psikolojik problemin şifası, bir duygu değişimi, bir iyileşme, bir rahatlama, şifa, netlik, size iyi gelecek bir karar. Böyle ihtimaller görüyorum burada.

Bir şey tamamlanıyor, şekle giriyor, kendi düzenini buluyor sanırım. Hayırlısı olsun. Gönlünüzce olsun.

25 Ekim : Akrep Burcunda Yeniay + Güneş Tutulması : Ay 1° Akrep, Güneş 1° Akrep

8.evinizde bir Güneş tutulması meydana gelecek. Güneş tutulmaları önemli gökyüzü olaylarıdır sevgili okuyucularım. Bu hem astronomik, hem astrolojik açıdan böyledir.

Yeni bir döngüyü, yeni bir başlangıcı, yaşamımızda açılacak yeni bir sayfayı temsil ederler.

Bu tutulmada güzel bir Venüs kavuşumu görüyoruz. Tutulma Venüs ile kavuşumda gerçekleşiyor.

8.ev konularında iyicil olasılıklara işaret eden bir görünüm bu.

Nedir 8.ev konuları ? Maddi güç, parasal konular, maddi kaynaklar, ödemeler, alım gücü, ödeme gücü, yatırımlar, birikimler, mal paylaşımları, ortaklı kazançlar, eşin geliri, ailenin geliri.

Bu temalarda bir şeyler değişiyor, güzelleşiyor sanırım. Gönlünüze göre olsun. Ama tabii ki bizim de çabamız olsun. Konu eşin, ailenin konusu ise katkımız, desteğimiz olsun. Kişisel bir durum ise emeğimiz, çabamız olsun. Bir şeyi daha güzel hale getirmek istiyorsak hareket halinde olalım hayatın içinde.

Bu tutulma sizin için parasal anlamda yeni fırsatlara işaret ediyor.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@anlatburcak


Güzel bir ay diliyorum !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!