Yengeç Burcu Eylül 2022

Yengeç Burcu Eylül 2022

Merhabalar sevgili yengeç ve yükselen yengeç okuyucularım !

Bu ay neler olabilir yaşamınızda ? Gökyüzünde nasıl görünümler, nasıl ihtimaller var ?

Eylül ayını anlatacağım şimdi sizlere.

Öncelikle buraya ayın astrolojik takvimini bırakıyorum ↓↓ Aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz ↓↓

Eylül 2022 Astroloji Gündemi


Güneş 23 Eylül’e kadar başak burcunda. 3.evinizde.

Zodyakta bazı evlerin temaları bireysel olarak yaşadığımız, sadece bizimle ilgili olan konulardır.

3.ev ise dış dünyayla bağlantımızı, iletişimlerimizi, dialoglarımızı, haberleşmelerimizi, söylediklerimizi, dinlediklerimizi, arkadaşlıklarımızı, akrabalıklarımızı, iletişim ağımızı temsil ediyor.

Dolayısıyla Güneş’in 3.ev transitlerinde hayat hızlanıyor. Daha çok görüşüyoruz, daha çok konuşuyoruz, daha çok bir araya geliyoruz.

Birbirimize haber verdiğimiz şeyler oluyor. Birlikte kararlaştırdığımız şeyler oluyor. O yüzden sizin için hareketli bir dönem olacağını söyleyebiliriz bu transit için.

Kitap alışverişleriniz, eğitim harcamalarınız, okul, kırtasiye alışverişleriniz de olabilir 3.ev geçişi olduğundan.

Bir uzmanlık alanında öğrenmeye başlayacağınız şeyler olabilir.

Bir öğrencilik getirebilir size bu Güneş dönemi.

Güneş 23 Eylül’de terazi burcuna geçiyor. 4.evinize geliyor.

Güneş’in 4.ev döngüsü kendimizle kaldığımız, evimizle ilgilendiğimiz, evimizde olmak istediğimiz bir zamanı anlatır.

Geçmişi daha çok düşünürüz bu zamanlarda. Bir şeyleri yeniden hatırlarız, yeniden odaklanırız. Geçmişi iyileştirmek isteriz.

Deneyimlere daha farklı gözle bakmak nasip olur. Farkındalık yaşarız. Geçmişin deneyimlerini bugünün aklıyla yeniden yorumlarız. Biraz böyle bir zaman bu ruhsal anlamda.

Somutta neler olabileceğini de konuşalım.

Ruhumuzdaki her değişim yaşamımıza yansır. Bu ayrı bir konu.

Evinizde büyük bir temizlik, hafifleme, sadeleşme isteğinde olacağınız, yaşam alanınızı düzenleyeceğiniz, geçmişten bugüne gereği olmadığı halde tuttuğunuz şeyleri evinizden çıkaracağınız güzel bir ferahlama dönemi.

Evini temizleyen yaşamını temizler. Evini düzenleyen yaşamını düzenler.

Her şey enerjidir. Her enerji çalışır. Her şey bir semboldür. Her sembol çalışır.


Bu ay bir Merkür retrosu gündemimiz var ! Yılın üçüncü ve Merkür retrosu bu ayın içinde.

Retro 10 Eylül’de terazi burcunda başlayacak. 3 Ekim’de başak burcunda sonlanacak.

Terazi burcunun 8 derecesinde başlayacak. Başak burcunun 24 derecesinde tamamlanacak.

İki ayrı burç üzerinden yaşayacağımız, farklı temalar üzerinden etki alacağımız bir retro.

Bu yılın diğer iki retrosu da iki farklı burçta gerçekleşmişti. Şimdi ayrı ayrı bu dönemleri konuşalım :

10 Eylül-23 Eylül arasında retro terazi burcunda, 4.evinizde.

Evinizi gözden geçirebileceğiniz, yaşam alanınızdan çıkması gerekenleri fark edebileceğiniz bir retro zamanı.

Örneğin enerjisi ağır olan, negatif çağrışımları olan bir tablo. Örneğin yaşamınızda bir tıkanıklık sembolü olarak çalışan, tıkanıklık yaratan, dolu, dağınık bir çekmece. Örneğin bozuk, kırık bir eşya. Örneğin olumsuz anıları olan, yaşam enerjinizi aşağı çeken bir obje.

Evinizi enerjetik olarak temizlemek isteyebilir, uzmanlardan yeni bilgiler edinebilir, yeni şeyler öğrenebilirsiniz.

4.ev yuva, ev demektir. Terazi burcu ise evlilik, eş, partner.

Eşinizle/partnerinizle ev içinde zaman zaman huzursuzluklar da olabilir. Ev düzeni konusunda anlaşamadığınız şeyler yüzünden tartışmalar olabilir. Orta yolu bulmanız gereken bir şeyler var gibi.

23 Eylül-3 Ekim arasında Merkür retrosu başak burcunda. Bu kez 3.evinizde.

Kardeşler, akrabalar bu evin konusu. Başak burcu işi, çalışma hayatını, düzeni, rutini simgeler.

Kardeşlerinizin iş yaşamında günlük hayatını bir süre için değiştirecek yeni şeyler olabilir. Geçici olarak düzeni değişebilir kardeşinizin. Ona yardımcı olmanız gereken şeyler olabilir. Onun düzeni değiştiği için sizin yapmanız, sizin üstlenmeniz gereken şeyler olabilir.

İletişim evidir bu ev aynı zamanda. Özellikle iş arkadaşlarınızla dialoglarınızda, işinizde müşterilerinize dialoglarınızda dikkatli, kontrollü ve hoşgörülü bir tutumda olmanızı önereceğim.

Bir doğum haritasında Merkür’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, yaşama nasıl yansımaları vardır, etkileri nasıl dengelenebilir, iyileştirilebilir, konu ile ilgili bir yazım var. Kapsamlı bir içerik sundum sizler için ↓↓

Doğum Haritasında Retro Merkür  ← ← ← yazımı tıklayabilirsiniz.


Venüs 5 Eylül’e kadar aslan burcunda, 2.evinizde.

Parasal konularda hem şanslı, bereketli bir zaman, hem de biraz harcamaların artabileceği, gelen paranın gidebileceği bir zaman.

Kazançlarınız konusunda güzel şeyler olabilir. Bununla birlikte aslan lüks tüketimlerle, yüksek fiyatlı ürünlerle, büyük markalarla ilgilidir. Kıyafet, ayakkabı, çanta, parfüm, kozmetik, vb alışverişler abartılabilir biraz. Venüs ‘Hayatın keyiflerini yaşa !’ diyen bir gezegen. Ama tabii bütçemizi de düşünmeliyiz. Hele de bugünün ekonomik tablosu içinde. Harcamalarınızda ölçüyü korumanızı öneririm.

5 Eylül’de Venüs başak burcuna geçiyor. 3.evinize geliyor.

Bir konuda hizmet alacağınız, düzenli olarak gidip geleceğiniz bir yer dahil olabilir yaşamınıza. Evinize yakın bir muhitte, mahallenizde, kendi semtinizde olabilir bu şey. 3.ev yakın yerleri temsil eder çünkü.

Günlük düzeninize yeni bir şey eklenebilir. Bu şey, memnun olacağınız, keyif alacağınız bir şey olabilir. 3.ev konuları arasında eğitimler, kurslar vardır. Bir eğitim, bir kurs ortamı olabilir.

Bu arada doğum haritasında Venüs’ü retro konumda olanlar için de bir yazım var. Doğum haritasında Venüs’ün retro olması nasıl anlamlara gelir, nasıl iyileştirebilir retro bir Venüs, etkileri nelerdir, detaylar burada : Doğum Haritasında Retro Venüs


20 Ağustos’ta Mars’ın yeni transiti başladı. İkizler burcuna geçti Mars. Eylül ayı boyunca aynı yerde. 12.evinizde.

Esasen bu evden geçen bir gezegen olduğunda zorluyor biraz bizi.

Çünkü 12.ev biraz yalnızlığı, biraz içe dönmeyi, dış dünyadan uzaklaşmayı, iletişimlerin azalmasını, daha çok kendimizle olan ilişkimizi, sessizliği anlatan bir ev.

Biraz da bedensel anlamda halsizlikle, enerji düşüklüğü ile, ufak tefek rahatsızlanmalarla ilgili.

Ruhsal konularla, psikolojik zorlanmalarla, iç dünyamızla ilgili.

Mars ise efor sarf etmeyi, çabalamayı ifade eden bir gezegen.

Dolayısıyla bu Mars transitinde kendi içinizde karışabilirsiniz. Duygu dünyanız köpürebilir biraz. Geçmişi daha çok düşünebilirsiniz. Bazı şeyleri henüz aşamadığınızı, bazı deneyimleri tam olarak özümseyemediğinizi, kabule geçemediğinizi, ruhunuzda o yerleri henüz şifalandıramadığınızı fark edebilirsiniz.

Esasen bu farkındalık şifanın yolunu açacaktır. Nasıl, ne şekilde, nelerle aşabilirsiniz o şeyleri, daha çok düşünmeye başlayacağınız bir dönem. Çözüm arayışında olacağınız bir zaman.

Bu arayış içerisinde karşınıza spiritüel alanlar çıkabilir. Bir dünya yeni bilgiyle açılımlar yaşayabilirsiniz. Bir şeyler arasındaki sebep sonuç ilişkisini görüp durumu düzeltme, değiştirme imkanı bulabilirsiniz.

Fiziksel anlamda sağlık sorunlarınız varsa, sizin ya da bir aile bireyinin böyle bir konusu varsa, gerekenleri yapmak için hareketlenebilirsiniz. Ertelediğiniz, ihmal ettiğiniz konularda bir hekime görünebilirsiniz.


Eylül 2022 Ay Döngüleri :

11 Eylül : Balık Burcunda Dolunay : Ay 17° Balık, Güneş 17°  Başak

Dolunay 9.evinizde meydana geliyor.

Bu evin temsil ettiği temalarda bir kapanış, bir şeyin netleştirilmesi, bir şeyin karara bağlanması, kararın uygulanması, bir sonlanma, bir tamamlanma gibi olasılıklarınız var. Özellikle uzun süredir var olan bir konunun, epeydir içinde olduğunuz bir döngünün kapanışı olabilir bu. Çünkü balık burcu zodyakta son evin sahibidir. Sonlanmayı temsil eder.

Bir şehirden taşınma, bir yerden gitme, yurt dışına çıkma, memlekete dönme gibi büyük bir yer değişikliği gündeminizde olabilir. Bir yakınınız böyle bir gündemin içinde olabilir.

İlimler 9.evin konusudur. Balık burcu ise ruhsal alanlarla ilgilidir. Böyle bir eğitim içinde iseniz dolunaya yakın günlerde tamamlanacak olabilir. Yeni bir eğitim kararı alabilirsiniz.

Farkındalığımız, olgunluğumuz, hayata dair idrakımız demektir aynı zamanda 9.ev.

Önemli bir deneyimden geçiyor olabilirsiniz.

Bu deneyim size kıymetli bir hayat dersi getirmiş olabilir. Deneyimleri süzmek, lazım gelen kısmı almak gerekir. Tam da böyle zamanlardan geçiyor olabilirsiniz bugünlerde.

Yaşananlardaki hayrı, faydayı, ilahi mantığı fark edebilir, yarattığı zorlu duygulardan özgürleşebilirsiniz.

Bir hafifleme ve farkındalık hali var. Hayata bir teşekkür ve huzur hali var.

26 Eylül : Terazi Burcunda Yeniay : Ay 2° Terazi, Güneş 2° Terazi

4.evinizde doğacak olan bir yeniay.

Eviniz, aileniz, aile büyükleriniz, ailenizi ilgilendiren konular, evinizi ilgilendiren konular, ev düzeniniz, ev yaşamınızla ilgili konular 4.ev ile bağlantılıdır.

Burada bir yenilik görüyoruz. Yeni bir başlangıç görüyoruz. Yeniaylar yeni başlayacak şeyleri temsil ediyor çünkü.

Eviniz içinde güzel bir değişim olabilir. Niyetinde olduğunuz bir şeyi gerçekleştirebilirsiniz.

Jüpiter’in bu yeniaya karşıt açısı var. Jüpiter şu anda retro konumda. Merkür de yeniay zamanında retro döneminde olacak. O yüzden bir geçmiş vurgusu var.

Geçmişten gelen, bir süredir olduğu haliyle idare ettiğiniz bir konuyu düzene koymak için bir şey yapabilirsiniz.

Bir tamirat, bir tadilat, bir bakım konusu olabilir. Yeni bir eşya alışverişi olabilir.

Terazi burcu eşi simgeler. Eşinizin niyetinde olduğu bir şey varsa bu yeniay ile artık konuyu ertelememek, adım atmak isteyebilir.

Bir süredir araştırmasını yaptığı, hazırlandığı bir şeyi hayata geçirmek, somutlaştırmak isteyebilir.

Ev, yuva, eş, aile. Bu yeniayın ana konsepti bu sizin için.


Burç yorumlarında her şeyi çok genel şekilde konuşabiliyoruz sevgili okuyucularım. Aslında mühim olan bireysel haritamızın alacağı etkilerdir. Haritanıza özel etkilerden haberdar olmak için Doğum Haritası Analizi yaptırabilir, danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.


…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

@astroloji.anlatburcak


Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!