26 Eylül-2 Ekim 2022 Astroloji Gündemi

26 Eylül-2 Ekim 2022 Astroloji Gündemi

Merhabalar sevgili okuyucularım !

Yeni haftaya terazi yeniayı ile başlıyoruz. Terazi burcunun 2 derecesinde, Jüpiter ile karşıt açıda bir yeniay doğuyor 26 Eylül günü.

Bu yeniay Merkür retrosu içinde gerçekleştiği için, bu retroya denk geldiği için büyük adımlar, önemli girişimler için öneremeyeceğim. Bu kez böyle bir resmin içindeyiz.

Jüpiter’in koç burcundan karşıt açısı da aceleci atılımların zarar getirebileceğini, şimdilik beklememiz gerektiğini söylüyor.

Ama sadece bu kadar değil tabii yeniay olasılıklarımız. Çok daha fazlası var.

Hem genel olasılıkları, hem burçlar üzerinden ihtimalleri görmek isterseniz, bu linki tıklayabilirsiniz ↓↓

26 Eylül 2022 Terazi Burcunda Yeniay    ←←

Merkür retrosu devam ediyor. Artık sürecin başak dönemindeyiz. Terazi burcunda başlamış bir retroydu. 23 Eylül itibariyle Merkür, retrosunda başak burcuna döndü.

3 Ekim gününe kadar başak temaları üzerinden bir Merkür retro etkisi alıyor olacağız. Ayrıca bu retroyu (yükselen burçlara göre) kimler hangi evinde yaşıyorsa, o evin temsil ettiği konularda retro etkisi alacak.

Buraya Merkür retrosunun başak dönemini anlattığım yazımın linkini ekliyorum ↓ Hem genel bazda, hem burçlar bazında olasılıkları görebilirsiniz.

Merkür Retrosu Başak Burcunda 23 Eylül-3 Ekim 2022

                             

Bu hafta Venüs’ün yeni transiti başlıyor ayrıca. Venüs terazi burcuna geçiyor. Hepsine bakacağız ayrı ayrı.

Haftanın detaylarına geçmeden evvel Instagram hesabımı da ekleyeyim buraya.

Tıklayarak Instagram paylaşımlarımı da görmeye başlayabilirsiniz ↓↓

Instagram hesabım →  burayı tıklayabilirsiniz →  @anlatburcak


26 Eylül-2 Ekim haftasının başlıca gelişmeleri :

♠ 26 Eylül günü terazi burcunda bir yeniay gerçekleşiyor.

Yeniay yazım : 26 Eylül 2022 Terazi Burcunda Yeniay 

♠ 29 Eylül günü 10:49’da Venüs terazi burcuna geçiyor. Bu yeni transitin olasılıklarını Eylül ayı yorumlarınızda görebilirsiniz ↓↓ İnşallah her zamanki gibi ayrı bir yazı da yayınlayacağım Venüs için.

Koç Burcu Eylül 2022,  Boğa Burcu Eylül 2022,  İkizler Burcu Eylül 2022,

Yengeç Burcu Eylül 2022,  Aslan Burcu Eylül 2022,  Başak Burcu Eylül 2022,

Terazi Burcu Eylül 2022,  Akrep Burcu Eylül 2022,  Yay Burcu Eylül 2022,

Oğlak Burcu Eylül 2022,  Kova Burcu Eylül 2022,  Balık Burcu Eylül 2022

26 Eylül-2 Ekim haftasının gezegen açıları :

26 Eylül : Venüs Pluto üçgeni : Venüs 26° Başakta, Pluto 26° Oğlakta

Pluto’nun uyumlu açıları yeniden doğuşları, güçlenmeyi, akıl duygu dengesini kurabilmeyi, canlanmayı, doğrulmayı, kuvvet kazanmayı anlatır. Venüs ise ilişkilerimizi simgeliyor.

İkili ilişkilerimizi, sosyal ilişkilerimizi, aile bağlarımızı güçlendirecek  bir şeyler olabilir diyor bu açı.

Kırgınlıkları telafi edecek karşılıklı adımlar olabilir. Bazı şeyleri gerek yokken büyüttüğümüzü, fazla duygusal davrandığımızı fark edebiliriz.

Sevildiğimizi, bize verilen değeri daha somut şekilde görebiliriz.

27 Eylül : Merkür Pluto üçgeni : Merkür 26° Başakta, Pluto 26° Oğlakta

Güçlü iletişimler olabilir. Konum sahibi kişilerle, ulaşmak istediğimiz kişilerle iletişime geçebiliriz. Destek ve yardım alabiliriz. İşimizde yöneticilerimizden yana güzel şeyler olabilir.

Devlet bağlantılı resmi işler, işlemler rahatça ilerleyebilir. Sonuç beklediğimiz konular istediğimiz yönde neticelenebilir.

İletişimler, ticari faaliyetler açısından güzel bir üçgen.

Güçlü kararlarımız ve yaşamımızda dönüşüm yaratacak adımlarımız olabilir. Günlük yaşamımızı düzene koyacak başlangıçlarımız olabilir.

28 Eylül : Mars Satürn üçgeni : Mars 19° İkizlerde, Satürn 19° Kovada

İlişkileri, dostlukları bir adım, birkaç adım öteye götürecek bir şeyler olacak gibi sanki 🙂 Bağlarımız içinde güçleniyoruz. Sevdiklerimizden destek görüyoruz. Tavsiyeler, öneriler geliyor. Çok güzel bir Satürn uyumu.

Bunun dışında devamlılık, eylemlerde süreklilik, disiplin, çalışmak, üretmek gibi anlamlara geliyor böyle açılar. Yeni niyetlerle yapacağımız yeni yeni güzel işler, üreteceğimiz şeyler olabilir. Özellikle de dijital alanda. Çünkü bu üçgen açı, ikizler ve kova ekseninde oluşuyor. İkisi de teknoloji ile, dijital platformlar ile bağlantılı burçlar.

1 Ekim : Venüs Jüpiter karşıtlığı : Venüs 3° Terazide, Jüpiter 3° Koçta

Venüsyen konularda biraz abartılı davranabiliriz Jüpiter’in büyüteç etkisiyle 🙂

Venüsyen konular neler ? Tüketimler, harcamalar, keyifler, yeme içme konuları, alışverişler.

Bu konularda ölçüye ve dengeye dikkat diyeyim 🙂


Her bir gün için detaylar şöyle :

26 Eylül Pazartesi

Ay terazi burcunda ilerliyor. İlişkiler ön planda. İlişkiler içinde uyumumuz, diplomasi becerimiz, toleransımız, iletişimleri yolunda tutma becerimiz işimize yarayacaktır bugün.

Akşam saatlerinde Ay ve Kiron karşı karşıya. Birbirimizi kırmamak, üzmemek için güzel seçimler yapalım. Kelimelerimizi iyi seçelim.

Dinleyince anlıyor insan. Dinlemeden olmuyor. Birbirimizi anlamak üzere, anlamak niyetiyle dinleyelim bu akşam.


27 Eylül Salı

Ay günün tamamında terazi burcunda.

Sabah saatlerinde Ay, Mars ve Satürn ile uyumlu açılar içinde. Mars Satürn üçgenini çalıştırıyor, pozitif olasılıkları güçlendiriyor.

Güzel bir başlangıç, başlattığımız bir şeyde ilerleme, devamlılık gibi bir resim var. Bir şeyi düzenlemek, düzene koymak, temelini sağlamlaştırmak için yapacağımız şeyler olabilir.

Spora başlamak için çok genel bir sabah. Çünkü Mars sporu simgeliyor.

Hocalarla iletişimler için de güzel bir vakit. Çünkü Satürn hocaları temsil ediyor.

Günün ikinci yarısında bu kez Ay Pluto karesi geliyor. Bu uyumsuz bir açı. İletişimler, toplantılar, görüşmeler, yazışmalar için önermeyeceğim bir vakit. Şayet mümkünse, bu tür şeyleri erteleyelim.

19:20 sonrasında Ay boşlukta. Terazi transitinde yolun geri kalan kısmını açısız ilerleyecek.


28 Eylül Çarşamba

Ay 02:14’te akrep burcuna geçiyor. Parasal konuların, banka ödemelerinin, para alışverişlerinin olabileceği bir gün.

Akşam ve gece saatlerinde Ay, güney Ay düğümüne yakın. Bir kavuşuma doğru ilerliyor. Bir uyanışı, bir bırakışı, fayda getirmeyen  bir şeyden bir uzaklaşma halini anlatıyor bu görünüm. Böyle bir değişim var gibi sanki.


29 Eylül Perşembe

Ay günün tamamında akrep burcunda.

Günün ilk yarısında Ay ve Uranüs karşı karşıya. Bir para çıkışı, hesapta olmayan bir masraf, plansız bir harcama olabilir.

İletişimler içinde de beklentilerden farklı, biraz şaşırtabilecek şeyler olabilir. Koşulların değişken olduğu, zeminin biraz kaygan olduğu bir sabah diyebilirim.

Öğle saatlerinde bu kez Ay Satürn karesi geliyor. Beklemeler, değişen planlar, gecikmeler, ertelemeler gibi olasılıklar var bu görünümlerin içinde.

Günün ikinci yarısında Ay önce Neptün, sonra Merkür ile uyumlu açılar yapıyor. Özellikle akşam üstü ve akşam saatlerinde pozitif olasılıklar var.

Olumlu yönde değişen durumlar olabilir. Bir şeyi toparlamak, düzeltmek mümkün. İyileştirmek mümkün. Destek alabiliriz ayrıca. Bize yardımcı olacak kişiler olabilir. Konu özellikle parasal bir konu olabilir Ay’ın akrep transitinde olduğumuz için.

Gece saatlerinde Ay Pluto altmışlığı da var. Söylemiş olduğum bu pozitif olasılıklar güçleniyor.


30 Eylül Cuma

Ay 00:19-07:03 arasında boşlukta. Akrepte ve açısız. 07:03’te yay burcuna geçiyor.

Neşelidir yayın doğası. Yay demek neşe demektir. Keyif, keşif, hatta şöyle söyleyeyim ; keşiflerden keyif almak demektir. Bilgi, öğrenme, vizyon, farkındalık demektir.

Modumuz yayın enerjisi ile yükseliyor. Hem yeni şeyler keşfedebileceğimiz, öğrenebileceğimiz, hem  güzel iletişimler içinde olabileceğimiz bir gün.

Ufkumuzu açacak yeni şeyler olabilir. Bunlar küçücük şeyler bile olsa, büyük değişimlerin yolunu açacak nitelikte olabilir.

Sabah saatlerinde Ay ve Venüs uyumlu açıda. Keyifli bir sabah. Sevdiklerimiz, arkadaşlarımız, bağlarımız içinde güzel paylaşımlar var.

Ay’ın yay transiti olduğu için bir gezimiz de olabilir bugün. Yeni bir yer keşfedebiliriz.

Uzaklardan güzel bir haber gelebilir. Enerjisi yüksek bir sabah.

Öğle vaktinde bu kez Ay Jüpiter üçgeni geliyor ! 🙂 Harika bir görünüm. Şansın gezegeni en uyumlu açıyı yapıyor Ay’a.

Yapmak istediğimiz şeyler için kullanalım bu vakti. Bir iletişim, bir görüşme olabilir bu. Bir alışveriş olabilir. Bir gezi olabilir. Biriyle irtibata geçmek için kullanabiliriz. Parasal alanda bir fırsat doğabilir. Oldukça güzel bir görünüm.

Günün ikinci yarısında, özellikle akşam üstü vaktinde Ay bu kez Güneş ile uyumlu açıda.

İlişkiler, günlük işler, iş bağlantıları, toplantılar, para konuları, eğitimle ilgili konular, pek çok açıdan şanslı bir zaman. Güzel bir gün.


1 Ekim Cumartesi

Ay yay burcundan geçmekte. Bugün de yayda ilerliyor.

Sabah saatlerinde Ay Kiron üçgenini görüyoruz. Uyumlu, güzel bir görünüm. Bir şeyin pozitif yönde değişimi, iyileşmesi, çözülmesi, onarılması gibi bir şey var burada. Konu somut, soyut her şey olabilir.

Öğle saatlerinde Ay Satürn altmışlığı var. Bir hocamız ile iletişim kurabiliriz. Bir eğitimin, bir kursun içinde isek dersimiz çok güzel geçebilir. Bir işimiz netleşebilir. Bir çalışmamız, bir sunumumuz olabilir. Güzelce tamamlayacağımız bir işimiz olabilir.

Günün ikinci yarısında Ay ve Mars karşı karşıya. Aceleci olmayalım hiçbir işimizde. Sakarlıklara dikkat.

Akşam saatlerinde bir Ay Merkür karesi var. İletişimlerde anlaşmazlık olasılığı anlamına geliyor bu kare. Ufak tefek tartışmalar olabilir. Bir konuyu konuşmak, karar almak, uzlaşmak, netleştirmek istiyorsanız bu akşamın pek uygun olmadığını belirteyim.

İsterseniz konu şimdilik öylece kalsın.


2 Ekim Pazar

Ay 00:46-10:37 arasında boşlukta. 10:37’de oğlak burcuna geçiyor.

Öğle ve gündüz saatlerinde Ay, Venüs ve Jüpiter ile uyumsuz açılarda. İlişkiler içinde tatsız durumlara açık bir vakit. Oğlak inatçıdır. Oğlağın inadıyla dialoglar içinde sorun yaşayabiliriz. Esnek olmaya çalışalım.

Ay’ın oğlakta olduğu günler iş düşündüğümüz, iş konuştuğumuz, iş yaptığımız günler oluyor. Pazar dahi olsa bu böyle oluyor, ki Pazar pek çok kişi için iş günü.

Normal şartlarda Pazar günleri çalışmıyorsak bile bugün işlerimiz olabilir. İşlerimiz odağımızda olabilir oğlak etkisiyle.


Danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi de vereyim sevgili okuyucularım.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


İyi haftalar diliyorum herkese !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!