Terazi Burcu Ekim 2022

Terazi Burcu Ekim 2022

Merhabalar sevgili terazi ve yükselen terazi okuyucularım !

Bir tutulma ayına giriyoruz. Ekim önemli bir ay. Bu yılın gündemlerinden biri olan Mars retrosu bu ay başlıyor ayrıca. Jüpiter retrosunda balığa dönüyor. Bu da önemli bir gelişme.

Ayın tüm detaylarına bakacağız. Önce genel bir takvim görmek isteyenler aşağıdaki linki tıklayabilirler ↓

Ekim 2022 Astroloji Gündemi


23 Ekim tarihine kadar Güneş terazi burcunda. 1.evinizde.

1.ev geçişleri önemli !

Güneş’in bir önceki transitinde, başak döneminde hayatın içinde bir şeylerden elinizi çekmiş, uzaklaşmış, kendinizi geri plana almış olabilirsiniz.

Dış dünyadan/koşturmalardan/sosyal ortamlardan uzak kalmayı seçmiş olabilirsiniz. Sessizlik, yalnızlık, mesafe, izolasyon iyi gelmiş olabilir size ya da bunu yapmanız gerekmiş olabilir. Gerektiği için yapmış olabilirsiniz. Örneğin bir istirahat yaşamış olabilirsiniz.

Şimdi 1.ev dönemi ise görünür olmanın, önde olmanın, hayatın içine karışmanın zamanı olacaktır.

Aktif olmak, hedefler/niyetler için harekete geçmek, eylem halinde olmak, içinde olduğunuz platformlarda görünür olmak şeklinde tarif edebilirim bu dönemin resmini.

Şimdiye dek kendinize kattıklarınızı, becerilerinizi, yapabildiklerinizi, yapmak istediklerinizi göstermek isteyebileceğiniz, görünür olmaktan, insanlar arasında olmaktan keyif alabileceğiniz bir zaman.

12.ev duygusal olarak temizlenmenin ve güç toplamanın vaktiydi. Şimdi o güçle güzel şeyler yapma ve görünür olma vakti 🙂

Plan, karar, adım zamanı. Yaşamınızın nerelerinde değişikliğe ihtiyacınız var ? Neler yapılabilir ? Fiziksel ihtiyaçları, duygusal/ruhsal ihtiyaçları fark edin. Kendinize bir rota oluşturun ve aksiyon alarak değerlendirin bu güzel Güneş dönemini.

23 Ekim’de Güneş akrep burcuna geçiyor. 2.evinizde ilerlemeye başlıyor.

Maddi konularda destekleyici bir zaman başlıyor. Kazancınızı büyütecek yeni gelişmeler olabilir. Sizin bu yönde atılımlarınız olabilir. Elinize bir süredir beklediğiniz paralar geçebilir.

Eşten, aileden, başka kaynaklardan gelir akışları olabilir.

Yatırımlarınız olabilir bu dönemde. Kendinize bir birikim hesabı açabilirsiniz. Mülklerinizle ilgili konularınız olabilir.

Ağırlıklı olarak parasal gündemleri anlatıyor bu geçiş sizin için.


Merkür retrosu 3 Ekim günü başak burcunda, 12.evinizde sonlanıyor. 

12.ev dönemleri ruhsal olarak biraz aşağıda hissettiğimiz zamanları, durumları, hatta sağlık sorunlarını temsil ediyor.

Merkür retrosunda biraz dağılmış olabilirsiniz ruhen. Belki bir şeyler üst üste geldi. Belki tükenmiş hissettiniz.

Şimdi retronun bitişi ile işler kolaylaşmaya başlıyor. Neler olabilir ? Sorun yaratmış durumları çözebilirsiniz. Bir şeyler kendiliğinden de daha kolay akmaya başlayabilir. Kendinize bir rota oluşturabilirsiniz. Neyi nasıl çözebileceğiniz konusunda bir yol haritası belirleyebilirsiniz. Bedenen, ruhen, psikolojik olarak daha iyi, daha sağlam bir hali anlatıyor Merkür’ün burada hız kazanacak olması.

11 Ekim’de terazi burcuna yerleşiyor Merkür. 1.evinize geliyor.

10 Eylül’de retrosuna burada başlamıştı. 1.ev doğrudan bizi anlatan bir alan. Düşüncelerimiz, kararlarımız, seçimlerimiz, adımlarımız, günlük işlerimiz, ilişkilerimiz bu ev ile çok bağlantılı. Son haftalarda biraz karışmış olabilirsiniz. Bazı şeylerin dengesi şaşmış olabilir.

Şimdi durumları dengeleme zamanı. İletişim problemleri ya da birileri ile irtibata geçememek gibi durumlar olduysa bunlar da geride kalabilir.

29 Ekim’de Merkür’ün bir yeni transiti daha başlıyor. Akrep burcunda ilerlemeye başlıyor. 2.evinizde olacak akrepte iken.

Bu dönemde parasal konular, kazançlarınız, maddi konforunuz, ortaklı para ve mülkleriniz, bireysel kazançlarınız, başkalarından gelen maddi olanaklarınız gibi konularda yeni gelişmeleriniz olabilir.

Düşünüp karara varacağınız, seçim yapacağınız, şekil vereceğiniz konular olabilir. Sürecin ana konusu para diyebilirim. Özellikle ortaklı paralar ve başkalarından gelen kaynaklar.

Bir kredi çekmek, bir kredi kartı almak, bir banka hesabı açmak gibi bir konunuz varsa bunları yapabilirsiniz. Bankacılık işlemleriniz olabilir.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs terazi burcunda. 1.evinizde.

En güzel iki misafirden biri 🙂 Jüpiter’den sonra ikinci iyicil gezegen.

İlişkiler, dostluklar, ahbaplıklar içinde memnun olacağınız, mutlu olacağınız, güzel paylaşımlar olabilir. Karşılıklı yardımlaşmalar olabilir.

Sanatsal çalışmalar için harika bir zaman. Bir kurs başlangıcınız da olabilir. Bu yönde işleriniz varsa çalışmalarınızı büyütmek, göstermek, tanıtmak için güzel fırsatlar elde edebilirsiniz.

Kendine özenmek, saçına, cildine, bedenine bakmak demektir ayrıca buradan geçen bir Venüs.

Kendinize ve kişisel bakımınıza daha fazla zaman ayırmaya başlayabilirsiniz Venüs ile.

23 Ekim’de akrep transitine başlıyor Venüs. 2.evinize geliyor.

Parasal alana gelen bir Venüs, güzel kazançlar getirebilir size. Maddi kaynaklarınızdan, birikimlerinizden, yatırımlardan yana güzel şeyler olabilir.

Şıklık için, güzellik için, sanat için, hayatın keyiflerini yaşamak için yapacağınız harcamalar olabilir.

Akrep başkalarının kaynaklarını anlatır. Kişisel kazançlarınız dışında, başkalarından gelen maddi kaynaklar açısından da iyi bir zaman.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


Mars ay boyunca ikizler burcunda, 9.evinizde.

Uzaklara gitme, uzaklaşma, yeni yerler keşfetme, görmediğiniz yerlere, gezmediğiniz yerlere gitme hevesi getiriyor olabilir 9.evden geçen bir Mars size.

Var olan ekonomik imkanlarınız içinde kendinize güzel seyahatler planlayabilirsiniz. Günübirlik gezeceğiniz, keşfedeceğiniz yerler olabilir.

Şehir dışında, yurt dışında yaşayan akrabalarınızla, arkadaşlarınızla bir araya gelişler de olabilir. Onlarla dialoglar artabilir.

Vizyon, bilinç, idrak, uyanış, farkındalık, keşif demektir 9.ev. Hayatı sorgulamakla, hayatın manasıyla, evrenin işleyişiyle, ilimler ile çok bağlantılı bir ev.

İkizler ise öğrenmek demek. Bilgi demek. Kitap demek.

Sizi ruhsal anlamda büyütecek, farkındalık yaratacak, ufkunuzu açacak, hayatın matematiğine dair bir idrak kazandıracak pek çok yeni bilgiyle tanışabileceğiniz bir dönem.

30 Ekim’de önemli bir şey başlıyor ! Mars, ikizler burcunda retrosuna başlıyor.

Bu değişim 2022’nin önemli gündemlerinden biri. Mars retrolarını ortalama 2 yılda 1 kez deneyimliyoruz.

Retro olasılıklarının, retro etkilerinin başlangıcını tam olarak 30 Ekim gibi düşünmeyin. Retro yaklaştıkça etkiler görünür olmaya başlıyor. 30 Ekim tarihine yaklaşırken günden güne retro etkisine giriyor olacağız. Öncesindeki birkaç günlük zamanı da retro içinde düşünebilirsiniz.

Bu retro 30 Ekim’de başlayacak. 12 Ocak 2023’te tamamlanacak. Yani yılın geri kalanında bir Mars retrosu sürecinde olacağız.

Siz bu önemli retroyu 9.evinizde deneyimleyeceksiniz. Bu evin konuları üzerinden etki alıyor olacaksınız.

Akademik hayatın içinde iseniz, eğitim hayatınız varsa çalışmalarınızda, eğitim, proje ve yayınlarınızda gecikmeler, beklemeler, normalde daha rahat olacakken hızı azalan konular, yavaş ilerleyen durumlar olabilir. Akademik çevreler içinde zaman zaman kızacağınız şeyler olabilir. Bu süreçte, olmayan şeyleri oldurmaya çalışmayın derim. Hızlandırmaya çabalamayın. Çünkü hızlanmayacaktır, kendi üzerinizde gereksiz bir stres yaratmayın. kontrolün sizde olmadığını bilin.

Dava süreçleriniz, hukuksal konularınız varsa, Mars buralarda da kızgınlıklar ve biraz da mücadele hali getirebilir. Sakin ve stratejik olmayı seçin.

İptal olan seyahatler, yolculuklarda aksilikler olabilir, o açıdan da dikkatli olun.
Şehir dışında ya da yurt dışında yaşayan aile bireyleriniz, yakınlarınız varsa, onlarla ilgili konuların beklemede kalması da yorabilir sizi biraz. Zaman zaman agresyonlu durumlar olabilir.

Bu retro böyle bir retro. Sabırlı olmayı, enerjiyi iyi yönetmeyi, öfkeyi kontrol etmeyi gerektiriyor.


Jüpiter bir süredir koç burcunda ve retro konumda. Şimdi bu retro sürecinde balığa bir kez daha uğrayacak. 28 Ekim itibariyle balık burcuna dönecek Jüpiter. 20 Aralık’a kadar balıkta ve retro konumda olacak.

Burası sizin 6.eviniz.

6.evin en temel temalarından biri sağlık. Balık burcu ise şifalanmayı sembolize ediyor. Tedaviler, ilaçlar, şifa araçları..Bunlar balığın sembolizminde olan şeyler.

Jüpiter şansın gezegeni. İyicil bir gezegen.

Aile içinde, yakın çevre içinde bir sağlık gündemi varsa Jüpiter buralarda bir toparlanmanın olabileceğini, bir şeylerin şifalanabileceğini, bu şifaya varmak için yapacağınız şeyler olabileceğini söylüyor.

Bunun dışında iş, çalışma, üretim, verim, günlük düzen demektir 6.ev. Bir toparlanma, bir şekle girme, bir düzene girme haline işaret ediyor bu retro.

Tüm bunların olabilmesi için üzerinize düşeni yapmanız önemli.


Ekim 2022 Ay Döngüleri :

9 Ekim : Koç Burcunda Dolunay : Ay 16° Koç, Güneş 16° Terazi

7.evinizde bir dolunay meydana geliyor. Yani ilişkiler evinde bir dolunay.

Dolunay Kiron ile kavuşumda. Ay’ın ve Güneş’in Satürn’den uyumlu açısı var.

İlişkiler içinde iyileştirilmesi gereken şeyler olabilir. Bu yönde konular doğabilir. Bir şeylerden yana sorun doğabilir ve bu şeylerin düzeltilmesi gerekebilir.

Satürn olgunluk demektir. Devamlılık, istikrar demektir. Düzeni sürdürmek demektir.

İlişkilerin toparlanabileceği, sorun yaratan şeylerin konuşulup çözülebileceği bir dolunay vakti.

Sular önce bulanabilir, sonra durulabilir. Nereleri çözmeniz gerektiğini fark edebilirsiniz.

İncindiğiniz şeyler, sizi yaralayan ve kabul edemediğiniz şeyler varsa, gereken mesafeyi koymanın en doğru seçenek olduğunu fark edebilirsiniz. Bu bir arkadaşlık olabilir. Bir ikili ilişki olabilir. Düzeltilmesi gereken bir şeyler var gibi sanki.

Partnerinizi meşgul eden, ona yardımcı olmanızı gerektirecek gündemleriniz de olabilir.

Sporda, müzikte, dansta ya da başka bir alanda birebir ders aldığınız eğitmenler, herhangi bir alanda size koçluk eden kişiler, bilgisinden istifade ettiğiniz uzmanlar bu evle ilgili. Onlarla ilgili konularınız olabilir dolunaya yaklaşırken. Bir çalışmanın sonucunu elde edebilirsiniz. Kopukluk yaşanmış bir iletişim onarılabilir.

Bir danışmanlık alabilirsiniz. Fayda göreceğiniz, yaşamınızda ama en başta kendinizde bir dönüşüm yaratmanızı sağlayacak bir danışmanlık olabilir bu.

İlişkiler, bağlantılar, bağlar üzerinden çalışabilir bu dolunay sizin için.

25 Ekim : Akrep Burcunda Güneş Tutulması : Ay 1° Akrep, Güneş 1° Akrep

2.evinizde meydana gelecek olan Venüsyen bir Güneş tutulması. Venüs ile kavuşumda gerçekleşiyor.

Parasal konular, maddi imkanlar, maddi güç, maddi güvence, parasal olanaklar, yaşam standardı diyebileceğimiz şeyler, gelirler, kazançlar, birikimler ve mülklerle ilgili konular var 2.evin temaları arasında.

Hayatınızda maddi konularda bir tıkanıklık varsa, bir zorlanma yaşıyorsanız, güncel durum istediğiniz gibi değilse, maddi anlamda güçlenmeye ihtiyaç duyuyorsanız burada bir açılım potansiyeli var.

‘Bu zamana kadar sabrettim, sebat ettim, olanla yetindim, idare etmeye çalıştım. Ama bu böyle devam etmez. Etmemeli. Daha iyi kazanmalıyım. Maddi imkanlarımı büyümeliyim. Kazancımı çoğaltmalıyım’ diyorsanız, tutulma ile ne yapmanız gerektiği konusunda güzel farkındalıklar yaşayabilirsiniz.

Yeni fırsatlar fark edebilirsiniz.

İyi fikirler bulabilirsiniz. Parasal anlamda büyümenizi sağlayacak parlak fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. İşinizde, gelirinizde bir açılım etkisi yaratacak yenilikler olabilir.

Maddi konularda yeni kararlarınız olabilir. Yarınlarınız, geleceğiniz için, ileriye dönük daha güvende hissetmek için başlatacağınız bir sigorta, bir birikim hesabı olabilir. Yatırım amaçlı yapacağınız şeyler olabilir.

Paraya dair konularda bir değişim olasılığı var.

Hayatın vermesini beklemeyin. Almak için neler yapabileceğinizi tespit edin ve tutulmanın güçlü enerjisiyle adım atın hayatınız için.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

 @anlatburcak


Bir başka yazıda görüşmek üzere ! Hepimiz için güzel bir ay diliyorum !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!