Boğa Burcu Ekim 2022

Boğa Burcu Ekim 2022

Merhabalar sevgili boğa ve yükselen boğa okuyucularım !

Ekim ayı olasılıklarınızı getirdim 🙂 !

Öncelikle ayın astrolojik takvimini bırakıyorum aşağıya ↓↓ Bu linki tıklayarak ayı genel hatlarıyla görebilirsiniz ↓↓

Ekim 2022 Astroloji Gündemi


23 Ekim tarihine kadar Güneş terazi burcunda. 6.evinizde.

Parasal alanda hareketlenmek, bereketinizi, kazançlarınızı, maddi varlıklarınızı, maddi koşulları iyileştirmek bu dönemde ana odağınız olabilir.

Bütçenizi iyileştirecek, gelirinizi büyütecek şeyler yapma niyetinde iseniz, parasal anlamda elinizi güçlendirmek istiyorsanız bu dönemi mutlaka kullanın.

İkizler burcu bilgiyi, bilgi veren kişi konumunda olmayı, eğitmenliği, danışmanlığı temsil eder. Böyle bir işiniz varsa güzel bir hareketlilik olabilir. Müşterileriniz artabilir. Ama tabii bu olasılıklar beklememiz halinde gerçekleşmez. Hareket halinde olmamız, emek vermemiz, üretmemiz gerekiyor.

Üretenler için bereketli bir zaman.

Geliriniz artarken giderler de artabilir.

Özellikle eğitimle ilgili harcamalar, online seminerler, kitap alışverişleri olabilir ikizler etkisiyle.
Ayrıca kardeşler de ikizler burcu temasıdır. Kardeşleriniz için yapacağınız harcamalar olabilir. Onlara maddi anlamda yardımcı olabilirsiniz.

Arabanız için yapacağınız bir ödeme konusu da olasılıklarınız arasında. Çünkü araçlar da ikizler burcu temasıdır.

23 Ekim’de Güneş’in yeni transiti başlıyor. Akrep burcuna geçiyor Güneş. 7.evinize geliyor.

İlişkileri anlatan alan burası. İlişkiler Güneş ile hareketleniyor.

Evlilik, eş, partner, iş ortağı, hoca, danışman, rehber demektir 7.ev. Yolumuza eşlik eden kişileri ve başkaları ile birlikte yürüdüğümüz yolları, ilişkileri temsil eder.

Akrep burcu ise parasal konuları simgeliyor. İşinizde ortaklık ya da iş birliği içinde olduğunuz, birlikte iş yaptığınız, birlikte kazandığınız kişiler varsa, parasal konularda yeni düzenlemeler yapabilirsiniz. Kazançların paylaşımı, hangi ödemenin kime ait olacağı gibi konular örneğin.

Eşinizin/partnerinizin parasal gündemleri olabilir.

Akrep burcu başkalarından gelen maddi kaynakları, 7.ev eşi temsil ediyor. Güneş ise güç kazanmak demek. Eşinizin gelirlerinde bir artış, bir değişim olabileceğini de söylüyor o yüzden bu transit.

Bankacılık işlemleri vardır ayrıca akrep temaları arasında. 7.ev ise kontrat, taahhüt, iş birliği, sözleşme demektir. Bir bankacılık hizmetinden yararlanmaya başlayabilirsiniz. Bunun için vereceğiniz bir taahhüt olabilir.

Finansal konular öne çıkacaktır bu transit ile.


Merkür 3 Ekim’de retrosunu tamamlıyor. Başak burcunda tamamlanıyor bu retro. Yani 5.evinizde.

Son günlerde çocuklarınızla ya da yaşamınızdaki çocuklarla ilgili konular üzerinden zorlandıysanız, bir şeyler aksadıysa, şimdi durumları toparlama zamanı.

Başak burcu sağlık temasını kapsar. Belki sağlık konusunda pürüzler olmuştur.

Günlük düzen demektir ayrıca başak. Belki rutinlerinizi aksatan durumlar olmuştur. Şimdi düzelmeler, toparlanmalar olabilir. Retronun bitişi ile işler yoluna girmeye başlıyor.

11 Ekim’de terazi burcuna yerleşiyor Merkür. 6.evinize geliyor.

6.ev çalışma hayatımızı, işimizi simgeler.

Eylül ayından bu yana  işinizde, iletişimlerinizde pürüzler yaşamış olabilirsiniz. İlişkileri yönetmekte zorlanmış olabilirsiniz. Bunun dışında bağlantılarınız aracılığıyla gelecek bir şeyler için beklemiş olabilirsiniz. İrtibat kurmayı beklediğiniz kişiler olabilir.

Şimdi buralar da canlanıyor retronun ardından.

29 Ekim’de bir yeni transiti daha başlıyor Merkür’ün. Akrep burcunda ilerlemeye başlıyor. 7.evinizde ilerlemeye başlayacak akrepte iken. Güneş’in yanında olacak. Bu ay 7.eviniz hayli aktif.

İlişkiler içinde parasal konulara işaret ediyor bu akrep/7.ev dönemi sizin için. Borç alma verme, para alışverişleri, karşılıklı destekler, ortaklaşa ödemeler gibi olasılıklar var. Destek alacağınız, destek olacağınız kişiler, durumlar, parasal konular olabilir.

Yeni bir banka hesabı açabilirsiniz. Yeni bir banka kartı, kredi kartı alabilirsiniz. Bir bankacılık hizmetinden yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 23 Ekim tarihine kadar terazi burcunda. 6.evinizde.

Çalışma hayatınızda ilişkiler, bağlantılar içinde pozitif gelişmeler olabilir. Daha sağlam köklenmenizi, bulunduğunuz ortamlar içinde daha iyi hissetmenizi sağlayacak, samimiyeti, bağlılığı, takım çalışmalarınızı, takım olma halinizi güçlendirecek şeyler olabilir. Birbirinize destek olabileceğiniz, karşılıklı paslaşmaların, yardımlaşmaların artabileceği bir zaman.

23 Ekim’de akrep transitine başlıyor Venüs. 7.evinize geliyor. O da 7.evinize yerleşiyor.

Eşin/partnerin yaşamında parasal konularda güzel gelişmeler, fırsatlar, açılımlar olabilir.

Kendisi bir süredir finansal bir problem içinde ise, şimdi pozitif yönde bir değişim, bir rahatlama olabilir.

Sizin için de aynı olasılık geçerli. Bir ödemenizi yapabilirsiniz. Bir borç sonlanabilir. Satın almak istediğiniz önemli bir şey varsa, bu alışverişi yapabilirsiniz.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars ay boyunca ikizler burcunda, 2.evinizde.

Parasal alanda hareketlenmek, bereketinizi, kazançlarınızı, maddi varlıklarınızı, maddi koşulları iyileştirmek bu dönemde ana odağınız olabilir.

İkizler burcu bilgiyi, bilgi veren kişi konumunda olmayı, eğitmenliği, danışmanlığı temsil eder. Böyle bir işiniz varsa güzel bir hareketlilik olabilir. Müşterileriniz artabilir. Ama tabii bu olasılıklar beklememiz halinde gerçekleşmez. Hareket halinde olmamız, emek vermemiz, üretmemiz gerekiyor.

Üretenler için bereketli bir zaman.

Geliriniz artarken giderler de artabilir.

Özellikle eğitimle ilgili harcamalar, online seminerler, kitap alışverişleri olabilir ikizler etkisiyle.
Ayrıca kardeşler de ikizler burcu temasıdır. Kardeşleriniz için yapacağınız harcamalar olabilir. Onlara maddi anlamda yardımcı olabilirsiniz.

Arabanız için yapacağınız bir ödeme konusu da olasılıklarınız arasında. Çünkü araçlar da ikizler burcu temasıdır.

30 Ekim’de önemli bir şey başlıyor ! Nedir o ? Mars retrosu !!

Sadece bu ayın değil, bu yılın önemli astrolojik gündemlerinden biri bu. Ortalama 2 yılda 1 kez deneyimliyoruz.

Başlangıcı tam olarak 30 Ekim gibi düşünmeyin. Yaklaştıkça etkiler görünür olmaya başlıyor. 30 Ekim tarihine yaklaşırken günden güne retro etkisine giriyor olacağız. Öncesindeki birkaç günlük zamanı da retro içinde düşünebilirsiniz.

Bu retro 30 Ekim’de başlayacak. 12 Ocak 2023’te tamamlanacak. Yılın geri kalanında bir Mars retrosu sürecinde olacağız.

Siz bu önemli retroyu 2.evinizde deneyimleyeceksiniz. 2.ev konuları üzerinden etki alıyor olacaksınız.

2.ev para evidir. Kazançlar, masraflar, harcamalar, ödemeler, kişisel gelirler bu evin konusudur. Mars retrolarında agresyonlu deneyimler yaşanabiliyor.

Neler olabilir ? İstenmeyen bazı masraflar doğabilir bu dönemde.

Biraz keyfinizi kaçırabilecek para çıkışları olabilir. Satın aldığınız şeyler düşündüğünüz gibi çıkmayabilir ve paranızın boşa gittiğini düşünebilirsiniz. Böyle deneyimler getirebiliyor 2.evde Mars retroları.

Mars hareketi temsil ettiğinden, retroları yavaşlamayı anlatıyor ayrıca. O yüzden bu dönem 2.ev (para) konularının yavaşlayabileceği, parasal konularda beklemelerin olabileceği, belki ilerlemekte zorlanabileceğiniz, bazı alışverişleri bekletebileceğiniz bir zaman.

Bir şeyi, bir olasılığı önden bilirsek, önlemimizi alabiliriz o şey için.

Siz de retroya girmeden maddi anlamda önlem almaya çalışın derim.

Tedbirli olarak, önlem alarak retro etkilerini minimize etmek mümkün. Astroloji ilmi korkmamız için değil, tedbir alabilmemiz için var.

Bir uyarı olarak söylüyorum. Parasal zorlanmalar yaşayabilirsiniz bu retroda. Alacaklarınız, kazançlarınız elinize her zamanki düzeni içinde geçmeyebilir. Para akışınız sekteye uğrayabilir.

O yüzden ne yapmak iyi olur ? Retro öncesi kenara güvence oluşturabilecek bir bütçe, bir para koymak, retroya harcamaları küçülterek girmek, borçları büyütmemek, kredi kartı harcamalarında kontrollü olmak, ölçülü olmak iyi olabilir.

Başkalarına maddi konularda bir şey vadetmemek, tutamayacağınız sözler vermemek iyi olabilir.


Ekim 2022 Ay Döngüleri :

9 Ekim : Koç Burcunda Dolunay : Ay 16° Koç, Güneş 16° Terazi

12.evinizde bir dolunay.

Bir belirsizliğin sonlanması, bir netleşme ve tamamlanma işareti olabilir bu dolunay sizin için. 12.ev evlerin sonuncusudur. Bir döngünün sonu ve bir kapanış sembolü taşır.

Uzun zamandır süren, yaşamınızda konu olmuş, enerjinizi aşağıya çekmiş, mesele olmuş bir şey tamamlanıyor olabilir bu dolunay ile.

12.ev şifalanmak demektir ayrıca. Sağlıkla ilgili bir evdir.

Bu dolunay Kiron ile kavuşumda. Kiron da şifayı temsil ediyor. Bir sağlık probleminin şifası gelebilir. Bir tedavi başlayabilir. Bir tedavi süreci içinde iseniz (siz ya da bir yakınınız) bu süreç tamamlanabilir.

Bir değişim ve şifalanma var. Satürn’ün de uyumlu açısını görüyoruz çünkü dolunaya.

Bir toparlanma ve iyiye gidiş halini simgeliyor olabilir bu görünümler. İhtiyaç duyan şifasına, çözümüne kavuşsun.

25 Ekim : Akrep Burcunda Güneş Tutulması : Ay 1° Akrep, Güneş 1° Akrep

7.evinizde bir Güneş tutulması meydana gelecek. 2022’nin ikinci ve son Güneş tutulması bu.

Evlilik, ilişkiler, ortaklıklar, iş birlikleri, hoca öğrenci bağlantıları, kontratlar, imzalı işler, danışmanlıklar, rehberlikler gibi temaları var bu evin.

Güneş tutulması büyük gök olaylarıdır ve yaşamımızda açılacak yeni sayfaları temsil ederler.

Bir ilişkinin başlangıcı, ilişki içinde evlilik kararı, eşin yaşamında yeni bir sayfa, işinizde bir ortaklık, yeni bağlantılar, yeni insanlar, hocalar, eğitmenler, danışmanlıklar gibi olasılıklarınız var.

Size bir konuda yol gösterecek, bilgisi ile ilerleyeceğiniz bir eğitmen, bir danışman kişi gelebilir yaşamınıza. Ondan çok şey öğrenebilirsiniz. Birlikte yürüteceğiniz süreçler olabilir.

Etkileri aylara yayılıyor Güneş tutulmalarının. Ama maksimum etkiler, tutulma civarı günlerde.

Yeni bir dönemin başlangıcı gibi düşünebilirsiniz Güneş tutulmalarını.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@anlatburcak


Gönlünüzce bir ay diliyorum ! Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

 

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!