Merkür Retrosu Başak Burcunda 23 Eylül-3 Ekim 2022

Merkür Retrosu Başak Burcunda 23 Eylül-3 Ekim 2022

Yılın son Merkür retrosunun içinden geçiyoruz sevgili okuyucularım !

10 Eylül’de başlamış olan, 3 Ekim’de sonlanacak bir retro bu.

Terazi burcunun 8 derecesinde başladı, başak burcunun 24 derecesinde tamamlanacak.

Terazi ve başakta olmak üzere iki ayrı dönem, iki ayrı konsept üzerinden deneyimliyoruz retroyu.

♦ 10-23 Eylül arasında retro terazi burcunda.

♦ 23 Eylül-3 Ekim arasında retro başak burcunda.

Bu yazımda retronun başak sürecine yer vereceğim.

Günlük yaşam, günlük düzen, yapılması gerekenler, görev alanlarımız, sorumluluklarımız, işimiz, çalışma hayatımız, çalışma ortamımız, iş arkadaşlarımız, verimimiz, üretimlerimiz, hizmet ürettiğimiz alanlar, hizmet aldığımız alanlar başak burcu ile ilgilidir Ayrıca sağlık bir başak temasıdır.

Merkür burada retro iken kimi zaman doğan pürüzlerin, sorunların vesilesi ile, kimi zaman deneyimlerden gelen farkındalıklar ile düzenlemeler yapacağız bu temalarda.

Hizmet alanlarımızda eksiklerimizi fark edip sunduğumuz hizmetleri, ürünleri, hizmet sunma şeklimizi geliştirebileceğimiz,

İşimizde verimimizi eksilten noktaları fark edip iyileştirmeye gidebileceğimiz,

Sorun yaratan ve işleyişte aksaklıklara neden olan konuları ele alabileceğimiz,

Günlük yaşamımızı düzenleyebileceğimiz bir Merkür retrosu.

Aksaklıklar, rutin dışı şeyler olabilir zaman zaman. Normal düzenimizin dışına çıkmamız gerekebilir. İşimizde geçici süreyle üstleneceğimiz görevler olabilir. Kişisel yaşamımızda rutinlerimize ara vermemiz gerekebilir. Düzenli olarak yaptığımız şeylere ara vermemiz gerekebilir. Ama bunlar başka güzel değişimlere, açılımlara vesile olacaktır.

Merkür retrolarında bir şeyler yeniden şekilleniyor. Olması gereken şekle varıyor.

Bu süreç için uyarım şu olsun : İş ortamımızda, iş arkadaşlarımızla iletişimlerimizde diğer zamanlara göre daha anlayışlı, daha esnek olalım. Görev dağılımlarında anlaşmazlıklar olabilir. Kişilere ve önemsiz detaylara takılmadan fayda yaratmak niyetinde olalım. İşimizi en güzel şekilde yapma niyetinde olalım. Odağımız hizmet olsun, odağımız fayda üretmek olsun.

Ayrıca Merkür başak burcunda retroda iken, sağlığımıza daha çok dikkat etmeye başlayacağız.

Bedensel enerjimizi yükseltecek, bedenimizi arındıracak, temizleyecek şeyler yapabiliriz. Beslenme düzenimizi gözden geçirmek için de iyi bir zaman.

Bir dönüp bakalım kendimize, yaptıklarımıza, seçimlerimize. Yaşamımızı gözden geçirelim ve daha iyi versiyonuna dönüşebilecek şeyler için aksiyon alalım sevgili okuyucularım.

Şimdi retronun başak sürecinin burçlar üzerinden ihtimallerini paylaşacağım.

Öncelikle danışmanlık almak isteyenler için iletişim bilgilerimi vereyim her zamanki gibi.

Doğum Haritası Analizi yaptırmak, astrolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler, bana ‘anlatburcak@gmail.com’ üzerinden ulaşabilirler.

Danışmanlıklar için sadece mail yoluyla ulaşınız.

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………………………………………………………………………………………………

Ayrıca →→ Instagram sayfamı takip etmek isterseniz, burayı tıklayabilirsiniz ↓↓

Instagram sayfam :  @anlatburcak


Her zaman için yükselen burcunuza öncelik veriniz !

Koçlar ve Yükselen Koçlar

23 Eylül sonrası retronun geri kalan kısmı başak burcunda, 6.evinizde gerçekleşecek.

6.ev döneminde günlük yaşamınız içinde, alışkanlıklarınız içinde hatalı, eksik, zayıf noktaları gösterecektir retro size.

Var olan haliyle sorun yaratan, düzenlemeniz gereken, düzene koymamız gereken şeyleri gösterecektir.

Yaşamınızı, beslenme düzeninizi, uyku düzeninizi, işinizi, rutinlerinizi, günlerinizi düzene koyacağınız bir dönem.


Boğalar ve Yükselen Boğalar 

23 Eylül-3 Ekim arasında Merkür retrosu başak burcunda. 5.evinizde gerçekleşecek.

5.ev çocuklarla ilgili bir ev. Başak burcu ise günlük yaşam düzeni ile. Merkür retrolarında eski düzenlerimize döneriz. Ara verdiğimiz şeyler yeniden başlar.

Tevafuk, tam da okula dönüş zamanı bu. Merkür de eğitimi simgeleyen gezegen hatta.

Çocuklarınız okula dönebilir. Onların da, sizin de günlük yaşam düzeniniz değişebilir bu sebeple.

Sanata, spora, hobilerinize, ilgi alanlarınıza yeniden dönebilirsiniz ayrıca. 5.ev bunları da kapsar. Bir süredir yapmadığınız şeyleri yeniden yapabilirsiniz, yeniden katabilirsiniz hayatınıza.

Ne nasıl olursa daha keyifli hale dönüşür, size daha iyi hissettirir, daha çok mutlu eder, genel olarak yaşamınıza bu gözle bakacağınız bir zaman.


İkizler ve Yükselen İkizler

23 Eylül-3 Ekim arasında Merkür retrosu başak burcunda. 4.evinizde.

Aile içi iletişimlerde ara ara tatsızlıkların olabileceği bir retro süreci. Ev içinde ortak kullanım alanlarınızla ilgili konularda uzlaşmak zor olabilir. Farklılıklar daha büyük görünebilir gözünüze. Uyum sorunu olabilir. Kişisel alanlarınızla ilgili konuşacağınız, ‘Bu artık böyle olsun, böyle bir düzene geçelim’ diyeceğiniz şeyler olabilir ev içinde.

Anne babanız için yapacağınız şeyler olabilir.


Yengeç ve Yükselen Yengeç

23 Eylül-3 Ekim arasında Merkür retrosu başak burcunda. 3.evinizde.

Kardeşler, akrabalar bu evin konusu. Başak burcu işi, çalışma hayatını, düzeni, rutini simgeler.

Kardeşlerinizin iş yaşamında günlük hayatını bir süre için değiştirecek yeni şeyler olabilir. Geçici olarak düzeni değişebilir kardeşinizin. Ona yardımcı olmanız gereken şeyler olabilir. Onun düzeni değiştiği için sizin yapmanız, sizin üstlenmeniz gereken şeyler olabilir.

İletişim evidir bu ev aynı zamanda. Özellikle iş arkadaşlarınızla dialoglarınızda, işinizde müşterilerinize dialoglarınızda dikkatli, kontrollü ve hoşgörülü bir tutumda olmanızı önereceğim.


Aslan ve Yükselen Aslan 

23 Eylül-3 Ekim arasında Merkür retrosu başak burcunda. Bu kez 2.evinizde.

Bu kez uyarım parasal konular için !

2.ev para evidir. Merkür burada retro konumda olacak.

Acelesi olmayan alışverişleri bekletmenizi, retro sonrasına ertelemenizi öneririm. Retroda aldığınız bir şeyden memnun olmayabilirsiniz ya da aldığınız şeyin daha iyi bir alternatifini bulabilirsiniz sonradan. ‘Keşke onu değil, bunu alsaymışım’ diyebilirsiniz.

Bir ürün alırsınız. Sonra bakarsınız, daha iyisi var. Daha güzel özellikleri olanlar var, daha uygunu var. O yüzden aceleci olmayın. Bekletin derim önemli alışverişlerinizi.

Bilmediğiniz yerlerden alışveriş yapmamanız da iyi olur.

Harcamalarda aşırıya kaçmamak, parasal konularda temkinli olmak bu retroda daha önemli hale geliyor. Bunlara dikkat diyeyim.


Başak ve Yükselen Başak

23 Eylül-3 Ekim arasında Merkür retrosu başak burcunda. 1.evinizde.

Doğrudan sizinle ilgili bu retro. Retronun başak döneminin ev sahibi sizsiniz.

Yeni hiçbir atılımda bulunmamanız, önemli sayılabilecek girişimlerden kaçınmanız, sıfırdan hiçbir şey başlatmamanız, aniden gelen fikirlerle harekete geçmemeniz, hiçbir konuda acele etmemeniz, beklemeniz bu retro döneminde faydanıza olur.

Bir süredir içinde olduğunuz, meşgul olduğunuz, emek verdiğiniz şeyleri, çalışmalarınızı tamamlayabileceğiniz, eksikleri giderebileceğiniz, yaptığınız işlerin üzerinden geçebileceğiniz, bir düzenleme dönemi bu sizin için.


Terazi ve Yükselen Terazi

Merkür retrosunun başak dönemi 12.evinizde gerçekleşecek.

Yaptığınız işlerde geriye dönüp bakmanıza vesile olacak, eksik bıraktığımız noktaları fark etmenizi sağlayacak deneyimler gelebilir bu dönemde.

Bazı pürüzlü durumlar olabilir. Eksik kalmış noktalardan sorunlar doğabilir.

O şeyler aracılığıyla çalışmalarınız içinde bazı şeyleri iyileştirme, geliştirme fırsatı bulabilirsiniz.

12.ev sağlığı simgeler. Başak burcu da aynı şekilde. Merkür burada retro iken zaman zaman ağrılar, ateşlenmeler, üşütmeler, ufak tefek sorunlar olabilir. Küçük bir istirahatiniz olabilir.

Bedeninize, bağışıklığınıza, iyiliğinize, sağlığınıza daha çok özenin, olur mu ?

Daha iyi, daha temiz, daha sağlıklı beslenin. İyi uyuyun. Hareket edin. Spor yapın. İzlediğiniz, dinlediğiniz, tükettiğiniz içerikleri ruhunuza iyi gelecek şeylerden seçin.

Güzel bakın kendinize. Naçizane önerilerimi paylaşıyorum hep.


Akrep ve Yükselen Akrep

Merkür retrosunun 23 Eylül-3 Ekim arası olan dönemi başak burcunda gerçekleşecek. 11.ev konuları üzerinden etki alacağınız bir zaman bu.

Sosyal hayatınızda, özellikle iş ortamından arkadaşlarınızla ufak tefek anlaşmazlıkların olabileceği bir dönem. Çünkü başak burcu işimizi, 11.ev ise aynı amaçla bir arada olduğumuz kişileri, içinde olduğumuz ekipleri simgeler.

Hakkında olumlu ya da olumsuz varsayımlarda bulunduğunuz kişileri daha doğru biçimde tanıyabilirsiniz bu retroda. Deneyimler vesile ile düşünceleriniz olumlu ya da olumsuz yönde değişebilir.


Yay ve Yükselen Yay

Merkür retrosunun başak süreci 10.evinizde gerçekleşecek.

Bu evde nasıl konular, nasıl temalar, kimler var peki ?

İş yaşamınız, kariyerinizi ilgilendiren şeyler, işinizde sorumluluk ve yetki alanlarınız, yöneticileriniz, yöneticilerinizin talepleri, ayrıca resmi konular, yönetmelikler gereği yapılması gerekenler, evrak/başvuru/kayıt, vb işlemler bu evin konusu.

İşinizde sorumluluklar artabilir. Geçmişten gelen konularla meşgul olmanız gerekebilir. Geçmişe dönük inceleme yapmanız gereken çalışmalar, raporlar, kayıtlar olabilir.

Başvuru yaptığınız bir resmi konunun sonucu gelebilir. Bir resmi süreç içinde tamamlamanız, yeniden beyan etmeniz gereken evraklar olabilir.


Oğlak ve Yükselen Oğlak

23 Eylül-3 Ekim arasında Merkür retrosu başak burcunda. 9.evinizde.

Başak burcu üretimlerimizi, hizmet sunduğumuz alanları, işimizi simgeleyen bir burç.

9.ev ise uzakları. Yabancı ülkeleri. Başka şehirleri.

İşinizde yurt dışı ile irtibatınız varsa, şehirler arası faaliyetleriniz varsa, geçmişten bağlantılar canlanabilir yeniden.

Daha önce iş yaptığınız birileri ile tekrar çalışabilirsiniz.

9.ev eğitim demektir. Başak burcu ise detayları temsil eder. Merkür burada iken eğitimini aldığınız bir konuda geriye dönüp bakabileceğiniz, detaylarla meşgul olabileceğiniz, eksikleri tamamlayabileceğiniz, düzenleyeceğiniz şeyler olabilir. Çalışmalarınızı gözden geçirme zamanı.


Kova ve Yükselen Kova

23 Eylül-3 Ekim arasında Merkür retrosu başak burcunda. Sizin 8.evinizde.

Yapılması gereken ödemeler biraz uğraştırabilir sizi bu retroda. Biraz yorabilir. Beklediğiniz paraların gelişinde, alacaklarınızda gecikmeler olabilir. Bu sebeple ödemeler beklemede kalabilir. Gelir gider dengeniz şaşabilir.

O yüzden retroya borç oluşturmadan, kredi kartı, vb borçları büyütmeden, tasarrufla girmenizi önereceğim.

Bunun dışında kredi çekmek için, önemli bir alım satım konusu için, büyük sayabileceğimiz bir parasal konu için uygun olmayan bir zaman.

Sonradan pürüz doğabilir. Konu istediğiniz gibi akmayabilir. O yüzden retroda beklemede kalmanız faydanıza olur diyebilirim.


Balık ve Yükselen Balık

Merkür retrosunun başak burcunda gerçekleşecek kısmı 7.evinizde yaşanacak.

7.ev ikili ilişkileri, eşi, partneri simgeler. Başak burcu ise işi, sağlığı, günlük yaşamı, düzeni.

Eşinizin günlük yaşam düzeni değişebilir bir süre için. Çeşitli nedenlerle işe ara verebilir. Küçük bir istirahati olabilir. Sizin için de geçerli bu olasılık. Rutinlerinize, düzenli olarak yaptığınız şeylere bir süre için ara verebilirsiniz. Bir mola ihtiyacı olabilir. Yaptığınız şeylerin kendisinden kaynaklı, size bağlı olmayan nedenlerle de geçici süre olmayabilir bir şeyler.

İş hayatınızda daha önce çalıştığınız, müşterisi olduğunuz ya da müşteriniz olan kişilerle yeniden irtibatların da olabileceği bir retro zamanı.


Sevgiler !

Dr. Burçak Kayış

About the Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!